First Class

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

First Class

Poslaťod viktorg » Pia 23.05.2008 8:54

First Class ADULT LARGE BREED Chicken
Ja kŕmim týmito granulami, veľmi dobrý pomer cena/kvalita, vynikajúce zloženie, sú z kuracieho mäsa a mojej labradorke Tine moc chutia. Až som musel trošku znížiť dávku, lebo začala chúďatko priberať. Teraz jej dávam preto First Class ADULT LIGHT Chicken , lebo má menej pohybu a nechcem aby z nej bola guľka. Inak po otcovi je to dosť veľký labrík 37 kg :ha:
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Ned 25.05.2008 12:22

viktorg píše:Som tu nováčik, ale tvoja otázka ma zaujala, čo tak vyskúšať First Class ADULT LIGHT Chicken, tvojmu psíkovi bude chutiť, kvalitné je , za to ručím (moja Tina to papá) , a navyše nie je ani moc drahé....
Viac si prečítaj na http://www.firstclass.avvis.sk/private/sortiment.html


Myslim, ze je lepsie uviest vzdy link na vyrobcu a nie na basnikov so zlozenim.
Tu je link na spominane premiove krmivo First Class: www.arovit.net

Zlozenie samozrejme zatajene, treba si na to len zvyknut. Ked sa pozriem aspon na davkovanie, co je uvedene tak 70kg pes 845g pekne krmivo predrazuje... Inac chce to vidiet zlozenie v texte UK, inac sa ktomu tazko da vyjadrit, ked vyrobca o to nema zaujem. :ua:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Uto 27.05.2008 6:21

Vážený Marco Varhol, tá stránka o krmive First Class je stránka o faktoch a nie básňach, ako tomu je bohužial u niektorých krmív.

Uvádzate , že dávka je 845 g čo krmivo predražuje, lenže vy zámerne uvádzate najvyššiu možnú povolenú dávku krmiva a tým zavádzate ostatných na tomto fóre, ostaňme prosím pri faktoch inak nemá zmysel sa o niečom baviť.

Realita je taká, že Vám stačí z tohto krmiva pri priemernej aktivite tá nižšia dávka uvedená na stránke výrobcu.
A aby sme nepolemizovali čo je priemerná kativita, tak môj Labrador behá 3 x týždenne trasu s dĺžkou cca 10 km a mimo toho sa ešte spolu zabávame skoro každý deň s loptou, alebo freesbe.

K dispozícii mám aj Slovenský a aj Anglický text zloženia, a keby ste sa trošku hýbali v oblasti krmív a doplnkov výživy zistili by ste, že oba texty MUSIA byť totožné inak za následky nesie zodpovednosť distribútor, a verte nie sú to len ledabolo pokuty, ale pekné palety až do 750 000.-Sk ....

Verte za posledné 3 roky sa v oblasti krmivárstva všeobecne strašne veľa zmenilo, takže kto nedodržiava predpisy a povinnosti vyplývajúce zo zákonov ten veru dlho po vodu chodiť nebude :ha:

A čo sa týka samotného krmiva First Class, neviem, či ste už videli niekde reklamu na toto krmivo, ale asi ju nenájdete nikde, pretože cieľom výrobcu (koncernu Arovit) je namiesto platenia za reklamy a všakovaké krásne obaly krmív, vložiť tieto financie do hotového výrobku, pretože ak je finálny výrobok kvalitný, tak sa predáva sám. Za túto filozofiu si zaslúži výrobca určite poklonu. Ďalším faktom je , že v tom krmive je hlavnou zložkou mäso a nie nejaká múčka.

No a čo sa ceny týka, zatiaľ som s ňou mimoriadne spokojný, pretože mojej Tine vydrží jedno 15-kg vrece FC Adult Large breed-u 6 týždňov za cenu 1413 Sk. Nech si každý urobí mienku sám.

A teraz niečo zo skúseností osobných a skúseností priateľov, ktorí spolu so mnou krmia týmto krmivom (čivava, labrador,doga,tosainu,nemecký ovčiak,špic a siamská mačka).

Nikdy, ešte raz zopakujem nikdy, nemal žiadny psík a ani tá mačka problémy, či už zažívacie, alebo problémy s farbou srsti, alebo problémy iného druhu jasne pochádzajúce z krmiva. Krmivo im chutí a stolica má výstavnú kvalitu :joint:

Jediným problémom, čo je vlastne už na majiteľovi psíka je, že niektorí majitelia dávkujú krmivo striktne podľa obalu, a neberú ohľad na fyzickú aktivitu, prípadne graviditu a podobne.

Nebudem už ale ďalej písať, pozrite si môjho Labradora,fotky sú v galérii, čo poviete?

Alebo si pozrite stránky kamaráta, chovateľa Tosa Inu psíkov, že sú pekné...
http://www.tosainu.cz/

No a kamarátka Lucia, má tiež veľmi pekné Dogy...
http://www.modryraj-dogy.wz.cz/

Myslím si, že sám o sebe je zdravý, fyzicky zdatný a krásny psík dosť silný dôkaz o kvalite granúl First CLass, ktorými je kŕmený, a nemusí byť žiadna reklama.

...prajem krásny deň :smile:
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Uto 27.05.2008 9:09

Viktorg no neviem nasiel som to tak napisane, ale potom na inej stranke teda oficialnej je rozpatie dost vysoke aby sa chovatel zorientoval. 300g hore dole? I ked samozrejme je to len informativny text a treba sa riadit svojim zrakom. To vsak moze byt problem pre niektorych chovatelov. Takze neviem ake zavadzanie. Skor ma zaujima kde je zverejneny text v UK na nejakej oficialnej stranke. Takze ako vidim nikde. To je hlavny problem, pretoze ako sa da potom nieco hodnotit ked sa to zatajuje. Je pravdou, ze oficialny text musi byt na obale tak laskavo ho sem napis a potom mozeme pisat o basnikoch a o serioznych predajcoch. Pokuta? Snad srandujes. Ved UKSUP ani nevie co ma kontrolovat. A SOI zaujima nieco uplne ine.
Uz som videl krmiva kde BHA a BHT boli zaradene pod vitaminy E. A je to pramo na obale ceskeho krmiva.
Za premiove krmivo je ta cena trochu vysoka a nevidel som to v Nottinghame v ziadnom obchode. Asi predavaju inde.
Kde sa to v BA da kupit?

Reklama: no problem malych vyrobcov je ze do reklamy davaju strasne malo nepodporuju ich oficialnych predajcov a to je potom jasny krok na zanik. Nie vyrobcu ale ich predajcov. Takych krmiv tu uz bolo a nakoniec sami zistili ze pokial neurobia 2kamiony mesacne v tejto kategorii krmiva nebude to velka slava. Bez silnej reklamy sa tazko nejake krmivo presadi. A ak sa dostane na nejake pozicie je snaha ho kupit a odstavit malych pesiakov. Takto to funguje vsade na svete a SK nebude vynimkou.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Uto 27.05.2008 10:03

1.
Marco ak by si uviedol to rozpätie 330 -845g, potom by som nepísal o zavádzaní, no ty si zámerne uviedol iba tú najvyššiu hodnotu.

2. zloženie krmiva je na stránke http://www.firstclass.avvis.sk/private/sortiment.html , a je identické s anglickým, už som vravel prečo, snáď si nemyslíš, že si to niekto dovolí pozmeňovať, už sme v EÚ, takže pokuty sú vymožiteľné a nikto neriskuje aby prišiel o distribútorskú zmluvu. (etikety SK, vrátane zloženia schvaľuje UKSÚP).

3."Za premiove krmivo je ta cena trochu vysoka" - citujem.
Definuj prémiové krmivo, schválne to skús.
Ja ti garantujem, že kopec superprémiových krmív sa FC-čku nevyrovná.
A už sa na trhu objavujú aj krmivá ultraprémiové.....bože dobrý.

Ja mám na krmivo jediný meter a to: zloženie+osvedčenie v praxi+odporúčania.
To že výrobca AROVIT radí toto krmivo medzi prémiové je skôr nešťastný ťah,alebo nevedomosť výrobcu, že u nás je nápis na obale dôležitejší ako to čo je vovnútri.

4. Na Slovensku sa toto krmivo iba začína predávať, takže momentálne je objednateľné iba zo stránky distribútora: http://www.firstclass.avvis.sk. Čoskoro bude dostupné aj vo vybaných predajniach, u niektorích veterinárov už je k dispozícii, stačí sa informovať u toho svojho.

5. Reklama- holt s tým už nič nenarobíme, výrobca aj distribútor naďalej trvajú na tom, že náklady radšej premietnu do kvality krmiva ako by obohacovali reklamné firmy.

:ach:
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod unicorn » Uto 27.05.2008 12:04

to co je na stranke, urcite nie je vsetko co je na vreci. chyba mi tam zlozenie z pohladu, mnozstva bielkovin, tuku, vapnika, fosforu, vitaminov a mineralov. keby si si dal trochu namahy a opisal z vreca vsetko podrobne?
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Marco Varhol » Uto 27.05.2008 15:20

Viktorg prepac uz som si spomenul. Boli v hale 7 v Nurimbergu. Mam taky dojem, ze mi hovorili, ze maju distributora len v Cechach a na Slovensku nie, ale asi som zle rozumel. Mam niekde aj brozuru.

Neboj velmi dobre vedia preco je tam premium. Zvlast v Anglicku. Ked budes vediet toho viac tak pochopis preco tomu tak je. Ono to ma spojitost nielen zo zlozenim.
Napr. si vsimni Lamb/Rice. Akosi pozabudli uviest este Chicken? Nie vo svojej kategorii je to v poriadku a test na premiove krmivo je ok.
Napisat vetu, Ja ti garantujem, že kopec superprémiových krmív sa FC-čku nevyrovná... je dost silna kava. Cim to chces garantovat. :jop:

Zatial nie je chut zverejnit UK text tak ok, skoda ze nikde v BA to nie je. Snad v buducnosti ako pises. Je divne, ze do Nemecka isli ked tvrdia ze reklamu nemusia, ked maju taku vysoku kvalitu. :lol:

Etikety SK, vrátane zloženia schvaľuje UKSÚP... :lol: :lol: :lol: Fakt dobreee ak je to pravda tak to odvadzaju dost povrchne. Snad sa polepsia, ked skoncia jazykove kurzy.
Naposledy upravil Marco Varhol dňa Uto 27.05.2008 16:12, celkovo upravené 1
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Amaguk » Uto 27.05.2008 15:38

pretože mojej Tine vydrží jedno 15-kg vrece FC Adult Large breed-u 6 týždňov za cenu 1413 Sk. Nech si každý urobí mienku sám.

no neviem, ci je to zase az taka terno cena za krmivo, ktoreho hlavnou zlozkou su obilniny :no:
to je 94 sk za kg - pri davke 400g to vychadza na 40sk denne - za to mam 1kg kuracich kridel od nasho masiara, alebo vyse 2.5 kg kuracich trupov :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Str 28.05.2008 9:09

Pre Rika:

First class Adult Light chicken má iba 8,8% tuku, preto som Ti ho odporúčal, mimochodom niekedy v strede júna budú už aj zdarma vzorky, takže kľudne napíš distribútorovi na e-mail: firstclass@avvis.sk

Inak tu je na stiahnutie aj brožúrka, zatiaľ iba po česky bohužiaľ: http://www.firstclass.avvis.sk/download/brozura.pdf

A teraz k téme:
Amaguk netrep... :hmm: kde je uvedené, že jeho hlavnou zložkou sú obilniny?
Poradie deklarovaných zložiek krmív MUSÍ byť zoradené na etikete v poradí zodpovedajúcom obsahu zložiek v krmive, a to s klesajúcim podielom. To znamená, čoho je najviac, to musí byť na prvom mieste !
Hovorí o tom smernica EU a na jej základe je to premietnuté aj do našich zákonov.


Marco, že boli niekde na výstave, tak to ma úprimne ptešilo, konečne sa pohli ľady, už bolo načase :lol:

Čo sa týka Lamb/Rice nie je uvedené Chicken naozaj zámerne, lebo toto krmivo obsahuje aj jahňacie mäso, tak tam predsa nie je možné písať chicken, to by bolo zavádzanie spotrebiteľa !
Viď zloženie: Zloženie: jahňacie a kuracie mäso (min.24%, z toho min.40% jahňacie)...

Prosím držme sa faktov, ja mám rád plodné diskusie, no nevytŕhajme veci z kontextu a hovorme fakty, inak to k ničomu nevedie, a okrádame sa navzájom o čas. Som nesmierne rád ak sa aj ja niečomu priučím z diskusíí na fórach, ale volovín sa napočúvam dosť aj od našich politikov :ha:

No a čo sa UK zloženia týka, tak nie je problém ho zverejniť tu ho máš:

First Class puppy Large Breed Chicken

obal UK:
Ingredients:Chicken (min.23%),Poultry meal,maize,Rice, Barley,Maize gluten meal,Animl fat,Sugar Beet pulp,Brewers Yeast,Egg powder,Fish meal,Whole Linseed,Sodium Chloride,Potassium Chloride,Methionine,Marigold extract,Yucca extract,L-Carnithine,Rosemary extract.

etiketa SK:
Zloženie: kuracie mäso (min.23%), kuracia múčka, kukurica, ryža, jačmeň, kukuričný lepok, živočíšny tuk, repné odrezky, hydinový vývar, vaječný prášok, pivovarské kvasnice, ľanové semeno, chlorid sodný, chlorid draselný, methionin, extrakt z nechtíku lekárskeho, extrakt z juky, L-karnitin, extrakt z rozmarínu.


PS:
Netvrdil som ako píšeš ty, citujem: "Je divne, ze do Nemecka isli ked tvrdia ze reklamu nemusia, ked maju taku vysoku kvalitu."-toto som ja nikdy nenapísal.

Ja som napísal toto: citujem " výrobca aj distribútor naďalej trvajú na tom, že náklady radšej premietnu do kvality krmiva ako by obohacovali reklamné firmy."

Ozáááj našiel so definíciu prémiového krmiva:


Krmivá triedy Premium

štandardná kvalita
obsahujú vyšší podiel živočíšnej zložky vo forme živočíšnych múčiek
dobrá dostupnosť na trhu
dostupná cena

Krmivá triedy Superpremium


vysoko kvalitné značkové krmivá
krmivo je vyrobené z veľmi kvalitných, výberových surovín
jednotlivé suroviny vyvíjajú väčšinou priamo výrobcovia vo svojich výskumných centrách
rastlinné a živočíšne zložky sú často priamo z produkcie výrobcov alebo sú získavané z kvalitných, preverených zdrojov
vysoká energetická hodnota
vysoká stráviteľnosť
nižšie denné kŕmne dávky
hlavným podielom je živočíšna zložka
najkvalitnejšie superpremia obsahujú mäso, nižšie superpremia obsahujú vysoko kvalitnú mäsovú múčku a nižší podiel mäsa

Podľa toho je FC superprémiové, lebo jeho hlavnou zložkou nie sú múčky :jazyk:

Vidíš presne o tomto som hovoril v predošlom príspevku,každý si to definuje ako mu padne vhod.
A že na Slovensku budeme mať pomaly ultra-hyper-super prémiové krmivá :ha:

Rád odpoviem na ďalšie otázky....

PS:
Netvrdil som ako píšeš ty, citujem: "Je divne, ze do Nemecka isli ked tvrdia ze reklamu nemusia, ked maju taku vysoku kvalitu."-toto som ja nikdy nenapísal.

Ja som napísal toto: citujem " výrobca aj distribútor naďalej trvajú na tom, že náklady radšej premietnu do kvality krmiva ako by obohacovali reklamné firmy."
Naposledy upravil viktorg dňa Str 28.05.2008 9:41, celkovo upravené 4
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Silwuska » Str 28.05.2008 9:16

Čo sa týka Lamb/Rice nie je uvedené Chicken naozaj zámerne, lebo toto krmivo obsahuje aj jahňacie mäso, tak tam predsa nie je možné písať chicken, to by bolo zavádzanie spotrebiteľa !
Viď zloženie: Zloženie: jahňacie a kuracie mäso (min.24%, z toho min.40% jahňacie)...


A nieje zavadzanie to tam nenapisat?? :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Amaguk » Str 28.05.2008 9:33

Amaguk netrep... :hmm: kde je uvedené, že jeho hlavnou zložkou sú obilniny?

ja trepem???
po a) chovaj sa slusne :hmm: tak to naozaj nic nepredas, cokolvek chces predat , ci uz granule abo hociaky iny tovar :jazyk:

po b) precitaj si ulozenie...ja tam jasne vidim vyraznu prevahu nemasitej zlozky
plus - dobra rada gratis: ked sa chces k niecomu fundovane vyjardovat je uzitocne nastudovat si fakty a pouzivat relevantne argumenty :no: :no: :no:
Naposledy upravil Amaguk dňa Str 28.05.2008 9:42, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Str 28.05.2008 9:59

Amaguk píše:
Amaguk netrep... :hmm: kde je uvedené, že jeho hlavnou zložkou sú obilniny?

ja trepem???
po a) chovaj sa slusne :hmm: tak to naozaj nic nepredas, cokolvek chces predat , ci uz granule abo hociaky iny tovar :jazyk:

po b) precitaj si ulozenie...ja tam jasne vidim vyraznu prevahu nemasitej zlozky
plus - dobra rada gratis: ked sa chces k niecomu fundovane vyjardovat je uzitocne nastudovat si fakty a pouzivat relevantne argumenty :no: :no: :no:


a) ty si tvrdil, že hlavnou zložkou sú OBILNY a nie, že prevahu majú obilné zložky, TO je obrovský rozdiel !

-toto si písal ! citujem:
"no neviem, ci je to zase az taka terno cena za krmivo, ktoreho hlavnou zlozkou su obilniny "
Takže ma láskavo nepoučuj, ja netvrdím polopravdy a nevymýšlam si narozdiel od teba ! Toto teda fakt nemá so slušnosťou nič. :nie:

b) myslíš, že by som ho mal začať predávať?

c) tie fakty u teba evidentne chýbajú zober kalkulačku a počítaj chlape :nie:

OK dobre zoberme si príklad a počítajme iba tie minimá :
Zloženie:
kuracie mäso (min.23%) = 23%,
kuracia múčka=15%,
kukurica=15%,
ryža=10%,
jačmeň=5%,
kukuričný lepok=4%,
živočíšny tuk=3%,
repné odrezky=2%,
hydinový vývar=1%,
vaječný prášok=1%,
pivovarské kvasnice=1%,
ľanové semeno=1%,

tieto zložky povedzme spolu 5% OK?
chlorid sodný, chlorid draselný, methionin, extrakt z nechtíku lekárskeho, extrakt z juky, L-karnitin, extrakt z rozmarínu.


SPOLU: 43% živočíšna zložka...tak neviem, neviem či je to krmivo ktorého hlavnou zložkou sú obilniny :jupi:
Naposledy upravil viktorg dňa Str 28.05.2008 10:24, celkovo upravené 1
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod Amaguk » Str 28.05.2008 10:20

no nic, skoda s tebou debatovat
argumenty nema a hras sa na odbornika a ani chovat se nevies, coj ekombincia, ktoru dakujem, ale neprosim :jazyk:

ale len tak na margo: prevaha a hlavna zlozka je snad to iste, nie?
a prevaha obilovin tam je
43% živočíšna zložka...tak neviem, neviem či je to krmivo ktorého hlavnou zložkou sú obilniny :jupi:

100-43 je kolko??? dufam, ze si vies toto odratat = vyjde ti vacsinove zlozenie
tak snad mi nechces tvrdit, ze prevazuje zivocisna zlozka, ci nebodaj masita??? :jazyk:
darmo si sa nad svojim suctom tak velmi vytesoval
a tych 43 percent beriem aj tak s rezervou - zatial si nikde neuviedol udaje z originalu od vyrobcu

a btw, nevrav, ze nepredavas, nie sme tu vsetci ani male deti, ani uplne na hlavu padnuti... :no: :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Str 28.05.2008 10:31

Prepáč Amaguk naozaj som netušil, že repné odrezky, kukuričný lepok,pivovarské kvasnice atď. sú obiloviny.
Dal si tomu celkom iný spád :aaa: Teraz už chápem veľa vecí z toho čo si písal, naozaj vďaka.
Nejak sa mi zdá, že Ti došli argumenty a urážaš a urážaš. :nwm:

Tiež zdielam tvoj názor, nemá zmysel sa baviť v takomto duchu. :aplause:

Pekný, ničím nerušený deň prajem.
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Aké krmivo pre psa s nadváhou??

Poslaťod viktorg » Str 28.05.2008 10:38

unicorn píše:to co je na stranke, urcite nie je vsetko co je na vreci. chyba mi tam zlozenie z pohladu, mnozstva bielkovin, tuku, vapnika, fosforu, vitaminov a mineralov. keby si si dal trochu namahy a opisal z vreca vsetko podrobne?


Zloženie sa doplní v najbližšom čase...dík za podnet. :jop:

PS: keby si si dal trochu námahy, tak na letáku to je všetko uvedené a leták sa dá zo stránky stiahnuť. :ua:
Ale aby som to uľahčil tu je link:
http://www.firstclass.avvis.sk/download/brozura.pdf
viktorg
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Ďalší

Späť na Granule a konzervy