Dôsledok granúl alebo genetiky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod bullmastiff » Uto 30.09.2008 16:29

julieta píše:Je mozne, ze pes moze z granul vyzerat ,,chudo,,? Mam psa, ktory ma silnu kostru ale na pohlad vyzera chudo. Mam pocit, ze je to odvtedy ako krmime istou znackou granul. Dokonca aj na vystave nam to vytkli.
Mozem mu dat aj davku navyse, prip. zatazovku, opticky ho to nezvacsi, stale vyzera uzky. Vahu ma stale rovnaku, dokonca kilecko navyse. Je to granulami alebo genetikou?


tak ja simyslim, že určite je to zväčša ovplyvnené genetikou, šak ty si videl rodičov tak sám posúď a čo sa týka stravy tak teraz už nezmohutnie zo žianej stravy ak je už dospelý, skor si to mohol ovplivnit ked bola steniatko, pohybom a stravou, na a pribrat moze z hocicoho, čo mu sadne, tak ja by som poradil orijen, alebo moj tajny prikrmovač na priberanie je : detská beba :hi:
Tak napríklad moji psy chudli, boli sme u veterinára a kázal ich odčerviť a potom všetko v poho teraz máme skor opačný problém, nevieme kedy prestat papat :hi:
ale zase pozor môže to byť niečo aj so slinivkou brušnou :yes: a s tym nieje sranda takze cim skor k lekarovi :yes:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Offca » Uto 30.09.2008 17:40

Ja sa len zamýšlam ... Bugi (Julieta) a Ajka (Tatiana) sú rodina. Majú / mali rovnaký problém. Tak uvažujem, že ked psovi nič nechýba, je krmený ako má, na veselej nálade a sile mu neubúda, je viac ako možné, žo to má jednoducho prirodzene. Teda genetika.
No a s tou sa dá robiť to, že pridáme tuky, zmeníme granule, vykrmime psa, nadobudne sadlo.. ale bude mať len vyšší podiel tukov, asi to nebude o prirodzenosti. :nwm:
Nevykašlete sa na to?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod pigie » Uto 30.09.2008 17:48

Ja mam psa, ktory patri medzi tych, ze zozerem toho vela a stale som spagat (obcas ma vsak obdobia, kedy nezere skoro vobec). Pes defacto nema ziadne osvalenie v zmysle svalov, hoci kondicku ma vynikajucu - su na nom ale len slachy. Ani jeden z rodicov, ani jeden zo surodencov nie je takej postavy ako on a to som skusala ist do rodokmenov aj dalej. Obcas mam fakt pocit, ze mu nedavam nazrat, hoci pristup k zradlu ma kedykolvek - miska vzdy plna.
Fotka co som robila pred mesiacom a pol... Nevolajte prosim slobodu zvierat! :lol:
Obrázok

P.S.: Moj nazor, ze nieco mu nefunguje spravne, ale co, na to este neprisli :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Baarbora » Uto 30.09.2008 18:20

ja ma tiez psa so stihlou liniou. Podla mna je to skor geneticky problem-tak ako u ludi su chudsi,tucnejsia a podobne, verim tomu, ze je to tak aj u psov. Pokial teda ta stihla linia neprisla z nicoho nic. Nas mlady je taky od stenata-uz som to tu riesila, napriek tomu, ze zere "nad normu" nepribera. Ale tak"by oko" sa mi zda, ze zmohutnieva, je este mlady, si myslim, ze sa len vyhukol ako pubertak a ze k tym noham sa doformuje. Aky stary je Hugo Pigie?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Amaguk » Uto 30.09.2008 18:23

ja mam tiez vychrtliaka, no u nas je to tym, ze moj pes je anorektik :ach: :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod pigie » Uto 30.09.2008 18:29

Baarbora píše:ja ma tiez psa so stihlou liniou. Podla mna je to skor geneticky problem-tak ako u ludi su chudsi,tucnejsia a podobne, verim tomu, ze je to tak aj u psov. Pokial teda ta stihla linia neprisla z nicoho nic. Nas mlady je taky od stenata-uz som to tu riesila, napriek tomu, ze zere "nad normu" nepribera. Ale tak"by oko" sa mi zda, ze zmohutnieva, je este mlady, si myslim, ze sa len vyhukol ako pubertak a ze k tym noham sa doformuje. Aky stary je Hugo Pigie?


Podobne, stihlost uz od stenata, ale ma 4 roky, v troch som uz prestala dufat, ze sa to zlepsi. Zmohutnel, to je fakt, ale skor na miestach, kde sa ocakava - hlava a rozsiril sa hrudnik - kde mu ide bezproblemov nahmatat hrudna kost a ziadne svaly okolo nej :lol: Potlapkam psa po hrudniku a narazam na kosti, podobne ked tlapkam po boku. Posledne dve volne rebra mozem "obchytit". Proste pes zozere oproti ostatnym fundlom neskutocne vela zradla a nezostane na nom nic. P.S. - ziaden problem spracovat 2kg granuli denne, ked plava. Kamaratkina fena pribera z 3dcl granuli denne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod bullmastiff » Uto 30.09.2008 18:33

Amaguk píše:ja mam tiez vychrtliaka, no u nas je to tym, ze moj pes je anorektik :ach: :pac:

to uz by asi uhynul :yes: ale mohol by dostat anorexiu keby si mu dávala jesť cibuľu :oo:
ale ved ti sibirski huskiovia sú aj tak atletický stavaný :no:
pigie píše: Nevolajte prosim slobodu zvierat!

slobodu zvierat?? :ua: to asi skor reklamnu agentúru, šak ta srsť nemá chybu :jop: , to čo on sa kúpe v oleji :lol:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Baarbora » Uto 30.09.2008 18:40

Pigie a varit si neskusala?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod pigie » Uto 30.09.2008 18:40

bullmastiff píše:to asi skor reklamnu agentúru, šak ta srsť nemá chybu :jop: , to čo on sa kúpe v oleji :lol:

No, to je fakt, so srstou problemy teda nemame. To ma ludia pristavuju, ze v akych samponoch ho kupem :lol:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod pigie » Uto 30.09.2008 18:42

Baarbora píše:Pigie a varit si neskusala?

Varit nie, na to som leniva, ale skusali sme surove. S vysledkom, ze kym nemame dom, nemozem si to dovolit. Pes totiz hnackoval aj z toho isteho jedla, z ktoreho mu den predtym nic nebolo. Proste nikdy neviem, kedy ho prezenie, ked som sa snazila krmit surovym :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Amaguk » Uto 30.09.2008 18:46

bullmastiff píše:
Amaguk píše:ja mam tiez vychrtliaka, no u nas je to tym, ze moj pes je anorektik :ach: :pac:

to uz by asi uhynul :yes: ale mohol by dostat anorexiu keby si mu dávala jesť cibuľu :oo:
ale ved ti sibirski huskiovia sú aj tak atletický stavaný :no:

no vidis,zatial nevyhynul a to zerie tak max 40 deka zradla denne (aj to len vtedy ked ma dobry den)
faktom je, ze haskaci su slabi jedaci, ale on to podla mna prehana.
atleticka figura je jedna vec, ale vycuhujuce stavce a panvove kosti - to je uz na povazenie :ua:
este ze sa aspon trochu osvalil
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Baarbora » Uto 30.09.2008 18:55

Offtopic: nahodou, podla Tvojho opisu Amaguk som si myslela, ze Tesak je fakt vychrtlina, ale na fotkach zo stretka vyzera dobre, alebo to len maskuje srstou?
Pigie, cim vlastne krmite? Neskusala si nejaku superzatazovku?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod Amaguk » Uto 30.09.2008 19:02

Offtopic: ze jo, na fotkach vyzera dobre, on je proste fotogenicky model :lol: .
myslim, ze je to hlavne tou srstou, ale ked ho chytis, tak mu mozes zratat vsetky stavce. a ked vylezie z vody... :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod calwen » Uto 30.09.2008 19:08

Offtopic: no tak to ste nezazili mojho cavalierika, ono to nebolo az tak nizke ale ta jeho chudost bola na zamyslenie...ked mal dobry den tak sa aj najedol(max 1/5 dennej davky), niekedy ani to nie. No a moj momentalny-ten zje vzdy a vsetko a chudy je aj tak. Dalsi papierik :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dosledok granul alebo genetiky

Poslaťod pigie » Uto 30.09.2008 19:42

Baarbora píše:Pigie, cim vlastne krmite? Neskusala si nejaku superzatazovku?


Skrmili sme 2 vrecia Trainer Energy a vreco tej druhej zatazovky Power Fish. Bez nejakeho vysledku a hlavne, hovienka sa mi nedali zbierat... Vsetko to malo "lajnovitu" konzistenciu.
Krmime teraz Trainerom hypoalergennym - Ryba a zemiaky a aspon sulce su, ked uz pes je kostra :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy