Sam's Field

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Sam's Field

Poslaťod Bunny » Str 03.07.2013 11:01

Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s těmito českými granulemi?
http://www.samsfield.com
Bunny
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Zlín

Re: Sam's Field

Poslaťod bat » Ned 07.07.2013 13:38

Aj mna by zaujimal nazor Marca na toto krmivo a na zlozenie,celkom je zaujimave,ale posud ty
nevies kde sa da kupit?

tu je zlozeniemedium kura a zemiaky:

Kuře, kuřecí játra, brambory, kukuřice, drůbeží tuk (chráněno směsí tokoferolů, zdroj vitamínu E), lososový olej, přírodní příchutě, sušená jablka,
pivovarské kvasnice, rajčata,extrakt z juky schidigera, mrkev, minerály, DL-metionin, L-lysin, mannanoligosacharidy, fruktooligosacharidy, probiotika.

analytické složky:

hrubý protein 26 %, hrubý tuk
15 %, hrubá vláknina 2,5 %,
hrubý popel 6,6 %, vlhkost 10 %,
vápník 1,5 %, fosfor 1,0 %.

nutriční aditiva v 1 KG:

vitamín A 20000 m.j., vitamín
D3 1900 m.j., vitamín E 500 mg,
vitamín B1 4,5 mg, vitamín B2
6,0 mg, vitamín B6 5,0 mg,
vitamín B12 0,05 mg, niacin
26 mg, pantotenan vápenatý
13 mg, biotin 0,78 mg, kyselina
listová 0,65 mg, cholinchlorid
780 mg, organický zinek 107 mg,
organická měď 18 mg, jód 0,84 mg,
organický selen 0,2 mg.
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Sam's Field

Poslaťod Marco Varhol » Pon 08.07.2013 13:52

Tento cesky vyrobca Vafo Praha postavil produkt skor na export (severské krajiny) ako pre domaci predaj. Trochu vysoka cena k prihliadnutim na zlozenie. Velmi zmatocne posobi text, kde sa uvadza ze krmivo ma 60-70% cerstveho masa a zeleniny avsak v zlozeni a v analyze to uz vyzera dost poskromne. Neviem preco sa vyrobcovia neustale snazia zavadzat odberatela. Kedze vyrobca nezapravcovava cerstve maso (svalovina a technologia) potom tato informacia je nepresna. Tato doba uz skoncila a dnes je serioznejsie napisat pomery v zlozeni, ktore vsak ich vyrobca musi garantovat. A tu je vacsinou problem. Nariadenie EP a R 767 o oznacovani krmiv.

Takze zhrniem dobre zlozenie aj analyza avsak nizky podiel masa k cene produktu na trhu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Sam's Field

Poslaťod bat » Pon 08.07.2013 18:32

ved to aj mna zarazilo,ze pise sa 60 percent mäsa a v zlozeni nie je
pytala som sa toho ceskeho obchodu a ze na bud. tyzden zacinaju rozvazat toto krmivo na SR pri CR hraniciach,takze pomaly sa dostane na slovensko
cena v CR je asi cez 1050 kc,niektore aj viac
takze nic moc toto krmivo?
a ktore krmivo sa tomuto novemu vyrovnava?dakujem
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Sam's Field

Poslaťod Dědek Příhoda » Uto 09.07.2013 18:20

však to je chyták jako prase, čti pořádně :
65% kuřete, ovoce a zeleniny
to co myslíš by znělo takhle: 65% kuřete, ovoce a zelenina... Ale co bys čekal od čechů :D

tudíž vetšina ovčanů si řekne wow 65 % kuřete..Ve finale je to 20% kuřecího a 45% ovoce a zeleniny přinejlepším :D
Já to říkám furt, BATmane kup bezobilovinou acanu a mas tam 60% masa a 40 ovoce a zeleniny, cena je +- stejna a za ty prachy lepsi nenajdes..
Dědek Příhoda
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: Sam's Field

Poslaťod Bunny » Str 10.07.2013 9:46

Koupit se dají tady http://www.jkbrand.cz/cs/sams-field-krmivo/. Děkuji všem co se ke granulím vyjádřili.
Bunny
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Zlín

Re: Sam's Field

Poslaťod bunnybunny » Pon 12.08.2013 21:16

Zdravím, toto krmivo je hodně dobré kvality vyvinuté od Vafo výrobce, který vyrábí i další česká krmiva, jako je brit, ontario a jiné ... co se týče výše zmíněné acany, doufám, že nikdo nevěří těm nepravdivým blábolům, že je maso za čerstva zoracováváno tak, jak je uvedeno na obalech a propagacích acany. Na světě existují pouze dvě továrny, které umí zpracovat čerstvé maso, ale ty vyrábějí vlastní krmivo a dodávají pouze do usa v malé oblasti. Jinak všechna krmiva jsou tvořeny masokostními moučkami, takže v žádném nic čerstvého není.

Sam's Field je svým složením opravdu superprémiové krmivo a myslím si, že Vašemu psovi bude chutnat, vyzkoušejte ho. Koupíte ho na eshopu i v kamenných prodejnách po celé čr, ale také se pomale dostává na slovensko.
bunnybunny
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Sam's Field

Poslaťod Marco Varhol » Uto 13.08.2013 19:14

Na světě existují pouze dvě továrny, které umí zpracovat čerstvé maso, ale ty vyrábějí vlastní krmivo a dodávají pouze do usa v malé oblasti...

bunnybunny sklamem ta v EU uz od roku 2002 sa spracovava cerstve maso. Prva linky zmontovane od Wenger z USA http://www.wenger.com/ boli uz v roku 2000-2001. Vlastne maso ma len niekolko firiem to je pravda ale pribudaju.

Vafo Praha spracovava zelatinovu hmotu mozno to aj inak nazvat zo spracovania hydiny. Ostatne ma nakupovane masovokostne mucky. Je ale urcite najrychlejsie rastuca firma v Cechach co v dnesnej dobe nie je jednoduche. Brit postavil na brandovu znacku a dari sa jej. Otazne je ci spolupraca s Pentou ci s Placekom a ich privatnymi znackami, ktore s kvalitou uz maju malo spolocne je ta spravna cesta.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Sam's Field

Poslaťod nicco » Uto 12.11.2013 21:18

Se Sam's fieldem mám jen tu nejlepší téměř roční zkušenost a to i s hodně citlivým psem - celkem s pěti výstaváky.Granule se dají sehnat,jak v některých kamenných obchodech,tak objednat na jk.brand.cz . Jeden den objednáte a pokud zvolíte dopravu -Geis -tak druhý den máte doma .
Maso je uváděno už v sušině ,takže už je to čisté množství :jop: . Granule se vyrábí z masové moučky,nikoli masokostní :nie:
Např. Puppy - 35,5 % kuřete ,21% kuřecích jater ,extrudované brambory cca 20% ,kukuřice 5% atd.
puppy Large -33% kuřete ,22% jater ,brambory,kukuřice stejné
adult mini -34% / 23% ,......
adult medium -31 % / 21% ......
adult large-30% / 20% ......
adult losos -35% ......
Power 39% / 25% .......
light a senior -35% jehněčí,rýže cca 27 % brambory .......
Adult grain free (bez obilovin) 47% kuřete ,3% játra,brambory ,zelenina ovoce ....... .

Rozhodně jsou to granule,které se můžou právem řadit mezi superpremiovky :winner:
nicco
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Sam's Field

Poslaťod terez000 » Str 13.11.2013 15:41

Ja ich kupujem vo Finsku 2,5kilove za 9,80 alebo tak nejak. Inak sadli, :kak: ma ukazkove
Bola tu spomenuta Acana ze cena je plus minus rovnaka, tak aspon tu stoji Acana raz tolko ako Sam's Field.
terez000
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Porvoo, Finland

Re: Sam's Field

Poslaťod Marco Varhol » Str 13.11.2013 19:31

nicco Maso je uváděno už v sušině ,takže už je to čisté množství. :haha: To urcite na zaklade akej analyzy. Zober si kalkulacku pripocitaj vodu a vypocitaj cenu. Nasledne si vypocitaj cca dusikate latky. Pozor granula ma 10% vlhkost. Voda zlacnuje vyrobu. Superpremiove krmiva maju vacsinou 8% vlhkost.

Granule se vyrábí z masové moučky,nikoli masokostní :haha: 6,7% popol a 30% dusikate latky.
Ved masovokostna mucka je dolezita pre vyrovnanie Ca k P na klasicky pomer 1.2:1 a vdaka vit. D3 sa lahko Ca absorbuje.

Tu mas udaj z obalu: Chicken, Chicken Liver, Potato, Maize, Poultry Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Salmon Oil, Natural Flavors, Dried Apples, Brewer´s Yeast, Tomatoes, Yucca Schidigera Extract, Carrots, Minerals, DL-methionine, L-Lysine, Mannan-oligo- saccharides, Fructo-oligosaccharides, Probiotics.
Nejako tam tie percenta zmizli.
Chicken nie je chicken meat.
Len udaj z obalu je garantovany, vsetko ostatne su len marketingove blaboly. Cisla nepustia a technologia extruderom ma tiez svoje limity.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Sam's Field

Poslaťod nicco » Str 13.11.2013 22:39

Jsem ráda,že jsem vás pobavila ,ale obsah masa je už opravdu v sušině :-) . podívejte se klidně na stránky distributora jkbrand.cz a nebo si napište přímo výrobci - rádi vám odpoví :jop: . :ahoj:

Superprémiové krmivo s nízkým obsahem obilovin (bezpšeničná receptura) a vysokým obsahem kuřete (31%) a kuřecí játry (21%), brambor,
zeleniny a ovoce určené pro dospělé psy všech středně velkých plemen. (procentuální obsah surovin v krmivu je uveden v sušině dle
EC 767/2009)

Toto je vytaženo přímo ze stránek krmiva .
nicco
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Sam's Field

Poslaťod Marco Varhol » Štv 14.11.2013 7:36

Jsem ráda,že jsem vás pobavila ,ale obsah masa je už opravdu v sušině
Superprémiové krmivo s nízkým obsahem obilovin (bezpšeničná receptura) a vysokým obsahem kuřete (31%)

Nejako zahadne tam slovicko maso nie je vidiet. Ako a z coho sa vyrabaju granule uz hadam riesit nemusime a kura a kuracie maso je teda poriadny rozdiel. No mozno v Cechach kure je kureci maso.

Dostat do krmiva 31% kuracieho masa v susine aj ked je vlhkost 10% mozno vdaka dotacii v Nemecku, Taliansku ci vo Francuzsku, ale aj tam to poriadne predrazuje krmivo.

a vysokým obsahem kuřete (31%)... takze toto je realne co je napisane, ale je to kura a tym je napisane vsetko.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Sam's Field

Poslaťod Šaňo » Pia 12.09.2014 18:10

kŕmi tu sam´s field niekto dlhšie? dostali sme v chováku vzorky, zatiaľ sme skúsili jahňacie so zemiakmi a dosť chutili. chcela som pôvodne kúpiť barking heads, z tých sme dostali vzorky na orieškiáde, ale dostali sme len little big foot. tie mu síce chutili, ale my nie sme veľké plemeno :lol: aj sa mi viac páčili než sam´s field z toho, čo som čítala... len barking heads je v kamenných predajniach problém zohnať, vzorky už sa objednať nedajú, aspoň som nenašla kde by sa dali a mám obavu hneď kupovať veľké balenie, keď neviem čo by povedal napr. na puppy days alebo good hair day. tieto nám predavač náramne odporúčal, z toho čo som čítala v letáku výrobcu moc múdra nie som, lebo veď "každá líška svoj chvost chváli", a v diskusiách kde píšu ľudia skúsenosti s nimi som sa toho tiež moc nedočítala... na barking heads aspoň prevládali pozitívne ohlasy, na tieto som našla samé typu "kŕmime zatiaľ mesiac".
predtým mal nature´s protection, viac-menej ako doplnok k mäsu, ale v poslednom čase mäso v miske nechá zosmradnúť a zožerie radšej granule. takže som sa rozhodla, že radšej budem kŕmiť niečím, čo keď milosťpán odmietne zožrať, nepokazí sa to a dá sa mu to predložiť znova keď zmení názor :ach: odkedy uprednostňuje granule pred mäsom, pribral a zhustla mu srsť, konečne sa ma každý nepýta či mu nedávam žrať a prečo je taký chudý, :kak: má pekné, tak som sa proste zmierila s tým, že bude na granuliach. možno po nejakom čase to zas skúsim s barfom, ale zatiaľ sa snažím nájsť nejaké solídne granule. nature´s protection som kupovala v KE, tu v ZA ich asi nezoženiem a zas až tak nadšená, aby som sa za nimi niekde naháňala, som nimi nebola.
Šaňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Žilina

Re: Sam's Field

Poslaťod Marco Varhol » Sob 13.09.2014 10:24

Sam's Field je v podstate Brit Premium. Rozdiel je v obale a v pridani jednej rastl.zlozky.
Bohuzial zakaznici nechapu marketingove slovicka a jahnacie povazuju za jahnacie maso. Velmi modne je neuvadzat presnu surovinu ale len pomenovat druh teda jehneci. Popol vsak odhali co tam vyrobca dava.
Predajcovia potom zakaznikom namotavaju hlavu o mase bohuzial ak bezne maso je masova svalovina (pre bezneho kupujuceho) tak potom ich pekne zavadzaju. Dnes je velmi popularne namotavat zakaznika na kazde piate vreco zadarmo. Potom si polozte otazku z coho je tento zazrak vyrobeny. Pripomina mi to Eminent, ktori je v akcii non stop. To je ale oproti Sam's Field predsa len tzv. krmivo pre nizkoprijmove obyvatelstvo, ktorym je jedno ci krmia sliepky alebo psa.

Barking heads je vyrabany ako private label v najznamejsej fabrike v UK GA http://www.ga-petfoodpartners.co.uk/, kde sa menia len vrecia a receptury a vyraba sa tu jedna znacka za druhou.

Ak vsak chces porovnat tieto dve znacky tak prva je marketingova jednak obalom ako aj slovickami ktore nevysvetluju skutocne maso v krmive. Ak chces usetrit kup si Brit premium.

Druha znacka je omnoho kvalitnejsia ma rozpisane suroviny a v jahnacej recepture neobsahuje kuraci tuk. Problemom obchodnikov je ten, ze bud zmenia svoj produkt a pomenuju ho inac a odrazu tu mame dalsiu znacku alebo zmenia distributora lebo vidia este vacsi potencial v danej krajine. Pre mna je doverihodnejsi vzdy vyrobca svojej brand znacky ako tisice obchodnikov, ktori si svoje krmivo vyrabaju u dalsich vyrobcov.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Ďalší

Späť na Granule a konzervy