Arion

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Arion

Poslaťod QuintipaNO » Pia 27.05.2011 14:11

bela nič v zlom ale 50 ečok je strašne veľa za Arion
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Arion

Poslaťod Marco Varhol » Pia 27.05.2011 16:01

bela2001 ked raz budes mat moznost viediet vyrobu pochopis, ze co si napisala nie je pravda ale staci hlupucky veterinar, ktory natlaci do hlavy kaleraby a ked si nevies v spanielcine opisat text a prelozit cez google tak potom krmis lacnym premiovym krmivom za 50eur. :pac:

O akych daniach pises. DPH?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Arion

Poslaťod bela2001 » Pia 27.05.2011 17:40

Ja som si našla o tých granulách v slovenčine,nebudem sa tu hádať!!!!! ked si ešte myslíš,že do granulí pre psov dávajú celé dobré maso tak si na omyle,ešte pre ludí predávajú hnus-v správach bolo,že našli v chlebe zapečenú myš a ked si kúpim pašteku tak sú tam chlpy a vydela som v pekárni ako to robia ked im padne cesto na zem len ho zdvihnú a nič sa nedeje.A čo myslíš čo dávajú do granulí?Bolo v televízii,že psy majú rakovinu z aj tých najdrahších granúl.Ja mám fenku pouličnej zmesi a ja jej nebudem dávať granule za neviem kolko tisíc,nie sme bohatí.A láskavo neurážaj veta.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Arion

Poslaťod Marco Varhol » Pia 27.05.2011 20:02

Cereales (arroz, maíz, trigo), carnes y subproductos animales (pollo mín. 30 %, proteína de pollo hidrolizada), subproductos de origen vegetal (pulpa de remolacha, trigo, maíz), aceites y grasas, huevos y ovoproductos, minerales y vitaminas, levadura de cerveza, lecitina, F.O.S., yucca. Sin colorantes añadidos

Na zaklade zlozenia vidis len podiel z podielu bohuzial same vedlajsie produkty a tym malo kvality ale cena ponukana cez zoofast je realna ale davat za toto 50 euro to uz si treba tukat na vlastne celo.

Ja nemusim si to mysliet ja som pri tom pracoval. Nastastie ziadne mysi tam neboli a hmota neprichadza do kontaktu s okolim. Ak je niekto hlupy neznamena to urazka ale stav.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Arion

Poslaťod krista » Pia 27.05.2011 20:15

Bela,kroť svoje výkričníky,ich počet ti na hodnote príspevku nepridá..... mne sa zdá,že ty Marcove príspevky nechceš (alebo nevieš) pochopiť a berieš jeho slová ako útok na vlastnú osobu,pričom on len hodnotí (ne)kvalitu krmiva...
A čo majú myši v pekárni so složením granúl? :stuch:
Jo...krmiš lacno psíka "pouličnej zmesi" ako píšeš,keby bol "čistokrvný", čím by si kŕmila? :ach:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Arion

Poslaťod Mackie » Pia 27.05.2011 22:50

bela2001 píše:v správach bolo
Bolo v televízii

este ze tam nedavaju, ze mame vsetci skakat z okna, ze
bela2001 píše:A láskavo neurážaj veta.

veterinar uraza teba a ty sa nechas, ked ho obhajujes namiesto toho, aby si ziskala co najviac informacii z objektivnych zdrojov
a dalsiu diskusiu skus viest v kludnejsom tone, tu nema nikto zaujem napadat ta, tak to nerob ani ty
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Arion

Poslaťod bela2001 » Sob 28.05.2011 10:13

Ja nikoho nenapádam,marco začal s urážaním veta my ho poznáme už dlho a je najlepší veto v okolí,jeden bije psa po hlave,zato že po nom zavrčal.to je normálne. a druhých ani nekomentujem.Veto k nám chodí a my ho velmi dobre poznáme a jasom sa pýtala na názor druhých a nie aby ste tu hovorili že veto je blbí alebo čo.Ja som chcela vedieť aké mate skúsenosti s nimi.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Arion

Poslaťod Mackie » Sob 28.05.2011 10:44

spytaj sa svojho veterinara, CO je take vyborne na krmive, ktore ma ako hlavnu zlozku obilniny, a tiez si zisti, kolko ma z toho krmiva proviziu a kolki z jeho pacientov su krmeni tymto.. krmivom
ak o takomto niecom zahlasi veterinar, ze je vyborne, tak je naozaj hlupy, alebo zaraba na hluposti inych, a s tym nic nenarobis
treba sa poobzerat po objektivnejsich rozboroch zlozenia granul a nie verit hned prvemu, ktory vie pichnut injekciu a predava, ako si sama napisala, 24 eurove granule za dvojnasobok
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Arion

Poslaťod bela2001 » Sob 28.05.2011 14:18

On nepovedal že je výborné,on nás pozná a my sme sa ho pýtali aký ma na ne názor a povedal,že sú v pohode a nepovedal že sú výborné iba dobré.Lebo som čítala,že ak je krmivo prémiové alebo superprémiové tak to je lepšie ako keby tam nič nepísali napr. Pedigree.Ale mojej fenke chutia Arionky a druhej fenke a aj tej tretej fenke chutili.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Arion

Poslaťod bela2001 » Sob 28.05.2011 14:32

Zdá sa mi,že je tam dosť vitamínov,ktoré napr. v Aratone nie sú.pozrite si túto stránku čo píšu o Arion: http://veterinaruzinov.sk/chovatelske-p ... rie/arion/
Teraz som si pozerala na zloženie Lamb a Rice a na prvom mieste je ryža.A ja si myslím,ked tam je ryža tak to je lepšie ako iné druhy obylnín napr. pšenica.A moja fena lúbi ryžu-27,5 percent a jahnacina až 30 percent.pozerala som sa na jednu stránku a tam vychádza Arion 30 kg balenie na 85 eur.Takže 15 kg stojí 42 eur.Takže veto to nemá také drahé okolo 40 eur.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Arion

Poslaťod tonamie » Sob 28.05.2011 15:38

Bela jednoducho krmiv rovnakého zloženia ako má Arion sú desiatky a v lepších cenách, to je fakt.
Prečo vyberáš a zaujíma ťa práve Araton? Myslím že nikto iný okrem poľského eshopu ich nepredáva. Litovský výrobca, http://www.akvatera.lt/content/view/21/13/lang,english/.
Pokiaľ si rozhodnutá ostať pri Arione, fajn, ale nechceš platiť reálnejšiu cenu zo zoofastu a mať 30kg za cenu 15kg u veta.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Arion

Poslaťod bela2001 » Sob 28.05.2011 15:42

Ja si myslím že Arion je lepší ako Eminent,pretože v Eminente je iba 20 percent masa.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Arion

Poslaťod tonamie » Sob 28.05.2011 15:44

Pls stále hovoríme len Arion, môžeš napísať konkrétnu receptúru s ktorou kŕmiš? A celé zloženie z vreca ak sa dá, keď je tam napísaných 30%.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Arion

Poslaťod QuintipaNO » Sob 28.05.2011 17:46

bela2001 píše:.Takže 15 kg stojí 42 eur.Takže veto to nemá také drahé okolo 40 eur.
:oo: :oo: :pac:
kľudne plať za 25 ečkové granule 40, a táto hlúposť ozaj nieje v tom vetovi čo ti ich predáva za toľko ale v kupujúcom že ich kúpi, prosím ťa a na ktorej stránke ich majú za 85euri? na 9/10 ich nájdeš za cca 25eur/15kg :yes:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Arion

Poslaťod tonamie » Sob 28.05.2011 18:23

:nie: bohužiaľ vo väčšine e-shopov stoja 40-50€. Neviem ako sú na tom kamenné predajne ( u nás ich majú v dvoch troch, ale cenu som si nevšimla ).
Zloženie A lamb rice aké som našla ( z e-shopu ), neviem ako je na tom obal
•Tuky 14%
•Popol 8%
•Vláknina 2%
•Vlhkosť 9%
•Uhlohydráty 41%
•Bielkoviny 26%
Obsah: obilniny (ryža 27,5%, kukurica, pšenica), mäso a mäsové vedľajšie produkty (jahňacina 12%), rastlinné vedľajšie produkty (pšenica, kukurica, sušené repné rezky), oleje a tuky, minerálne látky a vitamíny, lecitín, vajcia a vaječné výrobky, F.O.S., juka-extrakt. Neobsahuje farbivá.

Nuž a zloženie zo slovenskej stránky http://www.arion-petfood.sk/menu.php?id ... /lamb-rice
zrniny, (ryža 27,5%),mäso (jahňacina min 30%),
rastlinné produkty (repné rezky),oleje a tuky,vajcia,
Vaječné výrobky, ,min. látky,vitamíny, Lecitín,F.S.O., juka extrakt.
Neobsahuje farbivá.
Deklarované akostné znaky:
bielkoviny 26%, tuk 14 %, vláknina 2,0%, popol 8,0%, vlhkosť 9%
vápnik 1,0%, fosfor 1,0%, meď 5 mg/kg, vit. A 15000 I.E.,
vit. D3 1500 I.E., vit. E 150 mg/kg, vit C 40 mg/kg, biotín 0,20 mg/kg

Nuž a zloženie od výrobcu http://www.trouwnutrition.net/displaypa ... ge_key=150
Cereals (rice 27,5%, maize, wheat), meat and meat by products (lamb 10%),
vegetable by products (wheat, maize, beet pulp), oils and fats, minerals and
vitamins, lecithin, egg and egg products, F.O.S., yucca. No colorants added.

Tak si vyberte :heh: arion je aj na FB no tam už sa nazýva superprémiové :aaa:
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy