Arion

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Arion

Poslaťod catchy » Pon 05.05.2008 17:37

V nedelu som natrafila na nove krmivo ARION Premium, ktore len sa donedavna zevraj objavilo na slovenskom trhu. NO neviem. Hned mi boli ponuknute vzorky pre hafana, tak som nevahala, zatial chutia...
Mám aj brozurku, tak nieco vam z nej vypisem, ak ich niekto nepozna...Aky mate Vy naozr, ak ste ich uz vyskusali?

Obsahujú prirodzene antioxidanty: vitamín E a vitamín C, ktoré slúžia ako ochrana pred predčasným starnutim. Poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi, ktoré vznikajú pri látkovej výmene psov a poškodzujú bunkové membrány.

Frukto-oligo-sacharidy(F.O.S): prirodzené prebiotiká s nezvyčajne priaznivým vplyvom na črevnú flóru.

Juka - rastlinné výťažky: táto rastlinná prísada znižuje obsah amoniaku, ktorý vzniká pri metabolizme bielkovín a tým znižuje zápach v psích exkrementoch.

Vitamíny: je garantovaný denný príjem a optimálne dávkovanie vitamínov skupiny (A, D, E, C,...), aby bol imunitný systém prirodzeným spôsobom podporovaný.

Zdravé zuby: veľkosť, tvar a kvalita krokiet pôsobí na optimálnu ústnu a zubnú hygienu.

Koža a srsť: pre zdravú a elastickú kožu, pre jagavú a hodvábnu srsť (pre znaky dobrého zdravia) pridávame vitamíny, minerálne látky a dôležité mastné kyseliny. Optimálna rovnováha medzi omega3 a omega6 mastných kyselín podporuje zdravie kože a kožušiny.

viac na http://www.arion-petfood.sk
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Re: ARION

Poslaťod michaelak » Pon 05.05.2008 18:30

A dáš nám sem prosím aj nejakú stránku, ktorá funguje? Aby sme si mohli viac prečítať o tomto krmivku....... Letáky toho znesú veľa, rovnako aj internetové stránky... Kto je prosím ťa výrobcom? Aká je cena pre dospelého psa s váhou 40 kg? Aké je dávkovanie ? Ď.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: ARION

Poslaťod Van » Pon 05.05.2008 19:33

Michaelak, hned v prvom prispevku na konci je funkcny link...ale ked ta zaujima krmivo pre velkeho psa, pozri napr. Maintenance large breed

Ceny skus pohladat napr. v eshopoch, to uz sa mi nechcelo :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: ARION

Poslaťod catchy » Pon 05.05.2008 19:36

Ich webová stránka je http://www.arion-petfood.sk
Arion bol vyvinutý s veľkým úsilím a zmyslom pre detail na dosiahnutie vysoko vyváženej a chutnej výživy. Je výsledkom blízkej spolupráce medzi spoločnosťou Nutreco a jej sesterskými spoločnosťami Trouw Nutrition International, ktorá je odborníkom na mikro-živiny a spoločnosťou Nanta, ktorá má vedúce postavenie na trhu živočíšnej výživy. V súčasnosti je Arion nezávislým podnikom v rámci skupiny Nutreco.

Ohľadom ceny..no sú rôzne..ale co si pamatam tak iba na vahu vriec....a to 1,5 kg okolo 250 Sk a potom 15kg vrece 1700 Sk
Tá pani co bola na vystave v BB je z oblasti Popradu, venuju sa zatial len vychodu, ak som dobre rozumela...
hmm 40kg...ako tak pozeram do toho letaka 30-40kg 300-380g/deň; 40-60kg 380-500g/deň
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Re: ARION

Poslaťod michaelak » Pon 05.05.2008 19:55

Milá Van, Vďaka za "rozum" , ak by mi link fungoval, tak by som sa nepýtala. Žiaľ po kliku na sekciu "psy" ma to vráti na začiatok stránky a takto stále dookola.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: ARION

Poslaťod michaelak » Pon 05.05.2008 19:59

Tvoj link mi funguje, už mi to ide aj cez odkaz v prvom príspevku, len bolo treba kliknúť na obrázok a nie na text napr. "PREMIUM" ako som to robila ja. Na prvom mieste obilniny, no asi pre mňa nie. Silne mi to pripomína RC, ktorý teda u nás nemusíme. :hmm:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: ARION

Poslaťod Van » Pon 05.05.2008 20:04

michaelak píše:Milá Van, Vďaka za "rozum" , ak by mi link fungoval, tak by som sa nepýtala. Žiaľ po kliku na sekciu "psy" ma to vráti na začiatok stránky a takto stále dookola.

Mila Michaela, za rozum mi nedakuj, ja ti ho nedam, sama ho musis najst :no: ...niekedy staci len trochu skusit, ci nie je chyba "doma" :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: ARION

Poslaťod Marco Varhol » Uto 06.05.2008 1:11

Spanielske premiove krmivo vyrabajuce pre Trouw pri Madride v Tre Cantos vo firme Nanta.

http://www.nanta.es

...a opinion mas que exelente, brillante, habia oido hablar de NANTA eso esta en la comunidad valenciana, si no me equivoco, pero no se donde venden sus productos...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARION

Poslaťod Amaguk » Uto 06.05.2008 8:24

o krmive Arion som bola minule presviedcana, ze je to nejlepsie, krmivo, ake na Slovensku mame :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ARION

Poslaťod Marco Varhol » Uto 06.05.2008 8:40

Amaguk :aaa:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARION

Poslaťod Amaguk » Uto 06.05.2008 8:42

presne tak som zareagovala
normalne som dostala zachvat smiechu - no kukala na mna jek puk a diler, co tam akurat pri nej bol, tiez
Celkom som sa pobavila
ale holt maju smolu - je to uplne novy chovak a ak su aj v inych veciach takto odborne funadovani, tak stratili jednu zakaznicku este skor ako ju ziskali :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ARION

Poslaťod catchy » Uto 06.05.2008 9:13

co mi hovorila ta pani, tak udajne sa pripravuju bez chemickych konzervatov, cisto na prirodnej baze...vzoriek mi dala skoro za plnu tasku... :lol:
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Re: ARION

Poslaťod Marco Varhol » Uto 06.05.2008 15:58

Catchy pripravuju sa cisto na prirodnej baze...

To akoze ako sa to spanielskym sudruhom podarilo. Fakt klobuk dolu. Akoze kolko alfa-tokoferolu pouzili? Trochu setria ked konzervanty uz funguju v rybacom odpade. :hi:

Trochu sa lisia preklady na stranke a na brozure v originale. Masa dost poskromne ale zase z hladiska premioveho krmiva do 1000,-Sk/15kg je to v pohode. V tejto kategorii su urcite prinosom pre nas trh. Nanta vyraba aj horsie zmesky. Takze Arion z tohoto pohladu patri medzi slusne premiove krmiva.



http://www.trouwnutrition.net/dbimgs/Ar ... nge%20.pdf
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ARION

Poslaťod unicorn » Pia 09.05.2008 11:59

Amaguk píše:ale holt maju smolu - je to uplne novy chovak a ak su aj v inych veciach takto odborne funadovani, tak stratili jednu zakaznicku este skor ako ju ziskali :ha:

keby som sa mal podla toho riadit, ako "dobre" mi radili v chovakoch, tak by som nemal kde nakupovat. preto do chovaku chodim zasadne uz poradeny v inych kruhoch a tam len kupujem :)

minule chcela mama kefu na psa z pravych vlasov. a ukazali jej taku mini-pidi, co ma aj ona v praci v lekarni a este aj lacnejesie. tak sa pytala ci nemaju vecsiu a predavacka na nu, ze ci mame doma kona. zial moja mama je na taketo veci citlivejsia a nevie taketo blbe poznamky vratit smecom spet. tak sa len otocila a odisla zo shopu s tym, ze tam uz viac nic nepojde kupovat.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: ARION

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.05.2008 13:28

Amaguk daj adresu nech si idem pre radu aj ja. Zajtra to este stiham lebo zase :5: z SK.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Ďalší

Späť na Granule a konzervy