Granule pomer Cena/Kvalita

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Axidos » Štv 04.04.2013 18:17

Zdravim Vas,...forum studujem uz daky ten piatok ale neviem sa rozhodnut ake granule mam kupovat.
Mam stena ASTata a bohuzial penazie na vyhadzovanie za zbytocne predrazene granule nemam. Preto sa vas chcem
spytat ake granule by som mal kupit. Nechcem kupovat supermarketove granule a ani vrece nad 50€.
Varena strava bohuzial nepripada okrem vikendov do uvahy.
Vopred dakujem za akekolvek rady.

Axidos
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod katkariinka » Štv 04.04.2013 18:28

Tak napíš, koľko mesačne si ochotný investovať do stravy.

A čo tak surová strava? Cez vikend nachystas balíčky do mrazaku a cez týždeň len vytahujes. ;)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Axidos » Štv 04.04.2013 18:31

prijatelna cena za priblizne 12kg vrece je do 35€
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Margita » Štv 04.04.2013 19:17

a co tak Brit?
http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/brit- ... reed-12kg/
alebo maju aj premiovu radu Brit premium,tie vyjdu o cosi lacnejsie,podla mna z tych lacnejsich su dobre :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod peterBY » Štv 04.04.2013 19:21

a co 12,5kg za 40 € ? tiez mame 5 mesacne stena AST a teraz je uz dva mesiace na Trainer Natural zatail co sa tyka vzhladu (leskla ako zrkadlo) a exkrementov je to v poriadku problemy ma akurat ked pozerie bordel vonku lebo chodi ako vysavac :-)
zerie asi 300g na den tak to je balenie skoro na 40 dni teda asi euro na den

a tieto som zvolil lebo boli na fore najmenej hanene z pre mna dostupnych (kupujem ich v kamennom obchode v ZA)


mozno niekto poradi nieco vhodnejsie pre toto plemeno rad si necham poradit
peterBY
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod bela2001 » Štv 04.04.2013 19:26

co tak tieto?
13 kg 42e - Acana,trochu drahsie,ale dobre
http://www.zoofast.sk/acanapuppy&junior ... 12602.html

Purina Pro Plan
14 kg 35 e
http://www.zoofast.sk/purinaproplanpupp ... p-997.html
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Axidos » Pia 05.04.2013 6:01

peterBY píše:a co 12,5kg za 40 € ? tiez mame 5 mesacne stena AST a teraz je uz dva mesiace na Trainer Natural zatail co sa tyka vzhladu (leskla ako zrkadlo) a exkrementov je to v poriadku problemy ma akurat ked pozerie bordel vonku lebo chodi ako vysavac :-)
zerie asi 300g na den tak to je balenie skoro na 40 dni teda asi euro na den

a tieto som zvolil lebo boli na fore najmenej hanene z pre mna dostupnych (kupujem ich v kamennom obchode v ZA)


mozno niekto poradi nieco vhodnejsie pre toto plemeno rad si necham poradit


rozmyslal som aj nad nimi,...a s tym vysavacom mas uplne pravdu len chodi cmucha a vsetko zere :lol:
Axidos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Mojš

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod tornadoo » Ned 07.04.2013 23:13

ja mam RR male stena a krmim NAXOS cena ok je to superpremiovka a chytil som akciu 39eur za 18kg zloženie podobne ako trainer, psikovi chutia srts krasna leskla
Obrázok
tornadoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod dog » Str 05.06.2013 8:27

pre stena nekupuj velke balenie, casom sa kazia a plesniveju aj tie najlepsie+najdrahsie s jahnacinkou.

skor ako typom obchodov (ci hypermarket alebo mrnavy petshop) sa vyhni skor urcitym vyrobcom ktori to jednoducho prehnali... z mojej skusenosti napr. bono, v tescu to predavaju za 5 eur/5 kg,ich granule ma stali 50eur za veterinara co to psovi pekne nacalo traviaci system. ti cesi musia tam pchat poriadne svinstvo.
dog
Okoloidúci
 
Príspevky: 22
Bydlisko: trencin

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Marco Varhol » Str 05.06.2013 10:31

Tornadoo akciu 39eur za 18kg zloženie podobne ako trainer. Hmm tak to je teda velky rozdiel.
Naxos > Adult Medium Chicken, rice and citrus fruit: obsahuje suroviny na vyrazne zlacnenie produktu. animal fat; wheat; sorghum; hydrolysed animal proteins;
je to superpremiovka a chytil som akciu 39eur za 18kg...
To si teda fakt chytil akciu za toto premiove krmivo. Treba viac citat a pochopis cim krmis. Porovnavat ho z Trainerom, ktory ma uplne odlisnu technologiu vyroby a uplne ine suroviny asi nebude to spravne a ked uz chces porovnavat tak mozes s talianskym Dog Clubom ci srbskym Cibau. Toto je rovnaka kategoria vyrobcov v tejto kvalite. Ma to vsak pozitivum na rozdiel od spomenutych znaciek a to je konzervacia.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Exor » Str 05.06.2013 11:06

Ak by boli Trainery a Naxos porovnateľné, tak aj cena by musela byť porovnateľná. Sú z rovnakého štátu a majú podobné podmienky a možnosti dotácií. Pokiaľ viem, majú aj rovnaké výrobné zariadenie - konkrétny extrudér nemeckej výroby (zdá sa mi, značku si nepamätám). Ak ale zviera nemá problémy s alergiami a precitlivelosťou na nejaké proteíny či sacharidy, nemal by byť s Naxosom problém podľa mňa.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod katkariinka » Str 05.06.2013 11:15

Viem nejak z obalu vycitat kvalitu pouzitych surovin?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Phoenix7 » Štv 08.08.2013 22:11

treba viacej studovat tie temy, je tu toho popisane dost...
len kazdemu psovi sadne nieco ine, treba poskusat.
na hranici s tvojou pozadovanou cenou za vrece, ale za to celkom fajn: Pro Plan, Trainer Fitness, Acana
Phoenix7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76
Bydlisko: Bratislava


Späť na Granule a konzervy