Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.03.2016 11:04

moj je krmeny masom, keby si cital, vedel by si ze je rec o vonkajsich mackach
keby citam secky tie skôsty co tu su tak okrem nechutenstva si este zdeformujem osobnost je lepsie zostat nedotkuty lebo volaktore prispevky vizeraju ze psa ani nemaju dokonca som narazil na temu kde jeden zdejsi vyzivar ani neodpisal na priamu otazku či psa ma :D tak ako načo a mačky to maju jednoduche zvlašť vonkajšej je uplne jedo ake granule kupyš podla mna lebo zozere hoci čo čo vonku chiti takže ta ma iny žaludok tam som to neriešil nabehol som do zverimexu povedal že chcem kilo mačacich a čo mi podala to žrali lebo tam aj tak nezabraniš aby zožrali hociaku somarinu čo najde - ulovi takze fakt je uplne jedno ake granule jej daš kludne šetri podla mna
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Pia 25.03.2016 11:44

moje nikam nechodia, su doma na dvore a viem co kde zeru, a nie, nie je mi jedno co moje macky zeru, ani tie vonkajsie,
a presne o tom to je, neprecitas si a napises svoj nazor, tak bud nepis alebo citaj.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod naja » Pia 25.03.2016 11:52

radsej nepis :lol: , lebo to naozaj tie pismenka bez ciarok, bez bodiek aj niekto cita? :ach:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.03.2016 11:58

kellee píše:moje nikam nechodia, su doma na dvore a viem co kde zeru, a nie, nie je mi jedno co moje macky zeru, ani tie vonkajsie,
a presne o tom to je, neprecitas si a napises svoj nazor, tak bud nepis alebo citaj.

vsetky odpovede najdes
Kód: Vybrať všetko
 http://www.ipark.sk/278831-macka-anatomia-spravanie-choroby-vyziva/

neondej sa tu z nazormi ako lebo to treba citat knihy od ludi ktori su s praxe a poznaju principy nie ako toto je podla mna take ze poradit sa ked chcem vediet ze co ako napriklad vysetrenie u veterinara testy nieake a niekto to uz zazil a napisal tak a tak ale aj to sa rozni lebo napriklad aj alergologicke testy niektori veterinari posielaju robit do blavy moja ich posiela do nemecka vraj su lepsi no sak to je jedno ale ked chces volaco vedet realne tak literatura je zaklad citat a citat a knihy a nie fora kde sa zaregistruje 11 rocny ondrik a dava co si mysli treba odborne knihy treba poznat suvislosti realne
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Pia 25.03.2016 12:48

citroniq84 píše:
kellee píše:moje nikam nechodia, su doma na dvore a viem co kde zeru, a nie, nie je mi jedno co moje macky zeru, ani tie vonkajsie,
a presne o tom to je, neprecitas si a napises svoj nazor, tak bud nepis alebo citaj.

vsetky odpovede najdes
Kód: Vybrať všetko
 http://www.ipark.sk/278831-macka-anatomia-spravanie-choroby-vyziva/

neondej sa tu z nazormi ako lebo to treba citat knihy od ludi ktori su s praxe a poznaju principy nie ako toto je podla mna take ze poradit sa ked chcem vediet ze co ako napriklad vysetrenie u veterinara testy nieake a niekto to uz zazil a napisal tak a tak ale aj to sa rozni lebo napriklad aj alergologicke testy niektori veterinari posielaju robit do blavy moja ich posiela do nemecka vraj su lepsi no sak to je jedno ale ked chces volaco vedet realne tak literatura je zaklad citat a citat a knihy a nie fora kde sa zaregistruje 11 rocny ondrik a dava co si mysli treba odborne knihy treba poznat suvislosti realne


skoda s tebou stracat cas :ahoj:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Puk » Pia 25.03.2016 13:12

citroniq84 píše:[ keby citam secky tie skôsty co tu su tak okrem nechutenstva si este zdeformujem osobnost ...


Offtopic: Kriste pane! Ešte toto! Už takto je to na pováženie a nieto ešte, keď budeš zdeformovaný... :pac: To buď radšej zreformovaný! :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Pia 25.03.2016 20:32

To buď radšej zreformovaný!

ja reformujem tak evolučne priebežne si čitam noe knihy a takto použivam skratka relevantne zdroje ja nehovorim že všetci su zly ja aj viem že to tu vačšina uživatelov mysli dobre len cesta do pekla je dlaždená dobrimi umyslami ako ja vždy hovorim že to treba brat len ako doplnok v prvom rade sa musi čitat relevantna literatura jek a sem ist už len tak jednym okom rekreačne mrknuť že čo aj ked niekedy je to take že sa fakt zamyšlam či niektori aspon psa videli ako zo začiatku to šte ale potom si už povieš ok mavneš rukou a dufam že ten chudak čitatel sa poradi aj inde že niečo o tom pozrie aj inde lebo ked nie tak chudak pes :D ale to je tak kolko ludi tolko chuti niekto nema rad knihy ale tak ako na konci dna je to zodpovednost mna ako majitela čo spravim alebo nespravim
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod matusko222 » Pia 17.03.2017 15:43

ja myslim, že každý si chváli to krmivo, na ktoré je zvieratko zvyklé, my sme kvôli chorobe Bublinky (nášho psíka) boli nútení zmeniť granulky, nakupujeme už len značku OPTIMAnova, ak si pozriete zloženie uvidíte prečo, žiadne "mučkové krmivo"
matusko222
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Slausa » Pon 10.12.2018 18:26

https://youtu.be/o6dKDuFRyDs

Dokument o :kak: v krmive, vyzerá to na niečo nové
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Puk » Uto 11.12.2018 13:23

Slausa píše:https://youtu.be/o6dKDuFRyDs

Dokument o :kak: v krmive, vyzerá to na niečo nové


Slausa, palec hore za odkaz. Racionálne zmýšľajúcim hádam konečne dôjde, že akákoľvek výroba samotných surovín pre výživu psov (a je jedno, či si hovoríme barfisti, naturalisti, granuláči, vegáni, či...) vždy je to o spracovaní odpadu z poľnohospodársko - potravinárskej produkcie a výroby. Vždy je to ODPAD a nič na tom nezmenia ani krásne slogany typu : potravinárska kvalita. Ale : pes ako nasledovateľ človeka sa vždy živil tým, čo po človeku ostalo. Stáročia to tak bolo. Pes to zahrnul do svojej genetickej výbavy a keď sa to nepreháňa v iných smeroch ("šľachtenie", či množenie na geneticky problémových jedincoch po stránke metabolickej, enzymatickej, imunitnej, či inak súvisiacej s výživou), pes to zvládne. To, čo je na tom spracovaní "odpadu" neakceptovateľné, sú farbivá, GMO, konzervanty a iné náhradné sračky pridávané za účelom zvýšenia ziskov a nie zdravia psov. Tí, čo by mali, ŽIAĽ, viesť osvetu v bežnom styku s klientami - teda prednostne veterinári, či predajcovia krmív - mäsiarmi počnúc a predavačmi v chovákoch končiac, sú riadení zas len a len mamonom a % svojich provízií. Ale aj štát má maslo na hlave nejednoznačnými nastaveniami podmienok predaja. Keby to tak nebolo, v predajnej sieti na SK by sa neocitali krmivá rôznych značiek v maloobchodnej cene 6,60 € za 10 kg + 2 kg ZDARMA... :nwm: Platilo a bude platiť : Krásny obal, vo vnútri väčšinou :kak: . Čítajte zloženia a analýzy a buďte vo svojom výbere nekompromisní smeropm k vlastnému psovi. On je odkázaný na to, čo mu dáte Vy!!! On si vyberať (dlhodobo!) nemôže.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Teame » Štv 10.01.2019 10:13

našemu psikovi davame jedine krmivo _reklama_, Nikdy nič ine nedostal. Samozrejme pamlsky nepočitam, to nie je jedlo. _reklama_ mu davame od nala, je na neho zvyknuty a velmi mu chyti. pes je plny elanu a života
Teame
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 11.01.2019 15:17

Teame píše:Samozrejme pamlsky nepočitam, to nie je jedlo.

Prečo pamlsky nepočítaš? To nie je jedlo, ktoré strávi a zužitkuje jeho organizmus? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Margita » Pia 11.01.2019 15:28

Offtopic: mne pripada akoby tie dve bola jedna osoba,aj tie prispevky su pisane stylom mama ma Emu.Ema ma mamu.Ema je hladna.Mama jej ide uvarit obed.Ema zjedla obed,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod elfinka » Pia 11.01.2019 16:05

Ja to premazem, brit a canvit teraz zahajili na vsetkych dostupnych forach takuto priblblu reklamu :ach:
Az si vravim ci to neni niekto co sa snazi ten brit poskodit
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Teame » Str 16.01.2019 11:41

niekedy je dobre dat psovi aj nejaku varenu stravu. Aby si tiež pochutnal na tom, čo my jeme. Ale zase by sa to nemalo prehanat.
Teame
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy