Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Marco Varhol » Str 01.07.2015 10:19

Juraj1 Wau super link na kliniku kde maju clanok o spravnom vybere krmiva a vlavo v reklame krmivo pre hydinu. :pac:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Elis » Str 01.07.2015 10:30

Juraj1 píše:vyberajte radšej granuly strednej triedy


to je spravne slovensky napsane?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Juraj1 » Str 01.07.2015 10:38

marco, za to ja nemôžem... :ua: (preto som dal i "ním uznávaný" odborníci) ja ich nepoužívam... len som chcel poukázať, že nielen my, ale i veterinári ich neodporúčajú kupovať...
a úpravu pravopisu som nerobil...je to citát
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Str 01.07.2015 12:25

juraj vsak ja sam hovorim ze nekupovat to uplne najlacnejsie krmiva co su ake vzdy aby priblizna cena bola aspon 2 eura za kilo a tak dalej a tak dalej stredna trieda krmiv ma obrovske zastupenie tam mas milion znaciek krmiv napriklad poznam vela ludi co krmia Britom no moje psy ho nechceli a v tej triede mas milion znaciek tam je aj calibra bosch ja neviem co vsetko tam je aj ontario napriklad potom secky tie vseliake fajnovosti ako hapy dog a taketo len vies co je ich problem? niako nezistis kto to viraba a to moze byt znacny problem uz predsa len ked to vyraba dajme tomu nestle alebo purina tak mas jaku taku istotu ze nezacali vcera stym len preto ja racej nestle jak pyrinu hned ti poviem dôvod purina by teoreticky mohla ratat takto : mame lacny darling bolo by načim niečo donho pridat aby psik mal problem a ked ma problem tak co? ooo vas psik ma citlivi zaludok treba kupovat proplan... a tam uz je ina marza potm a dobre sa zaraba :D kdes to pedigree nema ziadnu premiovu radu a tim padom keby moji psy mali problemy ze by mi hnackovali alebo by mi vracali tak by som nemal ziadne ine riesenie len uplne zmenit znacku . preco hovorim o zvracani lebo s darlingom sa to stalo mnohym co priamo poznam ze psy grcaju hnacky maju atd atd ori pedigree som ziadny takyto problem nemal ani ja ani nikto koho poznam
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Marco Varhol » Str 01.07.2015 18:55

citroniq84 no dnes hadam nie je problem zistit vyrobcu. Brit, Ontario, Profine, Calibra, Sam's Field, Planet pet atd. Vzdy je to len jeden vyrobca. A mozeme pokracovat dalej. Essential, Marp, Barking Heads, Almo Nature atd vymenene obaly a rovnaky vyrobca. Potom prichadzaju hodnotit krmivo odbornici bez testov a balamutia hviezdickami ovecky, ktore im na tieto bludy skocia. Namontuju do toho AAFCO ako testuju krmiva a mame tu tie naj krmiva, ktore masom trhaju vrecia. Tak su natlacene. Extrudovana strava je cisto marketingovy produkt, kde nepoucitelny nechapu obmedzenia vyroby.

Pedigree ci ine marketingove oblbovaky maju vdaka nepresnej legislative raj na zemi. Ak si vsimnete stranky tak tam je dolezite aby zakaznik reagoval na obal a pekne texty: obsahujú vysoko kvalitné bielkoviny z mäsa... Zlozenie vsak utajene.
Dolezita je samozrejme reklama.

A mozem pokracovat dalej. Podľa testu stráviteľnosti dosahuje nové Pedigree ® lepšie hodnoty, než aké sú stanovené pre prémiové značky. Viditeľnými znakmi kvality nového Pedigree ® sú dobré trávenie a zdravý trus psov.

Test stravitelnosti. Na tomto je vidiet, co za kaleraby tlacia svojim zakaznikom. A ten zdravy trus nema chybu.

V US vsak najdete predsa len viac informacii. Krmivo je kvalitnejsie ako v EU a zlozenie je presnejsie uvedene.
GROUND WHOLE GRAIN CORN, MEAT AND BONE MEAL (SOURCE OF CALCIUM), CORN GLUTEN MEAL, ANIMAL FAT (SOURCE OF OMEGA 6 [PRESERVED WITH BHA & CITRIC ACID]), SOYBEAN MEAL.

Vyrobna cena tejto hrozy v US je niekde okolo 0.1 USD/kg, obal je vsak o nieco drahsi.

V EU je marketing prepracovanejsi s cielom uplne oblaznit svoju ovcu. Toto je nemecky vyrobca co nie je ziadnym prekvapenim a tu je zlozenie:

obilniny (o.i. 14% kukurica, 10% celá pšenica), mäso a živočíšne vedľajšie produkty (o.i. 4% hovädzie v hnedých granulách), oleje a tuky (o.i. 0,25% rybí olej, 0,4% slnečnicový olej), extrakty z rastlinných bielkovín, rastlinné vedľajšie produkty (o.i. 2% plátky z cukrovej repy), minerálne látky, zelenina (o.i. 4% mrkvy v oranžových granulách, o.i. 4% fazúľ v modrých granulách).

Pisete ze krmivo ma 4% masa. Omyl! To je 4% hovadzie a samozrejme v zatvorke. Ale to nie je maso. A percento je samozrejme tajne. Opat ste sa chytili na marketing.

15kg / 26,50. A tomuto sa hovori kseft. 400% navysenie. To sa robi v TV reklama.

Riesit tu toto krmivo fakt nema zmysel. Na trhu mate daleko horsie krmiva, ktore patria medzi najpredavanejsie. Na druhej strane nevedomost nahrava veterinarom avsak ublizujete psom a to je to, co je nepochopitelne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod hruska » Str 01.07.2015 19:07

ja u nas nestiham dokladat grancle co stoja 6€/10kg
tam uz co musi byt
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod nufin » Str 01.07.2015 19:40

Elis píše:
Juraj1 píše:vyberajte radšej granuly strednej triedy


to je spravne slovensky napsane?


Ano. Granula, vzor zena, mnozne cislo: granuly (presne toto nam minuly rok vysvetlovala ucitelka na slovencine)
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Str 01.07.2015 21:24

strava neni pe mna o marketingu ale o psovy otom ci ma alebo nema problem a ano marco aj ta straviitelnost je velmi dôlezita zvlast ked mas psa s problemovim travenim je to podstatny parameter hlavne ak mas psa s problemovim travenim tak prave ta travitelnost je do znacnej miery parametrom ale psov si treba sledovat to mas jak s detmi kazde potrebuje volaco ine a vzdy to je na odicovi ( majitelovi) ako velmi sa svojim psom venuje do akej miery ich sleduje a ked raz vazne nemas problem stym pedigree nie ze co je na obale ale co je so psom konkretnim zivim pokial nema hnacku nezvracia ti nema zubny kamen a s veterinarnich prehliadok vichadza ako zdravy tak neni dôvod to krmivo menit ale je pravda su psy ktorim nemusi sediet a tym samozrejme ze treba ine
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Marco Varhol » Štv 02.07.2015 12:08

ano marco aj ta straviitelnost je velmi dôlezita zvlast ked mas psa s problemovim travenim je to podstatny parameter.

No tak a teraz daj metodu aby som ako zakaznik zistil o krmive aka je stravitelnost. Ak marketing napise, ze krmivo je vysoko stravitelne tak ja ako zakaznik chcem vediet ako na to soudruzi z NDR prisli.

A nezacni mi tu pisat o koeficientoch skutecnej stravitelnosti. Pes nie je hospodarske zviera.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Štv 02.07.2015 13:06

Marco zistis to totalne jednoducho zoberes si male balenie za 3 ecka das to psovy a podla stolice ci je normalna hned zistis a vidis ci problem ma alebo nema ked ma nekupis dalsie ked nema tak mozes ak mu das jedno balenie kratkodobo ze to bude mat na 14 dni tak mu urcite niak vazne nemoze ublizit a velmi rychlo za max 3 4 dni uvidis ci to je pravda ci to travi ci je pes v pohode alebo neni .. nic zlozite ked neni vysadim kupym ine hotovo ed je zostanem pri nom co je na tom? tak ako clovek ved si predstabv jak zistis ci ti nieco chuti a ci ta stoho neprezene? no okostujes :D nie napriklad ja mam hnacku po malinovke kynley xo neznamena ze je obecne zla len prave mojmu zaludku nesedi a uplne rovnako to mas u psov
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod plus » Str 06.01.2016 17:01

Ako vybrat idealne granule pre vonkajsie macky?
Tesco granule nenedia, kitekat alebo whiskas ano, ale cital som ze su to smejdy.
Zas nemozem kupit take co stoja 10e/kg, lebo by to bolo financne neunosne, tie co som menoval stoja 3e/kg, eukanuba je od 6e/kg vyssie..
Alebo vyberat podla toho, ktora znacka obsahuje najmenej skodlive veci ?
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod lenli » Str 06.01.2016 21:48

Vyberat urcite podla zlozenia a konzervacie a skusenosti inych majitelov. Vacsie balenie ta vyjde lacnejsie, neviem kolko tych maciek mas a ake velke balenie zvyknes kupovat. Ale tak napriklad essential jaguar mas cca 6 Eur za kg pri 3 kg baleni a zlozenie to ma slusne. Macku nemam, len teda tak z pocutia tak este optimanova si celkom chvalia, timberwolf serengeti ci n&d - tie su drahsie ako essential ale stale to nie je tych 10 Eur za kg co spominas, zalezi vsak na baleni (tie male balenia okolo 1 kg su strasne drahe). A ak chce strasne setrit tak aj taky brit care je lepsi whiskas/kitekat a podobne a 2kg balenie sa hybe nieco nad 10 Eur. A pri cene na kg treba aj pozriet davkovanie, je mozne ze drahsie granule budu mat o nieco mensiu davku a tym sa znizia aj naklady na krmenie.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Štv 07.01.2016 7:56

ja mojim striedam lepsie a horsie, podla financii, kupujem brit, brit care, alebo porta 21 a ked uz nevyjde tak aj eminent, ale zas pridavam im aj surove maso,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Štv 24.03.2016 21:28

kellee píše:ja mojim striedam lepsie a horsie, podla financii, kupujem brit, brit care, alebo porta 21 a ked uz nevyjde tak aj eminent, ale zas pridavam im aj surove maso,

neodporučal by som robiť toto ak davas surove maso davaj ho pravidelne ak rozne s peniazi tak kupuj napr len eminenty to naco mas vzdy lebo pravidelne prudke zmeny stravy no to asi pre psi zaludok neni nic dobre takze fakt jako stimto opatrne racej kupuj jedny granule a stale ja davam brit care uz niekolko mesiacov som spokojny a maso 2x do tizna im davam ale ide o to ze tam musi byt pravidelnost ked ju nemas vytvorenu opatrne zacni lebo pes je haklivi ked sa meni potrava zmena vzdy musi byt jemna a postupna a iste by nemala byt pravidelna pokial sa u psa neobjavi zdravotny problem vyzadujuci upravu stravy alebo krmnych davok
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Pia 25.03.2016 9:05

citroniq84 píše:
kellee píše:ja mojim striedam lepsie a horsie, podla financii, kupujem brit, brit care, alebo porta 21 a ked uz nevyjde tak aj eminent, ale zas pridavam im aj surove maso,

neodporučal by som robiť toto ak davas surove maso davaj ho pravidelne ak rozne s peniazi tak kupuj napr len eminenty to naco mas vzdy lebo pravidelne prudke zmeny stravy no to asi pre psi zaludok neni nic dobre takze fakt jako stimto opatrne racej kupuj jedny granule a stale ja davam brit care uz niekolko mesiacov som spokojny a maso 2x do tizna im davam ale ide o to ze tam musi byt pravidelnost ked ju nemas vytvorenu opatrne zacni lebo pes je haklivi ked sa meni potrava zmena vzdy musi byt jemna a postupna a iste by nemala byt pravidelna pokial sa u psa neobjavi zdravotny problem vyzadujuci upravu stravy alebo krmnych davok


si spat :lol:
moj je krmeny masom, keby si cital, vedel by si ze je rec o vonkajsich mackach
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy