Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod bibika » Ned 28.06.2015 13:18

Opakovaním toho istého to asi tažko pochopia ;)
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Ned 28.06.2015 13:19

neviem, co by tu mal kto chapat, jednoducho nebudem svojho psa krmit srackami, ked mu mozem dat nieco dobre a zdrave, preco mu davat psenicu plnu farbiv, korenia a chemie? lebo to nejaky cvok, ktoreho ani nepoznam tvrdi, ze je v poriadku a MOZNO moj pes bude zdravy. Krmila som psa granulami a prinieslo mu to iba zdravotne problemy, ja nepotrebujem internet na to, aby mi niekto potvrdil co je dobre, ja som to zazila na vlastnom psovi. tomto, ktoreho mam teraz. A veru nepomohol ani veterinar, ani internet, iba zmena krmenia
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod MisheliQ » Ned 28.06.2015 14:19

Pes prezije aj na srote. Co to ma akoze dokazovat?

Ci byvas so psom pri Mochovciach alebo krmis psa Pedigree so 4% obsahom zivocisnych produktov, je to jak z kaluze do blata :ha:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod naja » Ned 28.06.2015 14:53

Ach, ten pravopis :ach: . Hrozne tazko sa to cita.
Poznam psa, ma 6 rokov a zije na zemiakoch, chlebe, mlieku a tych uplne najlacnejsich grancloch. Dalsi pes, skoro 17 rocny, zomrel uz, ale tiez strava ako pre svine-polievky, do toho chleba, rozok so sunkou, s pasteto, s maslom, kosti varene, pecene atd. Zrejme si zoberiem z takeho krmenia priklad a psina s kocurom budu mat rovnake menu :lol: .Vsak na co by potrebovali maso :pac: .
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Pon 29.06.2015 20:00

Pes prezije aj na srote. Co to ma akoze dokazovat?
na srote neprezije bez toho aby mal problemi ci uz zo stolicov casom z vahov z vyzivov a tak dalej urcite by mal problemi nieake :D a to je to co sa tyka tych zemiakov a tak dalej zvyskov jedla zalezi jaky pes to je su psy co fto zlopnu a nedeje sa nic su ok moja suseda stym napriklad krmila vlciaka a predstavte si asi ho stym zabila mal 18 rokov a skapal :D :D :D a do dnes mam dilemu ci ho zabili zvysky aleb lacne granule :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod MisheliQ » Pon 29.06.2015 20:11

Sklamem ťa, dnes prežívajú psy na vegetariánskej strave, prežili by aj šrot :joint:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Pon 29.06.2015 20:15

MisheliQ píše:Sklamem ťa, dnes prežívajú psy na vegetariánskej strave, prežili by aj šrot :joint:

prezit prezije ale 100% bude mat problemy a to je to co by uz bol problem :D teda pre mna urcite a keby vydim ze moj pes ma len minimalny problem tak urcite mu stravu zmenim nikdy by som svoje psy trpiet nenechal to by len hovado mohlo preto hovorim ze treba sledovat aj psa ze jak na tom je a nie len či žije ale i ci nezvracia ci nema hnacky doona aku ma naladu :D ci neni apaticky ci nema zaludok podrazdeny a tak podobne a to by na srote urcite mal nieaky problem
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod MisheliQ » Pon 29.06.2015 20:41

Skúšal si to, že si si tým tak 100% istý?? Veď pedigree nemá ďaleko od šrotu :lol: no dobre, je lepší od šrotu o tie 4% mäsa a výrobky živočíšneho pôvodu :lol:

edit: pre mňa je dôležité, aby krmivo spĺňalo nielen to, že 1) pes na ňom prežije/nemá žiadne problémy ale 2)je preňho vhodné po stránke zloženia, vekovej/plemennej/individuálnej/inej príslušnosti....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Pon 29.06.2015 21:16

a tiez vapnik tuky fosfor Vitamín A Vitamín D3 Vitamín E a mnoho dalsich nepodstatnych blbosti ktore si na krmive vobec nevsimaj kludne :) a co sa tyka veku rasi a tak tak to si objavila ameriku do teraz som netusil ze mojmu shitzu nemozem dat granule pre obrie plemeno :D :D :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod kellee » Uto 30.06.2015 6:22

mozes
neviem ci si postrehol, ale asi nie, vela ludi tu granulami svoje psy nekrmi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod MisheliQ » Uto 30.06.2015 8:41

Okrem obsahu a pomeru lipidov, proteinov, sacharidov, vitaminov, mineralnych latok a aditiv by ma zaujimal ich zdroj :ha:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod elfinka » Uto 30.06.2015 8:44

Offtopic: Mne cela tato debata uz nejaky cas evokuje toto: Obrázok
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Juraj1 » Uto 30.06.2015 9:44

:yes: :haha: (a díky za obrázok, mám komu darovať... :heh: )
mne debata evokuje, že "zbytočne" vyhadzujeme :money: za zbytočné :censored: a on prišiel :dunco3: zachrániť...
Naposledy upravil Juraj1 dňa Uto 30.06.2015 10:00, celkovo upravené 1
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod citroniq84 » Uto 30.06.2015 10:00

100x som to tu povedal :D ja nehovorim ze je zle kupyt psovy premiove krmivo ved aj ja kupujem rôzne niesom na jdenom a vzdy ked zmenim mam konkretny dôvod ale to co ja hovorim je ze robite z lacnejsich granul vacsieho zabiaka nez akym naozaj je to je secko :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Poslaťod Juraj1 » Str 01.07.2015 10:13

citroniq84 píše:ale to co ja hovorim je ze robite z lacnejsich granul vacsieho zabiaka nez akym naozaj je to je secko :D

...a nielen my, aj (tebou uznávaný) odborníci... :no:
napr:
(citát): Pri výbere vhodného granulovaného krmiva musíte zobrať v úvahu viacero faktorov. Nedajte sa zlákať cenovo priveľmi výhodnými ponukami. Ako to už v živote (a v obchode obzvlášť) chodí, dostanete to, za čo zaplatíte. Na cene granulovanej stravy sa vždy odrážajú všetky náklady na jej vývoj a výrobu ( hodnotné vstupné suroviny a šetrný spôsob ich spracovania, nové technológie konzervácie, kvalitné obalové materiály pre zachovanie výživnej hodnoty, atď ). Extrémne lacné krmivo bude len ťažko spĺňať všetky tieto parametre. Skontrolujte si aj odporúčané dávkovanie lacnejších a drahších výrobkov. Možno zistíte, že Váš pes spotrebuje v porovnaní s krmivom vyššej cenovej kategórie až dvojnásobok kŕmnej dávky. Kvalitné krmivá od renomovaných výrobcov sú tzv. vysoko koncentrované. To znamená, že relatívne malý objem potravy obsahuje v koncentrovanejšej forme všetky potrebné živiny. Výsledok „výhodného” lacnejšieho nákupu krmiva sa Vám tým pádom nemusí vyplatiť. V lepšom prípade sa prejaví len na Vašej peňaženke – pes skonzumuje také veľké množstvo krmiva, že nakoniec nič neušetríte. V horšom prípade môže dlhodobé podávanie takéhoto krmivo bezprostredne ohroziť zdravie Vášho štvornohého kamaráta ( nevratné poškodenie tráviaceho traktu, pečienky, obličiek, alergické reakcie, nádorové ochorenia ). V tomto prípade nakupovať lacno neznamená vždy ušetriť! Kvalitu krmiva najrýchlejšie zistíte podľa trusu psa. Hodnotnú, správne vyváženú a dobre stráviteľnú potravu využije organizmus takmer bezo zvyšku a z tela vychádzajú len nevyhnutné nestráviteľné zložky a odpadové produkty. Výkaly sú potom v malom množstve, pevné a dobre formované, bez výrazne nepríjemného zápachu.

(citát): 3. vyberajte radšej granuly strednej triedy ( tzv. prémiové rady ) a vyššie, účelom tohto článku nie je zhadzovať lacné ekonomické balenia granúl, ako by si mohli mnohí myslieť. Opodstatnenosť k tejto rade vyplíva z nevhodnej skladby granuly ekonomickej rady. Bývajú často vyrobené z lacných zdrojov surovín ( obilie, kukurica, rastliné oleje ), kvalitnejšie granuly sú dnes často tzv. GRAIN FREE ( bez obilnín ), často bez konzervačných látok a farbív, prémiové granuly obsahujú nie rastliné, ale živočíšne tuky, ktoré pre tráviaci trakt psov sú prirodzenejšie a ľahšie straviteľnejšie, obsahujú väčší podiel mäsa. A tento fakt sa musí prejaviť zákonite i na cene granuly. Takže tu platí: nie každý lacnejší tovar musí byť zákonite i rovnako kvalitný. Tento fakt je vysvetlením, prečo sú ekonomické granuly lacnejšie.

zdroj: http://www.macenauer.sk/index.php/clanky/vyziva-psa
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy