Alleva

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Pon 03.08.2009 13:33

Myslim si ze kazdy kto krmil krmivom Alleva a nastali zdravotne problemy u psa mal by ziadat vsetky financne kompenzacie u dovozcu tohoto melaminoveho krmiva. V zhladom k uvedenemu je jasne ze Alleva sa vyraba z cinskych lacnych mucok a teda je to pekny shit, ktorym dovozca ohrozil zdravie psov.

Takehoto vyrobcu by mali okamzite zrusit a jej majitelov by mali pozatvarat.

http://www.uksup.sk/download/krmiva/200 ... _marec.pdf

Mirka & Tyson tak to si vzhladom na uvedene davky melaminu pekne pomohla psikovi. :hmm:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod michaelak » Pon 03.08.2009 13:45

To je tak, keď niekto nečíta. Upozorňovala som na to už 30. mája 2009 , jediná , kto si to asi všimol bola tonamie :jop:

Marco, prečo ten rozpor? :
Marco Varhol píše:Ale ved to je hadam jasne. Alleva ma vyhodu, ze si mucku vyraba doma a je zaroven jej producentom aj pre ine krmiva. Takze je predpoklad ze ta mucka bude kedze ma text chicken meal v slusnej kvalite. RC pouziva ine suroviny tam je poultry meal.


Marco Varhol píše:Myslim si ze kazdy kto krmil krmivom Alleva a nastali zdravotne problemy u psa mal by ziadat vsetky financne kompenzacie u dovozcu tohoto melaminoveho krmiva. V zhladom k uvedenemu je jasne ze Alleva sa vyraba z cinskych lacnych mucok a teda je to pekny shit, ktorym dovozca ohrozil zdravie psov.

Mirka & Tyson tak to si vzhladom na uvedene davky melaminu pekne pomohla psikovi. :hmm:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: ALLEVA

Poslaťod Mirka & Tyson » Pon 03.08.2009 16:20

tonamie + michaelak: dakujem velmi pekne za upozornenie, vdaka bohu, snad sa mi dostalo vcas - moj psik zozral cca 6 kil toho krmiva, zhodou okolnosti kupovane v Pezinku (predajna v Tescu) ....
Planujem tam dnes pekne nabehnut aj s vytlacenou spravou a narobit tam riadny humbuk, to nie je mozne, ze si predavaju kontaminovane krmivo bez mihnutia oka a prezentuju ho ako "exkluzivny" vyrobok .. samozrejme, moja chyba, ze som si nenastudovala poriadne vsetky informoacie o nom, zhodou okolnosti som si dopredu pozrela len toto vlakno, cez ktore mi prislo krmivo ako celkom fajn :-//// ... informacie o kvalite krmiva tu boli od az od zaciatku jula :ua:

PS: Planujem poslat vzorku z granul na ŠVÚ, viete mi niekto poradit, ako v takomto pripade postupovat?
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Pon 03.08.2009 19:11

Asi sa bavime o duck meal. Rozpor urcite nie. Je to fabrika kde sa mucky vyrabaju. A kedze vzdy chce niekto zbohatnut este viac, pouzije mucku s melaminom, cim znizi podiel masa bez toho aby to nejako vdaka melaminu znizilo vysku proteinu.

Je divne ze UKSUP bol absolutne neshopny medialne tuto informaciu dat na SK. Neviem ci staci pre verejnost povinne citat ich stranky aby sa nieco dozvedeli. Ak sa pozrieme na FDA, ktora okamzite cez TV a dalsie media upozornila chovatelov psov a maciek na vysoke nebezpecenstvo, zda sa ze but v UKSUPe zaspinkali alebo toto bolo umyselne a moze to mat skutkovu podstatu trestneho cinu priameho ohrozenia zdravia zvierat.

Este doplnim kedze melamin sa objavil bohuzial len vdaka umrtiu dvoch psov v Taliansku ked majitel poziadal o kontrolu krmiva. Vsetko na http://www.ministerosalute.it

Due cani morti e un’azienda di cibo per animali sotto accusa per aver utilizzato, nella fabbricazione degli alimenti, farina contenente melamina, la stessa sostanza tossica del latte cinese. Lo scandalo del cibo al veleno è arrivato in Italia. Fra novembre e dicembre dello scorso anno, un’allevatrice di cani di San Fior, Treviso, richiede all’Istituto zooprofilattico delle Venezie un esame autoptico su un maltese e un lhasa apso (piccolo cane di compagnia) morti per nefrite e blocchi renali sospetti.

Pisu ze v novembri a v decembri skontrolovali v ITA vsetky produkty tejto firmy. Ubehli 3 mesiace a UKSUP kontroloval melamin, ked uz vedeli ze ho stenacie krmivo a krmivo Plus urcite bude obsahovat. Nemalo sa to mimochodom stiahnut z trhu uz minuly rok?

Krmiva vyrabane od aprila 2008 nariadenie o stiahnuty z talianskeho a europskeho trhu 323/2008 platnost do 18. mája 2010. Jedna sa dávky 099 a C1 v krmive, šarža 094 prekrocenie 560x oproti norme :joint:
Lhasa a Maltese smutne zachranili zivot dalsim psom.

Mirka/Tyson - staci napisat sem a poziadat o kontrolu. staznosti@svssr.sk
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod michaelak » Pon 03.08.2009 20:37

Nielen UKSUP neinformoval o kontaminácií melamínom, v Taliansku - v krajine pôvodu tohoto škandálu o tom tiež neinformovali príslušné inštitúcie, kauza sa prevalila až cca 3 mesiace po jej vzniku. Ale to som nechcela povedať. Na margo rozporu Marco: myslím, že je jedno, či sa jedná o kačaciu múčku, alebo kuraciu múčku, alebo akúkoľvek inú múčku. Kde je záruka, že sa to nezopakuje v budúcnosti pri inej múčke ako kačacej? Myslíš, že stačí mať na vreci v zložení info o presnej špecifikácií múčky a všetko je O.K. ? Alebo si možno poznal Diusapet ako výrobcu kvalitnej suroviny, nuž ale vidíš, že honba po peniazoch bola prednejšia - neverím totiž, že by sa na to svinstvo nebolo prišlo pri testoch. Ako vidíš aj tento príklad vyvracia Tvoju tézu o kvalite múčky. Takže Diusapet sa zaradil do môjho zoznamu výrobcov k takým zvučným menám ako Hill´s , RC , Diamond... , ktoré nám už boli známe s melamínovým škandálom v USA. Ako inak sa totiž spotrebiteľ môže brániť, ak nie tým, že jednoducho prestane kupovať výrobky spomínaných firiem, ktoré sa neštítili použiť toto svinstvo? Hovorí sa tomu prirodzená selekcia, je to možno pre niekoho kruté, ale aj v prírode to takto funguje.

Na margo neinformovanosti: Možno by stálo za úvahu dať na popredné miesta v diskusii tému napr. VAROVANIA, kde by sme sa aspoň navzájom informovali o aktuálnych hrozbách. Myslím, že toto fórum číta dosť chovateľov, ak to teda nezvláda inštitúcia na to určená, pomôžme si aspoň takto sami. Na info o kontaminácii melamínom som narazila v máji na stránkach ÚKSUP, ihneď som ich sem dala , predpokladám, že rovnako by konal ktokoľvek, kto by sa k takejto informácii dostal.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Pon 03.08.2009 20:56

Vsetko sa tykalo vsak americkeho a kanadskeho trhu. RC a Hills za to nemozu snad len to, ze sa krmiva vyrabali v tej istej firme. Aspon sa na verejnost dostala informacia, ze sa vacsina tzv.znackovych krmiv vyrabala v jednej fabrike a menili sa len vrecia. Aj tu islo hlavne o zlacnenie vyroby.
Diusapet tvrdi ze nemal vedomost ze mucka pochadza z Ciny. Dostal vyhodnu ponuku tak kupoval. len vzhladom na ich laboratorne centrum je mi divne, ze si nerobia vlastne rozbory. Pripomina mi to Diamond, ktory sa vsade chvalil kolko stupnov kontroly ma.
Este jeden rozdiel je v USA a v EU. Vyrobcovia mali nariadene informovat verejnost aj na svojich web strankach. Avsak u Diusapet.it ani zmienka. Otazkou ostava, da sa este verit talianskym vyrobcom, ked je v krajine dostupna kontaminovana cinska mucka od mafianov z Neapola. Som zvedavy, kde sa este objavi.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod michaelak » Pon 03.08.2009 21:22

Marco Varhol píše:Vsetko sa tykalo vsak americkeho a kanadskeho trhu. RC a Hills za to nemozu snad len to, ze sa krmiva vyrabali v tej istej firme. Aspon sa na verejnost dostala informacia, ze sa vacsina tzv.znackovych krmiv vyrabala v jednej fabrike a menili sa len vrecia. Aj tu islo hlavne o zlacnenie vyroby.
Diusapet tvrdi ze nemal vedomost ze mucka pochadza z Ciny. Dostal vyhodnu ponuku tak kupoval. len vzhladom na ich laboratorne centrum je mi divne, ze si nerobia vlastne rozbory. Pripomina mi to Diamond, ktory sa vsade chvalil kolko stupnov kontroly ma...


Nechcem za každú cenu rozvíjať polemiku o tom, či za to RC a Hill´s môžu alebo nie, ale sedliacky rozum vraví, že samozrejme môžu. Ak si totiž ja ako firma s nejakým renomé ( pre neprajníkov týchto značiek , medzi ktorých patrím aj ja - áno, nejaké renomé medzi chovateľskou verejnosťou mali) nechám vyrábať krmivo pod mojou obchodnou značkou u Gizely z Horní Dolní nad Újezdem, tak aj napriek tomu plne zodpovedám za to, že budú dodržané isté výrobné postupy a receptúra. Inými slovami - v normálne fungujúcej spoločnosti si nemôžem dovoliť poškodenie mena takýmto bezprecedentným spôsobom. Ak by to takto nemalo fungovať, nuž tak potom nechajme takýchto špekulantov "skapať", pretože iné riešenie ako krach by mohlo privodiť aj väčšiu katastrofu, ako bola doposiaľ s úhynom domácich miláčikov. Vyhovárať sa na to, že pre nich to vyrábala nejaká firma je alibizmus ako Los Angeles. A prepáč, ale mne je srdečne jedno, či sa to týkalo len USA a Kanady, alebo nie. To je možno rozdiel medzi mojimi a Tvojimi zásadami. No a na margo škandálu Diusapet - ak sa nepoučili s predchádzajúcich škandálov, ich problém, tipujem, že po tomto ich prešľape im asi predaj stagnuje... A to je len dobre, vlastne lepšie by bolo, aby boli tiež vymazaní z mapy. Píšeš, že sa bránili tým, že nevedeli, že múčka pochádza z Číny - to je nezmysel, každý, kto len trošku robí v biznise vie, že pokiaľ sa akýkoľvek tovar dovezie do EÚ z tretích krajín (Čína asi ešte nieje členom EÚ - alebo že by som niečo zmeškala počas dovolenky :haha: ) - táto informácia je na dokladoch... A aj keby to niekto dobre zakamufloval - ako som už napísala - kde boli testy? Išlo teda dľa mňa o nenažranosť najhrubšieho zrna a nie o nevinnú detskú naivitu a nevedomosť o pôvode - toto ich v žiadnom prípade nemôže ospravedlňovať .
Ešte snáď malá poznámka: na stránkach výrobcu Diusapet som nenašla ani zmienku o receptúre Duck&Barley - žeby vyradili?
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: ALLEVA

Poslaťod Marco Varhol » Pon 03.08.2009 21:45

Pracoval som v dvoch fabrikach, ktore vyrabali granule tak viem ako to chodilo. Dnes vsak predpokladam sa kontroluje inac ale asi tiez zlyhava ludsky faktor. Ked chytis mucku medzi prsty a prudko pretries odbornik zisti aka je asi trieda. Potom v labaku sa skontrolovala este na pevne casti a to bolo vsetko.
Urcite nemam zaujem obhajovat a je jasne, ze pokial firma nema za sebou potravinoveho giganta tuto skutocnost neustoji. Historia hovori za cas zmenia znacku a recepturu a hura objavi sa novy nazov krmiva.
Mimochodom mucka kludne mohla byt deklarovana ako tvrdia, ze je z Talianska teda tuzemska. Je mi jasne ze islo len o jedno lacno nakupit a zarobit. Bohuzial na ukor nasich domacich milacikov, takze podobne ako u teba dostal u mna Diusapet cervenu kartu a teda Alleva stop. :prd:
Tymto k tejto teme uz nie je co pisat. The END.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: ALLEVA

Poslaťod Olympia » Uto 11.08.2009 10:59

Bola som na dovolenke, takže mamina kúpila dva mechy :ua: Pozisťovala som si veci ako to vlastne je a z overeného zdroja (nie od obchodníka) viem, že kontaminované krmivo bolo zničené v Nitre, výrobca preplatil náklady a zabezpečil náhradnú várku, ktorá bola testovaná opäť a melamín sa v nej neobjavil. Čiže krmivo, ktoré bolo kupované v obchode je okey - netreba sa plašiť. Avšak od ďalšej kúpy ma to odradilo, najskorej asi prejdem na surové mäso....
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod Amaguk » Uto 11.08.2009 16:29

u nas je zatial najlepsia skusenost s Trainer Natural
a ludia si pochvaluju aj Pro Planku
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ALLEVA

Poslaťod Olympia » Uto 11.08.2009 18:37

Aj nad nimi som už uvažovala. Uvidíme čo nám z toho sadne. Lákal ma aj BARF ale často sa presúvame, nebolo by to to pravé orechové. =(
Katka & Olympia
Olympia
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Viničné / Nové Mesto nad Váhom

Re: ALLEVA

Poslaťod AlicaGGG » Uto 11.08.2009 18:39

Offtopic: Pro Planku maju tusim aj v NM, nie? v tom obchode kde sme boli spolu...ci to sa mi len zda? :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Alleva

Poslaťod Roryanne » Sob 15.05.2010 21:53

Síce sa do tejto témy už takmer rok nepísalo, ale z toho, čo ste sem napísali sa mi otáča žalúdok :oo: ja sa v takýchto veciach nevyznám, ale mám 7-mesačné šteňa BOC a od 2 do 3 mesiacov som ho kŕmila krmivom Alleva medium puppy a potom som prešla na na kombináciu s BARF (5 dní do týždňa BARF a cez víkend Alleva medium puppy). Všetko pod kontrolou veterinárky (Bratislava-Rača, klinika Zverland), ktorá mi povedala, že Alleva je prémiové krmivo. Nedávno som prešla na na kombináciu BARF a Alleva High Energy, čo mi odporučila veterinárka, pretože moj pes bol príliš chudý a nemal v krmive dostatok tukov. Trošku pribral, čo sa veľmi teším a srsť má naozaj krásnu a nemá žiadne zdravotné problémy. Inak, kupujem zhodou okolností z pezinského Tesca - chovateľské potreby Ara. Predtým sme kupovali Trainer Natural, ale ten prestali v Are predávať, tak sme prešli na Allevu a nič sa nezhoršilo, sme rovnako spokojní :yes:
Obrázok
Roryanne
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 458
Bydlisko: Pezinok / Zvolenská Slatina

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy