Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod starr » Str 02.04.2008 10:57

Máte tu niekto psa, ktorý trpí potravinovou alergiou? Akými granulami ho kŕmite, resp. aké máte skúsenosti?

Jeden z mojich psov má potravinovú alergiu, začalo sa to prejavovať pred takmer rokom a pol. Granule, po ktorých jej to super prešlo boli veterinárna diéta Royal Canin Hypoalergenic. Bola na nich asi tri mesiace, kým jej príznaky alergie nezmizli, a potom sme z finančných dôvodov prešli na veterinárnu diétu Purina ProPlan DRM. Na tej je už asi rok a drží sa super, žiadne príznaky alergie nie sú.

V poslednom čase mám však problém zohnať u veterinárov túto Purinu ProPlan DRM, tak sa chcem poradiť, či nemáte niekto skúsenosti ešte s nejakou inou veterinárnou diétou.

(Čo sa týka negranulovej stravy, tak je psík alergický na všetko - na ryžu, kuracie mäso, ovocie, cestoviny...)
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod mimi » Str 02.04.2008 11:01

no mne traz lekarnicka poradila co sa tyka farby srsti ale toje zasa Royal
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Str 02.04.2008 11:27

Tak to nie, to ma stálo pre Leu 3.500,- SKK mesačne, čo bolo neúnosné! :pac:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.04.2008 11:43

Čauko Starr, skúšala si kukať či sa to nedá niekde objednať na nete? Viem že diéty moc na "vboľný" predaj nenájdeš, ale občas som o niečo zavadila aj s nálepkou veterinary.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod unicorn » Str 02.04.2008 12:47

myslim ze Bruty ma psa alergickeho.

ak nenajdes tie soft granule proti alergii, tak skus nejake obycajne, co neobsahuju hydinovu zlozku, teraz uz su bezne jahnacie, lososove a rozne ine.

mne mama proplanky obiednava v lekarni. neviem ake mas ty moznosti v tvojom bydlisku a tiez si nie som isty, ci maju v katalogu aj tie proplan DRM. zistim ked pridem domov.
inak ak mas dajakeho znameho v lekarni co by ti to vedel objednat, tak este na tom aj usetris.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Str 02.04.2008 12:56

No, už som skúšala hľadať párkrát aj cez net, ale som ich ešte neobjavila, tie čo potrebujem.

V lekárni nemám nikoho známeho, takže asi si to budem musieť zohnať oficiálne cez neznámeho. Budem k tomu pravdepodobne potrebovať aj recept, lebo už som sa stretla s tým, že keď som chcela raz kúpiť v jednej predajni, kde držali vet. diétu ten Royal Canin, tak mi ho bez receptu od veterinára odmietli predať.

Nechápem, prečo. U liekov to ešte pochopím, ale u granúl??? :pac:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod sybil » Str 02.04.2008 13:05

mám bulteriérku-alergičku.na jeseň to prepuklo a prišla skoro o všetku srsť.nasadili sa všetky zbrane,antibiotiká kortikoidy,rôzne kúpele,balzami,masti,kvapky,homeopatiká....no skrátka všetko.teraz síce na tele srsť má,ale na hlave a nohách len riedku.krmim výlučne eukanubou dermatosis,ale k tejto kožnej alergii sa casto pridruzia infekcie a napadnutie parazitmi,lebo celkove je organizmus oslabený,je to vlastne zníženie imunity.takže teraz ked je vlhko,musím okrem diety dávať aj prednison a zas kúpele,a kupujem aj echinaceový sirup na zvýšenie imunity.sem-tam jej sparím ovsené vločky,to ju nealergozuje.pšeničné ano
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Str 02.04.2008 13:25

Sybil: Vidím, že to máš ešte ťažšie ako ja. U mojej boli prejavy alergie trochu iné a síce, že ona si do krvi lízala všetky končatiny, mala holé krvavé miesta na tých labkách, bolo to na zaplakanie. :rip:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod Van » Str 02.04.2008 14:51

Lenka, pozeram, ze si z Bratislavy...kamaratka Ivka ma alergicku fenu, svojho casu krmila dietou Trovet...objednaval jej to veterinar (http://www.bajvet.sk) z CR...skus sa na to u nich poinformovat...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod schnauzee » Str 02.04.2008 20:28

kamoska ma tiez alergickeho psika, krmi ho granulkami First mate fish & potato, ktore su urcene pre psikov s takymito problemamy a hafan sa drzi vyborne. No cenovo sa daju lepsie zohnat v Cechach.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod unicorn » Štv 03.04.2008 8:16

to uz som aj ja radil, ze dakedy ani netreba vyhadzovat velke peniaze za tie specialne dietne a sensitive granule. ako pisala schnauzee najdi si take co obsahuju jahna, alebo rybu napriklad so zemiakmi, treba vyskusat..

inak co sa tyka alergii, moj nazor je na to ze psy to maju z granul, dakedy sa vyrabali len z hydiny a teraz "vsetky" psy maju alergiu na hydinu, tak sa zacalo vyrabat z jahnacieho a uz zacina aj to. teraz z ryb, o chvilu sa dockame ... potom im budeme davat asi jacmen a psenicu :ua:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod Bruty » Štv 03.04.2008 8:23

@starr

Tak ako pisal(a) schnauzee FIRSTMATE by mali pomoct.
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod Amaguk » Štv 03.04.2008 8:25

psenicu neee, ta prave najviac zvykne alergizovat :no: :no: :no:

tiez nie som si celkom ista, ci je alergikovy vhhodne podavat dlhodobo rybaciu stravu - ryby su tiez alergizujuce. Co som citala, tak na alregie sa najviac odporuca to jahna, alebo su vraj dobre vysledky s kombinaciu kacica-hneda ryza
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod unicorn » Štv 03.04.2008 8:28

pointa mojho prispevku bola, aby hladala medzi vseobebcnymi granulami, ze to nemusia byt prave tie veterinary diet ultra super mega sensitive care :)
Naposledy upravil unicorn dňa Štv 03.04.2008 8:38, celkovo upravené 1
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod Amaguk » Štv 03.04.2008 8:31

ved to ja ani netvrdim :no:
napr. Trainer Fitness ma aj kacaciu aj jahnaciu aj kralicu kombinaciu bezne k dostani
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Granule a konzervy