Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod čierna oliva » Ned 10.05.2009 10:55

nikolletttka píše:tak ja ti poradim len vyskusat barf nam to pomohlo tiez mame alergiu a teraz sa ma vynikajuco uz ziadna alergia sa neprejavila


Nikol, na čo je Cherry alergická?

Offtopic: včera sme sa s kamoškou bavili o Barfe a ju to zaujalo, lenže jej fenka je tiež alergička, vraj na mäsovokostnú múčku, žičla som jej aspoň knihu, nech si o tom niečo prečíta
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod nikolletttka » Ned 10.05.2009 14:25

no konkretne nevieme na ktoru mucku my sme hned presli na barf nejako sme to neskumali kedze jej ziadne granule nerobili dobre...sak sa chuda skrabala jak sibnuta a teraz je to bez skrabania :smile:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod krista » Ned 10.05.2009 14:47

Tiež som si myslela že FM fish/potatoes bude dobrá zmena ( z FM Lamasko),chcela som spestriť a trochu pomeniť ,ale nem dopadlo dobre... ako ze šlágu....ale možno to bolo tými krumplami,doteraz bola "príloha" ryža,nwm :nwm:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod čierna oliva » Ned 10.05.2009 20:03

takže potom by to mohla skúsiť, ona je na hydinovú, Cherry vyzerá výborne, zdravo a fit :uff:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod luba » Ned 10.05.2009 20:42

Ja mam sucinu alergicku na kuracinu, zacala som krmit PRO PLAN losos ryza a mam po problemoch.
Ale myslim si, ze zaklad je zistit na co vlastne mas hafana alergickeho. Co vyvolava reakciu, potom sa da lepsie radit.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod Cathie » Štv 14.05.2009 15:04

Ja svoju slecnu krmim odkedy ju mam varenou stravou. V 7 mesiacoch to vyzeralo na alergiu, 3 tyzdne sme mali veterinarne granule RC od nasich vetov (keby som vedela, ze su to RC, ani ich neberiem :blee: ), vsetko sa upravilo, ale objem :kak: sa mi zdal minimalne taky isty ako granul.. takze ee dobre.

Teraz sme sa vratili na varenu, prestali sme davat kuracie maso a vyzera to, ze je to ok. Mam pocit, ze ani mrkva jej nerobi velmi dobre. Akurat ono sa poriadne neda zistit, na co ma alergiu, pretoze po nicom nechyti nejaku hnacku.. dam kuracie maso raz - nic. Dva-trikrat - trosicku redsie. Krmim nim este viackrat po sebe - :kak: je obcas napoly formovane, obcas riedke, ked pridam ryzu, je to lepsie.. :nwm:

Takze vlastne na nic nema okamzitu reakciu, ale az pri opakovanom krmeni niecim.. da sa to napriek tomu oznacit za alergiu?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod akelo » Pon 01.06.2009 22:25

Ahoj,ja by som ti doporucil Arden Grange biele morske ryby so zemiakmi je to bez ryze a psik viacmenej mava alergiu na ryzu.Co sa tyka zemiakov malo by to byt OK.
akelo
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod tigricka » Uto 23.06.2009 12:07

Ahojte, skúsite mi niekto poradiť granule pre hafana alergického na kuracie mäsko čo sa nachádza v granulkách? Kŕmime Golosi ryba alebo lamb and rice. Krmievali sme trainerom fitnes. Nebolo to moc ono... Z golosi granuliek má lepšiu srsť a aj hm, výkali sú v poriadku. Ale vraj sú není moc dobré. Tak mi prosím skúste poradiť... Ďakujem
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod krista » Uto 23.06.2009 12:48

tigricka píše:Ahojte, skúsite mi niekto poradiť granule pre hafana alergického na kuracie mäsko čo sa nachádza v granulkách? Kŕmime Golosi ryba alebo lamb and rice. Krmievali sme trainerom fitnes. Nebolo to moc ono... Z golosi granuliek má lepšiu srsť a aj hm, výkali sú v poriadku. Ale vraj sú není moc dobré. Tak mi prosím skúste poradiť... Ďakujem

Tigricka,písala som aj do témy trainer,ale tu sa ťa spýtam,ako sa tie alergie prejavujú? U nás to boli hlavne hnačky...Teraz dostáva Arden Grange jahňacie a zatial najlepšie zo všetkých :jop: Len dúfam že ich neprestanú dovážať,... :plac:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod tigricka » Uto 23.06.2009 16:08

Ahoj, máva hnačky. A príšerné. Prakticky všetko čo spapá vykaká. Preto máme problém vybrať vhodné granule. Tvoj je tiež na nejakú zložku alergický?
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod Marco Varhol » Uto 23.06.2009 18:12

Hmm ale to nevyzera na alergiu. Zmenil by som veterinara mozno najlepsie ist do Trnavy na kliniku a dat mu urobit kompletne vysetrenie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod tigricka » Uto 23.06.2009 18:30

Myslíš? Lebo on sa vždy pokaká len z granulí kde je kuracina.
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod Marco Varhol » Uto 23.06.2009 18:58

To vsak este neznamena, ze psik je intolerantny na kuraci protein. Nie kazdy vyrobca pouzije kvalitnu kuraciu mucku teda vacsinou tu s nizkym cislom cistoty. Mozno nasadit veterinarne krmivo s kuracim proteinom z nizkou molekulovou hmotnostou. Pripadne kvalitnu kuraciu konzervou kde mas nad 60% cistej svaloviny. Idealne v kombinacii s ryzou.

Avsak ak psik dobre reaguje na iny protein nespekuluj a ostan pri nom. Golosi nechaj na pokoji a skus ich vyssiu radu Club Prolife Salmon Obrázok
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod tigricka » Uto 23.06.2009 19:13

Ďakujem za radu. Už mu aj tak dochádzajú tak vyskúšam. Dám potom vedieť, ako som dopadla. Teda ja nie :smile: :smile: ale hafan. Hm ja som není moc odborník na granulky, v čom sú lepšie? Skúsim ale radšej malé balenie. Vzorka asi určite bude málo...
A ešte ma napadlo, keď mal asi pol roka, krmili sme eukanubou lamb and rice, aj normálnou - puppy large tuším boli tie druhé, potom aj značkou RC a bola to katastrofa... Granule nie najlacnejšie a psíkovi nerobili vôbec dobre. Spapal z každej značky asi polku vreca (15kg vrecia). Potom sme to darovali bastardíkom :smile: :smile: Aspoň sme urobili dobrý skutok... Dúfam :smile:
tigricka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Nitra

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod krista » Uto 23.06.2009 19:35

tigricka píše:Ahoj, máva hnačky. A príšerné. Prakticky všetko čo spapá vykaká. Preto máme problém vybrať vhodné granule. Tvoj je tiež na nejakú zložku alergický?

Tiež si myslím že je to kuracina,ale nie je to alergia ale asi iba intolerancia,ja to predpokladám z toho,že keď sme prešli na stravu s jahňacinou,hnačky prestali,Boli sme s nim na vyšetrení v HU na klinike,tam mu urobili kompletné vyšetrenie,,aj biochémiu,aj také zo vzorky :kak: (to neviem ako sa volá :hi: ) a u nás všetko ok.Nebudem mu teda dávať kuracinku a to ani mäso,skôr hovädzinu,bravčové atd... :yes:
No a s tou rybacinou,v tom som si tiež neni istá,my sme skúšali FM potato fish,no des a hrôza,to bolo ešte horšie ako kura.Ale to je len asi v tejto značke,to čo Marco píše je možno s ryžou, a to bude ok
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy