Granule vhodné na odchov šteniat

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Puk » Ned 21.10.2012 10:09

Ja naopak začínam prikrmovať od 21 dňa veku šteniat bez ohľadu na mliečnosť suky. A začínam skôr takým najprirodzenejším : mliečnymi "vecami" - krupica, tvaroh s vajcom, syry. Na čisté mäso neprechádzam, vždy spočiatku na taký kašovitý mix mäsa s ryžou. Až neskôr ide všetko a už vo väčších kusoch. Ale kŕmenia neskôr kombinujem aj s granulami (raz jedno, raz druhé), pretože neviem, pre čo sa rozhodne budúci majiteľ. Granule ale nikdy nezalievam a ani nenamáčam. Myslím, že práve pestrosť pripraví šteňa aj po stránke žravosti, črevnej mikroflóry a ďalších vecí na to, aby, pokiaľ bude neskôr kŕmené primeranou kvalitou, netrpelo intoleranciami, či inými zažívacími problémami.
Lubo - ak kŕmiš neskôr inou značkou ako máš štartér, prečo neskúsiš štartér tej istej značky? Ale to sa len pýtam, neradím...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod hriva » Ned 21.10.2012 10:16

Možno ta značka starter nevyraba :nwm:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Ned 21.10.2012 10:25

Áno, som za pestrosť stravy, asi sme sa nepochopili. Myslela som to tak, že ako u ľudí sa zavádzajú príkrmy po jednom aby sa trávenie postupne zvykalo na nové veci, nie hneď všetko naraz.
Na tie mliečne kaše pre šteniatka používaš kravské mlieko alebo zarábaš so psím sušeným?
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Puk » Ned 21.10.2012 10:43

Úplne bežné z obchodu. Niekedy pridám kúsok masla... PS. To nebola výčitka, len som hodil svoje skúsenosti. :smile: Ja napríklad dosť veľký význam pri "granulovaní" (a nielen u šteniat) prikladám aj celej kusovej strave (nebojím sa ani kusov mäsa, či klasických kostí), pretože dotykom o stenu žalúdka ho núti k činnosti, nie je to také "zlenivenie" ako pri kašovitej forme v podobe granúl. Mám väčšie plemená a nikdy som sa nestretol napr. s torziou. Pripúšťam, že sa môže jednať aj o náhodu... :no:
Hrivushka - tá značka, čo spomína Lubo ich vyrába, preto mi to prišlo také na opýtanie... Ale to fakt nie je podstatné.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Ned 21.10.2012 11:26

Puk, ktoré granule teda používaš na odchov?
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 22.10.2012 15:26

krupica mi práve že nepripadá až tak prirodzená...

najlepšie je, keď človek v 5. týždni špekuluje, či šteniatka náhodou nepotrebujú ešte o stupeň to mäsko teplejšie, či tam nebol moc veľký kúsok.... a zrazu zistíte, že sučka im doniesla do hniezda kuracie stehno, alebo kus srdca, aby sa troška pohrali a pohrýzli.... :lol:

a úplne najlepšie je, keď im sučka začne vrhať potravu - to má naozaj tú najlepšiu teplotu a konzistenciu... :jazyk: , len potom treba dávať pozor, čo sučke dávate.
To je podľa mňa najlepšia strava od "výrobcu MAMA and BARF".
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Puk » Pon 22.10.2012 18:10

Tatranská Afrika píše:krupica mi práve že nepripadá až tak prirodzená...

najlepšie je, keď človek v 5. týždni špekuluje, či šteniatka náhodou nepotrebujú ešte o stupeň to mäsko teplejšie, či tam nebol moc veľký kúsok.... a zrazu zistíte, že sučka im doniesla do hniezda kuracie stehno, alebo kus srdca, aby sa troška pohrali a pohrýzli.... :lol:

a úplne najlepšie je, keď im sučka začne vrhať potravu - to má naozaj tú najlepšiu teplotu a konzistenciu... :jazyk: , len potom treba dávať pozor, čo sučke dávate.
To je podľa mňa najlepšia strava od "výrobcu MAMA and BARF".



Ja sa za chovateľa nepokladám, nedostal som sa nad číslo 13 a už sa ani nechcem. Mal som veľké plemená, tam je to trochu jednoduchšie.

Krupica - viem, máš pravdu. Tu ale išlo skôr o to mlieko a kašovitú formu a o to, aby som štencom ukázal, že existuje aj niečo iné ako cecok materin. :smile: Ja v piatom týždni už nad takými vecami nešpekulujem - štence musia byť pirane...
Vrhanie potravy - priznám sa, u svojich psov som to videl len raz, mal som len jednu jedinú takú suku. Takže túto vec neriešim a nepotrebujem to od matky.

Súhlasím aj s tým, čo píšeš - mäsiar vyrába najlepšie "granule". Ale treba priznať aj to, že dnešný chov psov (možnosti i samotné zvieratá) sú niekde inde, ako boli... Mnoho vecí namiesto prírody, si začal osobovať človek. A tak to aj s dnešnými plemenami vyzerá. ale to som už odbočil...

Atrioša - je to podstatné?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Juraj1 » Štv 01.11.2012 11:17

:offtopic:
Dúfam, že toto trocha pomôže :no:
http://aura.sehnerova.cz/stranky/jakkrmitpsy_3.html
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod shirae » Uto 12.02.2013 16:12

akurát toto riešim aj ja, my ale tradične začíname mletým surovým mäsom medzi 3.-4. týždňom veku. Na granule navykám postupne všetky šteňatá, a najradšej som, ked ich jedia suché. Neznášam smrad rozmočených granulí. Pri predošlom vrhu sme mali nejaké granule RC maxi puppy ktoré boli od 1.mesiaca, teraz som ich už nenašla, asi ekvivalentom bude maxi starter. neviete niekto, či sú to tie také svetlohnedé ihlanovité granule, tie nechcem - alebo sú to malé tmavohnedé guľaté? tie by som radšej..
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Elis » Sob 24.01.2015 0:00

Tatranská Afrika píše: Konkrétne dávam Trainer Maxi Puppy.


oteviram tuhle letitou diskuzi :-) treba uz nekdo prispeje konkretni znackou a konkretni zkusennosti.

na co zvykate stenata pri odchovu?

koukala jsem taky na trainer -ale trochu se bojim dostupnosti -i kdyz ten jeden pytel co budu potrebovat :no:

http://hladovypes.com/cz-detail-564311- ... 18-kg.html
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Exor » Sob 24.01.2015 9:31

Trainer je krmivo s kvalitnými vstupnými surovinami, vlastným odchovom hydiny, ale ja sa dnes obávah ho vôbec zaradiť medzi superprémiovky. Okrem toho že má kukuricu na prvom mieste má chybyčky v receptúre, na ktoré často upozorňuje Marco Varhol pri ostatných krmivách, napr. pridávané bravčové kvarky na zvýšenie chutnosti, kukuričný glutén (kukuričný lepok), ktorý slušne navyšuje hodnoty bielkovín v krmive a má málo popola, čím zníži celkový podiel popola v krmive, ale pozor - je to iba rastlinná bielkovina. Ďalej tu máme pridávanú soľ (nedá sa jej vyhnúť úplne v žiadnom krmive), ale tu má v rebričku v zložení slušné miesto, ďaleko pred chodndroprotektívami. Mal som v pláne na tomto krmive odchovávať svoj prvý vrh čsv, ale už som si to premyslel. Delenie podľa veku a veľkosti plemena má super. Keď som sučke nahodil receptúru pre šteniatka a kojace feny, začala z nej nenormálne hnačkovať a to aj napriek tomu, že prechod bol plynulý.

Celkom slušne je to zhrnuté aj tu:
http://www.psikrmivoradce.cz/vyrobci/no ... nior-maxi/
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Elis » Sob 24.01.2015 10:47

Na tebe teda evidentne pusobi znacka trainer jako cerveny hadr na byka - ja ne nem fakt trvam:-)

hledam nejakou praktickou radu -rada bych grancle, na kterych uz nekdo odchoval/odchovaval.
Nechci byt v tomhle prukopnik slepych ulicek :no:

Exor píše:Keď som sučke nahodil receptúru pre šteniatka a kojace feny, začala z nej nenormálne hnačkovať a to aj napriek tomu, že prechod bol plynulý.


a cos teda daval, jak se to osvedcilo?

Exor píše:Celkom slušne je to zhrnuté aj tu:


diky za odkaz, stranku jsem neznala. ted jsem to aspon zbezne prosla, no a teda...
Proste - radsi se dal budu ptat na ty prakticke rady ze zivota, nez se ridit tema hvezdickama z odkazu :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Exor » Sob 24.01.2015 11:07

Nakoniec som šteňatám nedával nič, lebo sa narodilo jedno šteňa a to uhynulo. Ale to nemalo nič spoločné s krmivom. Trainer ako červený hadr, to snad nie, práveže som s ním väčšinu života kŕmil v domnení, že je to nejaký zlatý stred v superpremium. Priznávam, v rámci EU vyrobených krmív patrí k lepším, ale už ho nevidím tam, kde som ho videl predtým.
Tu sa dozvieš praktické skúsenosti, mnoho chovateľov odchovalo aj na Eukanube, či ProPlane, ale to nič nevypovedá o kvalite krmiva. Viac ako Trainer sa mi už páči vaše Carnilove a na rozdiel od talianskeho, podporíš domáci trh.

edit: Skús sa spýtať na Trainer napr. na facebooku v téme Granulári, čo ti povedia tam. Sú tam ľudia čo sa vyznajú ako Marco, niekto možno aj objektívnejšie.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Elis » Sob 24.01.2015 12:04

Exor píše:Nakoniec som šteňatám nedával nič, lebo sa narodilo jedno šteňa a to uhynulo


omlouvam se, nevedela jsem to. Blby dotaz od me :pac:

Exor píše:mnoho chovateľov odchovalo aj na Eukanube, či ProPlane, ale to nič nevypovedá o kvalite krmiva


kdyz to stenata prijimala, vypadali dobre, neprujmovala - je to mozna lepsi vizitka krmiva nez na pytli deklarovany obsah,
bohuzel.
co jsem zatim zjistovala -osvedcuje se stredni kvalita lepe, nez top grancle. a ne ze by clovek chtel setrit, spis kvuli budoucnosti. Protoze z te stredni kvality muze jit stene nahoru i dolu u novych majitelu a snese to relativne nejlepe.
Proto se nebranim priloham, kukurici ap. kdyz je to v nejake alespon primerene kvalite. a zvykat je na vsechno, aby traveni fungovalo. zaklad je a zustane maso.
Myslim si, ze kdyz se nauci vyuzit vsechno z masa - grancle je pak nepolozi:-))

Carnilove - me se za ty penize slozeni nelibi a neverim mu. ( kure a kureci maso treba v obsahu, ryba a rybi maso atd.)
ale davala jsem to jako pamlsky:-)

pisu jen svuj nazor -ale par generaci psu jsme krmili v dospelosti Britem ( a jeste i necim jiny, co vyrabeli pred Britem, ale nevzpomenu si na nazev). Dost let ...-prave protoze to byl stred, bylo to ceske atd. psi super. Pak prisli s novym, vylepsenym slozenim cca tri roky zpet? - a :prd: slozeni slibovalo vylepseni, psi rikali neco jineho.
a kdyby jeden pes, tak to muzu povazovat za nahodu...

a takhle je to u me s vice granclema -slozeni jedna vec, pes rika jine. ani treba ne jeho zdravotni stav, ale i ochota to zrat.
K Elisce , kdyz jsem si pro ni jela, jsem dostala Canine Caviar -no muze proti jejich slozeni clovek neco mit?? na odchov super... problem byl, ze je nezrala. ani pulku toho co mela sezrat jsem do ni nedostala.

Trainer kdyz jsem zkusela -puppy dobry, junior na prd -byla vychrtla, nepokryvalo to energeticky jeji vydej. tak uz jsem to dal nekupovala atd.

jsem se rozepsala -ale jen se snazim vysvetlit, proc se ptam po praxi:-)

Exor píše: Skús sa spýtať na Trainer napr. na facebooku v téme Granulári,


tam nesmim:-) uz jsem se skupine Barf :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Exor » Sob 24.01.2015 13:04

Neospravedlňuj sa, nemohla si vedieť o našich chovateľských patáliách. Mali stme baktériu streptococus canis, už je to preliečené. Pri Trainery sme nikdy nemali dobrú imunitu, pri Totw to bolo lepšie.

Kedy plánuješ vrh?

Mal som presne to isté vrece, ako si ty dala link. Granulky sú strašne maličké, sú skrátka pre šteniatka. Sučke chutili, ale hnačka bola okamžitá, ihneď v prvý deň po nasadení, hoci som primiešaval postupne. Toto môže byť celkovo problém, pretože pri gravidite by sa nemalo takto silným krmivom kŕmiť viac ako týždeň pred pôrodom. Ale zasa keď nasadíš takto mastné krmivo tesne pred pôrodom a začne vážne zhačkovať... nič moc pre celkovú kondíciu sučky, aj šteniat. Vrece som sa potom snažil predať za polovičnú cenu, chýbalo iba pár kg z neho. Nikto sa nechytal. Tak som to daroval útulku s varovaním, aby pri vychudnutých psoch na ne prešli len veľmi opatrne a postupne.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy