Granule vhodné na odchov šteniat

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Uto 16.10.2012 20:31

Keďže už niekoľko rokov nesledujem granule nakoľko úspešne barfujeme, chcela by som vás poprosiť o radu aké mám možnosti na odchov šteniat väčšieho plemena (gordon seter 25-35 kg v dospelosti). Sedím už nad tým niekoľko nocí, lúskam dogfórum, stránky výrobcov a som už z toho celkom zmagorená.
Šteniatka chceme prevažne odchovať na BARFe, ale potrebujem ich naučiť aj na granule, ktoré si ponesú aj domov. A veľa ľudí ostane pri krmive čo používal chovateľ. Čiže to nechcem brať na ľahkú váhu. Druhá vec je, že na veľa puppy granuliach je napísané od 2 mesiacov. Ktoré sú potom vlastne vhodné už od cca 4 týždňov? :ua:
Ďakujem za rady.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod krista » Uto 16.10.2012 21:12

našla som tieto napr. (aj keď je tam písané že pre malé a stredné plemená)
http://ardengrange.sk/?id=granule_psy_weaning#viac
ale potom by v 8 - 9 tom týždni prešli na tieto
http://ardengrange.sk/?id=granule_psy_largejunior#viac
chvália tieto granule,na výstavách ,viac chovateľov sa vyjadrilo pozitívne,aj čo sa odchovu šteniat týka :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod hriva » Uto 16.10.2012 21:18

Tak ja som stenata najprv mala na RC starter a ked mali 8 týždňov sme prešli na ine. To uz potom je individuálne ktoré ako sadnú konkrétnemu psovi. Skúšali sme vela značiek ale najlepsie sedel ProPlan. Z grain free granul boli hnacky.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 16.10.2012 22:24

My začíname prikrmovanie mäskom, mliečkom a zeleninkou, na granule si začínajú zvykať až od 6 týždňov.
Konkrétne dávam Trainer Maxi Puppy.
Pri prvých vrhoch sme to robili naopak - začínali sme krupicou, potom drvenými granulami a potom sme skúšali prejsť na mäso - nebolo to bez problémov, niektorí mali hnačku.
Pri tomto postupe, kedy dostávajú obilniny až v 5. týždni je to v pohode, len samozrejme keď im dám granule, majú 3 x viac hovienok :hmm: .
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Štv 18.10.2012 19:39

Ďakujem za odpovede. :smile: Mne sa tiež zúžil výber na Arden Grange (kamarátka teraz odchovala 12 šteniat po našom psovi) a Trainer Natural, lebo to boli posledné granule ktorými sme kŕmili. RC starter som vylúčila hneď na začiatku. Ešte zvažujem či Trainer Fitness by nebol lepší ako Natural, ale neviem sa rozhodnúť.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Marco Varhol » Štv 18.10.2012 20:43

Mlieko (ak je potrebne) - Starter - Puppy - Junior a podla velkosti plemena min po 24-30mes. prechod na adult. Stenacie krmiva pre velke plemena su specificke a treba sa vyhybat krmivam pre vsetky plemena ci ine nezmysli na obaloch.
Velmi castou chybou je prevapnovanie, vysoke hodnoty N-latok, malo vlakniny spojene s nedostatkom cerealii atd...
AG a TN ma podobnu technologiu vyroby len spracovanie a primiesavanie cerstveho masa je rozdielne kedze Trainer ma maso priamo tzv. na dvore a nevari ho. Krmivo by som nevyberal podla znacky, ale podla zlozenia pre dane plemeno.
Kludne nemusi ani AG ci TN sadnut a moze byt dokonca nevhodne. http://youtu.be/oSTD2YtNP8w
Aby som bol konkretny pre toto skotske plemeno su dolezite tri veci. Divina, vysoke tuky a vlaknina. Casto si chovatel mysli ze kuracie je vhodne, kedze je to lovec ale tu byva najcastejsi problem pri intolerancii. Preto najvhodnejsie maso je kacica, morka, bazant...
Tuky by mali byt dostatocne vysoke a casto sa doplnaju priamo do stravy napr.lososovy olej. Vlaknina a cerealie a ich pomer v krmive je velmi dolezity. Zemiaky, kukurica a psenica. No a nakoniec celozivotna podpora chondroprotektivami.
Biela ryza, soja a sojovy olej, konske a hovadzie mäso je nevhodne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Štv 18.10.2012 22:00

Uf, no zase ma čaká dlhá noc. Pozerám ktorí výrobcovia robia postupku starter - puppy - junior a zatiaľ som našla len AG. Tiež pozerám či má nejaké krmivo odporúčané kombinácie. Je nejaká štúdia, ktorá sa zaoberá vhodnosťou konkrétnych zložiek potravy pre jednotlivé plemená? Lebo odkiaľ by si inak prišiel na tieto kontrétne veci.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod dgerzo » Pia 19.10.2012 13:33

Marco Varhol píše:Aby som bol konkretny pre toto skotske plemeno su dolezite tri veci. Divina, vysoke tuky a vlaknina. Casto si chovatel mysli ze kuracie je vhodne, kedze je to lovec ale tu byva najcastejsi problem pri intolerancii. Preto najvhodnejsie maso je kacica, morka, bazant...
Tuky by mali byt dostatocne vysoke a casto sa doplnaju priamo do stravy napr.lososovy olej. Vlaknina a cerealie a ich pomer v krmive je velmi dolezity. Zemiaky, kukurica a psenica. No a nakoniec celozivotna podpora chondroprotektivami.
Biela ryza, soja a sojovy olej, konske a hovadzie mäso je nevhodne.


Este som nenasiel puppy/junior krmivo, ktore by toto splnalo - ktore krmivo som prehliadol?
dgerzo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava - Devínska Nová Ves

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod lenli » Pia 19.10.2012 15:02

Ponuka v puppy/junior krmivách pre veľké plemená je slabá čo sa týka rozmanitosti ingrediencí. Keď som hľadala krmivo bez kuraciny, tak už takáto základná požiadavka to zúžila na pár krmív. Nie je mi úplne jasné, že pokiaľ vyrábam špeciálne krmivo pre dospelákov, tak čím si myslia, že kŕmim do toho roka a pol až dvoch :pac: Výrobca väčšinou napíše, že krmivo je vhodné aj pre juniorov aj pre dospelákov(a aby sa nepovedalo, tak ešte aj pre všetky veľkosti plemien :oo: ), ale to je podľa mňa hlúposť (ja síce nie som žiaden odborník) a keď som pozrela analýzu, tak sa mi to teda vôbec vhodné nezdalo :ua: .
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod hriva » Pia 19.10.2012 18:26

Ja ked som mala vrh steniat bez matky jedine RC mal u nas v ponuke starter granule od 4 týždňov...az neskôr začali vyrábať aj ine značky.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Pia 19.10.2012 22:01

Prosím, ktoré značky ste našli Starter krmivo? Ja som našla RC, AG a Bosch.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod bela2001 » Sob 20.10.2012 20:14

ahoj,ja som nasla trainer natural,je od 1 mesiaca veku steniatka
ja som s trainerom spokojna

tu to je na zoohite :

Granuly pre šteňatá veľkých rás (1 až 8 mesiacov) s jablčným výťažkom, zelenými mušlami, ľanovým semienkom a prebiotikami pre zdravý vývoj, 100% prírodné krmivo!

aj tam na tej stranke mas presne davkovanie pre steniatka od 1-2 mesiacov

http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/n ... axi/232388
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod lubo » Sob 20.10.2012 20:55

Atrioša píše:Prosím, ktoré značky ste našli Starter krmivo? Ja som našla RC, AG a Bosch.


Ked odchovavam steniatka rozmyslam ako ty a preto ich ucim aj na granule ja mam super skusenost s RC-starter aj ked RC granule ako take su pre mna naozaj hroza samozrejme okrem veterinarnej rady. Starter mozes zacat pomalicky skusat od 3 tyzdnov ale v 6 treba prechadzat na granule ktore mozu papat aj nadalej. Ja som velmi spokojny s AG.
To su len moje skusenosti
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Atrioša » Sob 20.10.2012 22:54

Tatranská Afrika mi poradila dávať granule až od 6. týždňa, začať prikrmovať mäsom. Keď sa nad tým zamyslím, má to logiku, predsa na trávenie je isto lepšie začať jednozložkovo ako hneď kombináciou všetkého možného v granuliach. A postupne pridávať. Možno tým pádom nebude ten starter taký nevyhnutný keby sme začali v 6. týždni, stačili by aj puppy granule.
Vďaka za podelenie sa o skúsenosti. :smile:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod hriva » Ned 21.10.2012 6:04

Ked maju steniatka matku, tiez si myslím že je zbytočne začínať tak skoro granulami. :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Ďalší

Späť na Granule a konzervy