Granule vhodné na odchov šteniat

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Elis » Sob 24.01.2015 14:25

Exor píše:Kedy plánuješ vrh?


na 28.12.2014 :ha: :joint: viz. tema cane corso :angel:

Exor píše: Sučke chutili, ale hnačka bola okamžitá, ihneď v prvý deň po nasadení, hoci som primiešaval postupne.


dik. tohle mi asi staci jako reference natolik, abych neriskovala...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod hriva » Sob 24.01.2015 14:49

Ja som Briu a jej súrodencov mala na pro plane. .ale to bolo 6 rokov dozadu a pro plan bol vtedy ešte niekde inde. :ha: fakt je ale ten ze hovna mali ukážkové a pekne sa im darilo. A to možno mali slabšiu imunitu keďže boli od narodenia bez matky, chýbalo kolostrum a podobne. Prežili všetky. .. a imunitu majú super, aspoň Bria a jej brat, o ostatných už neviem nič. Ja som ProPlanom pokračovala aj potom, asi do dvoch rokov bola výlučne na tom plus konzervy gran carno a ja tým granulam nemôžem nič vytknúť. A chudák Briin brat skončil na 5 eurovych lidl granulach. :ua: A napríklad po acane mali komplet všetky stence hnačky. Ani ako dospelá to nemohla jesť. Vkuse hnačky.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Elis » Ned 25.01.2015 10:24

hmm, pro plane asi ne. ach jo. vcera jsem asi tri hodiny hledala -a zlaty maso:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Marek1 » Ned 22.02.2015 12:34

Dobry den,chcel by som sa spytat co by ste radili ake granule pre steniatko MSP chovatel krmi PRO PLANOM ale mne osobne to zlozenie nepripada kvalitne,dakujem za rady a cenne informacie.
Marek1
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod jankohraško » Pon 25.04.2016 14:32

ja by som sa chcel spýtať mám doma 11 týždňového ridgebacka, kŕmime ho granulkami Brit premium dog junior ale mám taký pocit, že z nich nejako moc :kak: ... hovienka má pevné ale chodí aj 5-6x za deň a to ho kŕmime iba ráno a večer a ani z nich nepriberá, dávkujeme mu podľa váhy presne ako je na obale... nie som s brit granulami spokojný a chcel by som mu dopriať nejaké kvalitnejšie granule ale veľmi sa nevyznám a neviem rozoznať v čom spočíva kvalita granulí a čo je len marketing ak by ste mi to niekto mohol objasniť aby som to vedel rozoznať bol by som len rád a radšej si nechám poradiť ako sa nechať okabátiť marketingom...
Brit je na heureke prezentovaný ako najkvalitnejšia a najpredávanejšia značka krmív pre psy, preto som ich kúpil aj ja ale mám pocit, že som len naletel na marketing a nemyslím, že by im ten post mal patriť psík ich papá ale vôbec nepriberá a navyše v konečnom dôsledku viac vykaká ako spapá nechcem aby mu to spôsobilo do budúcna nejaké problémy s trávením... psík váži 5,5kg aké kvalitné granule by ste mi pre šteňa RR odporučili? vďaka :)
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod lenli » Pon 25.04.2016 19:38

Tak zvolil si najnizsiu triedu britu - ma to zlozenie zodpovedajuce cene. Ak to penazenka dovoli tak aspon brit care, dobre a cenovo priaznive su aj n&d. Tato otazka tu inak bola aj nedavno - skus pozriet tuto temu viewtopic.php?f=4&t=24805 - boli tam linky na clanky ohladom co je dobre a co zle v granuliach a aj nejake tipy. A inak v 11 tyzdnoch by si mal krmit minimalne 3x denne, kedze stena potrebuje viac stravy a aby to zvladal travit ma dostavat castejsie mensie davky.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod elfinka » Pon 25.04.2016 19:48

A ked stena chodi 5x za den :kak: tak to je normalne... je to decko, vela musi zrat, vela musi kadit, neda sa to porovnavat s tym co je normalne u dospeleho psa :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod Elis » Pon 25.04.2016 23:07

jankohraško píše:psík váži 5,5kg aké kvalitné granule by ste mi pre šteňa RR odporučili?


uz jen podle vahy asi nema cenu psat dotaz, cim krmil chovatel :ach:

je to jeste dost male stene na krmeni jen 2x denne - zejmena, kdyz nepribira.
odcervi ho, pridej jedno krmeni za den.
a granule - kolik jsi ochotny investovat?
Brit premium je opravdu spatny pro stenata -obcas nejaky dospely na tom prosperuje, ale stene ne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Granule vhodné na odchov šteniat

Poslaťod jankohraško » Pon 02.05.2016 11:02

no majitel ho choval na eminentoch puppy ja uz som pokracoval v juniorkach od britu, kym sme presli na brit miešal som mu ich s eminentami asi 4-5 dní aby si pomaly zvykol, už kŕmime 4x denne po menších dávkach nelepší sa to. No tak 50 +/- 10 eur hore dole za veľké balenie, pozeral som na granule od Firstmate ale neviem či sú dobré či nie, vravím v granuliach som amatér nevyznám sa čo je kvalitné čo nie preto sa chcem poradiť čo by pre plemeno ridgebacka bola najlepšia voľba.. Radil som sa aj u veterinárov jeden mi poradil Royal Canin prišiel som sa poradiť k druhému lebo som chcel počuť viac názorov a ten zas radil niečo úplne iné a povedal že Royal Canin nie sú tak kvalitné a mám kŕmiť Farmina granulami. Mimochodom má nejakú vypelíchanú nepeknú srsť môže to byť tými brit granulami?
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy