Nativia

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Nativia

Poslaťod aNeMiC » Ned 29.11.2015 15:56

Rozhodla som sem postnúť svoju skúsenosť, pretože pred kúpou granulí som sa tu o žiadných skúsenostiach nedočítala... :nwm:

Granule sú perfektné! Krmím nimi moju borderku Afyu - predtým sme boli na Profinoch, ktoré z nej robili "rebraňu" bola celkovo vychudnutá aj keď som dávala dvojnásobnú dávku. Teda po skŕmení 15kg vreca profine som si objednala 3kg nativia puppy a nestačila som sa díviť :hi: krpaňa papá fakt úplne "nenažrane" - chutia jej. S :kak: som spokojná. A k tomu konečne pribrala. Pomaly mi trojkilové balenie dochádza, tak už mám objednané 15 kg! Srsť posúdiť neviem, nielenže ich máme asi tak tretí týždeň ale psiská sú na lososáku - takže aj to im pomáha k ako tak preknej srsti. Keďže mám cenový limit od rodičov, tak tieto granule vyhovujú aj cenovo.

Dobre, niekoho odrádza zloženie, ale dosť záleží aj na tom, aké je krmivo v realite a nie v zložení. Taktiež si každý nemôže dovoliť drahé granule kvality zlata.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nativia

Poslaťod janajka » Ned 29.11.2015 17:28

tak ti sem postnem aj ja. Mala som toto krmivo doma a cele ho skrmili psi. Zozaciatku nic ale postupne sa zacala moja bordercollia škrábat, najprv brucho, potom uši. Uplne jej vypadala srst, po troche sa skrabal aj druhy pes. Takze pod ho veterinarovi. Presli cez ATB, masticky, sampon, stale sa nezlepsoval ich stav. Robili sa stery, ziaden svrab (alebo podobne) nenajdeny. Iny veterinar odhadol ihned - ALERGIA. Nasadil nealergicke granule, a stav sa zlepsil. Tak, ja to nemam na stopercent potvrdene, ale ja som jej stratu srsti pripisala alergickej reakcii na tieto granule. Ked sa prestali skrabat, mohla som im uz davat vselico, aj lacnejsie granule a nikdy nic.
(no musim vsak este povedat, ze ked som opat dostatala tieto granuele, posunula som ich sestrinym alaskanom a ti v pohode... nemali na nich alergicku reakciu)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Nativia

Poslaťod aNeMiC » Pon 30.11.2015 22:28

Postni, postni :joint: My ich máme teda zatiaľ niečo cez tri týždne, takže zatiaľ nejaké extra zmeny nemôžem posúdiť... no dúfam, že žiadne neprídu. Potom by sme museli prejsť na iné granule, čo by možno problém nebol, no v živote som Afyu nevidela s takým nadšením jesť granule. Ak by sa niečo také stalo, museli by sme zarýpať vo vyššej triede. Tak "každý pes, iná ves" dúfam, že bude platiť :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nativia

Poslaťod wer » Pon 30.11.2015 22:32

aNeMiC píše: no v živote som Afyu nevidela s takým nadšením jesť granule.

To je rec o tom stenati? :ha: Kolko granul si ju "v zivote" videla jest? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nativia

Poslaťod aNeMiC » Sob 12.12.2015 15:04

Potrojkilovkách som skúšala, akurát som raz kúpila 15kg Profine a to bola asi najväčšia chyba v kŕmení :smile: Hvorím o lacnejších granuliach, čo chovateľka ich kŕmila N&D tak za nimi sa ide zabiť, ale bohužiaľ na to nemám
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Nativia

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 19:57

Ja som to uz hlasila na ban. Kazdy jeden prispevok je s takymto skrytym linkom
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy