Nativia

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Nativia

Poslaťod Amis » Sob 25.08.2012 16:18

zdravím :ahoj: akurát sme sa vrátili z výstavy a ako cenu aj v stánku predávali tieto granule. Je to české krmivo, novinka na trhu. Sorry ak je tu už takáto téma ale ja som ju nenašla :ua: Zloženie nemám, iba to na ich stránke http://www.nativia-pet.cz/. Ešte tu vložím niečo o krmive :
Tvůrci receptur si uvědomují, že „pes není slepice“ a místo kombinace tradičních obilovin či brambor zakomponovali do výrobků pouze rýži, která svojí stravitelností a profilem aminokyselin tyto tradiční suroviny převyšuje. Chovatel či majitel psa tak svému psovi bez obav předkládá krmivo, které neobsahuje potenciální alergeny ze sóji, kukuřice nebo pšenice.
Obsahuje extrakt z čakanky, kuraciu alebo jahňaciu múčku. Na zložení je na prvom mieste ryža, mäso a výrobky živ. pôvodu.

Zloženie ADULT :
Zrna obilovin a výrobky z nich získané (kvalitní rýže 53%); Maso a výrobky živočišného původu (kvalitní drůbeží dehydrované maso 31%, drůbeží tuk 5%); Hlízy, kořeny a výrobky z nich získané (cukrovarské řízky sušené 4%, extrakt z čekanky 0,1%); Minerální látky; Ryby, ostatní vodní živočichové a výrobky z nich získané (lososový olej 0,5%); Pivovarské kvasnice; Ostatní rostliny, řasy a výrobky z nich získané (juka 0,02%)

Popol je 6,8 %
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Nativia

Poslaťod Marco Varhol » Sob 25.08.2012 16:26

Doporucujem vyrobcovi aby si tento zazrak nechal len v Ceskej republike a nezasieral nim aj dalsie krajiny.
Za toto by mal dostat vyrobca cenu: Este vacsi hlupak ako sme cakali.
Zrna obilovin a výrobky z nich získané (kvalitní rýže 53%); Maso a výrobky živočišného původu (kvalitní drůbeží dehydrované maso 31%, drůbeží tuk 5%)... O dalsich perlach na stranke radsej pomlcim.
Co to stoji? 20euro? Fakt sila!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nativia

Poslaťod Amis » Sob 25.08.2012 16:33

Tam mali cenovky (preskrtnuta povodna cena) a zlacnene na 31 € :heh: Preto som to radsej nekupovala... Ta ryza a oblilniny mi tam vobec nesedeli :ach: Dakujem za radu
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Nativia

Poslaťod flony » Štv 08.11.2012 18:02

Ja teraz pozeram na Nativia puppy:
loženie:
Kvalitné kuracie dehydrované mäso 33%, kurací tuk 10%, kvalitná ryža 39%, cukrovarské rezky sušené 4%, extrakt z čakanky 0,1%, minerálne látky, lososový olej 0,5%, pivovarské kvasnice, juka 0,02%

Analytické zložky:
Hrubý protein 31%, hrubé oleje a tuky 18%, hrubá vláknina 2,2%, hrubý popol 7,2%, vápnik 1,55%, fosfor 0,99%, sodík 0,4%

Obsah doplnkových látok v 1 kg:
Stopové prvky: Fe 267 mg (doplnené síranom železnatým monohydrátom), Cu 16 mg (doplnené síranom meďnatým pentahydrátom), Mn 65 mg (doplnené oxidom manganatým), Zn 152 mg (doplnené oxidom zinočnatým), I 1 mg (doplnené jodidom draselným), Co 0,7 mg (doplnené síranom kobaltnatým heptahydrátom), Se 0,25 mg (doplnené seleničitanom sódnym)
Vitamíny, provitamíny a látky s porovnateľnými účinkami: vitamín A 20000 m.j., vitamín D3 2000 m.j., vitamín E (RRR alfatokoferol) 300 mg, kyselina nikotínová 130 mg


Je to az take zle? Nasa labradorica je teraz na Acana puppy Large breed
flony
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Nativia

Poslaťod Marco Varhol » Štv 08.11.2012 18:13

flony

Toto zlozenie ma hodnotu tak max 25 euro/15kg. Vsimni si ako slovensky basnik teda skor podvodnik prelozil zlozenie.
Ako som pisal skor opat si zasierame Slovensko :kak:

Zrna obilovin a výrobky z nich získané (kvalitní rýže 39%); Výrobky ze suchozemských zvířat a výrobky z nich získané (kvalitní drůbeží dehydrované maso 33%, drůbeží tuk 10%); Hlízy, kořeny a výrobky z nich získané (cukrovarské řízky sušené 4%, extrakt z čekanky 0,1%); Minerální látky; Ryby, ostatní vodní živočichové a výrobky z nich získané (lososový olej 0,5%); Pivovarské kvasnice; Ostatní rostliny, řasy a výrobky z nich získané (juka 0,02%)
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nativia

Poslaťod vojava » Pon 10.12.2012 17:55

Môžem sa spýtat čo kontretne je zlé na tomto zložení? Náhodou som natrafila na tuto temu, lebo som práve prisla z obchodu total vytocena, kvoli snehu som musela ist do iného chovoproduktu a to najmensie zlo com tam mali a musela som to kúpit boli Royalky a zlozenie, ze : kukurica, ryza a potom az maso... Vacsinou psom kupujem práve Nativiu, kvoli tomu ze okrem ryze ziadne ine obilniny neobsahuje. Moja krpata je dost citliva a pri niektorých granuliach sa zacala skrabat a to naozaj nekupujeme lacne granulky: pred Nativiou bola na Select Gold, Dr Link a Real Nature... a kedze okrem vlastných psov, robím casto docasne opatery a starám sa o psíkov v nudzí, tak ma viacmenej aj cena tychto granuliek potesila ca 35e... a podla zlozenia mi to naozaj vychádza ze radsej Nativie za 35 ako Royalky za 70
vojava
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nativia

Poslaťod stella karpatica » Uto 11.12.2012 14:45

No mne sa to zdá skutočne dosť šalamúnsky prešalamunízované, chýbajú mi tam konkrétne údaje. Pri tomto krmive skutočne neviem, čo by som svojim milášikom ponúkol. No a konzervanty, antioxidanty a tie rybišky mi stačia ktomu, aby som sa tomuto " žrádlu " zďaleka vyhol, dávam prednosť " krmivu ".
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Nativia

Poslaťod K&K » Pon 09.12.2013 12:42

Ja kŕmim svojich psov granulami Nativia už 1 rok a som maximálne spokojná. Mám severanov a je pre mňa dôležité zloženie samozrejme ako inak. Obaja psy sú na Maxi adultkách, ktoré obsahujú chondro čo je pre mňa jedna z najdôležitejších vecí a to na udržanie top stavu ich kĺbov nakoľko sú to pracovné psy. Ďalšie plus je pre mňa kvalita srsti. Bez rôznych doplnkov stravy, olejov a tabletiek majú krásnu srsť čo je ďalšia dôležitá vec nakoľko sú to výstaváci. Neposledná vec je strávitelnosť granulí. Kŕmila som Fitminom, ktoré sa vyrábajú v Polsku . To čo vychádzalo po tomto žrádle s mojich psov bola čistá pohroma čo zjedli ten istý objem išiel na lopatu! Prakticky povedané cez psov to iba prebehlo, žiadna výživa žiaden vitamín čiže NIČ! Pri Nativkách je to o 100% lepšie pri dennej spotrebe na jedného psa 550 g je to šulec pevnej konzistencie a nie kopa ktorá sa na lopatu nezmestí. Takže každý si vyberá podľa toho čo jeho pes potrebuje a čo mu sedí. Nám Nativia sadla a sme spokojný. Cena je podľa mňa tak isto celkom fajn.Ja túto značku odporúčam. Prešli na ňu aj kamrádky ktoré majú boxerov, yorkov, dogy, shitzu... a sú spokojné tiež.
K&K
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Nativia

Poslaťod K&K » Pon 09.12.2013 12:53

Marco Varhol píše:flony

Toto zlozenie ma hodnotu tak max 25 euro/15kg. Vsimni si ako slovensky basnik teda skor podvodnik prelozil zlozenie.
Ako som pisal skor opat si zasierame Slovensko :kak:

Zrna obilovin a výrobky z nich získané (kvalitní rýže 39%); Výrobky ze suchozemských zvířat a výrobky z nich získané (kvalitní drůbeží dehydrované maso 33%, drůbeží tuk 10%); Hlízy, kořeny a výrobky z nich získané (cukrovarské řízky sušené 4%, extrakt z čekanky 0,1%); Minerální látky; Ryby, ostatní vodní živočichové a výrobky z nich získané (lososový olej 0,5%); Pivovarské kvasnice; Ostatní rostliny, řasy a výrobky z nich získané (juka 0,02%)

Prosím mohol by si nám neznalým vysvetliť ako si prišiel na cenu za ktorú by sa mali predávať? Pretože iba kopíruješ zloženie tých granúl a nieje mi celkom jasné konkrétne čo je zlé na tomto zložení??? Ďakujem
K&K
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Nativia

Poslaťod Marco Varhol » Pon 09.12.2013 14:49

Lacne zakladne suroviny na vyrobu.
Zrna obilovin a výrobky z nich získané (kvalitní rýže 39%); Výrobky ze suchozemských zvířat a výrobky z nich získané (kvalitní drůbeží dehydrované maso 33%, drůbeží tuk 10%)...

A polozim protiotazku. Co su to obiloviny a vyrobky z nich ziskane? Co su to vyrobky zo suchozemskych zvierat a vyrobky z nich ziskane?

Krmivo z kvalitnych surovin ma presne pomenovany cisty druh suroviny. Ziadne zmesky z hydiny ci pozbieraneho hydinoveho tuku atd.

Rozdiel je totiz v cene. Taketo krmiva su lacno vyrobene a pouzivaju klasicku zatvorkovu fintu podiel z podielu. Samozrejme nezabudnu uviest aky vysoky maju celkovy podiel ziv. zlozky avsak co to je uz vyrobca nezverejni. A samozrejme tento podiel nebude nikdy sedietb s podielom uvedenom v zlozeni.

Preto cena 850 czk je realna za 15kg. Jednoducho cena za premiove krmivo, ktorych je na Slovensku az az.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nativia

Poslaťod K&K » Pon 09.12.2013 15:54

Pokúsim sa reagovať
Obiloviny a výrobky z nich získané (ryža 39%) - je rozpísané čo by granula " mala" obsahovať. Keby tam bolo napísané, že to obsahuje obiloviny a nebolo by určené o aký druh sa jedná potom by som mohla povedať,že neviem čo je tam. Ale je tam napísané Obilovina a výrobok z nej vyrobený čiže ryža- ako vieme ryža nie je najlacnejšia surovina a obsahuje :bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny , minerálne látky.
Výrobky zo suchozemských zvierat a výrobky z nich získané - (hydinové dehydrované maso 33%, hydinový tuk 10%)- opäť je to tam rozpísané čo sa myslí pod týmto výrazom - (živočíšne produkty sú celé telá zvierat alebo ich časti, produkty živočíšneho pôvodu alebo iné produkty získané zo zvierat, ktoré nie sú určené na ľudskú spotrebu). Dávam aj link k tejto téme
http://www.petpark.sk/krmivo-pre-psov-c ... sova-mucka

Samozrejme nebudem sa hádať či je zloženie, ktoré je na obale uvedené skutočne aj jeho obsahom pretože to si nedovolím hodnotiť. Nie som pri výrobe a preto nemám právo hodnotiť žiaden druh granulí. Ako som už spomínala je iba na nás chovateľoch čím budeme kŕmiť našich psov a čo im podľa nás naozaj "sadlo". Skôr by som privítala keby sme sa viac bavili o tom, kto má aké skúsenosti s krmivom, lebo nájsť v obchode predavačku, ktorá vie čo predáva je umenie!
A ešte jedna vec naozaj mi nepríde správne posudzovať cenu granulí laickým posudkom... každý si dá takú cenu na ktorú si ohodnotí svoj produkt. Opäť by som uvítala radšej diskusiu kde daný typ granúl kúpim za "najlepšiu cenu.
K&K
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Nativia

Poslaťod Marco Varhol » Pon 09.12.2013 17:20

Nepochopila si co som napisal? Vies co je podiel z podielu. Precitaj si aky je podiel ziv zloziek k rastlinnym potom sa pozri na zlozenie. Nesedia percenta no ved to je logicke.
Velmi spravne si uviedla link.
Pokiaľ uvidíte v zložení krmiva jedno z nasledujúcich zložiek, môžete si byť istý, že sa pozeráte na nekvalitný produkt.

Vies co je hydinova mucka ci este krajsie pouzivany nazov dehydrovane hydinove maso? Kvalitne krmiva tento druh suroviny nepouzivaju. Su urcene na vyrazne zlacnenie vyroby.

Ryza pre kvalitne krmiva sa pouziva cela a priamo vo fabrike sa melie. Nepouzivaju sa ziadne supiny ci iny odpad z ryze.
preto sa jasne deklaruje, ze je to prvotriedna surovina a v texte ju najdes pod slovom rice alebo brown rice.
V tomto krmive nie je presne stanoveny podiel cistej ryze a tiez dalsie ziv.zlozky pouzite v krmive kedze percenta nesedia.
To je vsetko. Chcela si odpoved k zlozeniu tak som ti ho napisal. Je to lacne ceske privatne krmivo premiovej kvality, ktore moze samozrejme niektorym plemenam vyhovovat.
A premiove krmiva sa fakt nedaju hodnotit lebo nie je co.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nativia

Poslaťod K&K » Pon 09.12.2013 18:06

Tvoja odbornosť nepozná hraníc. Preto sa ťa chcem ešte spýtať poslednú vec. Odporuč mi prosím granule, ktoré podľa teba spĺňajú tvoje evidentne náročné kritériá. Rada sa nechám poučiť a možno sa niečo nové naučím o podiele z podielu.
Ďakujem
K&K
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Nativia

Poslaťod Marco Varhol » Pon 09.12.2013 18:21

K&K píše:Tvoja odbornosť nepozná hraníc. Preto sa ťa chcem ešte spýtať poslednú vec. Odporuč mi prosím granule, ktoré podľa teba spĺňajú tvoje evidentne náročné kritériá. Rada sa nechám poučiť a možno sa niečo nové naučím o podiele z podielu.
Ďakujem


Ale ved ja ta neodhovaram od tohoto krmiva. Len poukazujem co je vnutri k stanovenej cene. Ako som pisal tento druh krmiv niektorym vacsim plemenam psov moze dokonca vyhovovat.

Od zaciatku poukazujem na cenu a to je vsetko.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nativia

Poslaťod K&K » Pon 09.12.2013 18:49

Nie som človek, ktorý rozvíja konverzáciu chytaním sa za slovíčka. Ale prepáč, ak by naša konverzácia bola o cene nie o podiele z podielu, možno by sme sa dopracovali k celkom zaujímavým postrehom, ako napríklad kde za akú cenu kúpim tieto granule. Čo sa týka tvojich názorov na granule a ich zloženie. Posúdiť zloženie štýlom citujem: "Este vacsi hlupak ako sme cakali", nie je reakcia, ktorá možno niekomu pomôže v rozhodovaní sa pri výbere granúl. Podľa tvojich iných príspevkov vidím, že sa touto témou zaoberáš a máš aj celkom slušný rozhľad o výrobcoch a ich produktoch čo je naozaj v dnešnej dobe na našom trhu celkom slušný kopec informácií, ale skús poradiť iným slovným spojením ako "zasierať trh" a výroky im podobným...
No a čo sa týka ceny všeobecne nieje to o výrobcoch to mi ver. Mám obchod s týmto sortimentom a v začiatkoch som bola nemilo prekvapená čo som platila za granule pred tým ako som sa dostala k ponukám od rôznych firiem. Je to totiž o ľudoch!!! Čím rýchlejšie zarobiť.. a na čom sa zarába najlepšie?? ... aj na psoch a ich majiteľoch.
K&K
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Ďalší

Späť na Granule a konzervy