Arden Grange

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Arden Grange

Poslaťod tonamie » Uto 04.01.2011 18:41

AG adult rich in lamb rice
Máte niekto možnosť porovnať tieto zloženia s originálom na vreci? Ide mi o to či tam tá kukurica je alebo nie.
Jahňacia múčka (min. 30%), celozrná biela ryža (min. 26%), kurací tuk konzervovaný zmesou tokoferolov a rozmarínu, repná dužina, sušené pivovarské kvasnice, sušené vajcia, rybacia múčka, ľanové semienka, rybací tuk, minerály vrátane chelátov, Zn, Fe a Cu, vitamíny, nukleotidy, FOS, MOS, extrakt z brusníc, extrakt z citrusov, chondroitin sulfát, glukosamin sulfát, MSM, extrakt z juky.
www.ardengrange.sk/?id=granule_psy_adultlamb#zlozenie

Jehněčí moučka (min. 30%), celozrnná bílá rýže (min. 26%), celozrnná kukuřice, kuřecí tuk konzervovaný směsí tokoferolů a rozmarýnu, řepná dužnina, sušené pivovarské kvasnice, sušené vejce, rybí moučka, lněné semínko, rybí tuk, minerály včetně chelátů Zn, Fe a Cu, vitamíny, nukleotidy, FOS, MOS, extrakt z brusinek, extrakt z citrusů, chondroitin sulfát, glukosamin sulfát, MSM, extrakt z juky.
www.ardengrange.cz/ek1-granule-pro-psy- ... -rice.html
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Arden Grange

Poslaťod Marco Varhol » Uto 04.01.2011 21:38

Lamb Meal* (min 30%), Whole Grain Rice (min 26%), Whole Grain Maize, Chicken Fat*, Beet Pulp, Dried Brewers Yeast, Egg Powder, Fish Meal...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Arden Grange

Poslaťod tonamie » Uto 04.01.2011 22:38

Takže tam kukurica je :no:
Vďaka vyšším hodnotám bielkovín, tukov, chondrám sa mi viac páči AG a JW je viac hypoalergénna. Pre aké psy sú vhodnejšie tieto receptúry?
Arden Grange Lamb & Rice cena za 7,5kg/29€ Lamb Meal* (min 30%), Whole Grain Rice (min 26%), Whole Grain Maize, Chicken Fat*, Beet Pulp, Dried Brewers Yeast, Egg Powder, Fish Meal*, Linseed, Fish Oil*, Minerals, Vitamins, Nucleotides, Prebiotic FOS, Prebiotic MOS, Cranberry Extract, Chondroitin Sulphate, Glucosamine Sulphate, MSM, Yucca Extract. *Preserved with mixed tocopherols and rosemary extract
Protein 25%, Oil 16%, Fibre 2%, Ash 8.5%, Moisture 8%, Omega6 3.5%, Omega3 0.4%, Vitamin A 15000 IU/kg, Vitamin D3 1500 IU/kg, Vitamin E 80 IU/kg, Calcium 1.53%, Phosphorous P 1.1%, Copper 20 mg/kg (as Cupric Sulphate).

James Wellbeloved Lamb & Rice cena za 10kg/39€ Rice, lamb meat meal, ground whole barley, whole linseed, lamb fat, lamb gravy, sugar beet pulp, alfalfa, sodium chloride, natural seaweed, calcium carbonate, chicory extract, lysine, D,L-methionine, yucca extract, thyronine, JWB special ingredients. Contains: Min 26% lamb, min 26% rice, min 14% barley
oils and fats 10.0 % protein 20.0 % fiber 4.0 % ash 8.5 % omega-6 fats 1.1 % omega-3 fats 1.1 %
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Arden Grange

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 28.01.2011 23:23

marco myslis ze toto krmivo je vhodne na podporu klbov :nwm: lebo som take nieco citala :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Arden Grange

Poslaťod Mishelka7 » Sob 29.01.2011 16:06

Mňa veľmi zaujali AG Mini Breed Adult Rich in Lamb and Rice. Len nechápem, prečo ich u nás na Slovensku neviem nikde zohnať, za to v ČR sú už bežne dostupné :nwm: http://www.dogdog.cz/1742-arden-grange- ... EMIUM.html

Boli mi odporučené už viacerými ľuďmi, ktorí nimi kŕmia čivavky a sú spokojní :smile: Rada by som ich vyskúšala, ale fakt neviem, ako sa k nim dostať, malé balenie sa mi z Čiech neoplatí objednávať...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Arden Grange

Poslaťod Marco Varhol » Sob 29.01.2011 23:57

Vitamin E 80 m.j./kg... Co tam robi rybia mucka? Seriozny vyrobca jasne uvedie ako a cim konzervuje. Trochu vela chemie ale hadam neuskodi...

Lamb Meal* (min 30%), Whole Grain Rice (min 26%), Whole Grain Maize, Chicken Fat*, Beet Pulp, Dried Brewers Yeast, Egg Powder, Fish Meal*
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Arden Grange

Poslaťod Mishelka7 » Ned 30.01.2011 15:48

Tak naša našťastie nie je alergická, aj trávenie má v poriadku, takže mi tam kurací tuk ani rybia múčka nevadí... Už našťastie viem aj odkiaľ objednať :smile:

Marco, no jo, chémia... ale tak po pravde už neviem na čo prejsť z Acany (rada by som ostala pri nej, no ak sa neupraví neustála plynatosť, tak budem musieť meniť). Nie veľa aspoň ako tak dobrých granúl má zvlášť granule pre malé plemená a mojej sa veľké ťažia jesť. Zvažujem tieto: AG mini, Nutram mini-bite, Artemis small breed adult. Od mala bola kŕmená Pro Planom, keby jej neprestal chutiť, ani by som nebola menila na Acanu... :ua:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Arden Grange

Poslaťod rikinel » Uto 01.02.2011 23:09

rozmyslam ze onednam tieto granule ,mojmu hafanovi,dotraz sme krmili caninkami a pro plan,chutili ale stale to iste sa obcas zunuje..a snazim sa najst nieco kvalitnejsie,vlastne lepsie povedane to najlepsie,su este nieake lepsie granule na slovenskom trhu?
rikinel
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Arden Grange

Poslaťod Aura23 » Pon 28.02.2011 16:51

Po prečítaní tohto fóra som došla k záveru,že kvalitné granule neexistujú :smile: Chcela by som sa teda spýtať kompetentných, teda hlavne Marca, aké granule by mi teda odporúčal pre psa- alergika- máme potvrdenú alergiu na kurací a ryžový proteín( myslím si, že nielen na to) a odskúšali sme už kadečo.( Menovite veterinárne diéty: Trovet- kačka/zemiak, Exclusion jeleň/zemiak, RC-Sensitivity control, Barking heads- Fusspot, Golden eagle- Kačka/zemiak, FM- Ryba/ zemiak to je len to, čo ma v rýchlosti napadá. Pri každých granuliach- buď sa mu opäť vrátili problémy alebo vôbec nezmizli alebo mi ich prestal žrať. Takisto sme skúšali barfovať, ale ja do toho môjho psa zeleninové/ ovocné porcie skrátka nenatlačím a zas na čistom mäse byť nemôže, pretože mu nechcem ešte aj obličky :kak: S varenou stravou je to podobné...Momentálne mám psa stabilizovaného na AG- sensitive- Ocean white fish&potato ( viac ako 1,5 roka)- bola som v sladkej nevedomosti, že okrem toho, že som ho konečne stabilizovala- žiadne hnačky, dematídy, ekzém, do krvi rozškrabaná koža je to aj celkom dobré krmivo a zrazu sa dozviem, že ani vôbec nie, tak teda čo potom??!
Aura23
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Arden Grange

Poslaťod Marco Varhol » Uto 01.03.2011 8:46

aura23 to ze vycitam krmivu niektore veci este neznamena, ze je to zle krmivo. To len si casto vacsinou dileri toho svojho krmiva takto vysvetluju. Podla toho co si napisala vyhovuju len biele druhy ryby a zemiaky. Ina cesta asi uz nebude. Pre psa tento zdroj bielkovin je vyhovujuci a je dobre, ze este chuti.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Arden Grange

Poslaťod Miro » Uto 01.03.2011 11:28

Aura, krmivo sadlo, tak neviem, prečo špekulovať. Ale jedna taká tu už je (a zrejme sa ozve, keďže trafená hus zagága), tiež jej sadlo, ale napriek tomu hľadá. Ktovie, či už našla... :heh:
Marco - v originálnom texte je napísané, že konzervácia je prevedená zmesou tokoferolov a rozmarínu. Nedá sa tomu veriť? Máš iný kľúč na pravdu u tohto krmiva a iný u iných výrobcov? Ešte otázka, v receptúre PERFORMANCE je E vitamínu 750 mg. Cena nie je odlišná. Myslíš, že ba tvoju teóriu neprekukli a do každej receptúry nedali tiež také množstvo a nekamuflovali? A potom, pridaný E vitamín je rovnako syntetický, ako iní chémie, nie? Posledná vec - rastlinné oleje, versus živočíšny tuk. Myslím, že rastlinné tuky sú pre psa neprirodzené. Pochybujem, že by si vlk lisoval slnečnicu radšej, ako zožral kus tuku zo strhnutého jeleňa. Konzervanty, nekonzervanty.
Ak budem označený za dílera AG, omyl. Týmto krmivom občasne kŕmim už vyše 3 roky k spokojnosti predovšetkým svojho psa a svojej tiež.
Miro
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Arden Grange

Poslaťod Aura23 » Uto 01.03.2011 13:58

Mám psa ťažkého alergika, po tom všetkom, čím sme si prešli- veterinári, kortikoidy, nekonečné kúpele, antihistimaniká v šialených dávkach, všelijaké diéty, krmivá- je jasné, že krmivo meniť nebudem- kým je dobre, tak je dobre...Len kým som ho stabilizovala, tak to trvalo neskutočne dlho a stálo ma to veľa síl a energie...Preto si užívam stav, že je pes v pohode a ja zatiaľ nič nemusím riešiť- len tie predchádzajúce krmivá som nemenila z mojej malichernosti, ale preto, že buď psa začali po čase alergizovať alebo mi ich prestal žrať a šlo to s ním dole z kopca ( z pôvodných 6 kg boli časy keď mi schudol na 4- 4,5 kg a nebol príjemný pohľad na psa, ktorému trčali rebrá, bol bez života a celý doškrabaný, dôvod prečo som sa pýtala na Váš názor je ten, že po tom všetkom čím sme si s ním prešli mám strach, že sa scenár začne opakovať a pes sa po čase dostane tam, kde bol ( modlím sa, aby to tak nebolo, ale človek nikdy nevie)...To je pravý dôvod, prečo som sa pýtala...Chcela som mať po ruke, len alternatívu na prípad čo ak sa to všetko začne opakovať, pretože si Vaše názory vážim! Ale za mudrlantku ma ešte nikto neoznačil, pobavilo ma to :heh:
Aura23
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Arden Grange

Poslaťod Marco Varhol » Uto 01.03.2011 18:11

Miro o konzervacii sa uz napisalo az az. Nejedna sa o moju teoriu ale o dostupnu informaciu o konzervovani krmiva. Je tazke hodnotit krmivo z roznych statov, kedze pravidla a normy su nejednotne. Ked sa bavime o anglickom vyrobcovi porovnavat mozes len krmiva vyrobene v tejto legislative. Tu sa vsak spustil bum vyroby teda hlavne privatnych znaciek, menia sa len obaly a receptury a chrlia sa do Europy pod US znackou. Neustale sa tu objavuju nove a nove znacky.
Samozrejme, ze vyrobcovia reaguju na nazory a tak sa snazia niektore veci zatajit vid RC, pripadne dat doraz na nieco co uz svoj zenit malo v minulosti davno za sebou. Vid anglicke, nemecke ci lichtenstajske krmivo s textom Probiotic...
Konzervacia ma vsak svoje pravidla a tie neoklames. Staci sa pozriet na dobu expiracie a hned sme doma. :lol:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Arden Grange

Poslaťod bubka » Pia 15.07.2011 20:05

Chester je s AG (Puppy Junior Large Breed) krmeny od zaciatku , teraz ma 5 mesiacov a zacali mu hnednut sive flaky, cierne flaky maju na slnku cerveny lesk. Neviem, ci to mam pripisat tomu, ze teraz presrstuje a mozno aj slnko robi svoje, alebo je to sposobene tymito granulami?

Inak som s nimi velmi spokojna, mlademu chutia, travenie uplne v poriadku, srst krasna leskla hebka. Nerada by som ich menila za ine.
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Arden Grange

Poslaťod 1bubko2 » Štv 28.07.2011 22:10

premyslam nad nimi pre mojho cierneho rusa 3mesacneho, ale ak po nich cervenie srst tak to nam fakt netreba :ua: ma s tym niekto este skusenosti? obsahuje to nieco co by napovedalo ze je to z nich? alebo je to naozaj len slniecko a presrstovanie u bubkineho hava
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy