Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne granúl.
Odoslať odpoveď

Re: Royal Canin

Pia 24.05.2013 19:26

Bella-york píše:Ahojte, chcela by som sa spytat. Mam fenku yorka, teraz mala 5 mes a od malicka jej davame RC, odporucila nam to veterinarka. Ma ich tak rada, ze ich uplne hlta a po kazdom jedle si grgne :lol: ako niekedy az svinsky :lol: Davame jej presne podla davkovania uvedene na obale, este stale sme jej nechali 3 x denne. No problem je v tom, ze jej ta davka zrejme nestaci. Stale je hladna, jedlo si pyta tak ze ti misku donesie aj do postele, alebo sknuci pri miskach, steka a vynucuje si jedlo skor ako ma dostat a ked dostane tak zese sknuci a hrabe do misky, ze chce este :nwm: Pritom ma aj mlsky, chutia jej vsetky, zatial nebol problem, ze by jej nejaka nechutila. Prosim poradte ci mame zmenit granule, ktore by jej chutili menej a zjedla len tu svoju davku? Niekedy ked uz pri nej nemozem vydrzat (pretoze je fak na nevydrzanie ked je hladna) tak jej dam aj viacej, ale nechcem to robit aby som jej neublizila. Aj sa ju snazim zamestnat hrou aby nemyslela na jedlo, aj jej to furt vysvetlujem, ze nemoze :nie: no nic nezabera a zobre strasne aj ked niekto iny je a pritom ona je najedena. Prosim o radu. Dakujem :no:



bella, to bude tym, ze aj ked su RC granule striekane olejom zbieranym z restauracii, aby viac chutili, su plne obilia, ktore pes nestravi a bude stale hladny.. ja krmim acanou a tie mojej velmi nechutia, lebo neobsahuju ochucovadla a napr. ten olej. na druhej strane maju vela, napisem ze masa, a ked ich zje, naozaj sa aj napapa. prisiel som na to, ze ak jej na obed dam nieco na sposob barfu, ze na ranajky a veceru mi granule zaliate horucou vodou alebo vyvarom spapa.
Naposledy upravil martinusss dňa Pia 24.05.2013 21:53, celkovo upravené 1

Re: Royal Canin

Pia 24.05.2013 21:02

Takže moje tiež donedávna žrala RC od veterinára- vždy bez problémov zožrala. Mne sa však zdalo, že má otrasnú srsť a teraz je cca 4 týždne na acane a vidím zmenu- srsť krásna, jemná, ligotavá a dokonca aj pribrala- teda aspoň sa to zdá môjmu okoliu- vraj "Dobre živíš toho psa" (musím ju odvážiť)- Takže ja už RC neeee :nie: .

Re: Royal Canin

Ned 26.05.2013 17:23

aby som zvysil chut granuliam, najnovsie robim 3 druhy silnych vyvarov, z kurata alebo zo sliepky, zo spikovej kosti a z bravcoveho s kusom mastneho bocika. potom ho nalejem do tych umelohmotnych nadob na vajicka a dam zmrazit. kazdy den zalejem granule inym druhom vyvaru, cim dosiahnem, ze havko nepapa stale iba to iste. a na rozdiel od royal canin ci pedigree, ja nepouzivam ziadne koreniny, sol, ziadne zvyraznovace chuti, ci propylen glycol, ktory sladi granule, napomaha srsti, buduje u psa zavislost na granuliach. a okrem ineho sa pouziva aj v nemrznucich zmesiach..

Re: Royal Canin

Štv 02.01.2014 11:14

Ahojte ludkovia.
Mam na vas prosbu. Znaham box na granule. Zial..nenasla som ziaden vyhovujuci a ked tak stal 35eur co mi pride strasne vela dat za to :ua:
Viem ze napriklad k RC mavaju akcie kde dostanete k baleniu granul ten kos na granule. Ak by ste o niecom takom vedeli dajte mi vediet, ja by som ten kos za nejaku symbolicku sumu od vas kupila.
Popripade ak niekto takyto kos predava, budem rada :smile:

Re: Royal Canin

Štv 02.01.2014 22:48

Skús nejaký bazár. Ja som ho tiež volakedy hľadala a na bazoši som aj našla ... za nejakých 10 eur ho predávali.

Re: Royal Canin

Pia 03.01.2014 13:59

Aojky. Hladalo som na bazosi nenasla som nic take :ua:

Re: Royal Canin

Štv 27.02.2014 12:12

skus JYSK alebo taketo veci... tam maju take hranate plastove kose :) niekedy..
pride mi ze za celkom fajn cenu, par eur 2-3 mozno 5 max


a neviete kde sa da kupit RC pre pudla? hladam nejaky obchod, co nevlastni ziadny Fico sro a podobne..
proste idealne rodinna predajna..

Re: Royal Canin

Sob 15.03.2014 14:46

Ahojte, ja mám doma 8 mesačného čistokrvného špringeršpaniela. Doteraz som kŕmil RC medium junior, nemá s nimi žiadne problémy, ale po čítaní viacerých príspevkov, by som rád prešiel na niečo iné. Varím mu aj maso, takže sa to strieda.
Vedeli by ste mi poradiť, či je pre toto plemeno vhodná Acana puppy junior? Alebo niečo iné?
Diky

Re: Royal Canin

Pon 05.05.2014 15:50

quicky6 píše: Alebo niečo iné?
Diky

Ano, něco jiného.
Například maso, příloha.

Re: Royal Canin

Ned 21.09.2014 21:10

Ked mi kamoska o tychto granuliach rozpravala, tak sa mi nechcelo verit, co uz obchodnici nevymyslia :pac: http://www.royalcanin.cz/psi/lifestyle/urban-life.html

Re: Royal Canin

Ned 21.09.2014 21:41

:ach: :ach: :ach: neviem ci sa mam smiat alebo co...
Ja stale celkom nerozumiem ako moze na niekoho takato reklama učinkovat?
Som stastna ze krmim masom :ach:

Re: Royal Canin

Pon 22.09.2014 9:07

Reklama mi nevadi. Tu v dnesnej dobe treba chapat ako antireklama. Skor je zarazajuce, ze oficialne stranky CZ a SK si dovolia pozmenit zlozenie a tym svoje krmivo zlepsit. Ono totiz dehydratované kuracie proteíny nie su dehydratované hydinove proteiny. A zaroven vyraz v slovencine je nespravny, pretoze toto je uz nazov z analyzy a vzhladom na zistovanie metodiky obsahu N-látok je spravny vyraz dusikate látky pripadne bielkoviny - obsah N-látok (Nx6,25).

Takze spravny a spisovny nazov by mal byt dehydrované (nie dehydratovane) hydinové bielkoviny.

ROYAL CANIN nemecký ovčiak adult 12 kg

Str 24.10.2018 18:41

Ahojte, otázka je jednoduchá! :smile: Vedeli by ste mi poradiť, kde zoženiem dané krmivo výhodnejšie ako za 49 Eur. Toto je zatiaľ top čo som našla. :) Rada si vypočujem aj alternatívne krmivá k tomuto. V princípe vyhráva, samozrejme, kvalita nad cenou. Ale keď už kvalitné, tak vo výhodnej cene, preto sa pýtam :) Andrea
Naposledy upravil elfinka dňa Pia 26.10.2018 13:10, celkovo upravené 2
Dôvod: Odstraneny pokus o nedovolenu reklamu

Re: Royal Canin

Pia 26.10.2018 11:53

:lol: Odporúčam sa popozerať po krmive, ktoré obsahuje aspoň nejaké mäso.

Re: ROYAL CANIN nemecký ovčiak adult 12 kg

Ned 28.10.2018 18:37

andreastopka1 píše:V princípe vyhráva, samozrejme, kvalita nad cenou. Ale keď už kvalitné, tak vo výhodnej cene, preto sa pýtam :) Andrea
Tak preco potom RC?
Odoslať odpoveď