Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Royal Canin

Poslaťod Puk » Uto 24.07.2012 13:26

Marco, hydrolyzát zo zemiakov v ponuke je, napríklad v receptúre Forza Dermo active (ale nájdem ho aj v ďalších). Faktom je, že tam nepotrebuje navyšovať proteín. :ahoj:
Takí výrobcovia, čo používajú zlievaný tuk ma nezaujímajú (a takých je hodne) :no:
To s tým sójovým olejom a sójou ako takou, nechápem ani ja. Nechápem ani, akej obľube sa teší i u vetov jedna z dosť populárnych značiek vrátane vet. diét. :pac:
Puk
Big Dog

Barfer.sk

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.07.2012 15:24

Ale zemiakove hydrolyzaty sa vyrabaju len ciastocnou hydrolyzou skrobu za ucelom ziskat hydrolyzovany skrob.
Neviem ci je to spravny vyraz. Solanum tuberosum - silne skrobove variety sluzia ako lepidlo.
Nechapem aky to ma iny vyznam, ked uz v krmive su zemiaky.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod balto33 » Sob 08.09.2012 12:34

Nevidím do zloženia RC, po prečítaní pár príspevkov mám dilemu, ale jedno viem isto. Môj pes dostal alergiu z Pedigree, na koži sa mu urobili lupiny. Na odporučanie veterinara som Pedigree vysadil a začal som mu dávať RC veterinary exclusive. Každopádne mu lupiny zmizli.
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nanakey » Ned 09.09.2012 10:00

Balto33, je rozdiel, ci krmis vet radou, alebo obycajnou. Vet rada je ok, potom sa treba poradit, co po nej...
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod balto33 » Pon 10.09.2012 9:28

Uprednostňujem vet radu, aj keď niektorí tvrdia, že je to to isté, čo obyčajná.
Ináč, myslíš, že nestačí prejsť hocikedy na niečo iné, napr. som počul dobré ohlasy na Trainer alebo Purina Pro Plain.
Určite sa nechystam krmiť RC-om môjho psa do konca života. Chcel som len, aby dostal "dobrý základ", no uvidíme časom...
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 12.09.2012 13:23

Veterinárne rady RC sú určené na riešenie problému, na to sú veľmi dobré, ale kým to nie je zo zdravotného hľadiska nutné, nekŕmila by som tým dlhodobo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Str 12.09.2012 19:21

balto33 klasicka rada je uz len z Polska kvalita surovin spravne oznacuje krmivo ako vyrobok s nizkou nakladovou cenou.
Vsetko ostatne nie je o kvalite ale o ziskoch a reklame.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Str 12.09.2012 19:30

RC veterinary sa este vyraba vo Francuzsku?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Štv 13.09.2012 9:56

RC veterinary sa este vyraba vo Francuzsku? Ano.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod balto33 » Pia 14.09.2012 9:45

Takže su určite spoľahlivejšie ako tie "made in Poland"... :lol:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa

POZOR NA ROYAL CANIN!!!

Poslaťod petern » Pia 28.09.2012 13:49

Pri kupovaní krmiva RC davajte bacha hlavne na to aby ten kod na spodku sacku NEOBSAHOVAL ,,PL,,!!! Vsetky psy na policii maju problemy s oblickami a to ich krmili RC asi dva mesiace!!! Zacina to hnackami!
je :censored: m ten biznis s tymi krmivami uz!!!
petern
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Sob 29.09.2012 9:26

Tieto podvodne zakazky od policie ci vojakov atd len poukazuju na to akym fakom krmia svojich psov. Keby aspon niekto z tych zelenych hlav si precital zlozenie oni vsak okrem krmenia s tym obchoduju dalej. Toto je obraz celej SK tak sa niet cudovat. Je mi luto len tych psov.
Na vet. kod PL som upozornoval davnejsie bavil som sa o tom v Norimbergu s nimi a mas pravdu je to hlavne velky biznis ich sefov Waltham a spol.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod balto33 » Sob 29.09.2012 19:07

Myslite si že krmenie granulami môže mať vplyv aj na veľkosť a hmotnosť psa? Zda sa mi že môj siberian je už nad limit a to mal len pol roka. Mam take podozrenie, že aj granule na tom niečo môžu pridať... V podstate som ho do pol roka krmil RC, no Vet radou.
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Uto 02.10.2012 20:29

Tak uz aj RC veterinary je z Poľska? :oo: na granuliach mam kód PL...neboli kupovane zo zoofastu. Teda aspon myslím že to je kód kde sa to vyrába.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod petern » Str 03.10.2012 7:40

Marco Varhol píše:Tieto podvodne zakazky od policie ci vojakov atd len poukazuju na to akym fakom krmia svojich psov. Keby aspon niekto z tych zelenych hlav si precital zlozenie oni vsak okrem krmenia s tym obchoduju dalej. Toto je obraz celej SK tak sa niet cudovat. Je mi luto len tych psov.
Na vet. kod PL som upozornoval davnejsie bavil som sa o tom v Norimbergu s nimi a mas pravdu je to hlavne velky biznis ich sefov Waltham a spol.

Cheli urobit dobre svojim psom nakolko doteraz stat dotoval mesacne na jednoho psa 20 Eur na krmivo! Vyboxovali trocha viac a nieco aj priplatili z vlastných!!! Vsetko bolo kúpené priamo od http://www.pharmacopola.sk/!!! Ich veterinar uz podal zalobu na sude!
petern
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy