Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Royal Canin

Poslaťod lj909 » Štv 05.04.2012 9:21

Ja tiez krmim iba Royal Caninom (presnejsie Mini Adult) bisona. Samozrejme krmivo mu moc chuti, a celkovo si nevsimam ziadne problemy. Ale ked tak citam nazory na tuto znacku, tak sa spytam ake krmivo by ste mi odporucili? Hlavne na peknu srst, dobre travenie a pod. Eukanubu som kedysi skusal ale ta moc nesadla dobre.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Royal Canin

Poslaťod mint_blossom » Štv 05.04.2012 9:33

Marco Varhol píše:Kŕmila Royal-kami len pretože sú jediné, ktoré vyrábajú krmivo pre šteniatka do 2 mes. Hmm to akoze mala fakt presne informacie. :haha: Radšej prechádzame na Eukanuby. :joint: Fakt dobra volba ale ked niekto nevie zhodnotit zlozenie potom je dobre si priplatit. Krmivo nejde dole vodou ale nadnarodne spolocnosti, ktore vyrabaju prasky, zubne pasty a na kvalitne krmivo dnes nie je doba. Staci sa pozriet ako sa menia suroviny pri vyrobe ich granul. Waltham, P&G, Nestle...
Soja, sojovy olej, hydrolyzovane perove mucky, hydinove mucky, zivocisny tuk... :kak:


Marco :heh: :jop:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Royal Canin

Poslaťod Lothy » Ned 20.05.2012 20:41

ja mam steniatko z utulku a krmim ho tiez RC... zacala som steniatkovskymi a dnes som kupila uz junior mini.... nemozem na to krmivo povedat krive slovo...psičkovi chuti ma dobry dych, peknu srst, dobre mu travi, tak čo viac majitel chce? sice je tam chemia ale v com dnes nie je???... moja mama je vystudovana chemicka a nie je sanca ze dnes cokolvek co zjeme je ciste a zdrave a bez chemie... ci je to jedlo pre ludi alebo psikov ... aj v bio su iste druhy chemikalii ... takze sa colvek nemoze stazovat na krmivo pre psiky... keby mame davat psom jest len to zdrave tak nemozu jest nic .. taky moj nazor...
Lothy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava - Staré mesto

Re: Royal Canin

Poslaťod Whip it » Ned 20.05.2012 20:57

Lothy píše:e tam chemia ale v com dnes nie je???


Sú značky granulí, kde tá chémia nie je a sú v cenovej relácií RC a niektoré aj za menej. Prečo do psa cpať chémiu, keď v dnešnej dobe máme na výber ?

Lothy píše:nie je sanca ze dnes cokolvek co zjeme je ciste a zdrave a bez chemie...


to nie, ale je rozdiel jesť pridávané chemikálie a éčka v kupovanej strave a jesť kura z klietkového chovu...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Royal Canin

Poslaťod Lothy » Pon 21.05.2012 6:01

to ze to tam nie je pekne napisane ze je tam E... nieco alebo tak neznamena ze tam chemia nie je ... uz len to ze tie granule musia vydrzat nejaky cas sposobuje chemia ze hned nesplesneju nerozsypusa stabilizatori a tak.. takze ma moze presviedcat kto chce ... aj v granulach a vo vsetchych je chemia
Lothy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava - Staré mesto

Re: Royal Canin

Poslaťod Puk » Pon 21.05.2012 7:53

[quote="Lothy"]... ma dobry dych... quote]

Offtopic: Tak rozmýšľam, či si nekúpim vrecko aj pre seba. Už nie som na tom s dychom najlepšie... :hi:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Royal Canin

Poslaťod Whip it » Pon 21.05.2012 9:54

Lothy píše:to ze to tam nie je pekne napisane ze je tam E... nieco alebo tak neznamena ze tam chemia nie je ... uz len to ze tie granule musia vydrzat nejaky cas sposobuje chemia ze hned nesplesneju nerozsypusa stabilizatori a tak.. takze ma moze presviedcat kto chce ... aj v granulach a vo vsetchych je chemia


Výrobca musí na obal napísať, čo všetko je súčasťou výrobku. Niekedy napíše "bez servítky" o čo ide a niekedy to šikovne schová za názov, ktorý nepredpokladáme, že konzervant je.

Konzervovať sa dá aj prírodne. Hádam si nemyslíš, že stabilizátory a emulgátory existujú od nepamäti.

Ja ťa nejdem presviedčať, evidentne máš vlastnú pravdu, no ak chceš svojmu psovi dopriať kvalitné kŕmenie, popremýšľaj o tom.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Royal Canin

Poslaťod Fly Bubble » Pon 21.05.2012 9:56

Marco Varhol píše:Tymto som len naznacil kam sa RC za 20rokov dostal. Kde je ten stary dobry RC s presne urcenymi pouzitymi surovinami len co sa firma predala tak viditelne sa vela veci zmenlo. Vytriezveli snad aj veterinari, kedze podpora uz nie je taka ako v minulosti a mozno ti mudrejsi si aj precitali zlozenie a polozili si otazku: :"Toto je zlozenie spickoveho krmiva?"
Cesta nadnarodnych spolocnosti je zlacnovat vyrobu, preto informacia o presune vyroby z rodnej krajiny neprekvapuje ale je divne ze to neurobili skor. Bolo to moje prve velmi oblubene krmivo a nedal som nan dopustit. Dnes uz len krutim hlavou...


:jop: :jop:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Royal Canin

Poslaťod Lothy » Pon 21.05.2012 10:50

ano napise co je sucastou lenze prvotne surovinky ktore tam da tam neuvadza ci su naozaj take zdrave a bez ečok a chemikalki ... takze o tom potom ja sa nehadam len viem ako to vo vyrobe a spracovani chodi....takze asi tak :)
Lothy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava - Staré mesto

Re: Royal Canin

Poslaťod Whip it » Pon 21.05.2012 11:20

Lothy píše:ano napise co je sucastou lenze prvotne surovinky ktore tam da tam neuvadza ci su naozaj take zdrave a bez ečok a chemikalki ...


Lenže v prípade RC sa bavíme o pridávaných konzervačných (kancerogénnych!) látkach, ktoré mnoho značiek neobsahuje. Prvotné suroviny - to je druhá kapitola. Častokrát udávajú ako prvú surovinu ryžu či kukuricu, ktoré v kvalitných granuliach nemajú na prvom mieste čo robiť, aj keby hneď neobsahovali konzervanty.
Ak je tvojim argumentom, že nevieš, akej kvality sú vstupné suroviny, tak jednoducho nekŕm granulami. Ale vystačiť si s tým, že však nič nie je "čisté" je v prípade RC pekný blud. V granuliach neexstistuje bio ani ideál, existuje len väčšia a menšia :kak: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Royal Canin

Poslaťod Lothy » Pon 21.05.2012 20:07

a ktore granulky by si teda odporucil ked rc su zle ?
Lothy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava - Staré mesto

Re: Royal Canin

Poslaťod Whip it » Pon 21.05.2012 20:40

Lothy, som rada, že máš záujem sa dozvedieť viac :yes: . Ak máš čas, tak skús si prečítať témy o granuliach a všeobecne o kŕmení psov, je ich tu veľa a zorientovať sa je trošku problém, ale ide to :
http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=9075

V zásade ide o to, aby si sa naučila čítať zloženie na obale, čo v granuliach môže byť a čo nie. Určite si pozri toto a spravíš si názor sama :smile: :
viewtopic.php?f=4&t=201

Pre rýchly prehľad je tu jeden subjektívny rebríček :
viewtopic.php?f=4&t=9284&hilit=rebricek#p713023

Ja osobne mám pozitívnu skúsenosť s Acanou, Trainerom, Orijenom, Barking Heads a James Wellbeloved. Narazíš určite aj na iné názory...málokto ti tu strelí jedny a tie najlepšie granule.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Royal Canin

Poslaťod Lothy » Uto 22.05.2012 6:25

dakujem :poklona: a ta acana je vhodna aj pre steniatka?
Lothy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava - Staré mesto

Re: Royal Canin

Poslaťod hriva » Uto 22.05.2012 7:59

Áno, maju radu aj pre stenata :no:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Royal Canin

Poslaťod Levriero » Sob 16.06.2012 22:39

My ked sme si brali druheho psika, chovatelka povedala, ze papa RC a kedze sme jej nechceli hned davat Orijen tak sme kupili male balenie, ze jej to budeme zozaciatku miesat...no nic z toho nebolo, hned ako ochutnala Orijen tak RC uz nechcela :) Zato druhy psik co bol na Orijene sa isiel za RC potrhat, prekvapilo ma ake strasne mastne tie granule boli dokonca mi to neslo umyt z ruky ( bodaj by im to nechutilo ked je to nastriekane tukom) no proste :kak: takze mile granule skoncili v kosi...my teda krmime Orijenom a surovym masom plus prilohy a zelenina a absolutna spokojnost...
A naposledy ked sme boli v jednom nemenovanom obchode ma celkom pobavil isty pan, ktory predaval RC a zacal nas presviedcat, ze pre psa su vlastne podstatne rastlinne bielkoviny nie zivocisne (z tych maju zevraj alergie), ze umele konzervanty su super a ze to musi byt postriekane tukom ved inak by im predsa nechutili a to je predsa to najpodstatnejsie, aby to pes zozral to, ze je to nekvalitne je uz jedno :)) A ze on svojho psa krmi len tym lebo sa mu nechce nic ine riesit...chvilu sme sa bavili (hadali), potom som len skonstatovala, ze by som nechcela byt jeho psom a poslala ho niekam...
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy