Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Poslaťod Bára » Pon 20.08.2007 19:55

Tak sa opýtam...koľko percent mäsa by malo byť v kvalitnom krmive? Alebo...lepšie povedané, v krmive, ktoré je ako-tak dobré... Lebo ako tak kukám niekedy zloženie napr Friskies, tak sa píše,že min. 4% mäsa... ako nepoviem, že 40, ale 4%?? :ach:

Úlfheidr: Tak rozmýšľam, že skúsim to s tým mäsom... Takže to mám nechať normálne cele kura vyvariť len v čistej vode a potom to nejako podeliť?? :otaznik:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod eur » Pon 20.08.2007 20:39

:vpravo: Ja mam na RC svoj nazor-nikdy viac!. Krmila som nim 3 mesiace- stačilo- ďakujem neprosim. Treba si uvedomiť, že veterinar je odbornik na zdravie nie na granule. Odporuca zväcsa to-co sam predava alebo co obsahuje nieco co moze napomoct pri konkretnom zdravotnom probleme. No ale tam to konci- ohladne nutricnych hodnot, stravitelnosti a alergenov- no koment :vykricnik:
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

RC preco nie?

Poslaťod Sordid » Pon 20.08.2007 20:59

Js skusenosti s krmenim nemam, ani s granulami, kedze krmim len mesiac..no rozhodol som sa pre RC..psovi chutia a vyzera ze je spokojny...len mam pocit ze by ich zral aj 2x viac. Stale ma hlad. Dokrmujem len max. 2x tyzdene a to kuracim masom. Zatial ani neuvazujem o zmene znacky..pokial sa nevyskytnu ziadne problemy kludne budem krmit RC stale.. Dam vam potom vediet.. :no:

No a co sa tyka nazorov na vysoku cenu RC..tak predsa tu je moj priklad:
moja Vyzla zozerie za den 315g Kupujem 20kg vrece za 2200Sk To jej vydrzi na viac ako 2mesiace. Na den to pripada cca 34 Sk. ani nie pol hodka v praci... :heh:
Sordid
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Ruzomberok

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 21:32

uprimne, nic proti tvojmu rozhodnutiu, ked naozaj nevies co s peniazmi a si ich ochotny vyhadzovat za mucku mysteriozneho povodu a dalsi odpad. ja si totiz myslim, ze platit 110 sk za kilo odpadu uz s niecim hranici...no, kazdy z nas ma pravo minut svoje peniaze na co chce
Ale ak ti naozaj ide o zdravie tvojho psa, byt na tvojom mieste, zistim si nieco a ucinkoch syntentickych konzervantoch BHA a BHT ,ktore RC obsahuje
:vykricnik:

P.S. to, ze nieco psovi chuti, este neznamena, ze je to kriterium zdravej a kvalitnej stravy (tak isto ako u ludi :no: )
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: RC preco nie?

Poslaťod eur » Uto 21.08.2007 7:42

Sordid píše:Js skusenosti s krmenim nemam, ani s granulami, kedze krmim len mesiac..no rozhodol som sa pre RC..psovi chutia a vyzera ze je spokojny...l


Nuž uprimne- alergiu na krmivo- teda konkretnu zložku získa tvoj pes ani nezistíš kedy- ale výsledky krmenia sa daju zistiť po dlhodobejšou krmeni jednou a tou istou znackou :vykricnik: Nie po mesiaci- pokial pes nie je uz od zaciatku precitlively na niektoru zlozku v krmive. Mnohi RC preferuju vo velkom- v mojich očiach je to len bezcenny predrazeny prichuteny srot plny lepku a ineho svinstva :hmm: Riadne si precitaj zlozenie, obsah, stolicu a ked sa Ti začne škriabať a nemá žiadne vonkajšie parazity- môžeš sa zaradiť medzi tých čo doplatili na imaginárnu kvalitu. - povedala som to v skratke, ale je to tema na dlho.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod MisheliQ » Str 29.08.2007 11:19

halooo, všetci uživatelia, mám otázku a veľmi, prem mňa, dôležitú!!
Mám westhighlandského bieleho teriéra, ktorého už 3 roky kŕmim RC Sensible, lenže zakaždým sa uňho už aspoň 4-krát prejavili chrasty kolo papuľky, stále si to škrabe, vyzerá to možno aj ako alergie, sú to proste chrastičky z toho škrabania a zatiaľ to mal niekoľkokrát, vždy mu veterinár pichol nejakú injekciu, vakcínu, po ktorej mu chrasty zmizli, škrabanie prestalo...ale už mám plné zuby toho, že by sa môj miláčik mal zakaždým trápiť tým, že ho nejaké svinské alergie budú nútiť aby sa škrabal...myslíte, že to je tým Royalom? Je to fakt také zlé krmivo?

Počula som o ňom už aj to, že poškodzuje ladviny...a tak sa bojím o môjho psa, chcem aby sa dožil nádherného veku...ale keď som chcela prejsť na inú značku, začal z toho hnačkovať, myslím, že aj vracalm, bolo mu nevoľno..no možno to je zase tým RC...bojím sa oňho a chcem preňho len to najlepšie..čo mám robiť? Veterinárov sa spýtať nemôžem, keďže ako sa tu už spomínalo, oni sú odborníkmi na zdravie, nie na krmivo!! Prosíííím poradte...umrem z toho :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod eur » Str 29.08.2007 12:29

:ach: Nooo takze ja som poznala nieco podobne- sucky sa mi sli "uškriabať" do krvi!! Sli z toho zbesniet. Pocuj pokial ma tvoj psik znizenu imunitu skus zmenit znacku (pravdepodobne mu to moc nevyhovuje) a podpor imunitu spravnym vyzivnym doplnkom. Odporucam kupit u veterinara alebo v lekarni nie v chovaku. Taketo chrasty sa tvorili aj jednej mojej sucke - najprv male nenapadne a pustupne sa zacali sirit. Koza svrbela- pod chrastami mokvala... no des :ua: . Veto skonstatoval oslabenu imunitu.. a odporucil davat vyzivny doplnok pre spravnu funkciu koze, rastu srsti... pri stavoch znizenej imunity. Vitaderm Je to sirup a tusim stoji okolo 130,- vraj je to velmi dobre.Zial neodskusala som- lebo somkupila ine zo zahranicia no pri porovnani zlozenia to bolo takmer identicke. Zabralo to. Uvedenym granuliam sa odvtedy vyhybam.

Ohladne hnacky pri vymene granul- treba vystriedat postupne- teda budes postupne primiesavat inu zacku az nechas uz len tu. A nespoliehaj sa iba na granule- striedaj aj s varenou stravou- ja primiesavam do granul vzdy z toho co mame aj my.... pokial je to vhodne pre psa.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod MisheliQ » Str 29.08.2007 12:45

ako aj ja môjmu psovi občas pridávam aj varenú stravu, mäso najmä (ako napr. prasačie koleno, či noha, vnútornosti)...a pokúsim sa mamu presvedčiť teda na ten sirup, Vitaderm...alebo sa obrátim na veterinára, dnes k nemu idem, pretože ideme strihať pazúriky, tak sa ho na to spýtam, ďakujem za radu :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod bassetka » Pon 05.11.2007 11:23

V RC hlavne pozor na obsah bielkovin v druhu pre stenata velkych a gigantickych plemien.Optimum je 26-28 percent.Maju casto potom problem s pohybovym aparatom.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

krmivo

Poslaťod Fosilia » Sob 10.11.2007 9:29

MisheliQ a co tak nasadit nejake hypoalergenne granule. Myslis ze v ponuke ich uz je dost. A hlavne nie su chemicky konzervovane len koli tomu aby trvanlivost bola 24 mesiacov.

Toto plemeno je nachylne na oblicky a pecen - kidney and liver failure
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Poslaťod bassetka » Sob 10.11.2007 19:32

Prosim-veterinar by mal byt odbornik aj na krmenie.Ja si osobne myslim,ze zdravie vaseho psa mozete ovplyvnit HLAVNE tym ,co zje!V RC je hypoalergenne krmivo stavane na "rozlozenych " bielkovinach.Tzn:organizmus nepozna bielkovinu na ktoru je alergicky,lebo ju "nasekaju "na male kusky,ktore organizmus nepozna.Stale castejsie sa v odbornej literature objavuju clanky,ze to nie vzdy funguje.Principom vzniku alergickej reakcie ta nebudem zatazovat.Skus od Eukanuby Dermatozis diet,ktora je len z ryby a zemiakov,casto nam dobre funguje.Aby si vedela,ci zabera,musis krmit LEN JU,4 tyzdne.Podmienka je NIC INE!Casto su vsak psi alergicky na viac alergrenov,ale vylucenie aspon toho cez potravu casto prinasa zlepsenie.Ak chcete vediet vic o alergii,otvorte toto tema,ja to neviem. :oo:
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

krmivo

Poslaťod Fosilia » Sob 10.11.2007 20:14

Len doplnim bassetku, ze sa jedna o protein soje, ktora je klasicky alergen a pre psa neprinasa ziadny vyznamnejsi prvok vo vyzive, ale v pripade nizkej molekularnej hmotnosti odborne sa uvadzaju proteiny s nizsou hodnotou ako je 18 000 daltona su hypoalergenne.

Takze ked si hydrolyzou upravime proteinovy zdroj na hodnoty niekde okolo 12 000 mame hypoalergennu surovinu. Preto tzv.hypermarketove ci superpremiove krmiva kde sa nachadzaju sojove bobule su vysoko alergenne. Hodnota tohoto silneho proteinu v krmive je okolo 29.000 daltonov co predstavuje vysoke riziko moznej alergie.

Obavam sa vsak, ze pri tejto eliminancnej diete s RC je navrat spat ku klasike dost problematicky, nehovoriac o chemickej konzervacii tohoto produktu. Osobne sa priklanam k inym druhom hypoalergennych krmiv ale to je o mne uz davno zname. Salmon/Potatoes, Rabbit/Potatoes ci Duck/Potatoes, Bison/Potatoes, Venison/Potatoes atd...

:ua:
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Poslaťod bassetka » Ned 11.11.2007 16:21

Fosillia:hydrolyza fakt niekedy nefunguje.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

krmivo

Poslaťod Fosilia » Ned 11.11.2007 19:18

No ved ja nie som zastancom tychto sojovych krmiv... :ua:
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: krmivo

Poslaťod Bendy » Ned 11.11.2007 19:20

Fosilia píše:No ved ja nie som zastancom tychto sojovych krmiv... :ua:


A akeho mas psa?
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy