Granule na chudnutie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule na chudnutie

Poslaťod PalinoF » Ned 17.06.2012 21:59

Dobrý deň,
mám problém so svojou 6 ročnou labradorkou. Potrebujeme schudnúť tak 6-7 kíl. Má nadváhu a chcem aby tu bola ešte čo najdlhšie. Rád by som sa spýtal na váš názor akými granulami kŕmiť aby pes schudol. Nechceme chémiu. Hľadáme nejaké granule po ktorých by pes schudol a zároveň nebol vyhladovaný. Aký je váš názor na granule od taste of the wild, alebo acana. Rybacie napríklad? Máte nejakú konkrétnu skúsenosť s chudnutím, pomocou kúpy kvalitných granúl? Ďakujem Vám za odpoveď
PalinoF
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod bela2001 » Pon 18.06.2012 22:27

ahoj,takze pred nedavnom som kupila svojej fenke granule taste of the ...
prvy krat jej chutili,ale teraz ich velmi nechce,ale spapa
vsetko je ok,len tvoja labradorka ked potrebuje schudnut 6-7 kg,tak to nebude asi idealna strava,pretoze tam je 15 percent tuku,my mame teraz rybacie,schudla trocha po nich,ale nijak vyrazne
acanu sme mali adult,ta chutila zo zaciatku,mali sme adult,ale su aj light a su celkom dobre,dost mäsa,jedny z najlepsich
este mametreiner natural a je tiez dobry,ziadna chemia,su aj lightky aj fitness3 na www.zoohit.sk a je tam dovoz zadarmo nad 39 eur,tolko tam stoji 12,5 kg treinera
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod PalinoF » Pon 18.06.2012 23:00

Dakujem za odpoved :) skusame rovnake granule :) tak snad sa podari dosiahnut ciel :)
PalinoF
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod nefritt » Str 20.06.2012 13:13

Popravdě mám tollera, který mi po kastraci nechutně ztloustnul, takže řešíme ten samý problém. Koukala jsem tedy na množství tuků v granulích a krmíme Happy Dog Light - žlutý pytel. Je tam tuším jen 6% tuku a pes opravdu jde pomalu s váhou dolů. Netvrdím, že to jsou nejlepší granule, ale momentálně pro náš účel jsou fajn.
Zde odkaz, které to jsou přesně
http://www.happydog.cz/125-Adult-Light/
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod Marco Varhol » Str 20.06.2012 13:35

Co tento chemicky zazrak stoji? Ved tu musi byt drahsi obal ako to krmivo v nom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod BarboraA » Str 20.06.2012 19:23

Na zaklade vlastnej skusenosti, bohuzial, sme sa s Alexom dopracovali tam, kde sme nechceli. Skratim to a napisem tolko - ak je pes naozaj obezny (co teda je ak potrebuje zhodit 7-8 kilo) tak sa oplati zajst za veterinarom a poradit sa. Ja som musela s mojim tiez. Strasne nerada som sa lucila s BARF stravou (ktoru som pocitala na gramy, aby bola presne podla potreby a nie viac) ale nakolko mi maly pes pribral z 8 kil na 9,5, veterinarka nasadila mnou neobdivovany Royal Canine Obesity Management (dostat len u vetov) a hlasim, ze pes pekne a postupne chudne a nie je vyhladovany!!!
Na moje velke prekvapenie som spokojna. Musela som to skusit, lebo nic ine nezafungovalo, aj ked ma barfaci budu kritizovat, je mi to fuk.
Uvidime, ako budeme krmit dalej, kazdopadne, opakujem, skuste sa poradit s dobrym veterinarom.
A take haraburdy typu Happy Dog by som mu ozaj nedavala, vobec....
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod nefritt » Štv 21.06.2012 10:34

Pro mně je HD menší zlo nez RC
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod vietorina » Štv 21.06.2012 13:29

BarboraA píše: Royal Canine Obesity Management (dostat len u vetov) a hlasim, ze pes pekne a postupne chudne a nie je vyhladovany!!!


Mohla by si napisat zlozenie toho RC Obesity? Som zvedava, co to obsahuje. Zatial som nepocula nikoho, co pouzival granule "light", ze by z toho pes schudol. Chcela by som to porovnat s ostatnymi znackami "na chudnutie". A zaujimalo by ma, preco nieco funguje a nieco nie.
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod hriva » Štv 21.06.2012 19:21

Na RC obesity managment bola aj moja fena..sú to asi jedine dielne granule čo jej chutili a aj po nich chudla.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod maggie » Pia 22.06.2012 9:04

tiez mam sterilizovanu fenku a potrebovala trochu zhodit,skusila som Eukanubu Overweight Sterilised a po tej vaha isla krasne dolu a tiez nebola velmi hladna...dlhodobo mame ProPlan Light a pri tom sa celkom dari drzat vahu,akurat teraz sme to neustriehli.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod BarboraA » Pia 22.06.2012 13:53

vietorina - jasne, kuknem sa na to doma a opisem to sem, cez vikend, nie je problem.
Nuz ja som bola voci tomu dost skepticka ale pri pohlade na tu vahu som skoro odpadla. Krmim teraz tymto RC tabulkovo, kde tu pridam nejaku mls, pes straca tuk, spevnel, menej fuci, naozaj som necakala takyto dobry vysledok A netvari sa ze by aj mrtvemu z ucha zjedol, pazravy je stale ale vyhladovany nie je... :nwm: Proste mu to sadlo a asi je to to, co sme potrebovali. Inak som sa bala, ze ho niekde sklati infarkt pri tej vahe... :pac:

nefrit - no comment :aaa:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod BarboraA » Sob 23.06.2012 15:44

vietorina píše:
BarboraA píše: Royal Canine Obesity Management (dostat len u vetov) a hlasim, ze pes pekne a postupne chudne a nie je vyhladovany!!!


Mohla by si napisat zlozenie toho RC Obesity? Som zvedava, co to obsahuje. Zatial som nepocula nikoho, co pouzival granule "light", ze by z toho pes schudol. Chcela by som to porovnat s ostatnymi znackami "na chudnutie". A zaujimalo by ma, preco nieco funguje a nieco nie.


Ták som tu, prekonávam lenivosť a opisujem zloženie granuliek a všetko, čo je vlastne na obale :

ROYAL CANINE Obesity Management
Obesity program = Stupeň 1 u psov.

Dĺžka krmenia (skracujem) = kým pes nedosiahne požadovanú váhu, následne sa odporúča zostať na Weight Control (Stupen 2)

Zloženie: Hydinové mäso, kukuričný glutén, purifikovaná celulóza, kukur. múka, repná dužina, jačmeň, hydinová pečeň, živočíš. tuk, minerálne látky, semienká Psýllia, rybí olej, stopové prvky (včítane chelátových zložiek), taurín, L-karnitín, glukózamín chlorid, chondrotín sulfát, extrakt nechtíka lekárskeho, vitamíny.

Garantovaná analýza: Bielkoviny 34%, Tuky 10%, Škrob 19.3%, dietetická vláknina 19,8%, Hrubá vláknina 11,2%, Vpánik 1:4%, fosfor 085%.

Vyrobené vo Francúzku.

Tak. Podľa mňa tam je dosť brutus vysoká vláknina, rozpustná aj nerozpustná a plus tam nie je prehnane málo tuku a tým pádom pes nie je vyhladovaný. Nie je dobré dávať granule s veľmi nízkym podielom tuku, lebo tuk je za prvé fyziologický potrebný a za druhé ak v krmive nie je určité rozumné percento, tak je pes hladný ako vlk :no:

:kak: v pohode, pravidelné, formované.
Celkovo úplná spokojnosť. Na chudnutie ako stvorené :heh:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod denis77 » Pon 25.06.2012 12:51

Mam tiez labradora ktory ma taku istu nadvahu ako tvoja fenka. Veterinar mi predpisal . ROYAL CANIN Satiety Support . Za mesiac a pol schudol 3kg.

Zloženie
ZLOŽENIE: dehydratované hydinové mäso, pšenica, rastlinná vláknina, kukuričný lepok, sušená repná dužina, pšeničný lepok*, hydrolyzované živočíšne proteíny, živočíšne tuky, minerálne látky, psýlium, rybí tuk, hydrolyzované kôrovce (zdroj glukozamínu), výťažok z nechtíka lekárskeho (zdroj luteínu), hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitínu). DOPLNKOVÉ LÁTKY (na 1 kg): Výživné doplnkové látky: Vitamín A: 15000 IU, Vitamín D3: 800 IU, E1 (Železo): 33 mg, E2 (Jód): 3 mg, E4 (Meď): 4 mg, E5 (Mangán): 42 mg, E6 (Zinok): 140 mg - Technologické doplnkové látky: Polyfosfát sodný: 3,5 g - Konzervačné látky - Antioxidanty. NUTRIČNÉ HODNOTY: Proteíny: 34 % - Tuky: 10 % - Popol: 7,9 % - Vláknina: 7,8 % - EPA/DHA: 0,14 % - Energetická hodnota: 3118 kcal/kg (NRC85). *L.I.P.: vysoko stráviteľné proteíny Tabuľka analýzy Obsah
Kyselina arachidonová (%) 0.07
Popol (%) 8.1
Vláknina (%) 8.2
Stráviteľná vláknina (%) 18.2
EPA/DHA (%) 0.14
Tuk (%) 10.0
Kyselina linoleová (%) 2.2
Metabolizovateľná energia (vypočítaná podľa NRC85) (kcal/kg) 3149.5
Metabolizovateľná energia (zmeraná) (kcal/kg) 3275.0
Vlhkosť (%) 8.0
Extrakt bez obsahu dusíku (NFE) (%) 31.7
Omega 3 mastné kyseliny (%) 0.37
Omega 6 mastné kyseliny (%) 2.4
Proteíny (%) 34.0
Škrob (%) 21.7
Ďalšie živiny Obsah
Arginín (%) 1.91
DL-metionín (%) 0.64
Glukozamín chlorid (mg/kg) 1050.0
L-karnitín (mg/kg) 330.0
L-lyzín (%) 1.56
Luteín (mg/kg) 7.5
Metionín Cystín (%) 1.18
Taurín (mg/kg) 2800.0
Vitamíny Obsah
Biotín (mg/kg) 1.52
Cholín (mg/kg) 2500.0
Kyselina listová (mg/kg) 4.6
Vitamín A (UI/kg) 22000.0
Vitamín B1 Tiamín (mg/kg) 27.3
Vitamín B12 Kyano-kobalamín (mg/kg) 0.17
Vitamín B2 Riboflavín (mg/kg) 54.7
Vitamín B3 Niacín (mg/kg) 173.0
Vitamín B5 Kyselina pantoténová (mg/kg) 50.9
Vitamín B6 Pyridoxín (mg/kg) 25.1
Vitamín C (mg/kg) 450.0
Vitamín D3 (UI/kg) 749.0
Vitamín E (mg/kg) 900.0
Minerálne látky Obsah
Vápnik (Ca) (%) 1.4
Chlór (%) 1.05
Meď (Cu) (mg/kg) 22.0
Jód (I) (mg/kg) 2.5
Železo (Fe) (mg/kg) 210.0
Horčík (Mg) (%) 0.09
Mangán (Mn) (mg/kg) 68.0
Fosfor (P) (%) 1.0
Draslík (K) (%) 1.0
Selén (Se) (mg/kg) 0.16
Sodík (Na) (%) 0.5
Zinok (Zn) (mg/kg) 192.0
denis77
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod BarboraA » Pon 25.06.2012 18:48

denis77 - cim si ho zacal potom krmit? Udrziava si vahu, zlebo znova pribera?
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Granule na chudnutie

Poslaťod hriva » Uto 26.06.2012 10:06

Tak mne vet povedal že pes na satiety support chudnut ešte rýchlejšie ale problém je že niektoré psy to odmietajú, obesitky sú pre psy chutnejsie. Ja som krmila obesitkami a potom sa má prejsť sa weight control
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Ďalší

Späť na Granule a konzervy