Frolic

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Frolic

Poslaťod Gaston » Pon 04.08.2008 13:53

ako inak by som ho vytiahla s pod auta :ha:
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Frolic

Poslaťod adavra » Pon 04.08.2008 21:07

na frolica :aaa: ... ona len zacuje svoje meno a je pri mne, teda ona pride aj ked zavolam na macku
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Frolic

Poslaťod raky » Pon 04.08.2008 23:06

dávam občas aj Frolic, je to jednoduchšie, ale najnaj :aaa: :haha: funguje nakrájaná točená dietna klobása z Tesca....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Frolic

Poslaťod Gaston » Uto 05.08.2008 11:41

to aj gaston, ale 1. krat som ja sprosta isla v najvacsej horucave a on si lahol a spokojny pozeral na mna, ale ked som sa skryla za koleso, tak hned zistil,ze nieco nesedi a vyletel ako strela, druhy krat sme uz mali pamlsky, tak poslusne prisiel, on ked je unaveny a nas vidi, tak je dokonale spokojny, pre pamlsky spravi vsetko, aj vyleze s pod auta :dunco3:
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Frolic

Poslaťod Tobin » Uto 05.08.2008 14:07

Gaston píše:preco by mali byt parky odpad, ve daj my ich jeme a vela ludi ich odporuca ako pamlsky. mozno te frolic, ale ved teraz iba skusame a aj masko mu chuti, ale to nieje velmi prakticke nosit vsade vo vrecku, vy to tak n osite :oo: ? aj piskotky mu chutia.

Gaston, parky SU odpad, inac by nemohli stat 80.- kacek, ved najlacnejsie maso (asi bocik) stoji stovku. A kde su este prisady, spracovanie, crevo, doprava, zarobok vyrobcu, zarobok distributora a predajcu... Vyrobne cena moze byt tak 8 az 10 korun - a co myslis, ze za tie peniaze do tych parkov daju? Obycajne parky, aj tocena chuti aj mne, rad si ju dam, ale ved je v tom sol, konzervacne latky, koreniny - nic z toho nie je urcene pre psa, akokolvek mu to chuti!
A to iste su VSETKY granule (aj ked v tych najvychyrenejsich znackach su ten odpad, chemikalie a otruby kvalitne :hi: ), Pedigree a Frolic su speci kategoria, lebo na ne je velmi sugestivna a nakladna reklama, ktoru plati spotrebitel. Speci kategoria, speci shit.
Frolic chutil aj mojmu psiskovi, az tak, ze som nim sice nekrmil, ale bral to ako maskrtku. Ale aj s tym som prestal.
A myslim, ze pri vycviku by sa nemalo odmenovat psa za dobry vykon tym istym, co dostane na veceru, to nie je odmena, ale predjedlo :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Frolic

Poslaťod Gaston » Uto 05.08.2008 15:53

on to nedostava na veceru na veceru dostava bento kronen maxi growth a ja fakt naviem co mu mam davat, ked su tu vsetci taki naspokojni so mnou , nie vsetci su taki dokonali ako ty, moj pes ja zdravy a dari sa mu dobre a zas z 3 parkov za tyzden nemoze dostat nejaku chorobu alebo co aj ten frolic, ja mu dam masko, ale zda sa mi neprakticke nosit to vo vrecku na prechadzky, samozrejme chutia mu aj piskotky, ale ovela menej ako parky alebo frolic, tak mi prosim ta povedz co pouzivas ako pamlsky, co sa da nosit vo vrecku a pes pre to urobi vsetko :hih:
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Frolic

Poslaťod lusy » Uto 05.08.2008 16:03

ja ako odmenu lopticku :no: ale ine som chcela. kolki sa tu pohorsujete nad parkami a kolko ludi tu krmi granulami do ktorych ide odpad a su plne chemie a nedaju si povedat. si myslim, ze tie parky ako odmeny toho psa urcite nezabiju. a potom nie su parky ako parky. zalezi od zlozenia.
a gaston mozes skusit aj tvrdy syr.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Frolic

Poslaťod Tobin » Str 06.08.2008 0:47

lusy píše:ja ako odmenu lopticku :no:
.................
ale ine som chcela. kolki sa tu pohorsujete nad parkami a kolko ludi tu krmi granulami do ktorych ide odpad a su plne chemie a nedaju si povedat. si myslim, ze tie parky ako odmeny toho psa urcite nezabiju. a potom nie su parky ako parky. zalezi od zlozenia.
a gaston mozes skusit aj tvrdy syr.

Lusy, bravo!
Na dogfore som sa moc a moooooooooooc poducil, napr. aj to, ze system dobre=maskrta - zle=trest nefunguje celkom podla predstav. Prestal som trestat, prestal som s maskrtkami. FUNGUJE! Ten pes, co som o nom pisal pred par tyzdnami je iny pes (aj ja som iny :oo:) ! Odmienam iba pochvalou, hrou, dotykom.
Gaston, ak uz maskrtu, tvrdy syr je super napad, piskota, sojova tycinka, susene drzky, pluca, kuracie chrupavky, kusky usi, susene rybicky, su toho mrte... a psi sa za tym idu zblaznit, nielen moj... a nosi sa to po vreckach lepsie ako parok, nechcem si cuchnut teraz v lete k parku, ktory si mala 2 hodiny v pytliku vo vrecku :lol:
Tri parky, 50 Frolicov fakt neuskodi, ale k tomu treba priratat dalsie skodliviny, co psom davame "obcas", ved z toho neumru. Ked sa vsetko toto zrata za tyzden, tak je z toho pekna kopka! Ale nasledky pridu za rok, za dva, za tri :nie:
No a ja som naozaj 1 z tych, co sa "pohorsuje" nad parkami/udeninami vseobecne. Ale aj nad granulami. Tiez vseobecne :hi:
PS Parok ako parok (=rozumej akykolvek makky masovy vyrobok), vzdy je tam to iste, len inac okorenene! V salamoch je trochu ina kvalita, ale tie koreniny su tam tiez.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Frolic

Poslaťod kaila71 » Str 06.08.2008 10:15

Tak vravite ze je to odpad??Osobne davam pikotky ,ale jeden znamy frolic...no asi ho teda sklamem..kedze ja som este nemala frolic ani v ruke tak je tazko o tom nieco vediet..ale dikes za rady :jop:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Frolic

Poslaťod Tobin » Str 06.08.2008 11:30

Podla toho, co povazujes za odpad :lol: . Myslim, ze kopyta, slepacie hnaty, rybie chvosty a otruby odpad su ... Ale tie chemikalie v tom, to nie je odpad, ale cista syntetika :plac:

Obrázok
Frolic to sice nie je (podla vzhladu Pedigree), ale super napad - s granulami aj BARF :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Frolic

Poslaťod lusy » Str 06.08.2008 14:02

kaila71 píše:Tak vravite ze je to odpad??Osobne davam pikotky ,ale jeden znamy frolic...no asi ho teda sklamem..kedze ja som este nemala frolic ani v ruke tak je tazko o tom nieco vediet..ale dikes za rady :jop:

ano frolic je odpad. a i ked ja tu vzdy krituzujem odpadove granule, tak frolica sem-tam psovi kupim ako odmeny. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Frolic

Poslaťod kaila71 » Str 06.08.2008 18:00

Tak ved snad to psovi nejak velmi nezavadi ked je to len ako pamlsok :no:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Frolic

Poslaťod Gaston » Str 06.08.2008 20:35

vela ludi vela nazorov, ked to vezmete tak ze niektori psi na dedine jedia cely zivot iba presolene a prekorenene zvysky jedla a su cely zivot na retazi a aj tak preziju v zdravi sice su asi smutny, tak ti nasi hafani sa maju jak blchy v kozuchu aj s frolicom ako pamlsky :dedo:
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Frolic

Poslaťod raky » Str 06.08.2008 23:03

zbytočne sa to prežíva....
3 do týždna dám aj zopár frolicov, ale radšet točenej salámy / podotýkam, že je to dietna saláma a tak asi taká okorenená a presolená nebude/, ale pes na ňu reaguje.... a ak teraz znova nacvičujeme stopu, tak len na loptičku sa nedá, aj keď pre nás je vačšia motivácia koža.... Ale stopu jej žial musím dajako ,,osladiť,, . A taktiež budem krmiť granulami, aspoň kým nemáme čas na varenie...., možno raz neskôr, teraz to jednoducho nejde...
Určite všetci varením namiešate - presne to čo psík potrebuje...... :joint:
A taktiež sa len podľa fóra rozhodnúť, že ako ďalej sa mi nezdá, fórum je na vačší rozhľad, viac poznatkov, ale aplikácia na svojho psa je vždy od povahy psa a niektorí sú viac korystnícki, niektorí viac žraví a niektorím stačí len pohľadenie... :ahoj: :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Frolic

Poslaťod Van » Str 06.08.2008 23:35

Gaston píše:vela ludi vela nazorov, ked to vezmete tak ze niektori psi na dedine jedia cely zivot iba presolene a prekorenene zvysky jedla a su cely zivot na retazi a aj tak preziju v zdravi sice su asi smutny, tak ti nasi hafani sa maju jak blchy v kozuchu aj s frolicom ako pamlsky :dedo:

Offtopic: Susedia mojich rodicov si minule leto zadovazili fenku NO...ci je alebo nie je s PP netusim...ale na tom nezalezi...kym to bolo male, mile,behala volne po dvore...lenze ako rastla, zrejme ju nezvladali, maju deti a tak...jednoducho...od urcitej doby som ju videla stale len v koterci cca 2,2,5 metra, kde ma staru skrinku ako budu. Bohuzial, koterec ma umiestneny v casti, kde sa konci murovany plot a zacina pletivo medzi pozemkami, takze ked sme vonku alebo nas pes, vidi nas. To knukanie pocuvat neprajem nikomu. Taka lutost, az to trha srdce. Takze radsej sa zdrzujeme v prednej casti zahrady, aby sme ju velmi nedrazdili. Bohuzial s tym asi nic nenarobime, vsetky argumenty na tyranie sa daju vyvratit, je krmena, nie je bita, obcas s nou idu von na voditku, atd. Uz som zistovala moznosti...jedina je, presvedcit ich, ze sa najde niekto, kto ju bude mat rad a oni sa s nou rozlucia. A co som tym chcela? Len preto, ze viem, ze su aj psiky, ktore sa maju horsie alebo zle a preziju, nebudem dobrovolne davkovat humus do svojho psa. Vy co mate psikov s bezproblemovym zazivanim to mozno beriete na lahku vahu, ale ti z nas, ktori toto stastie nemaju, vedia, ze cim vacsi humus do zaludka psa, tym vacsie problemy hned...co sposobi ten sajrajt rokmi radsej ani nechcem vediet. Nedrzim psa v "sterilnom" krmeni, tiez obcas dostane nieco menej zdrave...od stola z ludskeho...ale farbu a chemicke prisady nemusime. To sa snazim nedavat si ani ja...nevidim dovod, preco by som mala to davat jemu.


raky píše:A taktiež budem krmiť granulami, aspoň kým nemáme čas na varenie...., možno raz neskôr, teraz to jednoducho nejde...

Raky...tiez som sa bala "varenia", ze kde skladovat maso, zaberie to cas atd, vzdy som mala nejaky dovod, preco do toho nejst...az mi to pes dal jasne najavo sam...trvalo mi to len par dni, kym sa to utriaslo a nasla som si system a kedze davam vacsinou surove, ani s varenim az taky problem nie je...snad len, ze obcas zabudnem rozmrazit...na to vsak mame konzervu alebo granule (s kusili sme zatial len vzorky po cca 4 mesiacoch, aby uplne nevybehol z cviku v pripade potreby prestravovat dovolenku bez moznosti vlastneho mrazaka)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy