Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod BarboraA » Pon 05.03.2012 10:55

Ked to vsetko sledujem a citam a zamyslam sa nad tym, coraz viac sa mi paci moj sucastny trend - na ranajky ceske granule Puffins a inak smerovanie k barf-u (momentalne tak nejako polo, cize hybridne varena/surova strava), pricom to vsetko nakupujem v majpet.sk od slovenskeho obchodnika, s ktoreho sluzbami som absolutne spokojna a neviem si ho vynachvalit :jop: Cize taka cesko-slovenska "koprodukcia" a spokojnost maximalna.
Chapem, ze pri smecke 2-5 kusov velkych hafanov si clovek rozmysli, odkial co a za kolko kupi, ale v konecnom dosledku tie rozdiely bud nie su take dramaticke alebo sa ani nevyplatia (vid zdravotna stranka celej zalezitosti).
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Puk » Uto 06.03.2012 8:59

Slavicek píše:Offtopic: aj ja ...
byvame na severe SK, určite sme nejaku tu technicku sol tiež pojedli, však už je pomaly problem kupiť niečo, čo nie je z Polska. Tiež nechapem, ako dokažu vyrabať tak lacno, že naši potravinári absolútne nedokážu konkurovať. Tu su ludia, ktorí na SK nekupuju prakticky nič, všetko vláčia z Polska, v lepšom prípade z polského TESCA, bežne však z trhov alebo nakupuju od Poliakov z nakladiaku.


Určite áno. Poliaci toto robia už pomaly 15 rokov, teraz sa to trošku prevalilo :ach: a čo? Nič, život pôjde ďalej, rovnako ako to Poliaci budú robiť ďalej. Mňa na nich štve to, že dokážu dodrbať aj nákovu a železnú guľu. Vlani zjari sa mi dostalo do rúk vrece nemenovanej značky za smiešnu cenu. Som presvedčený, že skopírovali obal aj s čiarovým kódom a nasypali do neho nejaký španielsky lacák. Granule na to vyzerali... Riešenie vidím jediné - mať svojho predajcu, ktorého osobne poznám a viem, že sa k takýmto praktikám nezníži...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Jofosujk » Štv 08.03.2012 22:40

Netrvalo dlho a prisli aj na ,,nove prisady" v susenych vajciach.
Najskor asi prestanu dalej patrat, lebo si vyrobia fakt velky pruser.
Ked davaju ludom takyto bordel, tak si uz ani neviem predstavit co daju v Polsku do granul pre psov.

Pri krmivach ale neverim ani vychyrenym zapadnym vyrobcom, co sa chvalia ze maju na vyrobu krmiv vlastne chovy.
(pokial to nebudu Nori, Svedi alebo im podobny)
Vazne pochybujem ze niekto skutocne kontroluje kvalitu ich vlastneho masa v ,,potravinarskej kvalite" na vyrobu krmiva.
A naco, ved sa pre spotrebu ludom aj tak nedostane. (iba Contador sa vyhovaral ze zjedol kontaminovane maso) :heh:
A v Polsku si tak verili ze nekontrolovali dokonca ani kvalitu potravin pre cloveka.
No sila. :hmm:
Jofosujk
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Margita » Pia 09.03.2012 7:30

dostalo sa to do medii a ludia su vyplaseni,hlavne ze ta sol v Polsku funguje uz od roku 1999...ani nechcem vediet co vsetko sme uz pojedli
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod fefe2232 » Uto 24.04.2012 18:09

My už od Poliakov nekupujeme nič. Veď nám dávalali soľ ktorá patrila na cestu?!
fefe2232
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Slovensko - Trnava

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Marco Varhol » Štv 26.04.2012 23:03

Ako sa dalo predpokladat Poliaci verni svojej tradicii neposkytli ziadne dokumenty o firmach, ktore podvadzali. Velmi vhodne prisla informacia od spolocnosti Waltham http://www.waltham.com/brands.htm, ze zn. Royal canin pre beznych zakaznikov sa bude definitivne vyrabat v Polsku. Niekore veterinarne diety zostanu vo FRA.
Prve vyrobky Made in Poland uz najdete na Slovensku. Staci sa pozriet pri kupe na text o vyrobe ktory zacina s PL. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Rasťo » Štv 10.05.2012 12:56

No inak včera som pozeral just na obal granúl Eukanuby zo zoofast - akože z PL. Na obale zem pôvodu svajčiarsko a podľa čiarového kódu holandsko - tak sa z toho vysomár... :heh:
Už nech je ako je...ale nejde mi do hlavy jedno - že by nejaký kvázivýrobca/falšovateľ išiel investovať nemalé peniaze a brutálne riziko do výroby tak kvalitných napodobenín originálnych obalov a do baliacej linky. Veď keď uvážim koľko z ceny tých granúl tvorí cena obalu...hlavne u balení menších hmotností...no neviem...
A čo sa týka "cestárskej soli" - som si istý, že každý z nás by našiel aj ďaleko škodlivejšie svinstvá s ktorými sa dostávame do kontaktu - len si zoberte vzduch čo dýchame.
A že sú poliaci lacnejší? Nuž neženú sa za ziskami ako naši kvázipodnikatelia (za korunu kúpim za dve predám) a hlavne sú európski primárni producenti - farmári. Navyše má PL pre poľnohospodárov štedré dotácie. Nehovoriac o vlastnej produkcií osiva (nie toho GMO, ktoré je "naprogramované" len ako jednogeneračné).
Rasťo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Marco Varhol » Štv 10.05.2012 18:00

Rasto Eukanuba sa vyraba v EU len v Holandsku. Firma P/G moze byt registrovana kdekolvek a to uvadza na obale.
A že sú Poliaci lacnejší? Nuž neženú sa za ziskami ako naši kvázipodnikatelia (za korunu kúpim za dve predám)...
Tak v tomto Ti budem oponovat. Poliaci si vybojovali v pristupovych rokovaniach vynimky a sikovne ich vyuzili spolu s dotacnou politikou exportu. Avsak ma to aj druhu stranu mince a to zvysovanie DPH a tym znizena kvalita potravin, slaba kontrola, falsovanie a v poslednom case zavadzanie a neplnenie si oznamenia do vcasnej vystrahy.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod meggie26 » Štv 10.05.2012 18:05

a myslím, že nemajú ani také náklady ako tu na SK (recyklačný fond atď atď)
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Marco Varhol » Pia 11.05.2012 7:37

Naklady sme si sami pripisali pri pristupovych rokovaniach s EU. Preto tolko malych podnikov skoncilo. Ked tu prednedavnom si Cinania robili prieskum kolko prasnic by vedeli nakupit zhrozou zistili, ze ved mi tu uz ziadne prasata nechovame :pac:

Vsimnite si ze Waltham okrem Royal Canin presiel do Polska aj so svojimi hypermarketovymi produktami!!!!!!!!!!!!

http://www.waltham.com/brands.htm

Ozaj co stoji teraz polsky RC? 30 euro? alebo platite viac? Potom ste vaznym pacientom. :haha:

Waltham si aj na tento bordel vylepi svoju znacku Royal Canin. Fakt uroven :kak:

http://www.zoofast.sk/royal-canin-adult ... 14760.html
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Rasťo » Pia 11.05.2012 9:55

RC riešim len pre mačky keď nie je Acana - tá im sedí parádne - aj im chutí, aj z nej nie sú tučné. Z RC strašne oné :kak: a boli ja pochriny tučné. Pre psa by som to asi nekupoval. Kedysi bol RC možno prémiový výrobca, ale dnes už ho dávno predbehli iní...a asi bude jedno či je RC kupované v zoofast, alebo zoohit-e. Zas na druhej strane keď je cena rozhodujúca...
Rasťo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Puk » Sob 12.05.2012 11:10

[quote="Rasťo"]A že sú poliaci lacnejší? Nuž neženú sa za ziskami ako naši kvázipodnikatelia (za korunu kúpim za dve predám) a hlavne sú európski primárni producenti - farmári. Navyše má PL pre poľnohospodárov štedré dotácie. quote]

Nuž, Poliaci sú takí, že minimálne 50% ich "ekonomiky" je čiernej! Kešovky, bez dokladov, bez DPH, bez ďalších vecí (
kto neverí, nech sa skúsi dohodnúť). To len mi tu na Slovensku dusíme vlastných výrobcov a predajcov. Len si zober predaj mäsa a mäsových výrobkov (zo surovín vypraných v amoniaku :ha: ) z auta po dedinách celého SK. Bez registračnej pokladne, bez DPH, bez zdaneného zisku - bez vecí, bez ktorých sa SK predajca nepohne. A ešte im to predstavitelia štátnej samosprávy na obecnom úrade s radosťou vyhlásia v rozhlase :yes:
To sa potom jasne že prejaví na cene.
To ostatné? - Pozri si napr. ich amazon.pl a pochopíš, ako veselo pirátia po Európe s výrobkami v tomto odbore. Bez overenia zo strany zámorských výrobcov. Skrátka, Poliaci skúsia čo sa dá, niečo vyjde, niečo nie.
Ja osobne si od Poliakov kľudne kúpim drevený stôl, ale nič, čo by som mal strčiť do huby sebe, alebo svojim psom. Ale to som asi OT
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod uwww » Pon 14.05.2012 14:08

Marco Varhol píše:
Waltham si aj na tento bordel vylepi svoju znacku Royal Canin. Fakt uroven :kak:

http://www.zoofast.sk/royal-canin-adult ... 14760.html


Mas pravdu tyto granule som si kupil ale po tyzdni to pes prestal zrat. Toto y nezjedli ani sliepky. Ach clovek niekedy kupi taku hovadinu len preto lebo je tam napisane ROYAL CANIN :au:
uwww
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Mackie » Uto 15.05.2012 11:59

Offtopic: v tomto pripade neplati "len preto" ale "aj napriek tomu" :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Marco Varhol » Str 30.05.2012 18:45

Este jedno velmi dolezite upozornenie na polske krmiva suchej a mokrej stravy.
Aj ked je to divne, ze v krajine EU v Polsku nie je povinnost uvadzat na obale nazvy vsetkych pridavnych a konzervacnych latok používaných na výrobu krmiva, ale polska legislativa je v tomto benevolentna.
Ze by toto bol dovod prechodu vyroby Royal Canin z FRA do PL :hmm: ?

Preto uz nie je ziadnou novinkou ked denno denne citame o polskych produktov, co za svinstvo v nasich obchodoch sa nachadza.
Posledne spravy z Polska len potvrdzuju to co sa o polskych produktoch hovori. V polskych potravinach sa nachadzaju benzyl acetat, anyl acetat, rozne aldehydy c-18, piperonal, butyraldehyd a dalsie dochudzovadla na podporu rakoviny stitnej zlazy. :pac:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy