Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod moth » Pia 02.03.2012 22:01

Tvoj prvy prispevok som si precitala dufam dobre, takze sa to tyka vyhradne v PL vyrabanych granul?!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod wewe » Pia 02.03.2012 22:03

ak nemaju problem nasypat to ludom do potravin tak pri psoch nebudu mat ziadne zabrany. ale uvidime co ukaze vysetrovanie... :ua:
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.
wewe
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod CraObs » Sob 03.03.2012 0:06

wewerica píše:Ževraj táto soľ je úplne normálna čo sa týka zloženia, žiadne chemikálie sa do toho nedávajú (podľa toho čo prezentovali v správach),je to iba čistá soľ takže nič zlé by sa stať nemalo.

to neviem ktoré správy si kukala.. ja som chytil pred robotou len Markízu a tam bolo že práve v tej posypovej sú nejaké látky ktoré vo velkom množstve škodia..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Liana » Sob 03.03.2012 0:17

zatial som nezachytila tuto kauzu ale kazda sol vo velkom mnozstve skodi takze ak by sa to aj tykalo "normalnej" soli je to tiez zle
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod lucik » Sob 03.03.2012 0:24

Margita píše:ved vraveli o posypovej soli,ked dokaze psovi do krvi vystipat packy...

1. hocijaká soľ by dokázala vyštípať packy/kožu - aj kuchynská alebo morská
2. ja by som povedala, že hocijaká soľ v granuliach je humus :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Slavicek » Sob 03.03.2012 16:44

Marco, a ako zistíš, ktoré granule boli vyrobené v PL (a balené mohli byť kdekolvek inde), ktoré len zabalili ich baliarne a ktoré tam boli len dovezené a predali ich dalej?
Proste tu nejde o "granule z Polska", prípadne kúpené od polského predajcu, ale o granule, ktoré boli v PL vyrobené v konkretnej továrni ... a to bohužial pri súčasnom stave kontroly nie je dohladatelné a dokázatelné, že práve ja mam doma také vrece

PS: kupujem granuly zatial len tu na SK ... ale či nedošli na SK cez Polsko, prípadne sa tam nedostalo nejaké iné svinstvo niekde inde na svete, nemožem vedieť. A vlstne nevieš ani to, aký chlieb s akým maslom si rano daš ku kave. :ach:
ObrázokObrázok
Lady - 19.08.2011, Cavalier king Charles spaniel
Slavicek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Slavicek » Sob 03.03.2012 16:46

a ked sme pri tom, viete že "afera" o posypovej soli v polských vyrobkoch rezonuje len v našom spravodajstve? Ani v PL, ani v ČR, ani inde sa o tom nepíše .... zaujímavé, nie?
ObrázokObrázok
Lady - 19.08.2011, Cavalier king Charles spaniel
Slavicek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod casira » Sob 03.03.2012 18:46

Ano,treba byt opatrní,ale odtial potial.Nie všetko z Polska je zlé.Iné svinstva sa robia a sú dobre zakamuflované.Rada by som sa dozvedela niečo konkrétnejšie,nechapem,prečo niekto rozvíri vody a nič. :ua: Ked ma dokazy,sem s nimi.Načo je dobré zbytočne plašit ludí,nechapem.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Slavicek » Sob 03.03.2012 19:08

no... napríklad preto treba plašiť ludí, lebo sa u nas blížia volby a treba odvrátiť pozornosť od vlastných problemov a káuz ... googlila som aj v nemčine, ajv angličtine a je toho pramálo popísané. Ani český bulvár sa tomu nevenuje ... takže tak.
ObrázokObrázok
Lady - 19.08.2011, Cavalier king Charles spaniel
Slavicek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod miusiatko » Sob 03.03.2012 19:20

Offtopic: český bulvár sa tomu venuje až až (novinky.cz, ahaonline, tv nova, mediafax, blesk...), zahraničné hovoria len o momentálnom vyšetrovaní. Ja som teda zvedavá, ako to dopadne
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Slavicek » Sob 03.03.2012 19:40

Offtopic: aj ja ...
byvame na severe SK, určite sme nejaku tu technicku sol tiež pojedli, však už je pomaly problem kupiť niečo, čo nie je z Polska. Tiež nechapem, ako dokažu vyrabať tak lacno, že naši potravinári absolútne nedokážu konkurovať. Tu su ludia, ktorí na SK nekupuju prakticky nič, všetko vláčia z Polska, v lepšom prípade z polského TESCA, bežne však z trhov alebo nakupuju od Poliakov z nakladiaku.
ObrázokObrázok
Lady - 19.08.2011, Cavalier king Charles spaniel
Slavicek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod casira » Sob 03.03.2012 22:10

Offtopic: aj ja ...
byvame na severe SK, určite sme nejaku tu technicku sol tiež pojedli, však už je pomaly problem kupiť niečo, čo nie je z Polska. Tiež nechapem, ako dokažu vyrabať tak lacno, že naši potravinári absolútne nedokážu konkurovať. Tu su ludia, ktorí na SK nekupuju prakticky nič, všetko vláčia z Polska, v lepšom prípade z polského TESCA, bežne však z trhov alebo nakupuju od Poliakov z nakladiaku
.
Presne tak.Je to omnoho výhodnejšie a ludia v dnešnej dobe si dobre rozmyslia za akú cenu čo kúpia a kde ,aj ked to možno nie je celkom v poriadku. :nwm:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Slavicek » Sob 03.03.2012 22:43

ked ono je to aj o tom, že či to kupiš v PL alebo tu na SK, rozdiel je len v cene ... aj tak sa väčšina vecí vozí odtial a u n as sa len zabalí. Napríklad také kurčatá do HYZA, kym fungovala v Žiline sa vozili posledné roky už polské, tu sa už len balili. Teraz tu obchodnu značku kupil niekto a vraj su zasa tie kurčatá slovenskej produkcie. Mliekaren vozí mlieko za hranice, tam sa vyrobia syry a zasa sa tu dovezú a predaju ako slovenské. Rovnako funguju napríklad aj "slovenskí" výrobcovia okien tu na SK - zoberu objednávku, okno daju vyrobiť v PL a namontuju ho ako "slovenské".
Takže ludia ak maju možnosť, idu si kupiť tam to isté, akurát že lacnejšie.

No a s granulami a konzervami pre psíkov to bude podobné ... Marco vieme, ktoré konkretne robia Poliaci v licencii??? Tým by som sa možno nateraz vyhla, aj ked, ak s tým niekto krmil 10 rokov, tak už je to pre toho psíka bud-alebo.
ObrázokObrázok
Lady - 19.08.2011, Cavalier king Charles spaniel
Slavicek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod Jofosujk » Ned 04.03.2012 13:34

Slavicek píše:Offtopic: No a s granulami a konzervami pre psíkov to bude podobné ... Marco vieme, ktoré konkretne robia Poliaci v licencii???


Toto by aj mna zaujimalo.
Ja som pri krmivach este nemal to stastie vidiet na obale Made in Poland. Napriklad Royal ma v Polsku velku ,,fabriku", a ked si na Slovensku kupite Royal, tak na vreci bude Made in France.
Mozno ten Polsky vozia do Francuzka, a cestou naspat beru ten Francuzky pre Poliakov a potom k nam. Inak si neviem pedstavit, kde by sa stratila produkcia tej fabriky.
Polsko je celkovo krajina zazrakov, kde ceny vsetkych krmiv zazracne klesnu. Pocul som, ze niekedy aj pod cenu nakupu oficialnych predajcov. Este ze Slovenske ZOO/PET/HIT/HOP/SHOP nenakupuju z Polska vyrobky renomovanych znaciek, len take fukoty. Za velmi dobru cenu Vam to predaju a este dovezu domov zdarma. Hlavne je to, ze zakaznik kupil kvalitu a bolo to lacne. Vobec nevadi ani to ze krmivo ma krajinu povodu az za oceanom. V Polsku napriek desnej situacii zrejme klesla cena za dopravu na uplne zanedbatelne nizku hodnotu, ktora sa v ziadnom pripade nemoze odzrkadlit v cene krmiva. Keby ho doviezli Slovaci, tak cena nafty, pouzitej na dopravu, bude vysia ako cena samotneho krmiva. Divne veci, napriek tomu ale spokojni zakaznici.
Na druhu stranu si netreba robit iluzie ani o krmivach, vyrobenych v inych statoch, ako napr. Cechach (Hills) a Nemecku (cela pleada), lebo suroviny su aj tak len z Polska. Prinajlepsom, z pochybnych lacnych chovov, ktore velmi nezaostavaju za ,,kvalitou" Polskych, nehovoriac o kvalitnej obchodnej politike, kulture a reklame. A ta sol je uz len ceresnicka na torte. Ale ludia si pochvaluju.
Jofosujk
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pozor na granule z Polska!!!!!!!!!!

Poslaťod CraObs » Ned 04.03.2012 15:16

Nad tým som sa minule pozastavil tiež, že v oficiálnom shope značky stojí balenie 1100kč a najlacnejší eshop čo som videl 720kč, a keď si vezmem že ešte aj na tom má shop nejakú maržu tak kde sme.. :au:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy