Chicopee

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Chicopee

Poslaťod Marco Varhol » Str 25.04.2012 19:34

Chicopee teraz vyvinulo novy produkt Chicopee puppy pre stenata vsetkych plemien :haha: Tak to teda museli velmi dlho vyvijat kym prisli na toto zlozenie: Hydinová múčka, Kukurica, Hydinový tuk, Rybacia múčka, Ryža, Sušená repná dužina, Pšeničná múka, Pšeničné otruby, Bielkovinový hydrolizát, Sušené kvasnice... Popol .......... 8,5 %
Myslim,ze sa dost priblizilo hodnotovo k Royalu starter :pac:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Chicopee

Poslaťod hriva » Str 25.04.2012 19:34

ale treba si uvedomit že RC teda nie je bohviečo :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Chicopee

Poslaťod Marco Varhol » Str 25.04.2012 19:47

To je pravda ale v tomto pripade si niekto pomylil chov hydiny s chovom psov.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Chicopee

Poslaťod broskynka » Pon 16.07.2012 13:18

Ahojte, a ak by ste mali golden retrievera, ktoré z krmív chicopee by ste mu dávali kým rastie, large breed? Alebo úplne niečo iné? Psíka plánujeme síce až teraz na jar 2013, ale mám v tých krmivách šialený chaos že čo je najlepšie ale pritom fin. nenáročné.
broskynka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Chicopee

Poslaťod Marco Varhol » Pon 16.07.2012 17:22

http://www.harrisonpet.com/index.php?p= ... d=7&pid=16

Toto krmive nie je vhodne pre golden retriever ale pokial mas doma hydinu na zaklade zlozenia by to pre nu mohlo byt ok.

-nekvalitne suroviny
-chem.konzervacia
-spatne pomery Ca a P
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Chicopee

Poslaťod broskynka » Uto 17.07.2012 10:06

A aké majú byť teda tie pomery? Aké majú byť hodnoty? Presne také ako pri krmive RC - golden retriever puppies? (Som nováčik, psíka som ešte nemala) a zorientovať sa v krmivách je peklo...

http://www.mall.sk/granule-stena/royalc ... unior12-kg
alebo
http://www.mall.sk/granule-psy/genesis- ... uppy-15-kg
alebo toto?
http://www.mall.sk/granule-stena/purina ... bust-14-kg
broskynka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Chicopee

Poslaťod broskynka » Uto 17.07.2012 12:23

hrivushka píše:ale treba si uvedomit že RC teda nie je bohviečo :heh:


A ktoré je teda ok ak chcem kŕmiť granulami?
broskynka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Chicopee

Poslaťod Marco Varhol » Str 18.07.2012 19:19

Purina Pro Plan Puppy Large Robust 14 kg - hodnota krmiva do 30 eur. Slabe zlozenie vela odpadu, chemicka konzervacia pomery v limite. Pozor na vyrobcu pre Polsko vyrobene v IT.
Genesis Large Breed Puppy 15 kg - zlozenie ok, chemicka konzervacia, Pomer Ca a P ok, N-latky nizke ostatne ok.
Royal Canin Golden Retriever Junior - najhorsie zlozenie, najlepsie pomery. Pozor na vyrobcu PL
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Chicopee

Poslaťod Nikik10 » Pon 23.07.2012 13:12

My kŕmime Chicopee a sme spokojní :smile: . Kupujeme Chicopee Lamb and Rice a nášmu drobcovi chutí a robí pekné :kak: . Chovateľka povedala,že prejisť na iné krmivo by bolo zbytočné pretože toto je celkom za fajn cenu a je to hlavne na jeho bujnú srsť :lol: . Je to takmer rovnaké ako RC akurát lacnejšie takže dávam dobrý bodík :jop:
Psík nikdy nebude tak zlý ako človek

Obrázok
Nikik10
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Chicopee

Poslaťod Marco Varhol » Pon 23.07.2012 13:23

Adult Lamb/Rice:
Lamb Meal,Rice,Wheat Flour,Corn,Poultry Meal,Poultry Fat,Wheat,Wheat Middlings,Dried Beet Pulp,Protein Hydrolysate,
Dried Brewers Yeast,Cellulose...
Ukazkove ucebnicove krmivo kde vyrobca rozdeli psenicu dokonca na tri zlozky. Doplni lacnu hydinovu mucku a chemicky zakonzervuje. S RC to teda vobec nic nema spolocne.
Chovateľka povedala,že prejisť na iné krmivo by bolo zbytočné pretože toto je celkom za fajn cenu... Fajn cenu hmm predrazene krmivo. Taketo druhy premiovych krmiv su na trhu ovela lacnejsie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Chicopee

Poslaťod krista » Pon 23.07.2012 14:45

Purina Pro Plan Puppy Large Robust 14 kg - hodnota krmiva do 30 eur. Slabe zlozenie vela odpadu, chemicka konzervacia pomery v limite

:oo: toto je pre mňa novinka,nie tak bolo že PP ok čo sa týka konzervácie? E vit. 500 mg/kg naznačuje nechemickú....či?
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Chicopee

Poslaťod Nikik10 » Pon 23.07.2012 14:48

Chovateľka je skúsená už niekoľko rokov vychováva na tomto krmive tak myslím, že ona to vie najlepšie. Nepoznám postupy výroby ale keďže sa to predáva tak to otrávené nemôže byť.Chicopee Puppy Lamb and Rice: :smile: Lamb meal,rice,corn,wheat,poultry meal,poultry fat,corn gluten,dried beet pulp,wheat middlings,protein hydrolysate,dried brewers yeast,potassium chloride,sodium chloride,chicory powder,yeast extract

dala som si tú namahu vypísať to :lol: a lacnejšie ... aké napr. ?
Psík nikdy nebude tak zlý ako človek

Obrázok
Nikik10
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Chicopee

Poslaťod Marco Varhol » Pon 23.07.2012 16:15

Bolo ci nebolo http://www.purina-proplan.co.uk/Dogs/Pu ... nRice.aspx

Chovateľka je skúsená už niekoľko rokov vychováva na tomto krmive... Ja sa nehadam ja len pisem co si o tomto zazraku myslim. V zlozeni ti chyba tretia psenicna surovina. Zatajovanie vacsinou sojovej zlozky je tu: protein hydrolysate.

Je to takmer rovnaké ako RC akurát lacnejšie takže dávam dobrý bodík :nie:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Chicopee

Poslaťod krista » Pon 23.07.2012 18:57

zaujímavé... ako aj to,že pri Puppy Large breed robust je toto - Vitamin E: 170 mg/kg,
a napr .pri Senior sensitive salmon & rice je toto - Vitamin E (a-tocopherol): 575 mg/kg
:nwm: prečo?
Offtopic: aj keď toto je skôr téma PP :angel:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Chicopee

Poslaťod Alina » Str 19.09.2012 22:35

Ahojte, mam 12tyzdnove stena nemeckeho ovciaka, vazi 11kg a nezda sa byt chudy, ani tucny, povedala by som, ze taky akurat na stena, no niesom si ista ci dostava spravnu davku krmiva. Davame mu CHICOPEE Puppy Large Breed, no podla tabulky na obale by vo svojej vahovej a vekovej kategorii mal dostavat 150-210g, len teraz neviem ci v jednej davke, alebo za cely den?? :O Lebo za cely den sa mi to zda priserne malo, ...ale v jednej davke zas vela, ci? ...ked se ho dostali od chovatela ako 7tyzdnoveho tak nam odporucil davat 3 krat denne po 80g krmiva. Neviem, kolko by mal dostavat teraz? Som z tej tabulky uplne zmatena...
Alina
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy