Dr. Gary's Best Breed

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Bessie » Štv 26.01.2012 13:45

Dobry den, nikde sa tu nepise o tomto krmive, preto sa chcem opytat ci ma niekto skusenosti s tymto krmivom, pripadne poprosim o nazory na jeho kvalitu. Dakujem

Dr. Gary´s Best Breed Large Breed:

Zlozenie krmiva uvedene na web stranke vyrobcu:

Chicken Meal, Oatmeal, Brown Rice, Dried Beet Pulp, Chicken Fat [Preserved with Natural Mixed Tocopherols (Vitamin E)], Egg Product, Pearled Barley, Brewers Dried Yeast, Menhaden Fish Meal, Natural Chicken Flavor, Lecithin, Menhaden Fish Oil, Flax Seed, Canola Oil, Calcium Carbonate, Potassium Chloride, DL Methionine, L-Lysine, Monosodium Phosphate, Salt, Cranberry, Alfalfa Meal, Perna Canaliculus, Ascorbic Acid, Fructo-oligosaccharides (FOS), Glucosamine, Garlic Powder, Lactobacillus Acidophilus Fermentation Product Dehydrated, Kelp Meal, Vitamin E Supplement, Biotin, Niacin Supplement, d-Calcium Pantothenate, Vitamin A Acetate, Riboflavin Supplement, Vitamin B12 Supplement, Thiamine Mononitrate, Pyridoxine Hydrochloride, Citric Acid, Vitamin D3 Supplement, Folic Acid, Potassium Chloride, Ferrous Sulfate, Zinc Sulfate, Zinc Proteinate, Iron Proteinate, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Manganese Sulfate, Manganese Proteinate, Copper Proteinate, Manganous Oxide, Sodium Selenite, Calcium Iodate.

Preklad, ktory je uvadzany predajcom

Složení:
kuřecí sušené maso (22%), ovesné vločky, hnědá rýže, sušené řepné řízky, kuřecí tuk, [konzervován přírodním vitamínem (vitamin E)], sušená vejce (4%), pivovarské kvasnice-sušené, přírodní aroma, menhaden-rybí moučka, lecithin, menhaden-rybí tuk, lněná semínka, řepkový olej, uhličitan vápenatý, chlorid draselný, sušené mořské řasy, mořská sůl, DL-Methionin, L-Lysin, Mononatriumphosphat, brusinky, moučka z vojtěšky, kyselina askorbová, glukosamin, česnekový prášek, vitamin E, biotin, niacin, kyselina pantotenová, vitamin A-Acetát, riboflavin, vitamin B12, thiamin monohydrate, pyridoxin hydrochlorid, kyselina citronová, vitamin D3, kyselina listová, chlorid draselný, sulfát železa, sulfát zinku, proteinát, oxid zinečnatý, modrá skalice, síran manganu, mangan proteinát, měď proteinát, oxid manganu, natriumselenit, jodičnan vápenatý.

Fyziologické přídavné látky:
Vitamín A (30.106 IE/kg), vitamín D3 (1.999 IE/kg), vitamín E (181 IE/kg), vitamín C (383 mg/kg), vitamín B12 (0,3 mg/kg), niacin (79 mg/kg), thiamin (23 mg/kg), riboflavin (37 mg/kg), železo (323 mg/kg), zinek (250 mg/kg), mangan (71 mg/kg), proteiny mědi (36 mg/kg), jód (2,8 mg/kg), kobalt (0,1 mg/kg), selen (0,5 mg/kg), biotin (0,7 mg/kg), kyselina listová (2,9 mg/kg).

Analýza:
Vlhkost 10 %
Vláknina 4,5%
Vápnik 0,6 %
Bielkovina 25 %
Fosfor 0,5 %
Omega 3 mastné kyseliny 0,5 %
Omega 6 mastné kyseliny 3,0 %
Popol 4,2 %
Tuk 13 %
Bessie
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod hessik » Pon 30.07.2012 10:48

tiež by ma zaujímal názor skúsenejších.....už som po nich poškuloval :oo:
hessik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

Dr. Gary´s Best Breed

Poslaťod Trinka » Uto 27.05.2014 21:15

Chcela by som sa opýtať aký je Váš názor na krmivo Dr. Gary´s Best Breed
Ja som dostala na oblastnej výstave v Dvoriankach vzorku a môj havkáč nakoniec vyhral vrecko 1,8 kg.
Na počudovanie mu to veľmi chutilo aj keď on nie je na granulované krmivo.
Trinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Marco Varhol » Ned 01.06.2014 1:19

Dr. Gary's Best Breed

Predpokladam ze je to large adult. Je to private label vyrabany cez Ohio Pet. Tieto US srandy uz nesledujem, staci mi precitat prve riadky o nas ako sme dlho pracovali na recepture a bla bla bla... Je treba spomenut veterinar, rodina a ide sa predavat. Jednoducho marketing.

Uz ten preklad je jasny...
Chicken Meal - kuřecí sušené maso (22%) :joint:

A toto nejako nesedi...
vitamín E (181 IE/kg)
Vápnik 0,6 %
Fosfor 0,5 %
Popol 4,2 %

Skusenosti? Dnes sa vola Dr. Gary... a zajtra Dr. Fary. Nehanim krmivo, len mi tie bla bla pripadaju dost smiesne. Ale mozno, ze na zakaznikov este zaberaju.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Trinka » Štv 05.06.2014 5:29

ďakujem za rady. Síce veľa som sa nedozvedela podľa Vašich reakcií ( etiketu si viem prečítať aj sama) .
Po niekoľko týždňových kŕmení mojich havkáčov som dospela k záveru, že je to fakt veľmi dobré a kvalitné krmivo.
Moji miláčikovia sa nevedia dočkať kedy budú jesť a najviac čo ma teší je fantastická :kak:
Z môjho pohľadu toto krmivo môžem len odporúčať.
Trinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Marco Varhol » Str 18.06.2014 23:45

Este dodam link na majitela nielen tejto brand znacky. http://www.theexportzoo.com/our-brands/
Vzhladom na nizku cenu sa im dobre dari nielen doma ale hlavne na azijskych trhoch. Najvacsim odberatelom je Cina a Singapur. Krmiva sa vyrabaju v roznych krajinach sveta.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Trinka » Ned 22.06.2014 21:14

Neviem odkiaľ berieš všetky tie informácie.
Spomínaná firma je len logistická a zastrešuje viac firiem. Zabezpečuje logistiku a vybavovanie klientov. Tým odpadlo bremeno výrobcu starať sa o dopravu a export po svete a reklamnú kampaň. A nie som si istá aj Tvojim tvrdením o tom že krmivo sa vyrábajú v rôznych krajinách sveta. Nakoľko som žila som v USA niekoľko rokov a ak výrobca deklaruje že výroba je v Ohio, USA tak je to pravda. Oni sú patričné hrdí na svoje produkty a tiež je u nich právny systém niekde inde ako u nás a nedovolia si zavádzať klienta ako u nás. Tiež to isté platí pri deklarovaný akostných znakov.
Myslím že ak porovnáš ceny v USA nie je to až taký lacný špás ako tvrdíš.
Ak mám pravdu povedať som rada, že je dovozca pre Slovensko www.bestbreed.sk , nakoľko som s tým krmivom veľmi spokojná.
Trinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Marco Varhol » Pon 23.06.2014 11:02

Takze tieto informacie su priamo z ich stanku. Hovorili mi, ze su to ich brandove znacky cca 22 a ze maju velmi priaznive ceny oproti inym US krmivam. Predavaju private label granule od US obchodnikov. A ked si zila v USA tak asi poznas OPF z Ohio. Tato firma ti vyraba granule ake chces, kedze toto je ich hlavnou cinnostou. Jednoducho robia private label z Ohio. Cena: 8-10 USD/13,60kg
Ano mas pravdu zabezbecuju aj logistiku, ale vystupuju ako firma so svojimi brandovymi znackami. Ich krmiva hlavne smeruju na azijske trhy. Jediny NutriEdge je brand znacka vyrobcu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

prosim o radu....krmivo Best Breed

Poslaťod paffyair » Štv 17.07.2014 17:31

Zdravim vsetkych chovatelov. Ma niekto skusenost s novodovazanym krmivom Best Breed? je to Holisticke krmivo dovoz z USA. Krmim s nim 1 mesiac velmi sa mi pozdava ale chcel by som vediet recenzie pripadne skusenosti aj od ostatnych.... nasiel som ho na stranke www.bestbreed.sk cital som jeho recenzie aj na domovskej stranke USA a zda sa mi velmi velmi kladne hodnotene ale istota je istota a tak ak niekto viete nieco blizsie pls. napiste . Dakujem..... :ahoj:
paffyair
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Marco Varhol » Pia 18.07.2014 10:00

Hmm skusenosti a ake? Najdrahsie krmivo, ktore tito obchodnici ponukali v Norimbergu stalo 10.145 euro/13.61kg (Annamaet). A to je ich najlepsie ponukane krmivo. Z coho je to teda vyrobene?
A mozno dalsi nadsenci si kupia aj dalsie znacky z ich ponuky a budu sem pisat, ze prave si ho kupili a je vyborne a ci nie su skusenosti. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod paffyair » Uto 22.07.2014 10:50

No Marko ako som si precital Tvoje komentare ktore su prevazne hanlive tak mi pripada, ze si odbornik na psie granule ale bohuzial som sa nic konstruktivne nedoznedel. Apriory vsetko je zle lebo je taka alebo onaka reklama, odoberaju to azijke trhy a podobne... ak by si sa len trocha zaujimal o ekonomiku a marketing tak by si vedel, ze su urcite obchodne a marketingove zakonitosti ktore jednoduchu funguju a riadi sa nimi vsetok predaj. Ludia co tu piali by skor uvitali konkretne skusenosti zalozene na niecom rozumnom. Predpokladam ze mas auto alebo aj iny spotrebny material a tiez si si ho kupil na zaklade nejakych hodnoteni a mozno ani nevies kolko suciastok sa vyraba v Azii. A kedze ako spravne tvrdis najvacsim odberatelom je Azijsky trh tak by si mohol aj popremyslat prec prave azijsky trh ktory je velmi silny a tak je logicke ze si vybera kvalitne veci ktore dovaza pretoze tych napodobenin a nekvalitnych vyrobkov je tam viac ako dost. A ze sa vyraba krmivo po celych statoch ? Tak to je hlupost a asi moc dobre nevies anglicky inak by si vedel ze sa jedna o rodinnu firmu ktora vyuziva na distribuciu komplet logistickych sluzieb. U nas to tak nefunguje .... bohuzial. Ja niesom apriory zastancom tohto krmiva nakolko este na trhu nieje dostatocne dlho ale na zaklade marketingu slovenskeho dovozcu a na zaklade vlastnych dlhorocnych skusenosti si myslim, ze by to mohlo byt osviezenie na trhu a konecne prelomenie vyslovene marketingovych znaciek Ako Royal, Eminem, Acana a podobne krmiva. Uvedom si jeden fakt, ze napr. Royal je uplne iny na zapade a nieco ine sa dodava na Slovensky trh. Pre nas je krmivo vyrabane v Polsku.... viac asi netreba dodat. A este jedna a podstatna pripomienka. Ludia ktori zli a aspon trocha poznaju US trh a US pravny system musia vediet ze ak by v USA na obale garantovali nieco co nieje realne a prislo by sa na to tak tato spolocnost by sa nedoplatila a ludia by ju zrujnovali nakolko je tam iny pravny poriadok ako u nas..... Nechcem sa ta dotknut ani urazit ale toto by mala byt skor odborna debata ako debata na hanenie niekoho . Je len dobre ze spolocnost konecne dovaza aj na Slovensko a ja osobne prajem dovozcovi vela uspechov. A pokial si si navstivil stranku dovozcu tak su to ludia zanieteny pre kynologiu maju vlastnu chovnu stanicu 25 rokov a odchovali v nej mnozzstvo Svetovych ako aj europskych sampionov a tak si myslim ze si dali poriadny pozor co budu dovazat a podla mna to prioritne nieje o ksefte a rychlom zarobku ako u inych dovozcov ktori ani nevedia co dodavaju a beru psov ako tovar. Takze este raz aj ked nepoznam osobne spolocnost prajem vela uspechov a co najskor vyky pocet spokojnych odberatelov....... :no:
paffyair
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod ElNina » Uto 22.07.2014 11:25

Neskúšala som ešte toto krmivo, ale podľa zloženie netuším, čím by malo osviežiť náš trh. Nato by musela prísť nejaká revolučná technológia výroby, lebo granulky majú svoje limity čo sa týka obsahu mäsovej zložky inak by tá granulka nedržala pokope :smile:

Pre porovnanie zloženie "marketingovej" Acany adult dog:
Dehydrated chicken meat (40%), rolled oats, fresh chicken (no bones), peas, brown rice, chicken fat, fresh king salmon (boned), chicken liver, fresh whole eggs, sun-cured alfalfa, salmon oil, pumpkin, chicken cartilage, apples, carrots, turnip green, cranberries, rock pears, organic seaweed (kelp, bladderwrack, dulse), burdock root, marshmallow root, juniper berries, fenugreek, fennel seed, angelica root, chicory root, stinging nettle, raspberry leaf, thistle milk, peppermint leaf, marigold flowers, chamomile flowers, vitamins and minerals.
cena okolo 45eur za 13kg

a Dr. Gary Best Breed - All Breed Dog diet:
Chicken Meal (vraj 22% podľa dovozcu), Oatmeal, Pearled Barley, Dried Beet Pulp, Sorghum, Chicken Fat [Preserved with Natural Mixed Tocopherols (Vitamin E)], Egg Product, Brewers Dried Yeast, Tomato Pomace, Natural Flavor, Menhaden Fish Meal, Flax Seed, Lecithin, Menhaden Fish Oil, Calcium Carbonate, Kelp Meal, Sea Salt, New Zealand Sea Mussel, Canola Oil, L-Lysine, DL Methionine, Potassium Chloride, Monosodium Phosphate, Garlic Powder, Lactobacillus Acidophilus Fermentation Product Dehydrated, Ascorbic Acid, Vitamin E Supplement, Biotin, Niacin Supplement, d-Calcium Pantothenate, Vitamin A Acetate, Riboflavin Supplement, Vitamin B12 Supplement, Thiamine Mononitrate, Pyridoxine Hydrochloride, Citric Acid, Vitamin D3 Supplement, Folic Acid, Potassium Chloride, Ferrous Sulfate, Zinc Sulfate, Zinc Proteinate, Iron Proteinate, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Manganese Sulfate, Manganese Proteinate, Copper Proteinate, Manganous Oxide, Sodium Selenite, Calcium Iodate.
cena okolo 51eur za 13,6kg

Čisto len podľa zloženia sa na Acanu toto krmivo nechytá, na oboch granulkach sa mi nepáčia tie produkty z vajec :pac: . Keby bolo vyrábané v EU pochybujem, že by jeho hodnota bola viac ako 30Eur za vreco. Nič nové prevratné to neprináša, tažko sa presadiť s takýmto zložením a pochopiteľne s vyššou cenou krmiva, keďže ten dovoz z USA stojí určite viac ako európske krmivá.
ElNina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod paffyair » Uto 22.07.2014 17:44

Noooo. tak ja neviem ale: 1 mam za to ze holistika je vyssia trieda ako premiove krmivo. 2. Acana aj ked je bezpochyby kvalitne krmivo tak ma take vypadky na trhu, ze pravdepodobne dlho nebude a ked si pozries zlozenie tak budes vidiet znacne rozdiely.. ale jasne mne nejde o to vychvalovat alebo hanit. Skor je to o kazdom psikovi a ked niekto prosi o radu tak by bolo seriozne pisat naozaj svoje poznatky ktore su relevantne a mate s nimy skusenosti a nie nasilu preferovat svoje krmivo lebo nim prave ja krmim. Nieje to seriozne a tak ako ludia aj psici su kazdy individualita a aj im chuti nieco ine....A ak niektore krmivo ma oznacenie Holistic tak pri dovoze do unie sa mui preverit jeho zlozenie a patricny urad vyda aj taketo certifikovane oznacenie. .... takze naozaj je to tak ze radme iba overene postupy a nezahlcujme tieto debaty svojimi predsudkami a demagogiou. :no:
paffyair
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Marco Varhol » Uto 22.07.2014 19:53

Toto ma zaujalo. ...mam za to ze holistika je vyssia trieda ako premiove krmivo. A ak niektore krmivo ma oznacenie Holistic tak pri dovoze do unie sa musi preverit jeho zlozenie a patricny urad vyda aj taketo certifikovane oznacenie.

Hmm tak to chcem vidiet ako uradnici z EU kontroluju ci krmivo na zaklade zlozenia spravne deklaruje nazov Holistic. :haha:

Trochu to mas popletene. Holistic neoznacuje kvalitu ale filozofiu (zem, voda, ohen, vzduch a priestor). Ked sa pred niekolkymi rokmi tento nazov zavadzal v UK tak marketing este pridal Grekov namiesto Svedov a bolo vymalovane. Ked som oponoval, ze to je blbost aby sa granulovanym krmivom zabezpecil stav psychickej, fyzickej a socialnej pohody, tak sa to otocilo akoze toto je zdrava vyziva. Ked uz marketing nevie co od radosti robit mohol pouzit text Holistic health. I ked aj toto dost velky ulet. Toto oblbovanie dorazilo aj na Slovensko a ako vidiet aj paffyair to pochopil tak, ako to chce marketing vyrobcu. http://www.youtube.com/watch?v=T3yRg_rnVwA

Ale aby som aspon trochu vysvetlil tak napr. podla UK marketingu. Zakaznik pod nazvom Holistic rozumie ze:
- krmivo obsahuje len prirodne zlozky
- neobsahuje ziadne chemikalie alebo umele latky, ziadne antibiotika, hormony, pesticidy alebo farbiva
- obsahuje len cele zrna, ovocie a zeleninu.
- neobsahuje vedlajsie produkty, aromy a prisady.
- krmivo obsahuje vylepsené vitaminy a chelatové mineraly.

Tak a teraz hura do kontroly. Len nepoznam extrudovane krmivo oznacovane Holistic, ktore splna vsetky tieto podmienky. :pac:

There is no legal definition for the term ‘Holistic’ so companies can use it as they wish!!!!! :jupi:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Dr. Gary's Best Breed

Poslaťod Bad » Str 23.07.2014 8:00

Offtopic:
Marco Varhol píše:Ked som oponoval, ze to je blbost aby sa granulovanym krmivom zabezpecil stav psychickej, fyzickej a socialnej pohody

:haha: po ránu pobavilo :jop:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Ďalší

Späť na Granule a konzervy