Platinum

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Platinum

Poslaťod Amaguk » Pon 26.10.2009 17:10

Offtopic: je mozne, ze som uz pracujuc dnes od skoreho rana prilis unavena na to, aby som lustila inotaje a hadala, ze ci som dobre uhadla :no: treba na mna ist polopasticky :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Platinum

Poslaťod dana033 » Pon 26.10.2009 17:14

No môže to byť aj prepracovanosťou, ale šak hádam Marco vysvetlí ak by som bola v omyle ja :joint:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Platinum

Poslaťod Marco Varhol » Pon 26.10.2009 17:55

Dana 033 :dakujem: Velmo spravne.

Priklad vyroby 10kg granul pri predpoklade, ze maso je schladene teda ma cca 65% vlhkost:

18% vlhkost a 70% cestveho masa + hydinova mucka cca 10%

Maso vstupuje do mlyna - rezace so susinou 35% o celkovej vahe 7kg teda 70%
Po znizeni vlhkosti na 18% poklesne podiel cca na 20% teda 2kg
Ale pozor pri porovnani s krmivom s 10% vlhkostou je cca 1kg teda 10%
Nasledne sa pred extruderom pri vareni premiesa aj s hydinovou muckou cca 10% (vybilancovanie Ca:P)
Tu vsak sa do mucky dostava vlhkost na 18% a susina nam pekne poklesne. Z uvedeneho vyplyva, ze krmivo ma 70% cerstveho masa co je udaj spravny ale celkovy podiel masa je nizky.
Pokial chcete platit za vodu tak hura na nakup tohoto krmiva.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Platinum

Poslaťod bubonic » Uto 27.10.2009 9:03

hurá už tomu rozumiem aj ja. hm, takže zasa nič dobrého. hm, asi kamošku nepoteším. :plac:
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Platinum

Poslaťod Marco Varhol » Uto 27.10.2009 13:12

Bubonic ja som nenapisal ze to nie je dobre. Treba si vsak uvedomit, ze sa jedna o polovhlke graule kde dentalna vlastnost je velmi nizka.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Platinum

Poslaťod Ingarka » Uto 27.10.2009 13:37

Marco, prosím ťa čo znamená dentálna vlastnosť?
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Platinum

Poslaťod Marco Varhol » Uto 27.10.2009 14:43

Znamena, ze granula posobi ako cistic zubov avsak na druhej strane hlavne u maciek kedze je to typicky masozravec sposobuje lepenie v hornej casti celusti a tym tvorbu neziaducich bakterii.

Teda u psov polovhka strava straca vlastnost hygieny zubov.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Platinum

Poslaťod Ingarka » Str 28.10.2009 13:05

Dik, tak som si to nejak myslela.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Platinum

Poslaťod Nonius » Štv 27.05.2010 19:48

Zdravím Vás ludkovia - dnes som zobral na okoštovku platinum a môžem skonštatovať predbežne že pes s tým vôbec nemal problémy to skonzumovať - jednoducho to schrupol :oo: . Mám to od kamoša ktorý stým kŕmi a chvály si to. Nie som génius aby som niečo prerátaval a kydal na krmivá, pritom krmim RC a tiež nemám problémy a podľa toho čo som počul ani Purina nie je zlá. Nemám dôvod neveriť človekovi ktorého poznám. Nie som žiadny distribútor ani predajca krmiva, ktorý by tu mohol niečo zahmlievať a odrádzať ludí, takže ak to psovi chutí a je zdravý nie je problém! :jop:
Jaj a ešte k tomu dentálnemu - možno je to pravda neviem nemám s tým skúsenosť -Platinum hovorím mám RC a nemám problémy , ale dnes je tolko produktov ejej aj na tie zúbky :lol:
Nonius
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Bratislava

Re: Platinum

Poslaťod Ingarka » Štv 27.05.2010 20:23

Radšej by som krmila s Platinum a s RC. :smile:
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Platinum

Poslaťod esster » Ned 14.11.2010 13:51

Ja mam znamu co ma weimara a ta krmi momentalne platinumom(nevem jak sa to sklonuje :hi: ). Psik nema este ani rok a uz 5 krat menili granule :vykricnik: nemal ziadne vedsie zdravotne problemy ,srst vyzerala leskla ale :kak: bolo riedke a psik trpel plinatostou. tak sme mu par krat dali pro naturu a bolo to Ok. Ale to asi nebude granulami asi bude alergicky na nieco co obsahuje vedsina granul ,ci?
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Platinum

Poslaťod Nia » Pia 25.03.2011 14:38

Ja som dostala vzorku na výstave, a našim som to vysypala do misky a som si myslela, že sa zadusia, mamina ich teda objednala, z každej príchute. No potom akoby uťalo a už ich nechceli, tak im to teraz primiešavam do Trainerov a vtedy to zjedia. Niekedy im to dám ako pamlsok a sú riadne vytešený z toho :heh: Neviem, u nás sa neujali ako granule s ktorými by som kŕmila, ale ako oživenie sa isto ten jeden balík oplatí
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Platinum

Poslaťod majjuna25 » Pia 22.04.2011 22:54

I ja sa pridám. Svoju fenu som od šteniatka kŕmila výhradne jedným krmivom, s ktorým som bola maximálne spokojná. Avšak stále som chcela niečo lepšie :lol: Krmivo za studena lisované alebo aspoň Platinum, hovorila som si - vyrábané pri nízkej teplote.
A tak som pred mesiacom skúsila Platinum. ODvtedy moja feňula takmer každú prechádzku sa pasie na tráve, žerie ju kľudne 10-15min (prenajmem ju asi ako sekačku :heh: ), hovienko má už teraz dobré (prvé dva týždne o dosť redšie ako mávala, ale pripisovala som to zmene krmiva - pozvoľnej zmene, samozrejme) , ale dosť smradľavo prdká :lol: I párkrát za deň. Plynatosťou predtým nikdy netrpela. Spomenula som to veterinárovi, u ktorého sme boli s jedným problémo a dal jej tablety na prekyslený žalúdok (dôvod žrania trávy). Avšak už dobrala skoro všetky tabletky a nedá sa pvoedať, že by s tak prehnaným žraním trávy skoncovala. Žerie ju už síce menej, ale stále omnoho viac ako pred Platinom. Zuby: výrazne špinvé :hmm: Určite sa jej za ten mesiac neskazia, ale....

Za dosť veľkú nevýhodu považujem fakt, že síce predávajú krmivo v 5kg pytlíkoch (keď kúpim 15kg, dostanem 3x5kg balíček), aby krmivo rýchlo nevysychalo, ale ten pytlík nemá uzatvárateľný zips a tak by hodne rýchlo vyschlo, keby som ho nemala asi v desiatich igelitkách a prichloštený ťažkou misou, aby sa neotváral. Takéto polovlhké krmivo sa podľa mňa vysychaním výrazne znehodnocuje)

Platinum má na môj vkus pre môjho psa viac nevýhod ako výhod (Ruby Platinum MILUJE, má krásnu tmavú farbu - verila som, že je to tým množstvom masa), a tak sa vrátime asi k tomu pôvodnému.....
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Platinum

Poslaťod nefritt » Str 20.06.2012 12:09

Každého psa krmím jiným krmením a trávu mi v tomto období požírají všichni. Někdy si myslím, že mám kravky a ne psy :aaa:
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Platinum

Poslaťod Marco Varhol » Str 20.06.2012 12:31

A tak som pred mesiacom skúsila Platinum. ODvtedy moja feňula takmer každú prechádzku sa pasie na tráve, žerie ju kľudne 10-15min.

Hmm ved to mas hlavny signal, ze krmivo je zle postavene pre dane plemeno. To jej robis zamerne? Cudujem sa aj tomu veterinarovi. Hlavne ze predal lieky. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy