Natural & Delicious

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Marco Varhol » Štv 14.06.2012 17:31

Cony píše:Dakujem, tak si to prestudujem lepsie to AG a uvidime, a myslis si tiez, ze redsiu stolicu moze sposobovat konzerva primiesana ku granuliam? :nwm:

Inak kde sa najlahsie dostanem k tymto vzorkam? Mate nejaky typ? Lebo zasa nechem kupovat nieco, co mi pes ani neonucha, ako to bolo vcera s cibau vzorkou,ktoru som dostala, tak ju dostal ako odmena a odmena to veru nebola, xixi.Nechcel ju. :jazyk: Dala som len par kuskov, ale zozral ich az ked som zostali pohodene na zemi, tak po desiatich minutach ich zjedol cca.


Konzerva moze sposobovat redsiu stolicu. Cibau je srbske lacne krmivo avsak su aj daleko horsie tzv. super premiove krmiva.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Natural & Delicious

Poslaťod aylin » Štv 14.06.2012 22:15

Cony píše:Dakujem, tak si to prestudujem lepsie to AG a uvidime, a myslis si tiez, ze redsiu stolicu moze sposobovat konzerva primiesana ku granuliam? :nwm:

Inak kde sa najlahsie dostanem k tymto vzorkam? Mate nejaky typ? Lebo zasa nechem kupovat nieco, co mi pes ani neonucha, ako to bolo vcera s cibau vzorkou,ktoru som dostala, tak ju dostal ako odmena a odmena to veru nebola, xixi.Nechcel ju. :jazyk: Dala som len par kuskov, ale zozral ich az ked som zostali pohodene na zemi, tak po desiatich minutach ich zjedol cca.


mám doma nejaké vzorky môžem vám ich kludne dať...mne sú na nič už.... :ahoj:
aylin
Snoopy
 
Príspevky: 129
Bydlisko: DS

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Cony » Pia 15.06.2012 5:36

Jeeeeej to by som bola veeeeeelmi vdacna, prave som chcela hladat, kde ich zozeniem. Ak by ste mala vzorku pre male plemena, bola by som rada, ak aj ine tejto znacky tiez by som vyskusala. Napisem vam spravu do IP.


Akurat vcera som otvorila nove balenie Bosch krmiva, doteraz sme mali Lamb and rice, co psikovi velmi chutilo, no troska sa skrabkal a kvoli tej redsej stolici som si povedala, ze skusim verziu pre citlive zaludky, ja som to vcera otvorila a hrozne to krmivo smrdi uz aj pre mna a psik to vobec, ale vobec nechce zrat. Est dobre, ze mame z druheho, len som chcela vyskusat a pomaly primiesavat, ale asi nebudem, ked to vobec nechce jest. Aj ked som mu to natrela tou konzervou, oblizol granulu a vyplul ju, ja umrem. Co teraz spravim s 3kg balenim?????? :nwm:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Sunny » Pia 15.06.2012 13:44

Daruj najbližšiemu útulku, myslím, že by sa potešili :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Natural & Delicious

Poslaťod lenli » Štv 26.06.2014 15:01

Dnes nova info od predajcu z Ciech kebyze to niekoho zaujima:

podle cerstve informace od produktoveho manazera z Novika (dovozce ND) se uz od rijna do N&D zadny vitamin K nepridava - je tam pouze ze zdroju ve slozeni. Uz cca 2 roky se tam daval vitamin K1 - deklarace byla vitamin K. Bohuzel nektere zeme na to nereflektovaly a udaj ve slozeni nezmenily a nechaly K3. Az prijde Noviku nova varka, tak uz budou nove etikety, kde uz vitamin K spravne nebude uveden vubec - a melo by to tak byt ve vsech jazykovych verzich. Do ted se CZ a AT etiketa lepila na pytel, ted uz bude soucasti pytle. Ty etikety mam v mailu. Tot cerstva informace z dnesni delsi diskuse z dovozcem.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Marco Varhol » Pia 27.06.2014 9:15

Z Ciech? Ved napisem srbskemu vyrobcovi a nech napise ako vyrobca odpoved. Ostatne vsetko moze byt pravda alebo aj nie.
Ale ak budu pracovat rovnako ako v minulosti v Taliansku odkial sa presunuli do Srbska tak sa ani necudujem. Krajiny mimo EU su nesledovatelne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Natural & Delicious

Poslaťod lenli » Pia 27.06.2014 10:26

Ja tymto nekrmim a kedysi som to vyradila z moznosti vobec kvoli vitaminu K, ale narazila som som na diskusiu s dovozcom do Ciech kde to takto ozrejmil tak som to sem hodila, ze mozno niekoho toto info zaujima.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Natural & Delicious

Poslaťod wendy1 » Pia 10.10.2014 20:18

A co je zle na tomto výrobcovi Marco? Mal nejakú velku aferu? Budem vdacna za upozornenie. Vít. K uz ozaj nie je na etikete. A dali aj nižšiu startovaciu gramáž od ktorej sa člověk vie odpichnut. Aj verzia low grain je zlá a chybaju tam uhlohydraty? Mňa ale najviac trapi konzervacia tohto krmiva, vysoký vít. E a dlha doba záruky až 18měs. Vie niekto niečo o tom viac?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Marco Varhol » Sob 11.10.2014 8:18

V Taliansku odkial presunuli vyrobu mali problem s muckami viaceri tzv. juzanski vyrobcovia. Skus si trochu o tom vygooglit. V Srbsku a v Brazilii maju klud. Vit. K uz nie je na etikete. Nie je to povinny udaj. Tak ho tam neuvadzaju. Vies co znamena zmenit recepturu? Cely kolotoc registracie krmiva stoji slusne peniaze. 18 mes. je normalny cas konzervacie. 24 mesiacov je vdaka silnejsim antioxidantom BHA. Nemozes konzervovat 12 mesiacov lebo cely obchod by im padol na kratkej zaruke.
Aj verzia low grain je zlá a chybaju tam uhlohydraty?
Zalezi na tom akemu plemenu tieto krmiva predkladame. Vsimni si psyllium ako brzda hnaciek. Dolezita je tiez hodnota N-latok a ich zdroj. A stravitelnost. Pochvala za cerstve maso a kritika za umele zvysovanie vajciami.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Natural & Delicious

Poslaťod wendy1 » Sob 11.10.2014 9:02

Dakujem za odpoved. Vajcia tam nikde nevidím na etikete pri verzii low grain, treska a pomaranc, hoci neviem prečo to takto nazyvaju keď toho pomaranca je tam minimum. Cez tyzden prilozim etiketu. A co píšu, že suroviny pochadzaju predovšetkým z Francuzska, Dánska a Talianska. Myslíš, že mozu takto klamat? Inac prirodne keď sa nato pozerame tak vít. K obsahuje aj treska, aj ovos, psenica a zelený čaj. Tak hadam to tak len je.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Marco Varhol » Sob 11.10.2014 13:34

Cerstve suroviny musia byt len domace. Vsetko ostatne by krmivo neskutocne predrazovalo. Mucky mozes nakupovat po celom svete.

Myslel som na toto krmivo. Treska nema vajcia.

Originil v jazyku vyrobcu:

Chicken & Pomegranade
Sastojci

Sveže pileće meso bez kosti (20%), dehidrirano pileće meso (18%), spelta (10%), ovas (10%), pileća mast, dehidrirana jaja, sveža haringa, dehidrirana haringa, suvi repin rezanac, riblje ulje, vlakna graška, osušena šargarepa, brašno dehidrirane lucerke, inulin, fruktooligosaharidi, mannan-oligosaharidi, dehidrirani nar (0,5%), dehidrirana jabuka, dehidrirani spanać, psyllium (0,3%), dehidrirana crna ribizla, dehidrirana slatka pomorandža, dehidrirane borovnice, natrijum hlorid, osušeni pivski kvasac, koren kurkume (0,2%), glukozamin, hondroitin sulfat.

dehidrirana jaja - susene vajcia.

Pokial je psik alergicky na psenicnu bielkovinu toto krmivo mu nesmiete podavat.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Natural & Delicious

Poslaťod MAX(ovci) » Pon 20.10.2014 12:39

Je táto diskusia (stále) o týchto granulách?
http://www.psikrmivoradce.cz/?s=N%26D+

Farmina, nikde na webe neuvádza, že vyrába v CS...ale veď dovoz do EU, je kontrolovaný viac ako výroba tu...

Ale mňa zaujímava, či si to krmivo tie hviezdy zaslúži, nenašla som inú recenziu okrem dogfora a linku vyššie.
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Natural & Delicious

Poslaťod Marco Varhol » Str 22.10.2014 11:56

Hodnotenie krmiva je vzdy len subjektivne. Vacsinou kopirujuce podmienky , ktore si stanovil pri hodnoteni napr. http://www.dogfoodanalysis.com/

Problemom je len to, ze vysledky hodnotenia sa nevenuju danym plemenam ale vseobecne krmivu, bez podrobnej znalosti vyroby.

Cesky server hodnoti krmiva velmi divne. Nepozna vyrobu, maso si pletie so separatom. Masovokostne mucky oznacuje ako maso apod. Kukurica je zla, ryza je uz ok. Psenicu , ktoru niektore plemena vyslovene vyzaduju v strave oznaci vseobecne ako nevhodnu. Zemiaky, ktore su vhodne len do diet, su tou najlepsou surovinou v normalnom krmive.

Napr. v tomto krmive Natural & Delicious oznacil chlorid sodny ako nevhodnu zlozku. Pripominam tomuto ceskemu odbornikovi na krmiva, ze dospelý pes potrebuje v strave najmenej 0,06% Na a 0,09% chloridu. Šteňa vyzaduje 5 krát tolko.
Niektore krmiva sol nahradzuju susenou morskou riasou. Neexistuje krmivo, ktore by neobsahovalo sol.

Odhadovaný obsah masa je průměrný.
Obsah masa po vysušení: 5 hviezd max. hodnotenie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Natural & Delicious

Poslaťod wendy1 » Pia 12.12.2014 11:35

Ak mozem hodnotit toto krmivo, tak mojej labroske po konecne dobrom prelieceni usi sa usi nezanasali - nezanasaju ( co pri inych krmivach ano ), myslim tu tresku, ale potrebuje zhodit, tak som vcera kupila trainer sensiobesity, zlozenie sa mi nepaci u tohto krmiva, ale tak som riskla, a dufam ze usi budu ok. Vacky sa nam tiez prestali tak zanasat. Tak uvidime ... Ale urcite po zhodeni sa k tomuto krmivu chcem vratit.
Marco, myslis ze treska je vhodna na dlhodobe krmenie, lebo viem ze lososa neodporucas na dlhodobe krmenie. Dakujem za odpoved. K tomuto krmivu ma tak 2-3x do tyzdna divinu so zeleninou, prip. aj vlockami alebo ryzou.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy