Timberwolf

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Timberwolf

Poslaťod Jack » Pia 08.02.2008 14:33

Šíri sa správa že na slovensko prichádza krmivo Timberwolf. Toto krmivo vychválil nejeden odborník. Vyskúšali ste ho už ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Timberwolf

Poslaťod Tatiana » Pia 08.02.2008 14:34

jukel píše:Šíri sa správa že na slovensko prichádza krmivo Timberwolf. Toto krmivo vychválil nejeden odborník. Vyskúšali ste ho už ?
to skor v Blave by sa najskor vyskytlo.alebo na vystave v auguste :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Timberwolf

Poslaťod Marco Varhol » Pia 08.02.2008 20:05

Kŕmil som s ním ale len chvílu lebo ako to už býva po afere s Melaninom v USA bol zastavený dovoz vsetkych krmiv do EU. Vadila mi velkost granul mal som Bison.

Toto majú na strankach www.timberwolforganics.sk
Pripravujeme pre vás Timberwolf Organics americké bio - krmivo pre vašich štvornohých miláčikov. Prvé dodávky krmív už v mesiaci február 2008 aj na slovenskom trhu. Problémy sú na strane výrobcu. Pre bližšie informácie nás môžete kontaktovať na info@timberwolforganics.sk
Bližšie informácie prinesieme na oficiálnych stránkach veľkoskladu Animale. http://www.animale.sk
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Timberwolf

Poslaťod lusy » Pia 08.02.2008 21:52

som slepa alebo ho uz z tej stranky stiahli??? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Timberwolf

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 09.02.2008 7:50

Skvelá psychológia predaja. Bola by som zvedavá, ako by ludkovia reagovali, kebyže to predávajú v bielych sáčkoch a malým nápisom bio, bez toho vlčieho a prírodného folklóru :smile: :pac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Timberwolf

Poslaťod Amaguk » Sob 09.02.2008 12:02

to mi ani tak nevadi, obal predava - to je stara znama vec. Ide skor o to, aka kvalita tovaru sa v tom obale nachadza
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Timberwolf

Poslaťod Amaguk » Sob 09.02.2008 12:03

lusy píše:som slepa alebo ho uz z tej stranky stiahli??? :ach:

fakt, uz neni v ponuke e-shopu. Zvlastne...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Timberwolf

Poslaťod lusy » Sob 09.02.2008 12:31

Amaguk píše:
lusy píše:som slepa alebo ho uz z tej stranky stiahli??? :ach:

fakt, uz neni v ponuke e-shopu. Zvlastne...


no ved. lebo som sem chcela hodit len link na krmivo a ono tam uz nebolo.

OT: sa mi o tebe snivalo. uz som ako silwuska
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Timberwolf

Poslaťod kikula22 » Sob 09.02.2008 18:08

Mne ta stranka nejak nejde tam je ze prihlasit. Ale neviem ako ked nemam meno a heslo a neni tam registracia.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Timberwolf

Poslaťod lusy » Sob 09.02.2008 18:18

kikula22 píše:Mne ta stranka nejak nejde tam je ze prihlasit. Ale neviem ako ked nemam meno a heslo a neni tam registracia.

aj ja som ju uz davnejsie pozerala. ale to bude asi preto, ze to krmivo este nedovazaju, nie?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Timberwolf

Poslaťod max » Pia 22.02.2008 20:53

Rada by som presla na toto krmivo, vela ludi ho chvali, mna vsak este zaujima percentualny podiel mucky resp. maska v tomto krmive. Na stranke vyrobcu ani na strankach distributorov som sa to nedozvedela. Tiez ma zaujima preco toto krmivo neobsahuje glukosamin a chondroit. Vie mi niekto dat odpoved na moje otazky?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Timberwolf

Poslaťod Marco Varhol » Pia 22.02.2008 21:11

Maju ho v krmive pre seniorov v jeleniom. Inde nie je. Chce to vsak polozit otazku vyrobcovi alebo distrubutorovi, pretoze mozu tam byt nasadene bylinky, ktore nahradzuju tento zdroj a nemusi to byt len zo slavky alebo zralocej chrupavky. Nesmies vsak zabudnut ze sa jedna o krmivo organics a to musi splnat viacero podmienok a tazko sa potom vyrovnava pomer a bilancia napr. Ca k P. Ak rozumies anglicky na oficialnych strankach mas jasne uvedene ako prepocitavaju cerstve maso a aky je podiel.

Tu je slovensky popis http://www.animale.sk/eshop?page=shop.browse&category_id=35

Pre tych ktori lahsie citaju v SK tu mate clanok alebo presnejsie text k tomuto krmivu. Ostatne rozhodnu psy, je vsak pravda ze kanadska Innova a toto krmivo maju velmi dobre referencie i ked oboje maju problem s velkostou granul a dovozom do EU. Innova odmietla uplne vozit do EU. Skoda.


Rád by som začal dávať svojím psom vaše krmivo Timberwolf Oganics. Na rôznych miestach počúvam rozdielne názory na množstvo bielkovín a tukov v krmive a podiel mäsových častí v granulách. Niektorí výrobcovia tvrdia,ze ich krmivo obsahuje 60-70% mäsa. To je predsa viac ako uvádzate vy, že vaše krmivá obsahujú okolo 50% mäsových častí?


V prvom rade musíme rozlišovať o aké mäsové časti ide a či náhodou sa nejedná o podiel bielkovín živočíšneho pôvodu k celkovým. Pokiaľ výrobca vyrába svoj produkt extrudérom je toto tvrdenie nemožné. Z technologického hľadiska dodržania stability a štruktúry je možné použiť podiel mäsových časti či už vo forme múčky alebo čerstvého mäsa vo výške 54%, lenže aj tu sa vyskytne problém so škrobom, ktorého nastane nedostatok a granule sú nestabilné a rozpadávajúce. My sme znížili tento podieľ na 47% tak aby sa bezpečne udržal tvar a zvýšila stráviteľnosť. Druhým dôvodom je navyšovanie Ca vo vzorci nad povolenú normu AAFCO - limit je 2.5%. My vápnik do granúl nepridávame. Naše vzorce používajú veľmi nízke popolové číslo vďaka použitiu kvalitných mäsových múčok, kde sa pohybuje hodnota proteínu okolo 69 - 71%.

Všimnite si prosím, že naše krmivá obsahujú až 91% podiel živočíšnych bielkovín k celkovým. Nemáme záujem zavádzať našich klientov ako to robia iné spoločnosti a tento údaj neuvádzame aby nedošlo k nedorozumeniu o 91% podiele mäsa v granulách.

Prečo používate orechový olej vo vašich krmivách? Prečo nepoužívate repkový olej?

V prvom rade je veľký rozdiel medzi spomenutými olejmi. Orechový olej je jeden z najkvalitnejších olejov a jeho trhová cena napovedá o akej kvalite píšeme. Oleje neobsahujú antigény alebo proteíny a preto sú vhodné do hypoalergénnych krmív. Repkový olej je jeden z najhorších olejov, ktoré sa používajú pri výrobe granúl pre psov a nielenže nemá dostatočnú výživnú hodnotu ale dokonca môže byť škodlivý. Pri rafinovaní sa musí zbaviť horkej chuti a tak stráca väčšinu z vitamínového obsahu a ďalšie živiny. Repkový olej bol určitý čas zakázaný americkou vládou kvôli možnému poškodeniu srdečnej tkaniny, ale po intenzívnom rokovaní s kanadskou vládou a farmármi bol tento olej opäť povolený. Bohužiaľ.

Náš orechový olej je čistý a spolu so zvláštnym panenským olivovým olejom je jedným z najlepších olejov dostupných pre jeho výživnú hodnotu ako aj relatívne vysoké hodnoty v omege 3,6 a 9.

Môžem miešať surové alebo varené mäso s vašou suchou stravou?

Doporučujeme, aby ste primiešávali 10 - 20% surových alebo varených druhov mäsa. Napr. naše krmivo Black Forest Venison and Lamb bolo navrhnuté na možné primiešavanie s mäsom a je najviac kompatibilné na primiešavanie. Keďže ostatné naše krmivá sú vyššie vo vitamínoch a mineráloch buďte veľmi opatrný pri pridávaní masa, pretože narastá podiel fosforu a zmeníte vzájomný pomer 1,2 : 1,0 v prospech fosforu, čo môže zapríčiniť rôzne zdravotné problémy.

Prečo sú vaše krmivá vytlačené a nie pečené?


Najskôr sme chceli kúpiť technológiu na pečenie granúl, lenže sme boli mylne informovaní o teplote pri pečení. Nejedná sa o mierne vyhriatu trúbu ale pekne horúcu, kedy dochádza k ničeniu predovšetkým živín a vitamínov. Celý proces pri vysokej teplote trvá 45 minút. U extrudéra je teplota o polovicu nižšia a trvá len 15 minút pričom sa jedná o parný kúpeľ. Tato technológia je šetrnejšia a preto sme sa rozhodli pre ňu.

Pridávate taurín do vašich krmív?

Áno pridávame. 15% z 98% čistého taurínu do všetkých našich krmív. Kôli vysokým hodnotám mäsového proteínu všetky naše receptúry obsahujú úrovne taurínu viac než 15%.

Prečo je vaše krmivo oproti iným krmivám drahšie?


Myslíme si, že udržujeme režijné náklady na čo najnižšej úrovni, nedávame obrovské finančné prostriedky do reklamy, ale snažíme sa vyrobiť kvalitný produkt samozrejme z veľmi kvalitných ale aj cenovo drahých surovín. Bio produkty, ktoré nakupujeme su pomerne drahé, ale na druhej strane nám ide predovšetkým o zdravie našich štvornohých miláčikov a to je naša hlavná filozofia. Všetky naše suché krmivá majú okolo 50% mäsových časti s vysokou proteínovou hodnotou a s nízkym popolom, oleje z vlašského orechu a olív, lososový olej, drahé gastronomické reštauračné kvalitné bylinky, spirulina, hnedá morská riasa, sušené plody, antioxidanty, drahé balenie atď. Po prečítaní zloženia našich krmív určite aj vy pochopíte, že Timberwolf Organics patrí medzi hypoalergénne holistické bio krmivá a zaslúžene mu patrí popredné miesto v USA z hľadiska kvality a výživnej hodnoty.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Timberwolf

Poslaťod max » Pia 22.02.2008 21:46

Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Tieto udaje som nasla na strankach vyrobcu, zaujimal ma vsak podiel jednotlivych druhov masa v tej ktorej formule...napr. kolko kuracieho, morcacieho atd. Co to znamena problem s velkostou granul?
Este by ma zaujimalo ci je mozne timberwolf zohnat v rakusku, pretoze na AT strankach sa neviem k tomuto krmivu dopatrat, nasla som len jediny e-shop, ktory ma pri objednavani presmeruje do nemecka (zooplus).
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Timberwolf

Poslaťod Marco Varhol » Pia 22.02.2008 22:26

Vyrobca nemoze presne uviest pomer lebo ten sa meni. Ked napr. nasadzujes kura s morkou vzajomne pomery nikdy nie su presne zalezi od nastavenia v systeme a ponuky druhov masa. Preto raz mozu byt granule bledsie raz tmavsie. Celkovy pomer vsak musi byt zachovany. Podla tabuliek a tvrdenia, ze nedavaju dalsi Ca sa moze pohybovat vstupne maso pri vlhkosti 20% do 30%. Z mucok pri 20% vlhkosti po odpocitani kostnej mucky a tvrdeni o 60 cistote a viac to bude okolo 15%, potom realne sa moze krmivo tocit okolo 45% masovych casti. ZOOPLUS je dnes vyznamny nemecky internetovy obchod a mozes to nakupovat tam.
Naposledy upravil Marco Varhol dňa Sob 23.02.2008 20:42, celkovo upravené 1
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Timberwolf

Poslaťod max » Pia 22.02.2008 22:52

Dakujem :poklona:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Ďalší

Späť na Granule a konzervy