Timberwolf

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Timberwolf

Poslaťod Exor » Sob 13.06.2015 7:34

Ahoj. Vhodné to krmivo určite je a aj losos, ktorý je v každej receptúre zastúpený by mal sadnúť tomuto plemenu. Receptúry sú vhodné všetky, okrem Black Forest, ktorá je pre šteňa veľmi slabá v bielkovinách aj tukoch. Majitelia väčších plemien zvyknú začínať receptúrou Jahňa+jablko. Už na nich odrastajú šteniatka a na výstave v NR pred týždňom dvaja naši odchovanci (jeden československý vlčiak a jedna nemecká doga) vyhrali svoje triedy. :no: Obaja začínali tým lambom (jahňa). Sadnúť by mali obe rady Originals (s malým množstvom obilia) ako aj Legends (bezobilná), záleží čo ti dovolí peňaženka. Osobne pre väčšie plemená preferujem Originals.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Timberwolf

Poslaťod lj909 » Uto 08.09.2015 13:27

Je vhodne toto krmivo aj pre bisona (fenka, 5 rokov, menej aktivna, mala zlomenu nohu aj panvu tak je troska lenivsia uz)? Rozmyslam o zmene. Dlho davam orijen, len srst sa mi nezda uplne dobra, inak chuti psovi dost.

V pripade ze je vhodna pre bisonov, aku prichut by som mal kupit, ci je to jedno?

dakujem za rady.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Timberwolf

Poslaťod Exor » Uto 08.09.2015 16:41

Ahoj. Samozrejme je Timberwolf vhodné aj pre bišónov. Majitelia menších plemien si viac chvália vyššiu radu s názvom Legends. Ale v podstate ťa nič neobmedzuje vo výbere. Ak je lenivejšia a ak má aj sklony priberať, tak najvhodnejšia bude asi receptúra Black Forest, ktorá je trošku light.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Timberwolf

Poslaťod nordic » Str 16.12.2015 10:24

Momentalne zatial po tyzdni sme na Timberwolf - Ocean Blue Legends. A je to pravdepodobne najlepsie krmivo ktorym som krmil.

Mame krizenca Am. Stafforda s Dobermanom ktory ma 7 rokov a po mnohych mnohych krmivach (Orijen, Acana, Naturea, Hills, Royal Canin, FirstMate.......) je toto fakt asi najlepsie.

Neprdi
Pevne a mensie :kak:
nezapacha
na kozi ziadne hovadiny


Mame misku kyjen proti pazravosti a v spojeni s mensimi granulami Timberwolf je vysledok ten ze to zerie asi 10 minut :fizel:
nordic
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Bratislava

Re: Timberwolf

Poslaťod Sonlus » Str 17.02.2016 17:58

Ja som spokojná s Timberwolf. Kŕmim radou Originals už ako 3,5 mesačné šteňa som ho začala kŕmiť príchuťou los a losos ( wilderness Elk) Bobky super. Pevné bez nejakého extra zápachu. Potom som prešla na Lamb and Apples kvôli zvýšením obsahom bielkovín a tukov avšak toto nám nesadlo. Bobky mäkké a zapachajúce. Teraz sme znova na Wilderness a bobky zase ok. Dávkovanie je tam prehnané treba to upraviť podľa potreby psa. Ja dávam 9kg psovi 150g. Rozdelené na 2x. Musím povedať, že granulky sú chutné- Chutia mojej fenke, ale jej chutili všetky, keď som skúšala všetky vzorky. Je to popelnica, ale vždy sa na nich poriadne teší a nevie sa ich dočkať. Veľkosť granúl môže byť problém pre väčšie plemená psov, ale čo viem jedna nimi kŕmi Novofunlanďana. Mne veľkosťou vyhovujú, pretože kŕmnu dávku používam pri výcviku. Zvláštne, že fena, ktorá hltala granule po tom čo som ju kŕmila pri výcviku ich začala poctivo hrýzť a aj keď jej ich nasypem do misky. Proste ich poctivo hryzie. Ale zdajú sa mi naozaj až predražené. Aj, keď nám cca5kg vrece vydrží na mesiac, kvôli finančnému rozpočtu budem musieť prejsť na iné krmivo a chcem ísť na N&D .

P.S. Občas si z nich zobnem aj ja lebo ten los a losos je fakt úžasnej chuti. :jazyk:
Sonlus
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Timberwolf

Poslaťod Zubajda » Str 18.05.2016 18:24

Po krmeni varenou stravou som sa rozhodla prejst na granule, neviem zatial posudit, ci to bolo spravne alebo nespravne rozhodnutie, ale varena strava sa mi zdala byt nevyvazena a nevedela som psovi zabezpecit variabilitu hlavne, co sa tyka druhov masa. Rozhodla som sa pre granule Timberwolf Originals prichut bizon. Prvy den ich zjedla bez problemov, no druhy den uz len privonala a isla prec. Pritom nie je vobec vybera, doteraz zjedla vsetko, co mala a cakala este na pridavok. Zacala viac pit, co je logicke lebo krmivo je suche. Na treti den mi napadlo zaliat jej granule trochou vyvaru, osvedcilo sa, ale este stale to nie je 100% spokojnost, ani na mojej, ani na jej strane. :kak: su 3x do dna a dost vela, to ma tiez velmi tesi. Su to dovody na skusanie inej znacky granul alebo treba pockat a krmit dalej Timberwolf? Ide o rocnu bulterierku. :hi:
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Timberwolf

Poslaťod elfinka » Str 18.05.2016 19:17

Ja som tym krmila zhruba 2 tyzdne, :kak: sa postupne upravovalo k lepsiemu ale zhruba po tyzdni to proste prestal zrat... 35kilovy vychudnuty pes mi zozral ledva 100g denne a nad zvyskom ohrnoval nos. Na to ja nemam nervy tak teraz skusame ine granule :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Timberwolf

Poslaťod Zubajda » Str 18.05.2016 20:04

A aké ine granule? lebo som to tu dost citala a na vsetkych sa tu najde nieco zle :ach: :angel:
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Timberwolf

Poslaťod Sonlus » Štv 19.05.2016 9:37

Podľa mňa stačí len vytrvať. To, že má odpad 3x denne je normálne. Skôr by som sa pozerala na množstvo ale píšete že je ho veľa. No pes doteraz kŕmneny vareniu stravou a teraz granulami je to tiež záťaž na trávenie a na črevá nejaký čas to potrvá kým sa to ustabilizuje. Ak vymýšľa s granulami tak len z jediného dôvodu. Čaká prilepšenie... Ak ste sa rozhodli pre tieto granule už by som nešpekulovala nad inými. Môže sa stať, že pes proste bude vymýšľať stále. A toto je u psov zcela normálne. Aj moja to robila. Robím to štýlom, že jej nasypem ráno polovičnú dávku do misky a nechám cca 15 minút ak nechce zoberiem a tú istú dávku jej dam večer. Cez deň nič nedostane...Niekedy pomôže konkurencia. Ak uvidí že iný pes tie granule žerie s chuťou tak začne aj on. Aj toto mi pomohlo na cvičáku keď som kŕmila iných psov TW granulami (od majiteľov mi to bolo dovolené). Začala ich opäť jest s chuťou. Do kedy to je otázne, ale nebudem špekulovať v zmene granúl a prilepšovania. Len psa v tom utvrdzíte, že vymýšľať sa oplatí. Moja fena mala odpad 3x denne a tiež to neboli niekedy ideálne kôpky a zdalo sa mi, že je toho veľa. Ale časom sa to ustálilo. Kadí 2x denne výnimočne 3 a množstvo je tiež okej.
Sonlus
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Timberwolf

Poslaťod moschino » Štv 19.05.2016 10:44

To je kus od kusu. Moji zeru tie iste, black forest a jeden :kak: raz denne, druhy 3x
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Timberwolf

Poslaťod elfinka » Štv 19.05.2016 14:46

Zubajda píše:A aké ine granule? lebo som to tu dost citala a na vsetkych sa tu najde nieco zle :ach: :angel:

To si musi kazdy najst, ktore sadnu :smile: urcite sa u kazdych najdu psy ktorym sadli aj psy ktorym nesadnu a su problemy. A exor by ma zozral keby mu v teme spomeniem inu znacku :haha:
Pisala som to len preto, lebo zo zvysku temy by mal clovek pocit ze kazdy pes musi TW milovat... nie, nemusi

Inak ale - ak je nezravost radovo v dnoch tak by som to este skusila ci to neni fakt len vymysel, ak to trva dlhsie nez tyzden-dva tak to pre mna je uz stopka. Ja potrebujem aby pes makal (a energiu na to zo vzduchu nevezme) a aby som ho mohla odmenovat za pracu, a nemam chut ho nechat mesiac hladovat ci to pomoze - a aj to pochybujem ze by pomohlo.
A teda ak treba ku granulam hocico pridavat (vyvar, konzervu, blabla) aby ich zral tak to je cesta do pekla, bude vymyslat viac.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Timberwolf

Poslaťod Zubajda » Štv 19.05.2016 17:34

Ja zistujem este inu zasadnu vec, granule s trochou vyvaru z misky zjest nechce, pozrie, ide prec. Granule vylozene z misky na podlozku, na zem, zje a vsetky. Rovnako, ked dostale granulky do plniacej hracky, vtedy zje aj suche.
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Timberwolf

Poslaťod katkariinka » Pia 20.05.2016 5:38

To je dalsia cesta do pekla, brat zradlo ako zabavu. Ja som v istom stadiu uz kotulala psovi granule po podlahe, inak nechcel. Presli sme na maso a bol klud
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Timberwolf

Poslaťod moschino » Pia 20.05.2016 6:59

Co? Toto nepoznam, by zozrali aj klince, keby sa da :heh: a keby nechcu, nech nezeru :angel: aj ked to si neviem predstavit, ze by nieco nechceli
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Timberwolf

Poslaťod Zubajda » Pia 20.05.2016 7:28

U nas bude problem asi fakt len v tom, ze mala fajnotky (maso aj surove, potom varene) a teraz sme pri granuliach. Surove maso + kosti + zelenina - Barf, to jej velmi chutilo, ale nevyhovalo jej to, dostavala 2x take mnozstva ako su tabulkove hodnoty a bola stale hladna + ranne zvracanie (od hladu) aj, ked jedla neskoro v noci. Veterinarka nam odporucila varit, tak sme varili, ale nikdy som nevedela kolko coho :ach: a to ma odradzalo, ze to nebude mat vyvazene, ani ked nastudujem 10 knih, okrem toho viem, ze sa do varenej stravy ma pridavat vapnik a mne vet. povedala, ze netreba lebo nie je velka, ze staci obcas tvaroh/jogurt. Nezdalo sa mi to byt ok stale ryza alebo ina priloha, maso, mrkva. V granuliach su predsa rozne extrakty, bylinky, viacere zdroje proteinov, obmedzene mnozstva sacharidov a hlavne vitaminy, mineraly tak ako maju byt. Aspon ja sa tym ukludnujem, ze robim spravne rozhodnutie :hi:
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy