Timberwolf

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Timberwolf

Poslaťod Elis » Pia 20.05.2016 9:37

Zubajda píše:Barf, to jej velmi chutilo, ale nevyhovalo jej to, dostavala 2x take mnozstva ako su tabulkove hodnoty a bola stale hladna + ranne zvracanie (od hladu)


me kdyby pes konecne něco zral, zustala bych u toho :angel:

add granule a ze to pes proste musi sezrat, nechat ho poradne vyhladovět a sezere..
Moji starsi fene byvalo po granulích tezko. když se jako stene nabouchala granuli - celou noc se prevalovala, prdela, skrundalo to v ni.
naučila se, ze je sezere - ale jen aby nechcipla hlady. ne tolik kolik jako rostouci stene potrebovala.
dlohodoby deficit nicemu neprospeje.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Timberwolf

Poslaťod pigie » Pia 20.05.2016 12:35

Asi tak, ja by som sa isto neukludnovala, ze robim spravne rozhodnutie. Ak je pes stale hladny aj po mase, tak co skusit tucnejsie druhy masa? Ja mam jedneho pazraveho a jedneho nezraveho, ktory sa stal pazravym az na stare kolena. Dobre viem, co to bolo hladat mu granule, ktore by zral... A kolko krat ani maso nechcel... Ale predsa len, to maso zral radsej.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Timberwolf

Poslaťod elfinka » Pia 20.05.2016 12:56

Offtopic: Jedna vec hladny, ale ked opakovane furt grcia :nwm: Mne pes negrcia "z hladu" ani ked 2 dni nezerie, naopak to "hladove" grcanie peny maval ked mu uplne nesadla vecera. Nemam rada ked sa barf tlaci ako to najlepsie aj ked na tom pes neprospieva.
Aj ked by ma zaujimalo, kolko bolo na barfe 2x viac nez tabulkova hodnota? On totiz maly pes kludne zje 3x viac v pomere k svojej hmotnosti nez velky
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Timberwolf

Poslaťod pigie » Pia 20.05.2016 13:00

Ehm, ale barf je to najlepsie pre psa... Ak ho nezvlada pes, skor je vadny ten pes, nie? :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Timberwolf

Poslaťod Elis » Pia 20.05.2016 13:33

Offtopic:
elfinka píše: Nemam rada ked sa barf tlaci ako to najlepsie aj ked na tom pes neprospieva.


tak tahle neprospiva ani na granclich, po kterych sice nezvraci, ale zase je nezere, nechce se uz varit, protoze něco ...uz toho moc nezbyva, jak ji nakrmit :angel:

a netlacim barf vždy a všude -však ani nemám psy na barfu :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Timberwolf

Poslaťod elfinka » Pia 20.05.2016 14:01

pigie píše:Ehm, ale barf je to najlepsie pre psa... Ak ho nezvlada pes, skor je vadny ten pes, nie? :oo:

Alebo clovek nevie spravne krmit. To ze kto je vadny je v podstate jedno, ak ma pes na jednom type stravy problem a na inom sa to upravi k lepsiemu, tak nevidim dovod preco zotrvavat na tom co mu neprospieva :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Timberwolf

Poslaťod Zubajda » Pia 20.05.2016 14:47

presne som vedela, ze nema vyznam sem ani pisat, tu cloveka hned len zo vsetkeho obvinia. moj pes vyrastol na barf-e, nebol to len taky vystrelok, krmili sme tak od 3 do 11 mesiacov, a skusali sme rozne druhy masa, rozne kosti, zeleninu. nevyhovalo jej to, zacala mat problemy, skoncili sme u vet. na infuziach s gastritidou, odvtedy mala varene, na tom prospievala, len sa mi to nezdalo vyvazene. To je vsetko. Teraz skusame prve granule po roku, tak isto, ze sa na nich hned nevrhne, ale je ich. Toto forum nema vyznam ani citat, ani sem pisat, vzdy je tu niekto najmudrejsi, co vie vsetko a ten, co sa nieco chce len opytat, je babrak, co nevie nic. Dakujem.
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Timberwolf

Poslaťod pigie » Pia 20.05.2016 16:40

No, ale s gastritidou si kludne mohla skoncit aj na grancliach ako moj pes :nwm: A nik sa nechce robit mudry, ale snad aj tebe je jasne, ze toto je z blata do kaluze :nwm:
elfinka - ano, to som kludne mohla Huga nechat krmit tymi chappi granulami :joint: Tie zral totiz najradsej.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Timberwolf

Poslaťod elfinka » Pia 20.05.2016 16:45

pigie píše:elfinka - ano, to som kludne mohla Huga nechat krmit tymi chappi granulami :joint: Tie zral totiz najradsej.

Tu sa hadam nebavime o tom, ci jej pes to maso zral alebo nie, ale o tom ze z toho krmenia mal vazne zdravotne problemy :oo: Tam uz fakt neni priestor na to v rade mesiacov zistovat co mu sadne alebo nie, nez by majitelka zistila teda aky je ten spravny barf ktory jeho zaludok zvladne

A nie fakt to neni z blata do kaluze, proste su psy ktore na grancliach prospievaju lepsie nez na barfe. Z roznych dovodov, ty mas s jednym svojim psom ine skusenosti, to je okej ale to neznamena ze niekto nema skusenosti opacne ako ty :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Timberwolf

Poslaťod pigie » Pia 20.05.2016 16:47

Elfinka - ale ved my sme mali zdravotne problemy :heh: A aj z masa mame, ak to nevyskladam spravne. Kdezto druhy pes sezere grancle ci maso a nikdy nic... A to, ci nie je spravne hladat radovo v mesiacoch... Ja si vybrat, ci grca pes zaludocne kyseliny, alebo pes zerie len aby prezil, tak sa snazim ist prvou cestou, resp. davat mu to varene, ked z toho problem nema a radsej si sledovat krv a moc a celkovu kondiciu :nwm: A nie riesit zravost granuli, asi to nie je OK, ked pes nieco nechce a ma z toho prijimat ziviny...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Timberwolf

Poslaťod Zubajda » Pia 20.05.2016 19:02

Diskusia je tu o Timberwolf granuliach a nie o tom, prečo uz nie barf :nwm: Barf je pre nas nateraz uzavreta kapitola :lock: Update ku granuliam: vecer zjedla s chutou celu misku, este cakala aj navyse. :no:
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Timberwolf

Poslaťod moschino » Pia 20.05.2016 22:31

Suhlas s elfinkou. Baxy mal tiez problem pri barfe (a to som to brala fakt poctivo, maso na ludsku spotrebu, vsetko presne premyslene veatane doplnkov a navazene na gram). Ked 3 tyzdne hnackoval a vracal (ked si odmyslim obcasne kyseliny a zaludocne problemy mimo to) a bol na tom fakt zle, vratili sme sa ku granuliam a teraz nema najmensi problem :jop: a bola som blba, ze som sa nevratila skor. Timberwolf mu vyhovuju uplne :jop: a urcite by som neriskovala zas skusat nieco, ked toto vyhovuje. A nestoji mi za to uz ani jedno jeho bolenie brucha
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Timberwolf

Poslaťod pigie » Sob 21.05.2016 3:58

Ale ved ja nehovorim o tom, ze tlacte psovi barf, ked vam zere granule a po barfe hnackuje. Ja hovorim o tom, ze ked pes zere barf - hoc mu robi problemy a granule nechce, tak sa treba zamysliet, ci je to krok spravnym smerom!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Timberwolf

Poslaťod Elis » Sob 21.05.2016 7:19

Offtopic:
pigie píše:Ale ved ja nehovorim o tom, ze tlacte psovi barf, ked vam zere granule a po barfe hnackuje. Ja hovorim o tom, ze ked pes zere barf - hoc mu robi problemy a granule nechce, tak sa treba zamysliet, ci je to krok spravnym smerom!


:yes:
muj prispevek nemel byt vubec bran jako propagace barfu :nwm:
jen uplne neuznavam teorii nechat psa vyhladovet, protoze nezrani granuli je vzdycky a jen rozmazlenost :nwm:


jestli granule zacala zrat - pockej mesic, 6 tydnu a pak uvidis, jestli sedly nebo ne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy