Granule alebo varená strava

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Amaguk » Sob 09.02.2008 19:19

aha :angel:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 19:23

Ale aj tak som to radsej pozmenila. :lol: :lol: :lol:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Jenny » Pon 31.03.2008 19:57

Ahojte,chcela som sa spýtať, že od koľkých týždňov môže havko papať granulky, aby nemuseli byť namočene vo vode? :nwm:
Jenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Sezen » Pon 31.03.2008 20:46

Moji drobci dostávajú granule, konzervy, varené ale aj surové mäso (to hlavne kosti obalené mäsom). Korča je menej vyberavá a dáva prednosť akému koľvek mäsu s prílohou a granulky má ako doplnok a u Jerryna to závisí podľa toho na čo má práve chuť, niekedy odmietne mäso a ide si chrúmať granule.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Amaguk » Pon 31.03.2008 21:17

Jenny píše:Ahojte,chcela som sa spýtať, že od koľkých týždňov môže havko papať granulky, aby nemuseli byť namočene vo vode? :nwm:

to zavisi, niekto nezalieva vobec a niekto aj dospelakom :no:
treba odskusat, nas predchadzajuci pesko dostaval suche granule uz v 5tich tyzdnov
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod maggie » Pon 31.03.2008 21:24

takze ahojte...my sme nasho kokrika krmili ako stena varenou stravou a neskor dlhe roky chappi granulami a konzervami a dozil sa pri plnej sile,zdravi a krasnej srsti 15 rokov..tak som terajsiu pesinu zacala krmit pedigree ale nebolo to skratka ono...teraz krmim pro planom light pomiesane s varenym maskom,ryzou,mrkvou atd...tych granul davam pomenej...a dokonca aj prestala pozierat vonku hovienka,smeti a podobne...takze ja v zasade uplne neodsudzujem ani granule,ale urcite treba aj varenu/surovu stravu,masko...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod NemesiS » Pon 31.03.2008 21:32

pedigree je reklama, nie sú to kvalitné granule.
ja som dnes kúpil vrece eukanuby german shepperd, lebo bol akcia, zo 1790 na 900 sk...
a dátum expirácie až 2009....
no nekúp to. veď čo je, NO uberdog alebo čo?
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Marco Varhol » Pon 31.03.2008 22:01

Smiesne na tom je, ze toto je ale realna MOC tohoto produktu. Nizke percento masa, slabe zlozenie a v poslednom case kopirovanie RC. Nic nove Procter/G nepriniesol na trh co mozeme oznacit ako cesta k zdravej vyzive. Skor podobne ako ine krmiva so silnou podporou reklamy stagnuje. Staci uviest plemeno do nazvu krmiva a vacsina si mysli, ze to je to prave krmivo pre plemeno o ktore sa starate... No nekup to. :lol:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Amaguk » Pon 31.03.2008 22:04

tak, tak, reklama je mocna carodejka :foto: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod unicorn » Uto 01.04.2008 13:42

maggie píše:takze ahojte...my sme nasho kokrika krmili ako stena varenou stravou a neskor dlhe roky chappi granulami a konzervami a dozil sa pri plnej sile,zdravi a krasnej srsti 15 rokov..tak som terajsiu pesinu zacala krmit pedigree ale nebolo to skratka ono...teraz krmim pro planom light pomiesane s varenym maskom,ryzou,mrkvou atd...tych granul davam pomenej...a dokonca aj prestala pozierat vonku hovienka,smeti a podobne...takze ja v zasade uplne neodsudzujem ani granule,ale urcite treba aj varenu/surovu stravu,masko...


nema pesko problemy so stolicou, alebo travenim ked mu miesas spolu granule s varenou stravou?
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Ivanka.P » Uto 01.04.2008 14:02

Ja miešam niekedy granule so surovým mäsom a problémy nemá. Doteraz som nepochopila, prečo by vlastne mal mať problémy? Ty nemiešaš rezeň s ryžou a ešte so šalátom?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod unicorn » Uto 01.04.2008 15:27

ano, miesam a ked mi treba prdnut idem na zachod na rozdiel od psa :lol: :lol: :lol:

ked sa nad tym tak zamyslim, tak to bude asi tym, ako si pes na to zvykne. pretoze su psy co maju problem po zmene jednych granul za druhe, ze im trva par dni, kym si na to zvyknu. tiez ked v jeden den das na ranajky granule a na obed varenu, tak moze byt problem. a ked to zmiesas hned v jednom jedle tak to uz ani nehovorim. proste doba travenia granul a surovej stravy je rozdielna a neviem co vsetko na to este vplyva. tiez je rozdiel ci sa jedna o mladsie stena, alebo 5 rocneho psa. take stena sa zoserie zakazdym ked mu zmenis stravu.
inak si fakt myslim, ze ak niekto zalozi temu s nejakym problemom tak by sa malo spomenut o akeho stareho psa ide, pretoze u steniat je vela veci trosku inak, presne tak ako aj u deti pri ludoch.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod Marco Varhol » Uto 01.04.2008 17:14

Je jasne , ze vyrobcovia sa bud riadia alebo budu riadit podobne ako je to u ludi novymi druhmi granul vzdy s podobnymi druhmi ingrediencii podobne ako je to u ludskej stravy. Preto ak sa pozrieme na najnovsie trendy ci uz prebiotickych, probiotickych,holistickych, hypoalergennych krmiv tak najdeme v zlozeni vsetko to, co je dnes zname v zdravej vyzive. Od bioflavonoidov v podobe pomarancov,cez hrozno az po curoriedky, dalej fructoologosacharidy a ich priama ucinnost pre podporu crevnej mikroflory atd... Lenze ostava stale limit pouzitia hlavnej zlozky a to je maso. Extrudovane krmiva maju celkovy limit niekde okolo 48% spolu aj s derivatmi, pricom vlastna svalovina tvori podiel max okolo 30%. Takychto krmiv vsak na SK je malo a vacsinou maju podiel okolo 20%. B.A.R.F je alternativou krmenia a pokial je maso premrazene je to vhodny sposob krmenia. Treba vsak mat nejake tie skusenosti s chovom a pre jednotlive plemeno vediet spravne odhadnut potrebu mineralov ci NMK atd... Pestrost stravy je ta najlepsia forma krmenia, pricom sa bude stazovat len pankreas, ze ma stale pracu. Prve krmiva kde sa kombinuje extruder s varenym masom su uz na trhu v podobe plnenych vankusikov a predpokladam, ze toto bude novy trend vyroby krmiv. Chovatel vie posudit celkovy pomer masovej casti uz na pohlad podobne ako ked otvorite konzervu. Tento podiel sa da navysit az niekde okolo 70% ale limitom bude cena. Ono 4000,-Sk a viac dat za 15kg vreco asi nie je realne. Spojenie granule s varenym masom je dalsim krokom vpred bliziacim k prirodzenej strave pricom doba travenia je v podstate rovnaka, pretoze maso je zbavene vody na minimum 8-10% a premiesane s tukmi a vitamínmi, ktore nemusia byt kapslovane a su usetrene vysokych teplot. Vyrobcovia v tomto pripade, mozu k masu namiesat dalsie prirodne vitaminy a priblizit sa tak k oznaceniu pravej vybilancovanej zdravej vyzivy pre psa.
Naposledy upravil Marco Varhol dňa Uto 01.04.2008 21:36, celkovo upravené 1
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod bubonic » Uto 01.04.2008 20:32

je zaujímavé, že topic je "granule alebo varená strava" a obuli ste sa do ľudí, ktorí kŕmia granulami. ja som tvrdým odporcom podávania surového mäsa psom, keď už tak jedine v zime a ťažným plemenám. a v granuliach mám istotu určitých vitamínov, čo mi nikto vo varenej strave nezaručí.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Granule alebo varena strava

Poslaťod sybil » Uto 01.04.2008 21:08

myslím,že je to veľmi rozumné :jop:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy