Granule alebo varená strava

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod lila.claire » Štv 09.07.2015 22:00

mozno to chce okrem resersovania a tarania aj prakticke skusenosti. a tie farebne obrazkove knizky o plemenach nie su odborna literatura. mnoho psov ma traviace problemy preto, lebo su blbo krmeni a ked prejdu na maso odidu aj traviace problemy :jazyk: to, ze male plemena obecne nie je vhodne krmit surovym masom a kostami, je blud :ach: ale mozno to pisu v nejakej obrazkovej knizke, kde sa pise aj ze treba psa bit novinami a macat cumak do mocu ked sa doma vysti. tak ale za odbornu literaturu povazuju ludia kadeco, vsakze.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod MisheliQ » Štv 09.07.2015 22:04

Tak to hej, ta prevencia je liecebny postup na vsetko. Aj na aujeszkyho chorobu, Krabbeho ochorenie (globoidnu leukodystrofiu alebo ine geneticke ochorenia)....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod akuk » Štv 09.07.2015 22:16

lila.claire píše:a tie farebne obrazkove knizky o plemenach nie su odborna literatura

Offtopic: :haha: :jop:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Pia 10.07.2015 0:27

Tak to hej, ta prevencia je liecebny postup na vsetko. Aj na aujeszkyho chorobu, Krabbeho ochorenie (globoidnu leukodystrofiu alebo ine geneticke ochorenia)....
co sa tyka prvej menovanej jednoducha prevencia :) krmit hafana krmivom kedze tato podla teba geneticka choroba neni tak uplne geneticka lebo to sa s masa prenasa tachoroba je dna virus cize pôvodca je vir virove ochorenie technicky ale ako je na dna urovni cize je to zaradis kam chces ale choroby delime podla pôvodcu a ten je virus cize virove sôr bych rekl :) ked krmis psa divinou alebo podobne a varom to zlykvidujes cize tam prevencia co sa druhej menovanej tyka da sa drtrkovat jednoduchym genetickymm testom avsak podla mojich vedomosti nieje liecitelna ale tychto chorob mas uplne promile vrespektive psov snimi nieje vela a ked sa pozres obecne na chorobi ako mnozinu tak na strane zmiernitelnych a liecitelnych je ich obrovsky viac nez na strane tych nazvyme ich v sučastnosti definitivnych najdu sa su i pripady kedy aj a liecitelnu a dokonca liecenu chorobu psik napokon uhynie to je ako jasne ale vzdy a to ti radim v uplne najlepsom zaujme psa a na tom by sme sa mali do nohy zhodnut aj pre ostatnych pouzivatelov a hladacou moudra na tomto fore aspon ja to tak robim ze ked pes ma problem aj ked zatial vzdy som 100% odhadol spravne aj ked som so psami virastol a poznam ich mnoho mimo mojich dvoch :D vzdy ja idem veterinarovi ked je problem a vzdy on je ten kto ma mat posledne slovo natom by sme sa mali zhodnut ze to ma byt tak :D lebo vazne mrte vela ludi poznam co so psami experimentuju stylom ze si najdu forum hocico na nete a idu podla toho ako ja to citam a berem to jak doplnok niektore veci s niektorimi suhlasim viac s inymi menej a s istymi vôbec ale jako neberem to nikomu totiz kazdy je zodpovedny sam za svojho psa a kazdy ma mat svoj rozum aspon ja si tak myslim
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Grindcore » Pia 10.07.2015 3:28

Teba stretnut tak ti najebem!!!Uz by aj stacilo ty chudak,ci?
Grindcore
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: K.O.marno

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Margita » Pia 10.07.2015 4:20

Grincore :nie: :nie: SLUSNE
nech sa tu vyskytne akokolvek "divny" clovek,tak sa vzdy spravame slusne,ziadne nadavky,
uroven ako v materskej skolke :ach:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod MisheliQ » Pia 10.07.2015 6:50

Geneticke ochorenie sa nevztahovalo na Aujeszkyho chorobu :heh: Rizikovou skupinou su polovne vedene psy a psy krmene surovym masom z diviaka pripadne aj z osipanej (z krajin ktore nie su proste tohto prasacieho herpesvirusu v chovoch osipanych - Polsko, Spanielsko...).
Mal by si vediet, ze Krabbeho ochorenie je geneticke ochorenie recesivne dedicne a urcite nie je jedine geneticke ochorenie, na ktore liecebne postupy neexistuju okrem teda tej prevencie a eutanazie jedinca, ktory touto chorobou trpi.
Na tom poslednom sa zhodneme. Ale mrte vela ludi ma svojich mrte vela skusensoti s veterinarmi, ktore nie su prave pozitivne, preto mozno radsej ako by mali platit za experimentovanie u veterinara si experimentuju doma....a teda nie je vsetko len cierne a biele....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Grindcore » Pia 10.07.2015 7:50

Sorry,som sa nechal trosku uniest,skapal ti pes ma trochen dostalo,no.
Grindcore
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: K.O.marno

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Pia 10.07.2015 7:56

Offtopic: Klídek, hentaký človek ma nemôže uraziť :no: A vlastne sa to ani netýkalo mňa, keďže moja Beluška neskapala, ale po skoro 14 rokoch spoločného života som ju doma v posteli odprevadila na lepšie, kde sa už netrápila. Mala som ju ale asi radšej nechať záhadne sa stratiť a nechať zraziť autom alebo zastreliť poľovníkom ako ten dotyčný pán mudrc, aby som sa mohla chváliť, že mi "neskapal" žiadny pes...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Pia 10.07.2015 13:48

Grindcore píše:Teba stretnut tak ti najebem!!!Uz by aj stacilo ty chudak,ci?

ted ses tady drsnak :D ale sranda musi byt :D :D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Juraj1 » Pia 10.07.2015 16:39

už na to kašli...
pred granulami sa kŕmilo varenou stravou a zvyškami a domnievam sa, že bolo menej rakoviny, atď... a nebol ani internet a poriadna štatistika... Moderná doba priniesla nielen pozitíva ale i negatíva, s ktorými sa musí človek vysporiadať sám. Každý je individuálny, má svoje názory, postoje, skúsenosti, atď... a ako si napísal:
citroniq84 píše:[niektore veci s niektorimi suhlasim viac s inymi menej a s istymi vôbec ale jako neberem to nikomu totiz kazdy je zodpovedny sam za svojho psa a kazdy ma mat svoj rozum aspon ja si tak myslim

tak sa toho prosím drž i sám, ďakujem.
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Vikiki22 » Sob 11.07.2015 15:24

Offtopic: Cintroniq, máš prvé upozornenie fóra vďaka neslušnej komunikácii. Prosím ťa, kroť sa, lebo tu dlho nezotrváš :vykricnik:
Grindcore, ty sa tiež nenechávaj uniesť...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Adrianka » Štv 23.07.2015 15:33

ale ved ked sa predtym zamrazi, malo by byt v poriadku nie? sak aj ludia jedia tataraky a krvave stejky predsa...
my davame granule aj surove maso. granule ma stale nasypane, moze si zobrat kedy chce a masko dostava, ked sa doma vari
Adrianka
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Adrianka » Str 23.09.2015 14:44

inak, doteraz sme kupovali len take bezne granule zo supermarketu, ale ked psik ochorel zacali sme kupovat v specializovanych eshopoch.
tieto teraz kupujeme:
http://www.cotozere.sk/psi-1/granule-pr ... et%20royal

pes je spokojny, mate info, ci su dobre aj zo zdrav. hladiska?
Adrianka
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod citroniq84 » Ned 15.11.2015 12:42

mate info, ci su dobre aj zo zdrav. hladiska?

čo bolo psovi? ako v podstate su to bežne granule premiovej triedy nemal by mat problem ale ak mal nieco z oblickami napr tak tam treba specialne veterinarne diety a takto neviem co mu bolo ak mal len zaludok s nich zly tak budu dobre aj tieto ja osobne chodim nakupovat do predajni kamenej kvoli postovnemu co je na nete ze ma aj s benzinom vide furt lacnejsie ako z esopov s postovnym
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy