Granule alebo varená strava

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod ozujskova » Pia 04.01.2013 14:35

Dobry den :ha: som tu nova ale citam vas stale dookola a mam uz hlavu velku ako bambus :pac: mame 6tyzdnoveho fesaka nemeckej dogy,..od chovatela co bol v tom tiez novacik...nakazal davat mlieko s granulkami...no recht blbo si myslim...dala som mu 200g granul do 300ml mlieka ...nezjedol naraz nechal...a tak som znizovla..dosli sme na 50g granul a 200ml mlieka ani to nezje cele...nieje to malo?nemal by aj tuhe jedlo?...aspon tuhsie?..ved on ani celu granulku z mlieka nezje len mlieko vyclapce..tak som mu zacala tie granulky v mixeri drvit,aby mal aspon aku taku vlaknitu v brusku a :kak: aspon ake take tuhe...mam totiz o*raty cely dom a pocurany ale to je do druhej temy.. :au: poprosim vas o radu o tom krmeni teraz na zaciatku..co do tych granul?kolko toho davat?mixovat?...pomoc..poprosim vas aby ste ma ignorovali ,ked vam to pojde na nervy a nenadavali mi... :au: ani ustipacne odpovede mi nepomozu...ved kazdy zacinal a nikto nechcel svojmu havkacovi zle.. :jop:
ozujskova
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod ozujskova » Pia 04.01.2013 14:41

granulky mame Brit Care pre steniatka..:)
ozujskova
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Offca » Pia 04.01.2013 14:50

Uf, 6-týždnové je ešte skoro na odstavenie :ua: Chovatel je úplný? ...začiatočník? No nič.
Mlieko by som minimalizovala alebo úplne vynechala. Už môže byť aj na kompletnej obyčajnej šteňacej strave. To kravské mlieko mu materské aj tak v ničom nenahradí, je to zbytočné.
Riešila by som len nežravosť / naučenie psa na žradlo. Staré osvedčené - zalej mu granulky vývarom. nech sa v ňom rozmočia a naboptnajú. Ten vývar vie robiť zázraky. Popripade do rozmočenej "kaše" pridať ešte konzervvoé rybičky a rozmliaždiť. neskôr pomery pochutín zmenšovať, až sa dostaneš ku krmeniu samotnými granulami.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod ozujskova » Pia 04.01.2013 15:02

dakujem za odpoved..kazda info naviac nam pomaha :yes:
ozujskova
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Pia 04.01.2013 16:16

Ja som 6 týždňovým krpcom zalievala granulky horúcou vodou (na to boli inak super Royal Canine starter, síce Royal ako značka nič moc, ale šteňacie sú fakt dobré - ľahko sa vo vode rozpadávajú, krpcom chutili), alebo tým vývarom, chutili aj sparené ovsenné vločky s mletým mäskom a troškou postrúhanej mrkvičky. Mlieko som nedávala vôbec, zbytočné a aj z toho môže byť tá hnačka.

Jozef 29 - áno, kuracie, surové sa neštiepia a pre šteňce sú práveže najvhodnejšie, lebo s tými malými zubami iné kosti nevedia pohrýzť. Moji krpci drvili kuracie trupy od tých cca 6 týždňov a no problemo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod jozef29 » Pia 04.01.2013 16:45

Ale tu sa spominal 7mes psik...nie 7tyz....
jozef29
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod flony » Pia 04.01.2013 16:51

7-mesacna labradorica :smile:
flony
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Sunny » Pia 04.01.2013 16:56

Jedno šteňa som si nechala, má presne 7 mesiacov a stále najviac fičíme na kuracom. :no: Ale ako riadne kŕmenie, nie len kosť na hranie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod deeeee » Pia 04.01.2013 18:01

ozujskova píše:Dobry den :ha: som tu nova ale citam vas stale dookola a mam uz hlavu velku ako bambus :pac: mame 6tyzdnoveho fesaka nemeckej dogy,..od chovatela co bol v tom tiez novacik...nakazal davat mlieko s granulkami...no recht blbo si myslim...dala som mu 200g granul do 300ml mlieka ...nezjedol naraz nechal...a tak som znizovla..dosli sme na 50g granul a 200ml mlieka ani to nezje cele...nieje to malo?nemal by aj tuhe jedlo?...aspon tuhsie?..ved on ani celu granulku z mlieka nezje len mlieko vyclapce..tak som mu zacala tie granulky v mixeri drvit,aby mal aspon aku taku vlaknitu v brusku a :kak: aspon ake take tuhe...mam totiz o*raty cely dom a pocurany ale to je do druhej temy.. :au: poprosim vas o radu o tom krmeni teraz na zaciatku..co do tych granul?kolko toho davat?mixovat?...pomoc..poprosim vas aby ste ma ignorovali ,ked vam to pojde na nervy a nenadavali mi... :au: ani ustipacne odpovede mi nepomozu...ved kazdy zacinal a nikto nechcel svojmu havkacovi zle.. :jop:


miešať granule s mliekom? breboha :D to nie prosím, jasne že sa dosere, štena má prijímať mlieko od mami a nie od kravy. po odstavení vôbec nepotrebuje žiadne mlieko, iba kvalitnú stravu, buď to si naštuduj niečo o barf alebo kŕm kvalitným krmivom. Akými granulami kŕmiš?
Dogy sú veľmi háklive a keď zanedbáš výživu do prvých dvoch rokov života môže to mať fatálne následky. Nie len že majú problémy s rastom a s kĺbmi. Do roka ti môže odísť.
a zásadne krmíme viac krát za deň dogu aj v dospelosti 2 až 3 krát denne po menšej porcie inak môže schytať torzo žalúdka a následne uhynúť :D síce je pravda, že granule by si mala močiť ale nie v mlieku vo vode.

a nikdy zásadne žiadny odborný chovateľ nekŕmi viac než 26/14, čo sa týka proteinov a tukov.

už som počula kade akú blbosť, že vyvárali granule v horúcej vode a kade čo ale v mlieku, prosím už to nerob a keď potrebuješ poradiť, treba sa pýtať ľudí čo dogy majú naozaj radi a nie množiteľ čo ju ma na parádu a krmi ju lacným krmivom a mliekom
deeeee
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod deeeee » Pia 04.01.2013 18:20

Zusose píše:Ahojte. Potrebovala by som poradiť, kolko mám dávať krmiva, keď krmim ráno varené a obed a večera granule.. Ak je na granulách napísané napríklad že denná dávka má byť 90 g, tak mám dať ráno varené 30, obed granule 30 a večera granule 30 alebo sa to rozpočítava kvôli varenému inak? Ak tu je taká téma, tak ma prosím naveďte, lebo som tu zatial nemala čas prelúskať všetko. Ďakujem za rady. :ahoj:


nie varenej stravy má dostať dospelý pes 3 percentá z váhy a štena 5 percent, tak si to rozdel na tretiny, keď už :)
deeeee
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod ozujskova » Pia 04.01.2013 20:05

Kolko ma mat normalne krmene stena velkych potrieb?..nas sa vcera asi 8-9x vypraznil a 50 000x vycural... :lol: ..nieje to moc?...ved tolko nezje za tyzden :jazyk: ...precikava si uzemie..prekryvat pach aromatickymi cistiacimi ci nie..tiez sa nazory velmi lisia :pac:
ozujskova
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Bee House » Pia 04.01.2013 20:35

stence :kak: a pisaju po hre, po krmeni a ked sa zobudia. cih obsah crievka a mechura nie je tak rozsiahly a cviceny ako pri dospelakoch.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod deeeee » Pia 04.01.2013 21:16

ozujskova píše:Kolko ma mat normalne krmene stena velkych potrieb?..nas sa vcera asi 8-9x vypraznil a 50 000x vycural... :lol: ..nieje to moc?...ved tolko nezje za tyzden :jazyk: ...precikava si uzemie..prekryvat pach aromatickymi cistiacimi ci nie..tiez sa nazory velmi lisia :pac:


precíkáva si uzemie? štena? to robí dospelý pes pokiaľ viem štena sere a ští keď ho napadne lebo neudrží. vždy keď sa nažere a zobudí treba ho dať vyprazdniť a či je to veľa, neviem akú ma hmotnosť tvoje šteňa tak ti ani neporadí koľko by toho mal zhruba zjesť, a zhruba je len informatívne, majiteľ musí časom sám odhadnúť čo je pre jeho psa dostatok. zhruba ked mám malého psa a denne má zožrať 50 gramov štena toho istého plemena skoro 100 gramov a varenej stravy 100g a šteňatá skoro 150g.

náš malamut zožere 500g granulí alebo 1200g varenej stravy

40kg malamut pes a 3 percenta z hmotnosťi 40*1000= 40000*0,03= 1200g čo bežne najdeš aj na konzerve.

treba si prečítať a prerátať a potom nebudeš zaskočená
deeeee
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod Viktória M. » Sob 05.01.2013 16:49

Náš má granule, ale každý deň dostane "psí obed". Má tam mäso a zeleninu, čo mu očividne veľmi chutí, pretože vylizuje misko aj keď tam už nič nemá. :ha:
Viktória M.
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Granule alebo varená strava

Poslaťod ozujskova » Ned 06.01.2013 17:10

Nooo tak som mlademu panovi uroila vyvar...a dala granule 150g a zozral skoro vsetko
a nnemixovala som..tesim sa z neho...ale tie :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: :kak: su stale riedke..ako detska krupica...cim to zhustit? :nwm:
ozujskova
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy