Granulové "vodné" testy

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod Marian134 » Pon 16.01.2012 19:01

Tak skusil som to aj ja s granulami darling :smile: Teras ma asi ukamenujete že tým krmim svojho psíka ale nevedel som že sú také zlé až ked som sa prihlásil na toto fórum som to zistil :smile: takže už len dokrmujem stým čo mám =) a teras späť k testu =)
100g granúl značky DARLING:
Obrázok
Granule v litri vody :
Obrázok
Ani jedna neklesla na dno :
Obrázok
Granule po 2 hodinach:
Obrázok
Váha granúl Darglin po dvoch hodinách vo vode je 323g :
Obrázok
Takže ako som spomínal musím nájsť lepšiu alternatívu granúl pre môjho psíka =)
Granule boli rozmočené a meké dali sa rozpučiť na kašu
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod wendy1 » Uto 17.01.2012 12:20

twery píše:natty mali by sa potopiť tak ako je to vlastne ? :lol:
Marco Varhol píše:
Vysoky podiel masovokostnej mucky bez vlakniny tlaci granulu na dno a vysoky podiel masa s vlakninou si bude veselo plavat.

nemali by granule obsahovať väčší podiel mäsa z vlákninou a nie mäsovú múčku teda by mali plávať.


Tak z toho som aj ja jelen ako je to myslene. Vysvetli nam to niekto?

Nerobil niekto test s vahou granul na acana large breed?
Dakujem.
PS: Este nemam kupene velke balenie a zatial som to male balenie zmiesala s PP.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod Marco Varhol » Uto 17.01.2012 20:50

Testovat granulu namocenim do vody je velmi nepresne.
Zalezi na viacerych bodoch od surovin az po vyrobu.
Pokial mame male plemeno psa tak nam napovie len to ci to nie su len piliny s vlakninou.
Staci napr. ak vyrobca nastrekuje tuky na povrch a granula bude horsie nasavat vodu a moze byt s minimalnym podielom masa...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod ika1312 » Uto 06.03.2012 16:43

Som rada, že som našla túto tému (dokonca ešte aktuálnu) vo fóre. Momentálne riešime s kolegom tému granúl - zalievať, nezalievať.
Ja som zastávala názor, že granule by sa nemalialebo nemusia zalievať vodou. Kolega, naopak tvrdí, že keď granule zaleje, tieto napučia a teda sa nestane ten prípad, že ak (v mojom prípade) granule nezalejem a pes sa po nažratí napije, granule mu napučia v žalúdku a bude zle. Ja som však tvrdila, že ak sú granule kvalitné, vodu nenaberú a teda ani v žalúdku nenapučia.
Vodné testy, ktoré rozoberáte, sa prikláňajú nepriamo k mojej verzii, t.j., že kvalitné granule môžu nabrať na váhe, ale držia svoj tvar a ak sú ešte aj pevné, je vyhrané.
Môžete nás pls niekto rozsúdiť?
ika1312
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod hriva » Uto 06.03.2012 17:05

ja neviem, granule nezalievam nikdy, podla mna ked krmim kvalitnymi ktore sa nerozmačaju na kašu a nezvacsuju extremne svoj objem, nema vyznam to zalievať :nwm:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod krista » Uto 06.03.2012 21:08

Ja si zas myslím,že všetky grancle bez rozdielu napučia,niektoré viac,iné menej.Nevidím dôvod aby tak konali v žalúdku môjho psa,ja zalievam teplým vývarom,neplávu v šťave - tak cca 1dl,nenechám ich dlho pučať,približne 3 - 4 min. ,premiešam a dám .S úplne suchými sa mi drhol ,triasol hlavu ,asi mu boli hlasné :heh:
Takže ja som za namáčanie :yes:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod ika1312 » Pia 16.03.2012 13:30

Ďakujem za odpovde / Vaše skúsenosti. Ja môjmu psovi (2 ročná fena Shih tzu) granule nikdy nezalievam, aj keď dostávala fakt dosť velké granule od Pro Natura Holistic - losos (mali cca 1,5 cm priemer). Teraz som jej kúpila pre zmenu krmivo od Barking heads - jahňa, aby sa mi lososa neobjedla, lebo tento bol pre ňu čo sa týka škrabania sa najlepší. Je totiž alergicka na niektorú zložku v krmivách (začalo to Royal Caninom), tak si musím dávať pozor na to, čo jej dávam. Skúšala som aj divinu od firmy Faraon, no ani to nebolo ideálne. No čo už. Ona za to nemôže :no:
Ďakujem ešte raz
ika1312
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod j.filip » Pia 27.07.2012 12:50

Testoval som granule značky
1.K9 štenacie pre velke plemena po 2 hodinách namočené v 1l vody je vysledok zo 100g 224g stred je suchy tvrdy zbytok sa da rospučit na kašu... ,

2 Orijen puppy large breed polka spadla dole polka ostala plavat vysledok po 2 hodinách zo 100g je 170 gramov stred tvrdy zbytok na kašu...

3 Royal Canin maxi junior zo 100g bolo 376 gramov granule sa naduli ako spongia a daju sa rospučit na kašu ,

4 Artemis large breed zo 100g bolo 320 :oo: čo ma zaskočilo... granule zostali v celku ale su ako spongia a daju sa rospučit na kašu...

5 Husse stred tvrdsi inak na kašu vysledok zo 100g je 249g

Orijen milo prekvapil ale bohužial moje štena malo z neho vodnaté hnačky netuším prečo ? :( momentalne krmím artemisom ale dokrmím balenie a už ho nekupim !

a teraz mam obrovskú dilemu čím krmiť ? :otaznik: :otaznik:
j.filip
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Praha

Re: Granulové "vodné" testy

Poslaťod juba » Sob 28.07.2012 15:36

a co to vypovídá o kvalitě granulí ?
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy