Perro

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 8:46

Marco Varhol píše:Privatna znacka pre rakusky obchod Perro. Zlozenie :offtopic: No neviem zda sa mi, ze su na tom lepsie aj slovenske krmiva.

http://www.perro.at


PERRO je naozaj privátna značka. Patrí rodinnej firme. Nie je len pre Rakúsky trh - Nemecko, Francúzsko, Švajčiarsko atď.

Zloženie - receptúra je vlastná. Zloženie je tvorené v spolupráci s chovateľmi a veterinármi s ktorými spolupracujú. Takto to robí väčšina firiem.

Téma Slovenské krmivá a ich výrobcovia - k tomu sa nevyjadrujem. Nepoznám ich okrem textu na vreci, tak ako ty nepoznáš krmivo PERRO. Škoda - možno by bol Tvoj názor iný.
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 9:12

unicorn píše:
Zuzula píše:Neviem...dostala som vzorku....hafana spapala...ale podla tej mini vzorky nezistim ci naozaj chutili..alebo to zozrala...lebo to bolo nieco nove...tak skusila.. :lol: ale ujo v PetShope to velmi tlaci do popredia....tak neviem ci su skutocne take dobre...alebo ma len plny sklad tychto granul... :fizel:

ja som sa uz poucil, ze ludia v petshope castokrat vedia toho o granuliach menej ako obycajny laik. najme ak su to len nejake zamestnane predavacky, ktore sa o problematike ani nechcu viac dozvediet a nezalezi im na tom, aby dobre poradili zakaznikovi.


Ďakujem za toho uja :jop:

Takže:
1. skutočne mám záujem aby sa krmivo PERRO umiestnilo na malom slovenskom trhu - preto o ňom rozprávam.
2. som o kvalite krmiva PERRO presvedčený - sám s týmto krmivo kŕmim už takmer rok. Predtým som kŕmil Eukanubou. A nie som odkázaný na krmivo PERRO lebo to mám "lacnejšie". Môj pes je dôležitejší ako peniaze za granule.
3. nejestvuje takzvané najlepšie krmivo. Sú len veľmi dobré krmivá, dobré krmivá a krmivá s dobrou reklamou.
4. na sklade máme dostatočné zásoby - lebo máme aj dostatok zákázníkov (od tých 1,5 kilových psíkov až po 90 kilového vlkodava :smile:
5. o výžive psov viem celkom slušne aj keď určite by som toho chcel vedieť viacej, ale stále sa učím :no:

:vykricnik: Každý majiteľ psa sa musí sám rozhodnúť čím bude kŕmiť. Čím a za aké peniaze. Ešte raz - najlepšie krmivo nejestvuje. Preto ani krmivo PERRO nemôže byť najlepšie, ale je kvalitné. Kto neverí nech vyskúša. Stojí to len pár peňazí :smile:
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 9:28

Marco Varhol píše:Zuzula superpremiovka hmm takze dnes som nasiel dalsie superpremiovky. Propesco, Tesco, Dogex same superpremiovky.
Zlozenie je super len otazne je, co chces krmit. Co stoji kilo? 30-40,-Sk...
Dobre nechapem ako mozete kupovat krmiva s takymto zlozenim. Ked uz chcete podporit takehoto vyrobcu, tak radsej kupujte slovenske krmivo. Snad je aj lepsie. :smile:

Ozaj a co je masova mucka z hydiny? Problem bude asi v tom, ze je to nespravny preklad, lebo nic take sa nikde do krmiv nedava. Jedna sa totiz o masovokostnu mucku a preto z hydiny lebo je nielen najlacnejsia, ale aj najrizikovejsia. :aaa:


Kategorizáciu - Superpremium, premium, potravinové reťazce - robí výrobca - určuje sa to na základe zloženia krmiva.

Keď nerozumieš popisu na etikete, tak si to naštuduj. Preklad je správny. Vysvetlenie v predchádzajúcom príspevku.

Tebou spomenuté krmivá obsahujú okrem iného aj sóju. Videl si v popise krmiva PERRRO niekde sóju. Predpokladám že nie. Nesúď niečo, keď o tom nič nevieš. Vyskúšaj a potom hodnoť. Kľudne aj negatívne. Nemusíš byť v kategórii spokojný chovateľ :smile: Ale hodnoť objektívne. Ja viem, takýto portál znesie toho veľa. Hlavne keď je niekto schovaný za klávesnicou. Ale aj tak ďakujem za Tvoje "poznatky" - použijem ich pri najbližšej prednáške o výžive psov :smile:
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 9:38

Vlado trochu si postuduj ako sa bilancuje krmivo. Masova mucka moze byt, ale predovsetkym musi byt deklarovana presnym nazvom nie hydina. Potom vsak nastava problem s bilanciou. Preto vyrobcovia nakupuju len masovokostne mucky, pretoze maju pre vyrobu a finalny produkt viacero vyhod. Toto krmivo nema dobre zlozenie a o inych pomeroch radsej pomlcim. To je moj nazor. Nic viac.
Preto ani krmivo PERRO nemôže byť najlepšie, ale je kvalitné...
Kvalita to je silne cafe pre toto krmivo ale chapem...
Mna by zaujimalo co si mam predstavit po slovickom Geflügelfleischmehl. Lebo doposial vsetky nakupne ceny tychto mucok ci uz zo Spanielska ci Talianska maju najnizsiu hodnotu. :smile:
Odvaha sa ceni a doviest takyto druh krmiva i ked za nizke dopravne naklady je odvaha, zvlast ked takychto krmiv tu je az az. Ale kedze je to lepsie ako Eukanuba potom no comment.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Perro

Poslaťod unicorn » Pia 13.06.2008 9:41

Vlado píše:1. skutočne mám záujem aby sa krmivo PERRO umiestnilo na malom slovenskom trhu - preto o ňom rozprávam.
2. som o kvalite krmiva PERRO presvedčený - sám s týmto krmivo kŕmim už takmer rok. Predtým som kŕmil Eukanubou. A nie som odkázaný na krmivo PERRO lebo to mám "lacnejšie". Môj pes je dôležitejší ako peniaze za granule.
3. nejestvuje takzvané najlepšie krmivo. Sú len veľmi dobré krmivá, dobré krmivá a krmivá s dobrou reklamou.
4. na sklade máme dostatočné zásoby - lebo máme aj dostatok zákázníkov (od tých 1,5 kilových psíkov až po 90 kilového vlkodava :smile:
5. o výžive psov viem celkom slušne aj keď určite by som toho chcel vedieť viacej, ale stále sa učím :no:

ja som tou reakciou nemal na mysli to, ze sa nevyznas, alebo tak podobne. ani nezhadzujem krmivo perro. vobec to nebolo mierene osobne len som chcel upozornit na to, ze nie kazdy predajca naozaj vie co aj robi. svedci o tom fakt, ze mne ako neskusenemu zacinajucemu majitelovi psa velkeho plemena predali krmivo eminent, s tym, ze je uplne skvele. a take skvele aj skoncilo ako dar v utulku ked som sa dozvedel o tomto krmive a celkovo o vyzive psa viac..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Perro

Poslaťod katka » Pia 13.06.2008 9:44

Ďakujem Vladovi za kompetentnú odpoveď... :jop:

Prikláňam sa k názoru, že ideálne granule neexistujú. Sú buď tie, ktoré psovi sadnú alebo nesadnú.
Ja som sa rozhodla kŕmiť Perrom na základe vlastnej skúsenosti, keď som po výstave Bačkovi dávala asi dva týždne vzorky. Sadli mu, bol najedený, dobre vyzeral, nesmrdel (ako po iných granuliach) a hlavne a pre mňa dôležitá vec, čo zjedol, to v ňom aj zostalo, takže sa to odrazilo aj na exkrementoch.

:joint:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Perro

Poslaťod Puk » Pia 13.06.2008 9:58

Len sa pýtam!!! Mäsová múčka z hydiny - existuje? Pretože kto by už vykosťoval uhynutú, alebo pre ľudský konzum nevhodnú hydinu? Ak existuje, tak zrejme pochádza z hydinového mäsa (bez kosti - napr. kuracie prsia :heh: ), ktoré je v obchode a končí mu doba expirácie (V slovenskom obchodnom reťazci však dokážeme "spracovať" aj takéto mäso :ha: ). Aj keď je Nemecko veľká krajina a obchodov je veľa, koľko ton takéhoto mäsa sa v celom Nemecku dokáže pozbierať na výrobu takejto múčky? Myslím, že toto množstvo dokáže stredne veľký výrobca jedinej značky spotrebovať za 10 dní. Čo robí zvyšok mesiaca a čo robia tí ostatní? Neverím, že obchody kupujú mäso, ktoré nikto nechce, len preto, aby sa z neho vyrobilo krmivo pre psov.... Takže resumé : múčka z hydinového mäsa v krmive pre psov je pre mňa dosť vágny pojem...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Perro

Poslaťod unicorn » Pia 13.06.2008 10:23

ja viem len tolko, ze napriklad v carrefoure v KE su mesacne odpisy 1 000 000,- t.j. veci po zaruke, poskodene atd. nepredajne. a tie vsetky sa nicia vyhadzuju a tak podobne, nemam informaciu, ze by firmy chodili po meso a vyrabali z toho krmivo, aj ked na slovensku tych vyrobcov krmiv asi nie je az tak vela a mozno maju iny system ako v zahranici.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 10:26

Marco Varhol píše:Vlado trochu si postuduj ako sa bilancuje krmivo. Masova mucka moze byt, ale predovsetkym musi byt deklarovana presnym nazvom nie hydina. Potom vsak nastava problem s bilanciou. Preto vyrobcovia nakupuju len masovokostne mucky, pretoze maju pre vyrobu a finalny produkt viacero vyhod. Toto krmivo nema dobre zlozenie a o inych pomeroch radsej pomlcim. To je moj nazor. Nic viac.
Preto ani krmivo PERRO nemôže byť najlepšie, ale je kvalitné...
Kvalita to je silne cafe pre toto krmivo ale chapem...
Mna by zaujimalo co si mam predstavit po slovickom Geflügelfleischmehl. Lebo doposial vsetky nakupne ceny tychto mucok ci uz zo Spanielska ci Talianska maju najnizsiu hodnotu. :smile:
Odvaha sa ceni a doviest takyto druh krmiva i ked za nizke dopravne naklady je odvaha, zvlast ked takychto krmiv tu je az az. Ale kedze je to lepsie ako Eukanuba potom no comment.


Toto je všeobecne ku všetkým granulovaným krmivám:
Pochybuje že výrobcovia kupujú "len mäsokostné múčky". Potom by totižto klamali v dekláracii zloženia a to je v EU trestné.

Ku kvalite krmiva PERRO:
Prečo by to malo byť silné cafe ? Lebo je to privátna značka ? Lebo to nie Masterfoods, Procter and Gamble, Nestle a podobní spracovatelia odpadu z potravinárskej výroby ? Nech rozhodne pes :smile:

Mäsová múčka z hydiny = vysvetlenie som už popísal (čo som našiel inde na internete a hydina je všetko čo má krídla :-)

Záver: najlepšie by bolo nekŕmiť žiadnymi granulami. Ale to každý nemôže a ani nechce. Nie som naivný, všeobecne sa pri výrobe granúl používajú suroviny pre nás neznámeho pôvodu a kvality. Ale potom keď nejaký výrobca napíše, že používa suroviny HUMAN GRADE - teda v kvalite pre ľudí , tak klame ?
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Puk » Pia 13.06.2008 10:50

Unicorn, ja som večný vyrývač :heh: . Ale zamysli sa fakt nad tým, koľko takého "mäsa" sa nazbiera, či reálne môže nazbierať, aby stredne veľká firma vyprodukovala za týždeň povedzme 30 ton granúl? Píšeš : firmy chodia po mäso a vyrábajú krmivo... Tak sa to, myslím, nedeje a ani sa nemôže. Suroviny živočíšneho pôvodu by sa mali (musia?) likvidovať v prevádzkach na to určených. Takými sú Asanačné ústavy (kafilérky). Prevádzku kafilérky poznám spred 20 rokov (možno sa odvtedy niečo zmenilo, a možno ani veľmi nie), takže pokladám za utópiu vyrobiť špeciálne z takejto suroviny šaržu čistej mäsovej múčky, zvlášť, keď viem, ako to tam chodilo. Resp. sa mi to zdá nereálne... Odpisy v Carefoure - môžu byť, ale podľa mňa sa týkajú viac zeleniny a mlečnych produktov, skrátka vecí rýchlo podliehajúcich skaze. Aj keď v tých odpisoch je postrkané kdečo, vrátane krádeži LCD televízora :heh: ..
A keďže som vyrývač, ešte ťa odcitujem : Eminent skončil v útulku... Sranda, všetko čo kúpime, alebo dostaneme a je nevhodné, končí v útulku. A zaujímavé na tom je, že všetky tie "škodlivé, nezdravé a temer ohrozujúce zdravie a život NÁŠHO!!! psa) veci, tým zvieratám v útulku nielenže neuškodia, ale ešte im padnú na úžitok... A tak sa natíska otázka : sme frustrovaní, alebo posadnutí tým pravým IDEÁLOM pre nášho psa? Ideálom, ktorý vlastne ani neexistuje? Tak o čom sa to vlastne stále dookola točí?
Sorry, to nebolo nič osobné proti tebe. Ale rád rýpem do vecí z rôznych uhlov... :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Perro

Poslaťod unicorn » Pia 13.06.2008 11:03

Puk píše:Unicorn, ja som večný vyrývač :heh:

v prvom rade ked chces vyryvat najprv poriadne citaj..
Puk píše: Píšeš : firmy chodia po mäso a vyrábajú krmivo...

to pisal niekto iny, ja som napisal, ze o tomto informaciu nemam... wtf?? :nwm:
Puk píše:ak sa to, myslím, nedeje a ani sa nemôže. Suroviny živočíšneho pôvodu by sa mali (musia?) likvidovať v prevádzkach na to určených. Takými sú Asanačné ústavy (kafilérky). Prevádzku kafilérky poznám spred 20 rokov (možno sa odvtedy niečo zmenilo, a možno ani veľmi nie), takže pokladám za utópiu vyrobiť špeciálne z takejto suroviny šaržu čistej mäsovej múčky, zvlášť, keď viem, ako to tam chodilo. Resp. sa mi to zdá nereálne... Odpisy v Carefoure - môžu byť, ale podľa mňa sa týkajú viac zeleniny a mlečnych produktov, skrátka vecí rýchlo podliehajúcich skaze. Aj keď v tých odpisoch je postrkané kdečo, vrátane krádeži LCD televízora :heh: ..

toto je pre mna bezpredmetne, kedze ako som predtym spomenul. nie ja som pisal o tom, ze z tychto obchdov sa zbieraju suroviny a vyraba krmivo.
Puk píše:A keďže som vyrývač, ešte ťa odcitujem : Eminent skončil v útulku... Sranda, všetko čo kúpime, alebo dostaneme a je nevhodné, končí v útulku. A zaujímavé na tom je, že všetky tie "škodlivé, nezdravé a temer ohrozujúce zdravie a život NÁŠHO!!! psa) veci, tým zvieratám v útulku nielenže neuškodia, ale ešte im padnú na úžitok... A tak sa natíska otázka : sme frustrovaní, alebo posadnutí tým pravým IDEÁLOM pre nášho psa? Ideálom, ktorý vlastne ani neexistuje? Tak o čom sa to vlastne stále dookola točí?
Sorry, to nebolo nič osobné proti tebe. Ale rád rýpem do vecí z rôznych uhlov... :ahoj:

co sa tyka eminentu. urcite je to lepsia volba pre psa v utulku, ktory mozno dovtedy sa hrabal v odpadkoch a pozieral hovna a zdochliny. tiez je to na majitelovi co chce pre svojho psa, ja som od zaciatku chcel nieco lepsie. su to stenacie granule pre velke plemena. stena velkeho plemena ma dost velke naroky na vyzivu ked rastie. a granule eminent toto nesplnaju. v utulku ich mozu dat hocijakemu psovi aj dospelemu, tam to nekategorizuju. tiez pochybujem, ze sa v utulku boja o kazdeho psa, aby mal spravne vyvinute klby a nemal displaziu a podobne... takze hadam vysvetlenie staci..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Perro

Poslaťod Puk » Pia 13.06.2008 11:39

unicorn píše:ja viem len tolko, ze napriklad v carrefoure v KE su mesacne odpisy 1 000 000,- t.j. veci po zaruke, poskodene atd. nepredajne. a tie vsetky sa nicia vyhadzuju a tak podobne, nemam informaciu, ze by firmy chodili po meso a vyrabali z toho krmivo, aj ked na slovensku tych vyrobcov krmiv asi nie je az tak vela a mozno maju iny system ako v zahranici.


Tak neviem, asi som toto písal ja.... :oo:

Ja som neútočil s Eminentom na teba. Len som si dovolil povedať, že všetky tie "strašne škodlivé" granule odnesieme, keď nášmu psovi nesadli, do útulku a tam väčšinnou sadnú a neublížia nikomu. Bolo to myslené všeobecne! Dovolil som si napísať len takú malú pripomienku, že "varíme z pary" a vedieme tu siahodlhé diskusie o textoch na vreciach s granulami, ktoré aj tak na 95% nič neriešia.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Perro

Poslaťod unicorn » Pia 13.06.2008 12:49

nemam kontakt na ocnych ale
unicorn píše:ja viem len tolko, ze napriklad v carrefoure v KE su mesacne odpisy 1 000 000,- t.j. veci po zaruke, poskodene atd. nepredajne. a tie vsetky sa nicia vyhadzuju a tak podobne, NEMAM informaciu, ze by firmy chodili po meso a vyrabali z toho krmivo, aj ked na slovensku tych vyrobcov krmiv asi nie je az tak vela a mozno maju iny system ako v zahranici.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Perro

Poslaťod Puk » Pia 13.06.2008 13:07

Asi sme si nerozumeli. Suroviny živočíšneho pôvodu sa nemôžu vyhadzovať, väčšinou sa druhotne spracúvajú. A teda aj mäso. Ani ja som nehovoril o tom, že si do Carefouru po mäso po expirácii príde firma, čo vyrába granule. Myslím, že sa len doťahujeme o slovíčka. :ahoj: Podstata mojej "úvahy" bola v tom, či vôbec reálne existuje mäsová múčka, ako zdroj, či surovina na výrobu granúl pre psov podľa Vladovej definície. Pochybujem o tom... Ale dúfam, že sa do mňa zase "neobuje" pre zmenu Vlado... :lol:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Perro

Poslaťod unicorn » Pia 13.06.2008 13:09

aha, tak sme sa nerozumeli, ja som na tu mucku vobec nereagoval... :ahoj:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy