Perro

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Perro

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 14:36

Takze zhrnem. Perro je velmi kvalitne krmivo, ktore jedine pouziva masovu mucku zvlast ta hydinova je fantasticka, len si predstavte tu zmes hydiny v jednom. Fakt genialne. Doplnene o psenicu, psenicnu muku, psenicne otruby a propylgallate je idealne pre hypoalergennych psov, zvlast pre tych, ktori poznaju pojem dermatitis. Obcas sa z toho velkeho sna treba aj zobudit. Vlastna receptura... :heh: To sa im teda po tych skusenostiach s chovatelmi a veterinarmi podarilo velke dielo.
Klobuk dolu. :winner:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Perro

Poslaťod Van » Pia 13.06.2008 14:45

Vyskusali sme uz kadejake granule, vzdy sme siahali po tych tak s oblubou oznacovanych ako superpremiove atd. Niektore sadli viac, ine menej...no skor ci neskor sa objavil problem, minimalne s nezravostou. Po operacnom zakroku sa travenie hafanovi rozhodilo uplne, rok sme hladali najlepsiu volbu, aby ho neprehanalo, nenaduvalo, aby stolica bola mala a spravnej konzistencie, aby mal peknu srst, necitil stale hlad atd. Az som sa odhodlala na krmenie podla BARFu, vsetko by bolo fajn, keby sa neukazal opat problem s travenim. Moj pes ma problem s akymkolvek cervenym masom a vnutornostami...hovadzie, srdcia atd. vyvrati alebo ho z toho riadne prezenie. Krmit len kuracimi prsiami, obcas rybou je dost nakladne, takze som hladala alternativu konzerv, ktore by sme mohli do toho kombinovat...vyskusali sme ich opat niekolko, vychvalene, kvalitne, drahe atd...nesadli...az mi kamaratka povedala, ze krmi Perrom, pre mna to vtedy bola noname znacka a nemala som chut riskovat, tak som na to nejak pozabudla...potom mi vsak tuto znacku spomenulo viac ludi, nakoniec som sa rozhodla po tom patrat a dopatrala som sa aj k ludom od flatov (v zahranici) ktori tymto krmia, su to prevazne pracovne vedene psiky. Tak som sa rozhodla to skusit a uz druhy mesiac krmime "surovo-mokrou" stravou (zastupenie "mokrej" stravy je prave Perrom) a ziadne problemy. Ocividne sa zlepsila srst, stolica je menej casta a taka ako ma byt a konecne mam pocit, ze moj pes nie je stale hladny, nedokrmuje sa vonku drevom, korienkami a pod. Granule som sice neskusala, zatial nebol dovod, ale konzervy hafanovi sadli, aj ked musim tiez vyberat, aby neobsahovali vela hydiny. (zrejme ten podiel vnutornosti tam mu robi problem, kedze s normalnou svalovinou problem nema, ale to je problem jeho zazivania, nie konzerv ako takych).
Tym som len chcela povedat, ze my ako ludia sa mozeme snazit o to najlepsie pre nasho psika, ale o tom, co je prenho najlepsie nakoniec aj tak rozhodne on sam, pretoze nie vzdy mu to nase "najlepsie" aj sadne a robi dobre.
A tiez je niekedy lepsie vyskusat, ako hned odsudit. Keby som sa k tomu postavila na zaklade niektorych tu odprezentovanych nazorov, dnes by som asi stale hladala cim krmit psa. Teraz mame uz po probleme a dufam, ze na dlhu dobu.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 14:52

Marco Varhol píše:Takze zhrnem. Perro je velmi kvalitne krmivo, ktore jedine pouziva masovu mucku zvlast ta hydinova je fantasticka, len si predstavte tu zmes hydiny v jednom. Fakt genialne. Doplnene o psenicu, psenicnu muku, psenicne otruby a propylgallate je idealne pre hypoalergennych psov, zvlast pre tych, ktori poznaju pojem dermatitis. Obcas sa z toho velkeho sna treba aj zobudit. Vlastna receptura... :heh: To sa im teda po tych skusenostiach s chovatelmi a veterinarmi podarilo velke dielo.
Klobuk dolu. :winner:


Marco, ty si sa nechal uniesť emóciami :aaa:
Preboha veď tu nikto nepísal, nehovoril , nečítal a neviem čo ešte, že nejaké krmivo PERRO je hypoalergénne.
A ja som sa už tešil že bude nejaká relatívne rozumná diskusia :ua: No čo už. Inak prečítal som si viac Tvojich príspevkov na tému granule. Mám taký pocit, že podľa Teba sú všetky nanič.

Otázka 1: Čím kŕmiš Ty ? Čo je podľa Teba najlepšie alebo aspoň "kvalitné" ?
Otázka 2: Ak som dobre postrehol, tak si bol na Interzoo. Aj ja. Za koho "kopeš" ? :smile:
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod michaelak » Pia 13.06.2008 15:16

Chcela som sa len spytat, preco v AT stoji toto krmivo 51 € vratane Mwst. a este Versand ZADARMO !!! (Royal Premium 20 kg balenie) a na SK stoji to iste krmivko 1900 koruniek? To dovozca nakupuje za koncove ceny? :pac: Alebo pekne velka marza, ako je na SK zvykom? :aaa:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Perro

Poslaťod Zuzula » Pia 13.06.2008 15:27

Cize...zatial som z tejto konverzacie zistila, ze Perro teda je kvalitne krmivo, najviac ma dokazu presvedcit hlavne ludia, ktory s tym maju vlastnu skusenost, :vykricnik: pretoze ja sama sa prilis nevyznam v zlozeniach krmiva, neviem co a v akych mnozstvach by malo obsahovat....
Vladovi - pardon za oznacenie "ujo" ked rychlo pisem, pouzivam prve slova co ma napadnu :hi: ...nic v zlom, aj ked neviem ci si naozaj ten ujo... :lol: ak ano, neber tu nedoveru v tvoje znalosti osobne..ale skusenost mam taku, ze uz som naletela predajcovi, resp, predavacke, ktora sa akoze vyznala a ja v tom case som nemala absolutne ziadne znalosti o krmivách :pac: ......z toho ta opatrnost pri predajcoch...neverim neverim neverim :lol:

aj ked ako som pisala...zdalo sa ze "ujo" sa vyznal no... :ach:

Zatial naozaj neviem ci havovi chuti perro, lebo vzorka je mala teda aspon na tu moju svinu..:D a pri nej co je nove, to sa hned zožere :D ale ProPlanka po dlhsom case prve co naozaj chuti...takze zatial zostavam pri tom...
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 15:57

michaelak píše:Chcela som sa len spytat, preco v AT stoji toto krmivo 51 € vratane Mwst. a este Versand ZADARMO !!! (Royal Premium 20 kg balenie) a na SK stoji to iste krmivko 1900 koruniek? To dovozca nakupuje za koncove ceny? :pac: Alebo pekne velka marza, ako je na SK zvykom? :aaa:


Takže cena krmiva je tvorená z ceny bez DPH a z DPH. V Rakúsku je DPH na krmivá 10%, na Slovensku 19%.

Kalkulácia 51 EUR * 34 (pri tvorbe cien bol kurz 1 EUR = 34,niečo SKK) * 1,09 (to za tú vyššiu DPH)
Rekapitulácia: 51 EUR * 34,232 SKK * 1,09 = 1.903 SKK s DPH
Takže žiaden "SK" zvyk :no:
No a že je teraz kurz lepší ? Nedá sa meniť ceny každý deň. Keď bude v SR Euro, bude aj nový cenník. A určite bude kopírovať ceny v AT. Na výšku DPH sa musíš ale bohužiaľ sťažovať inde.

Doprava zadarmo - máš vôbec predstavu koľko stojí poslať 20 kg vrece cez celé Slovensko ? Vieš aké sú obchodné podmienky prepravných spoločností ? Ja áno. Keď chceš mať lacnú dopravu, musíš posielať mesačne stovky zásielok.
Keď posielaš len pár desiatok, doprava je drahšia. Pozri si napríklad cenník UPS. Samozrejme zmluvný partner má zľavu. Ale tá sa riadi už spomenutými pravidlami. Ešte malá poznámka - tú dopravu má zdarma výrobca.
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 16:28

Vlado skoda mohli sme pri US stankoch pokecat. Nekopem za nikoho ale vlastne ano ale tyka sa to jednej technologie a nie granul. Vies granule su nutne zlo ale ked uz tak aspon nech su vyrobene z cistych surovin a nie z odpadov. Privatna znacka je znacka ktora sa pouziva pri vyrobe granul ako produkt,ktory si das vyrobit pod svojim nazvom. Vacsinou na jednu davku cca 3 tony. Receptura pokial nie je patentovana a vacsina uz davno nie je vid Eukanuba, tak je zdarma.
Budem sa opakovat este raz slovo kvalita u granul je silna kava.
Nie je mojim zaujmom tu hanit nejake krmiva, ale zlozenie ked je spatne tak sa vyjadrim. To je vsetko a ked si myslis, ze krmivo ma kvalitne suroviny tak to chce navstivit vyrobcu hydinovej mucky, v Rakusku myslim ani nie je ziadny vyrobca vacsinou nakupuju od vyrobcov na severe Talianska ci Spanielska. A ked is to este nepochopil, prave masovokostna mucka je na rozdiel od masovej mucky ten spravny produkt, pretoze potrebujeme dostat touto cestou vyvazeny pomer Ca a P do granul a ked chceme dodrzat optimum 1,2:1.
Toto krmivo ma vela rizikovych faktorov pre intoleranciu a ja netvrdim ze ma byt hypoalergenne ale v tomto pripade je dost rizikove. :jop:

Este k cenam. Ak nakupujes toto krmivo za viac ako 1Euro/kg tak na tebe pekne ryzuju. Za privat si musis priplatit. :haha:
Naposledy upravil Marco Varhol dňa Pia 13.06.2008 16:33, celkovo upravené 1
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Perro

Poslaťod michaelak » Pia 13.06.2008 16:29

Milý ujo Vlado, veľmi pekne ďakujem za výklad o tvorbe cien. Takže v rámci EU nakupujete bez DPH, predpokladám, že nie za cenu , ktorá je na webe (51 €), ale za cenu pre veľkoodberateľov, alebo distribútorov, čiže minimálne o 25% menej - to by v zásade malo pokryť Vašu maržu. Nech počítam, ako počítam, vychádza mi to aj pri Vašom kalkulačnom kurze nasledovne: Cena , uvedená na webe : 51€ vrátane Mwst = 46,36 bez DPH v Rakúsku - maoobchodná cena... Váš nákup (môj skromný odhad -25%) = 34,77 € bez DPH v Rakúsku. Pri Vašom kalkulačnom kurze teda Váš nákup tu = 1182,20 Sk. Vaša marža teda predstavuje cca 35%. (Možno sú Vaše nákupné ceny lepšie, ako sa ja domnievam, možno máte aj zľavu väčšiu ako 25% z maloobchodných cien, je to len môj skromný odhad). Už táto Vaša obchodná prirážka vo výške 35 je podľa mňa "tradičný slovenský folklór" . No a čo sa týka dopravy v Rakúsku zdarma - áno, má ju výrobca, kde predpokladám nakupujete aj Vy, alebo snáď nakupujete od nejakého priakupníka v AT ? Výrobca s určitosťou hraničiacou s istotou je v rámci tejto ponuky schopný doviezť Vám krmivko napr. do Kittsee, kde si ho môžete prevziať, takže Vaše dopravné náklady sú zanedbateľné... Chápem, že na SK nieje možné posielať krmivo bez dopravných nákladov, nakoľko tieto tvoria zrejme nezanedbateľnú položku - toto som ale ja od Vás nežiadala...Poukazovala som len na to, že v rámci AT majú dopravu zadarmo... No a k samotnému krmivu: podľa zloženia je to pekná stredná trieda, mňa nepresvedčil hlavne Propylgalát ako možný zdroj alergií !!!, myslím, že sú na trhu krmivá, kde je chémia úplne mimo. Takých krmív ako Perro je na tomto trhu dostatok. Nechcem Vás týmto uraziť, to v žiadnom prípade, len prezentujem svoj názor.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Perro

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 16:49

MichaelaK tvoj skromny odhad je ozaj velmi skromny. Myslim, ze bavit sa o cenach a prepoctoch je nezmysel. Tak napr ked si v Anglicku otvorim obchod s Pet-produktami tak moj rabat musi byt min50% a viac. Podobne podla mojich informacii aj v Italy maju obchodnici tento rabat, v Spanielsku napr. v Barcelone kamarat robi s cca 30% rabatom. V Nemecku je bezne 50%.
Ceny vyrobcov su ine ako obchodnikov, ktori si len davaju vyrabat privat. Tak napr 1kg balenie ma najdrahsi obal a potom maso.

Na tomto obale asi pracovali dedicky zo zakladnej skoly aj to dost pochybujem, lebo tam by sa urcite nasiel borec, co by im spravil poriadny obal.Obrázok
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Perro

Poslaťod michaelak » Pia 13.06.2008 17:00

Marco, som si istá, že môj odhad bol veľmi skromný, narážala som na fakt, že pracovať pri obchode s krmivami s prirážkou väčšou ako 30% považujem za ZDERSTVO. A pri mojom skromnom odhade to vychádzalo na 35%. Takže ak má dotyčný pán , ako dovozca iné (rozumej ešte lepšie) nákupné podmienky, tak nieje o čom. Myslím, že krmivo sa na trhu dlho neudrží, trh je presýtený podobnými krmivami, nielen Privat Label Marketovkami, ide len o to, koľko ľudí sa podarí presvedčiť napr. aj hodinovými výkladmi o super kvalite krmiva. Neviem, čo ešte dodať, mňa zloženie iste nepresvedčilo. Neviem, prečo dovozca na svojich stránkach neinformuje svojich zákazníkov aj o pridanom Propylgaláte ? :ua: To asi tiež nebolo predmetom prednášky v predajni. A ešte by možno stálo za hriech informovať aj o možných prípadných konzervantoch v surovine FischMehl. Či tento privát nakupuje ryby sám a potom si ich spracováva? Asi ťažko.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Perro

Poslaťod Marco Varhol » Pia 13.06.2008 17:35

V poslednom case sa tu roja dovozcovia krmiv chvaliaci svoj produkt. Ok, pokial ma cenu sa o tom novom krmive bavit a zlozenie je aspon standartne urcite to je prinos hlavne pre zdravie nasich psikov. Je to urcita forma reklamy ale bola by skoda keby to admin zacal vymazavat. Myslim si, ze je dobre si povedat svoj nazor a mozno aj ten dovozca pochopi za kratky cas, ze slapol vedla. Otazkou ostava kolko psov si to odnesie, vdaka rizikovym faktorom v krmive. V case ked vyrobcovia menia receptury vid uz coskoro Eukanuba,Trainer, Hills atd, a opustaju suroviny, ktore su najcastejsich proteinovym alergenom pridu tzv privataci prinasajuci na trh uplny opak. Vyrobcovia dobre vedia, ze chvalit sa s BHA,BHT ci propylgallatom je cesta veduca k znizeniu predajnosti a preto sa tieto informacie vacsinou zatajuju. Bolo by snad vhodne keby Vlado uviedol na obale velkymi pismenami ,ze krmivo obsahuje propylgallate. :joint: To vsak je nerealne, pretoze sam vie ako mu to uskodi.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Perro

Poslaťod Amaguk » Pia 13.06.2008 17:46

pre mna v prvom rade - zatajovanie konzervantov v krmive svedci vela o etike predaja :ua:
od takychto firiem je lepsie utekat a nie im platit peniaze :dunco3:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 17:49

MichelaK závidím Tvojmu zamestnávateľovi - robíš určite zadarmo :pac: Toľko k cenám, marži, zisku a iným obchodným drobnostiam.

Je mi ľúto, ale nemáš pravdu že na stránke dovozcu nie je uvedený Propylgalát - je tam. Nie je čo skrývať. Treba len čítať :jop:

E310 - Propylgalát nie je konzervant ale ANTIOXIDANT.
Je povolené používať ho v mnohých potravinách (pre ľudí) a v krmivách (pre zvieratá), aby bolo zabezpečená atioxidácia tukov.
Nachádza sa napríklad v rôznych pochúťkach obsahujúcich obilie, v instantných polievkach, koreninách atď.
Propylgalát môže spôsobovať alergickú reakciu u citlivých ľudí a zvierat.

Propylgalát sa nachádza v prírode ale vyrába sa aj synteticky. Od technológie je tu ale Marco :smile:

Iné tiež E-čka:
E300 - Vitamín C
E306 - Vitamín E alebo Tocopherol prírodného pôvodu
E307 - Vitamín E alebo aj alpha-Tocopherol syntetického pôvodu

Pre tých čo sa boja É-čok - už ste si niekedy prečítali etiketu nejakého výrobku ktorý konzumujete vy ?
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Vlado » Pia 13.06.2008 17:54

Marco Varhol píše:V poslednom case sa tu roja dovozcovia krmiv chvaliaci svoj produkt. Ok, pokial ma cenu sa o tom novom krmive bavit a zlozenie je aspon standartne urcite to je prinos hlavne pre zdravie nasich psikov. Je to urcita forma reklamy ale bola by skoda keby to admin zacal vymazavat. Myslim si, ze je dobre si povedat svoj nazor a mozno aj ten dovozca pochopi za kratky cas, ze slapol vedla. Otazkou ostava kolko psov si to odnesie, vdaka rizikovym faktorom v krmive. V case ked vyrobcovia menia receptury vid uz coskoro Eukanuba,Trainer, Hills atd, a opustaju suroviny, ktore su najcastejsich proteinovym alergenom pridu tzv privataci prinasajuci na trh uplny opak. Vyrobcovia dobre vedia, ze chvalit sa s BHA,BHT ci propylgallatom je cesta veduca k znizeniu predajnosti a preto sa tieto informacie vacsinou zatajuju. Bolo by snad vhodne keby Vlado uviedol na obale velkymi pismenami ,ze krmivo obsahuje propylgallate. :joint: To vsak je nerealne, pretoze sam vie ako mu to uskodi.


:vykricnik: Už som to napísal, nič nezatajujeme. Traba len čítať. Dokonca to tam je rovnako veľkým písmom ako všetko ostatné.

Ešte si ale neodpovedal na otázku čím kŕmiš ty ? A tá istá otázka platí aj pre Michelu :smile:
Vlado
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Perro

Poslaťod Amaguk » Pia 13.06.2008 17:55

ten antioxidant ma zabranit oxidacii, je to teda konzervant :no:
a nie su Ecka ako Ecka :no:

etikety citam...preco sa pytas?
teda - je viem preco sa pytas, ale ak tym chces naznacit, ze kedze aj ludia pojedaju kopec chemie, tak preco by nemali psi, tak to je velmi zvlastny argument... :ach:
navyse - od tych etikiet hlavne ocakavam, ze ma budu pravdivo informovat o zlozeni vyrobku a nie zavadzat a zatajovat, ergo v konecnom dosledku klamat
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy