Kŕmenie 6 dní zo 7

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Trixi » Uto 19.08.2008 14:58

My máme veľké aj malé plemená a každá nedeľa je pôstna. Samozrejme okrem šteniat do 6 mesiacov, a kotných a kojacich súk.
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod unicorn » Pon 25.08.2008 11:58

RoyalCanin píše:Ja neviem, asi je to individualne...Teraz hovorim za seba - niektore male plemena maju sklony k hypoglykemii a mali by dostavat zrat 2x do dna aj v dospelosti. Takze pre taketo asi postny den nebude vhodny.

a u velkych plemien sa tiez odporuca davku rozdelit do dvoch za den, pretoze su nachylnejsie k torzii zaludka a to najme ked sa moc prezeru a majitel nevie dohliadnut, aby potom boli par hodin v klude. takze radsej menej a castejsie. ako jedna velka davka za den.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Kyra9 » Pon 25.08.2008 14:01

Ahojte. No ja si vobec neviem predstavit, ze by som dala hafanom postny den. Davam im jest dvakrat denne, rano, vecer a niekedy ked dam vecer malo, resp. nedam, tak mi bavoracka rano vygrcia zaludocnu stavu alebo co to je. Ani zmena prostredia ich neodradi, pazrave su obidve, aj jazvecicka.
Raz som skusila pred vystavou nekrmit a to sa nedalo ani vystavovat, v kruhu na mna zacala bavoracka stekat a silou mocou sa dobijat do piskot, co som mala vo vacku a pritom inokedy sa vystavila aj sama.
Cize podla mna to dost zalezi od hafanov (keby som teraz cez vikend svagrovmu kopovovi granule nezaliala rybacim olejom, tak ma postne aj cele dva dni) :smile:
Kyra9
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 166
Bydlisko: Bratislava

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Efa » Pon 25.08.2008 14:44

hmmm ja osobne krmim taktiez rano a vecer a 7 dni do tyzdna, jedine vynimky su ked sme v lete na dovolenke - na vycvikovom tabore - tak tam krmim len 1 x denne. Dokonca ani v dnoch kedy ideme na stopy to nie je inak - bezne ked sme doma tak sa skoro rano ide na stopy a potom doma dostane este svoju krmnu davku, na tabore su ranio iba stopy a vecer po vycviku cca o 20:00 je riadna vecera. Po kazdom krmeni u nas vzdy nasleduju 2 hodinky intenzivneho pokoja.

Moj nazor je ten ze vynutena hladovka nema ziadne opodstatnenie, porovnavanie psa domaceho z vlkom alebo inym divo zijucim zvieratom mi pride trosku od veci, pes nie je nuteny si nic lovit a je zvyknuty na to ze ho krmi jeho gazda a teda ak mu gazda zrazu neda zrat tak si myslim ze si to skor spoji s trestom ... pricom u divo zijucich zvierat je od malicka budovany reflex lovenia si koristi a teda ak neulovi nema takze nepovazuje to za ziadny trest ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod NemesiS » Pon 25.08.2008 17:14

unicorn píše:
RoyalCanin píše:Ja neviem, asi je to individualne...Teraz hovorim za seba - niektore male plemena maju sklony k hypoglykemii a mali by dostavat zrat 2x do dna aj v dospelosti. Takze pre taketo asi postny den nebude vhodny.

a u velkych plemien sa tiez odporuca davku rozdelit do dvoch za den, pretoze su nachylnejsie k torzii zaludka a to najme ked sa moc prezeru a majitel nevie dohliadnut, aby potom boli par hodin v klude. takze radsej menej a castejsie. ako jedna velka davka za den.


unicorn...ja keď dám mojej pesine plnú dávku, že ju nerozdelím na ráno a večer ale iba 1 x 24 h tak sa mi zoserie.
dokonca, ja keď dám iba troška viac, ako mám nastavené, tak hnačka..no nie úplne tekutá, sú tam badateľné hrudky, aj kôpka má tvar pyramídy, nie že zaleje pol dvora..
takže u mňa skôr nutnosť.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy