Dante

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Dante

Poslaťod Margita » Štv 03.02.2011 18:27

tak to je uz ine :smile: by sa to tam mohlo presunut :smile: Mackieeeeeeeeeeeeee :rose:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dante

Poslaťod Mackie » Štv 03.02.2011 18:31

ona bola aj tu taka podobna, neviem kam sa vyparila
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dante

Poslaťod haff » Pia 20.12.2013 15:30

tonamie píše:Môj ot bol pre Margitku. V Kauflande sú aj Dante polomakke kolieska, niečo na spôsob Frolica (veľa soli) a Dante malo v zložení cukor, takže :nie: Ono je ťažké presviedčať ľudí, že to kompletné hypermarketové krmivo nie je až tak kompletné a stále mi je záhadou koľko ľudí s tým kŕmi psov celý život a sú navonok ok.


záhadou? treba skúsiť a zistíte že nieje žiaden rozdiel v granulách iba v cenách.navonok ok? čo si myslíte že vo vnútri hnijú? :yes: všetko je o genetike ak raz má dane geneticky dobré vlohy tak ho môžete kŕmiť aj šrotom a bude daleko lepšie vyzerať ako pes bez dobrého genet. základu chovaný super drahými granulami.
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Dante

Poslaťod Exor » Pia 20.12.2013 16:11

Haff, podľa teba je úplne to isté, ak niekto použije na výrobu krmiva mäso, niekto mäsovokostné múčky a niekto iba zobáky, perie, paprčky,... ak niekto použije ako vlákninu ovocie a zeleninu, alebo niekto celulózu, či piliny? Sorry, ale takéto múdrosti ako si dal v predchádzajúcom príspevku, majú úroveň dvoch ožranov v krčme po desiatich pivách, čo sa "zrazu rozumejú do každej načatej témy". Krmivá sa vyrábajú aj z odpadu, aj z prvotriednych surovín a niektoré aj z pre psa nestráviteľných a nevyužiteľných surovín. Cena je pri všetkých troch typoch krmív vždy nadhodnotená o to, koľkými rukami musí prejsť ku konečnému spotrebiteľovi. Ale aká je teda výrobná cena krmív v hypermarketoch? Čo za surovinu do toho krmiva musia dávať, keď to krmovo dokážu vyrobiť tak lacno? Maj si svoj názor a krm čím chceš, ale nebalamúť ostatných, na toto nikto nie je zvedavý, tu sa krmivá rozoberajú o niekoľko levelov vyššie, ako ich hodnotíš ty.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dante

Poslaťod Margita » Pia 20.12.2013 16:14

Exor píše:Haff, podľa teba je úplne to isté, ak niekto použije na výrobu krmiva mäso, niekto mäsovokostné múčky a niekto iba zobáky, perie, paprčky,... .

...a niekto utratenych psov :blee:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dante

Poslaťod haff » Sob 21.12.2013 21:23

Exor píše:Haff, podľa teba je úplne to isté, ak niekto použije na výrobu krmiva mäso, niekto mäsovokostné múčky a niekto iba zobáky, perie, paprčky,... ak niekto použije ako vlákninu ovocie a zeleninu, alebo niekto celulózu, či piliny? Sorry, ale takéto múdrosti ako si dal v predchádzajúcom príspevku, majú úroveň dvoch ožranov v krčme po desiatich pivách, čo sa "zrazu rozumejú do každej načatej témy". Krmivá sa vyrábajú aj z odpadu, aj z prvotriednych surovín a niektoré aj z pre psa nestráviteľných a nevyužiteľných surovín. Cena je pri všetkých troch typoch krmív vždy nadhodnotená o to, koľkými rukami musí prejsť ku konečnému spotrebiteľovi. Ale aká je teda výrobná cena krmív v hypermarketoch? Čo za surovinu do toho krmiva musia dávať, keď to krmovo dokážu vyrobiť tak lacno? Maj si svoj názor a krm čím chceš, ale nebalamúť ostatných, na toto nikto nie je zvedavý, tu sa krmivá rozoberajú o niekoľko levelov vyššie, ako ich hodnotíš ty.

tu som nemal celkom za potrebu hodnoti granule,ale vplyv génov a že krmivá majú len menšie percento vplyvu. viď kulturistu cigánskeho pôvodu pána .Cibulku kde sa vypracoval za akých podmienok a stravy a chod do fitka do ktorého len chceš opýtaj sa chalanov koľko investujú do stravy a čo dosiahli :jazyk: a občas zájdi aj do tej krčmy, budeš múdrejší :heh:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Dante

Poslaťod Exor » Sob 21.12.2013 23:41

Práve kulturistiku a fitness si použil ako veľmi zlý príklad. Každý normálny bodybuilder, ktorý do toho viac vidí ti povie, že strava tvorí 80% úspechu a drina zvyšných 20%. Strava zo vším všudy - teda energetická hodnota prijímaných surovín, ich využiteľnosť a odpad. Genetika u muža má vplyv na to, aký typ postavy môže dosiahnuť a či u neho prevládajú červené, alebo biele svalové vlákna. Každopádne, pri každom type postavy (endomorf, mezomorf, ektomorf) môžeš dosiahnuť skvelé výsledky! Koľko peňazí dá kto do výživových doplnkov je ukazovateľ ničoho. Niekto sa vypracuje aj bez akýchkoľvek doplnkov a niekomu nepomôžu ani tie. Základom je strava, správna technika, správny prístup, motivácia, psychika. Pritom môže džgať do seba proteíny i kreatín, ak kupuje čínske :kak: , ktoré telo nedokáže spracovať a využiť, nemusí brať radšej vôbec nič, pretože si skôr ničí obličky. A takto presne to funguje aj u granúl. Popol, celulózu, piliny, bielkoviny získané z peria, pazúrov a pod. sú len málo využiteľné, až vôbec nevyužiteľné.
Cibulku si tiež použil ako veľmi zlý príklad, pretože na úrovni, na ktorej on tento šport robí, by to nezvládol bez anabolík. Nerobí naturálnu kulturistiku. Dostal dokonca 5 ročný trest (1998-2003), pretože sa odmietol dostaviť na dopingovú kontrolu.
Takže sorry, kašlem na krčmové keči, radšej študujem hlbšie do problematiky. Hovorím, maj svoj názor, ale nestavaj ho na úroveň pravdy, keď sa tomu nevenuješ hlbšie.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dante

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 0:45

ok možno to nebol dokonalí príklad.ale genetika a vrodené predispozície sú viac ako strava ak raz máš dačo geneticky dané napr chorobu ..... tak stým nespravíš ani stravou nič môžeš žuvať čo len chceš . citujem teba "Niekto sa vypracuje aj bez akýchkoľvek doplnkov a niekomu nepomôžu ani tie." a čím to je" genetika"
..................................................................................................................................................
môj názor :lol: či to malo byť na vrchu?
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Dante

Poslaťod Exor » Ned 22.12.2013 10:54

Nepopieram, genetiká hrá dôležitú rolu, ale to neznamená, že môže dlhodobo organizmus fungovať na nestráviteľnej a nevyužiteľnej strave.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dante

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 13:51

to ani ja netvrdím ! ale predpokladám že chovatelia celí život nekŕmia len granulami jednej značky, a občas hodia aj dačo varené poprípade surové ..... ak áno!!!? skúste si to či vydrží váš organizmus stále tú istú stravu .....
...................................................................................................................................................upozornenie : toto je len môj názor ,nemusíte sa sním stotožňovať ....
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Dante

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.12.2013 15:43

haff píše:ale genetika a vrodené predispozície sú viac ako strava ak raz máš dačo geneticky dané napr chorobu ..... tak stým nespravíš ani stravou nič môžeš žuvať čo len chceš .

ja si naopak myslím, že aj pri genetickej predispozícii k niektorým ochoreniam sa práveže stravou dá urobiť veľa. na mnohé z nich totiž vplývajú mnohé faktory a nie len genetika.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Dante

Poslaťod Exor » Pon 23.12.2013 19:15

Presne tak. Aj aj na alergie a intolerancie môže mať zviera genetickú predispozíciu, ale nemusí nikdy nájsť ich spúšťač. Nekvalitná strava môže byť dosť silným spúšťačom týchto predispozícií. :jop:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Dante

Poslaťod haff » Pon 23.12.2013 22:03

v nemocnici sme mali prípad jeden Vš vzdelaní pan ma dieťa v rodine mali určitú chorobu takže bolo dosť možné že ju zdedí aj jeho dieťa pri narodený zdravé, vedeli o tej chorobe takže robili prevenciu ,dokonca sa odsťahovali na dedinu a choroba aj tak prepukla. možno ju oddialil ale nevyhli sa jej. s toho mi vychádza to čo som napísal už pred tím.
----ČO MÁŠ GENETICKY DANÉ ALEBO VRODENÉ TOMU SA NEVYHNEŠ --------------
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Dante

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.12.2013 22:49

na základe jedného prípadu nemôžeš povedať, že to je úplne neovplyvniteľné :nwm: snáď sa nie všetky choroby dedia rovnako. áno sú ochorenia, pre ktoré ti stačí jeden gén a hotovo.
ale vezmi si napríklad takú DBK. pri nej nemá pes pri narodení do vienka daný presný stupeň. ale ako sa vyvíja, ten vývin ovplyvňuje ako prostredie tak aj výživa. samozrejme genetická predispozícia nie je zanedbateľná, ale do určitej miery sa "výsledok" ovplyvniť dá, to do akej, to už je na tej genetike...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Dante

Poslaťod haff » Pon 23.12.2013 23:17

ja to nehodnotím na základe jedného prípadu .... skús to vyhlásiť na internom ... ORL .....
DBK- príklad z mojej skúseností mal som No ,spravil som kontrolný snímok 8mes. bol tam nepatrní naznak. do psa sme nasypali rôzne kĺbne preparáty v 18mes. snímok.DBK tam bola 1/2.. na koľko sme to ovplyvnili neviem. = pes nevhodný na služobné účeli / DBK 20-40% dedičná ,zvyšok sú vonkajšie faktory ....../ samozrejme že to nieje pravidlo :ahoj:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy