Magnusson

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Magnusson

Poslaťod nemo » Pia 12.10.2012 11:48

Nanakey evidentne nestaci len vediet citat. Vysvetlim.

Tak teda napr. tie stenacie. A ked si uz spomenula tu Acanu, tak to skusime porovnat ako priklad.

____________ Magnusson Junior __________ Acana Puppy & Junior http://acana.sk/puppy-junior.html
maso v susine __ 10% - 15% (podla teba) _____ 50% - 60%
proteiny _________ 26% _____________________ 28% ___ (zrejme nizko bielkovinove maso)
popol ___________ 6,2% _____________________ ? _____ (radsej to numero ani neuvadzaju) :haha:

Acana na svojich strankach ani nedeklaruje, ze uvadzany podiel masa je v susine. Keby ano urcite by to nezabudli aspon 100x spomenut. Nielen percento proteinov, ale aj cena takeho krmiva by musela byt niekde uplne inde. Taketo udaje najdete len na strankach predajcov. Zrejme uplne nahodnym omylom. :oo: A toto neplati len o Acane.
Acana akurat tvrdi, ze vyrabaju len a len z cerstveho masa co nezabudli 100x spomenut. No jasne. Tak ale potom neviem co robi na prvom mieste v zlozeni tohoto krmiva kuracia mucka. (celkom mozne ze z ciny) Sak ono to musi byt lacne jak svina, ked sa na tom musi dat nenormalne zarabat este potom, co stoji doprava do Europy a uz cestou na tom zarobia traja priekupnici. Hold reklama robi divy.
O doveryhodnosti kvality pouzitych surovin v Kanade ani nemusime rozpravat. O tom svedcia Kanadske afery. A ten ovos pouzity v tomto krmive je na 100% geneticky modifikovany. (To ti Kanadsky vyrobca nepovie, ten ti bude ospevovat krmivo ako najcistejsie na svete.) Kedze ma ovos spomedzi obilnin suverejne najvyssi podiel bielkovin, aspon upravi percento proteinov. Nie vsetko je zlato co sa blysti, ale na to aby to clovek rozponal musi nielen citat, ale aj rozmyslat. Tak kludne dalej davaj svojmu psikovi akoze ,,obrovske davky" ,,kvalitneho maska" (z rychlovykrmov alebo dokonca z Ciny), ktore je nenormalne cenovo vyhodne. Gratulujem. :pac: Na druhu stranu ludia robia psikom a aj sebe este horsie veci ohladom stravy.
Najpravdepodobnejsie neotvorim oci ani tebe ani dalsim, po tom co si precitali chvalospevy utajenych predajcov a nezistnych radicov ktory vedia citat. Co uz, to nie je moja skoda. Papier znesie naozaj vela, a popisat sa da kadeco, ale zalezi len na nas ci tomu uverime. Magmusson ani zdaleka nie je najlepsie krmivo na svete, ale ma svoje vyhody a plusy ktore vidim ja, a chcel som na ne poukazat. Podla mna problemom krmiv nie je ani tak zlozenie, (kazdy vyrobca vie celkom presne ake by bolo idealne zlozenie, to vsak upravi cenovy kompromis) ale kvalita a hlavne cistota pouzitych surovin.
A urcite to ani z daleka nie je tak jednoznacne ako to vidis ty.
Mozno niekedy aj menej, je viac.
nemo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Magnusson

Poslaťod Nanakey » Pia 12.10.2012 15:17

Ked chces porovnavat, chod na stranky vyrobcu a nie na slovensky preklad, lebo toto je smiesne. Dal si odkaz na udaje, ktore vobec nie su z dnes predavanej Acany, skusim ti to priblizit, nech nemusis hladat: Protein 32%, tuk 19%, popol 7,5%
Opakujem, kolko ma to tvoje krmivo obsah masa? Ano, tazko niekoho presvedcit, ja trvam na tom, ze si radsej kupim Acanu, ako tvoju grahamovu muku s primesami. Ale kludne sa do mna zasa pusti. Pisem, ze nemam potravinarske vzdelanie a ani skrytu kameru u vyrobcu. Kazde krmivo tu propagovane sa snazim seriozne zvazit, ale Magnusson do tych par vybranych, ktore by mi za to stali skusit, neradim.
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Magnusson

Poslaťod nemo » Pia 12.10.2012 19:15

Asi mas na mysli tieto udaje: http://acana.com/sites/default/files/puppy-jr.pdf Nemusis mi to priblizovat a je to fakt smiesne ze si taka firma ako Acana nevie urobit poriadok. To je ale jedno, aj ked sade pisu nieco ine vzdy to bude len pisane, a vyrobene aj tak v Kanade. Nic si s toho nerob, dokonca aj ja som chvilu krmil Acanou. A marketigovy trik o vysokom obsahu masa v prepocte na povodny stav ma nezaujima, ked sa tomu masu ani neda povedat maso ale skor chemicky bordel.
Ani by som nereagoval, len ma zaujalo ze si nasla kolko to ma popola, lebo to tam akosi nevidim, a ani inde.
Hod link, nech teda nehladam. (dik)
Nechcem sa z nikym hadat vidim ze si presvedcena o svojej pravde, a uz vonkoncom tu rozoberat Acanu.
Reagovat uz nebudem. :ahoj:
nemo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Magnusson

Poslaťod Marco Varhol » Pia 12.10.2012 20:00

Zbytocne porovnavate neporovnatelne. Acana je premiove krmivo vyrabane extruderom. Magnusson je biscuit a je peceny.
Ano v tomto malom mestecku Bro, kto trochu pozna Svedsko tak je to region Uppland sa vyraba tato znacka krmiva pecenim. Vyroba je to tak trochu rodinna s obmedzenou vyrobou mnozstva. Dostal som vzorky v hnedych vrecuskach. No myslim si ze pecenie vacsich biscuit je urcite vyhodnejsie a trh to ziada viac ako tento druh akoze granul. Zaruka 10 mesiacov je pre importera velke riziko. Sympaticke je zapojenie do projektu http://www.hungerprojektet.se
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Magnusson

Poslaťod Puk » Pia 12.10.2012 20:20

nemo píše:Reagovat uz nebudem. :ahoj:


Len reaguj a aj inde. Bolo by škoda, keby si nie.... :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Magnusson

Poslaťod zuzi17 » Str 17.10.2012 22:56

nemo píše: Nemusis mi to priblizovat a je to fakt smiesne ze si taka firma ako Acana nevie urobit poriadok.


Iste si firma ako Acana bude sledovat Slovensku stranku z roku 2003. Myslim, ze toto nie je na vyrobcovi, vacsinou si overim fakty, skor ako ich pouzijem :pac:

nemo píše: Reagovat uz nebudem. :ahoj:


Preco? Su tu aj taki, co si poradit nechaju, ak su padne argumenty.
zuzi17
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy