Magnusson

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Magnusson

Poslaťod petra b » Str 17.11.2010 21:16

Máte u Vás tyto granule? Znáte? Krmíte?
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Magnusson

Poslaťod Murphy » Pia 19.11.2010 21:53

Nemáme, neznáme, nekrmíme.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen


Re: Magnusson

Poslaťod Murphy » Sob 20.11.2010 12:17

Čerstvé hovězí maso 44%, celozrnná mouka (KRAV),
čerstvá vejce, za studena lisovaný řepkový olej, ječmen (KRAV),
čerstvá mrkev, bramborová vláknina, rozmarýnový olej,
minerální látky, vitamíny a stopové prvky.
Obsahuje to iba čerstvé maso, ktoré po tepelnom spracovaní a odstranení vlhkosti zostane iba v malom množstve v krmive.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Magnusson

Poslaťod Marco Varhol » Sob 20.11.2010 21:07

Cerstve maso je vyborne ale bohuzial pri spracovani odchadza voda a vysledkom je nizky podiel masa na ukor celozrnnej muky. Za studena lisovany naftovy olej to uz nic lepsie nevymysleli. Pokial moje znalosti siahaju tak za studena rozumieme teplotu cca 50C. Bohuzial dosiahneme mozno nutricne vyssiu kvalitu oleja ale zostane nam vela fosforu, farbiv a hlavne tazkych kovov. Rafinacia sa nerobi zo srandy, ze vyrobca nema co robit ale u canola oil je v tomto pripade velmi dolezita.
Preco vyrobca nepouzije slnecnicovy alebo olivovy olej?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Magnusson

Poslaťod petra b » Pon 22.11.2010 11:03

Preco vyrobca nepouzije slnecnicovy alebo olivovy olej?

Toť otázka.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Granule Magnusson.

Poslaťod stella karpatica » Str 30.11.2011 17:13

Pozná niekto tu na fóre tieto granule?
Nevieme napríklad ako sú konzervované?
Dajú sa tu na slovači kúpiť?
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Granule Magnusson.

Poslaťod Margita » Str 30.11.2011 17:14

aspon daj zlozenie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule Magnusson.

Poslaťod stella karpatica » Str 30.11.2011 17:24

No veď o to mi ide, na obale je možné napísať všeličo, ale ja by som rád počul názory a skúseností od tých psíčkárov, ktorí toto krmivo poznajú a majú s ním konkrétne skúsenosti.
Výrobca deklaruje vysoký podieľ mäsa, mrkvu a všeličo, ale ja nechcem toto krmivo skúšať, na základe skúseností iných sa chcem rozhodnúť či porozmýšľam nad tým či ho nevyskúšam..-))
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Granule Magnusson.

Poslaťod Marco Varhol » Str 30.11.2011 20:58

Ak mas na mysli svedskeho vyrobcu tak tam kludne mozes opisat text zlozenia lebo tu velky priestor na zahmlievanie nie je.
Dufam, ze tento zazrak sa na Slovensku neobjavi. Podobnych krmiv z juhu Europy je tu az az...
Výrobca deklaruje vysoký podieľ mäsa... :haha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Magnusson

Poslaťod johnypx » Pon 04.06.2012 19:27

Doniesol mi Magnusson znamy z ciech ...priatelna cena a havine chuti :aaa:
viac napisem ked bude vrece prazdne
johnypx
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Magnusson

Poslaťod johnypx » Str 15.08.2012 6:20

Takze skusenost mam taku ze havine krmivo chuti ale nic viac :plac:
pre 30 kg aktivnu sucku boxera bola aj davka 400 g Magnusson original aktiv malo a chudla :dunco3:
krmil som 2x denne a havina je vonku v pohybe cca 2-3 hodiny denne...
Cakal som od krmiv viac .
johnypx
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Magnusson

Poslaťod nemo » Štv 06.09.2012 11:18

Klasika. Tema ktora by mala ludom umoznit podelit sa o skusenosti a pomoct pri vybere krmiva vlastne sluzi par predajcom a ludom platenym za lobing na to aby ohovorili a akokolvek znizili zaujem o krmivo z ktoreho neprofituju. Este ze sa na Slovensku nepredava, lebo by ho zhovadili pod zem. Zeby toto bol pravy ucel sekcie tohoto fora? Uz to tu postrehlo a napisalo viacero ludi, ale nezaskodi to pripomenut, aby ludia otvorili oci.

Toto neviem ktory je typ prispievatela:
Murphy píše:Nemáme, neznáme, nekrmíme.


Hodnotia aj napriek tomu, ze to krmivo ani len nevideli. Ani netusia co je to svedska norma KRAV. A mozno aj vedia ale nepovedia. Celkovo su svedske potravinarske normy prisnejsie ako v celej EU. KRAV je zjednodusene nieco podobne ako u nas potraviny oznacovane BIO. Dostanete skoro vsade, par druhov, a malokto si ich kupi. Kto by dal napr. len za par paradajok na tacke 7,-€ (210,-Sk) a viac, o cene masa nehovoriac. Kto to kedy videl s podobnych surovin vyrabat krmivá? Ale sudruhovia zo svedska ako ich tu niekto nazval, su asi v oblastiach ako je ECO a BIO o par desatroci pred takou juznou Europou alebo aj Canadou. Len tak na okraj, toto svedske krmivo ma este aj obal ekologicky, pri vyrobnom zavode ma vlastnu vodnu elektraren atd.

A k samotnemu krmivu: Je to ,,len" premiove krmivo, comu plne zodpoveda aj cena. Samozrejme aj podiel masa. Tu vsak treba dorazne podotknut, ze sa jedna o skutocne kvalitne maso, urcene primarne pre spotrebu ludi, (Svedov) ktore je aj primerane drahe a jeho podiel zodpoveda cene. Tam sa na vyrobu krmiv nepouziva maso z vlastnych chovov ako je tomu napr. na juhu europy a zvlast v taliansku. Lacne maso nemaju vdaka tomu ze si vedia sami postavit lacnejsie ustajnenie, ani kvoli tomu ze ich vlastny personal pracuje zadarmo, ani energie nemaju lacnejsie, ale len preto, ze si dovolia krmit ultra lacnymi krmnimi zmesami, kedze maso je primarne urcene len na vyrobu krmiv. Takze masko plne anabolik, steroidov a preventivnych antibiotik Vam dopraju v hojnej miere. A takyto ultra bordel Vam tunajsi radici vrelo doporucia aj ked presne vedia ako to v skutocnosti s tym masom je. Teraz budu radici vymyslat ake je to kvalitne masko ked Vam ho daju vela vela, a ani tak vela nestoji. To dava naozaj vyznam. Najzdravsie krmivo z Talianska je to, ktore neobsahuje maso, ale to uz nie je pre psikov. Radsej o trochu menej ale kvalitneho masa ako kopu nenormalneho svinstva a sr_ciek.

Repkovy olej je len rastlinny olej, ktory ma z naftou spolocne tolko, ako kazdy rastlinny olej. Diesel motoru je jedno ci to bude arasidovy alebo slnecnicovy olej. Repkovy olej bude vzdy len rastlinny olej, ktory nie je adekvatne prirovnavat primarne nafte. http://www.sportujeme.sk/fitness/rastli ... -vo-vyzive Ale asi bolo treba zas najst aspon nieco co by trochu znizilo eventuelny zaujem. Ale na to, ze Kanada je rajom geneticky modifikovanych plodin, Vas nikto z tunajsich radicov neupozorni. A o tom, ze je Kanada asi najvacsim dovozcom surovin na vyrobu krmiv z Ciny,
,,celkom urcite" nevedia. A o aferach kanadskych krmiv s karcinogenmi, ci dokonca jedom na hlodavce, ktory sa prostrednictvom cinskej suroviny dostal do krmiva pre psikov, tiez este nepoculi.
http://uspolitics.about.com/b/2007/03/2 ... zation.htm
http://www.dogexplorer.com/content/view/173/39/
http://www.exova.ca/index.php?option=co ... d=&lang=en
Kanadska kvalita sa oplati, chudence zvierata. Kanadania si mozu podavat ruky tak s Poliakmi. Akurat ze Poliaci robia riadne svinstvo aj pre ludi. Pekne obrazky kanadskej prirody, oblbovacie texty, prekrasny obal a ludia kupuju ten humus jedna radost. Este ze sa do ceny krmiva nepremieta aj cena dopravy spoza oceanu, to je urcite zadarmo, lebo potom uz neviem co by to malo byt v tych vreciach.

Toto by boli asi hlavne rozdiely medzi Magnusonom a tu vrelo doporucovanymi krmivami.
Takze, ked to tak zhrniem, podla mna by bolo celkom dobre, keby sa taky zazrak ako je Magnuson objavil konecne aj na Slovensku. (a na juhu europy take krmivo nevyrobia este strasne dlho)

Psika chovaneho trebars aj Tesco granulami urcite nepoznate podla bobkov, ani na pohlad aky je vzhladovo iny a vitalitou odlisny, ale tym kedy zacne akutne navstevovat veterinara a co bude musiet prekonat aby predcasne uhynul a hlavne este zanechal poznacene potomstvo.
Ludia uvazujte, a nedajte sa obalamutit firmami ako Procter & Gamble, Nova Foods, Happy Dog, Nestle a este kopa dalsich (zatial schvalne nespomeniem) pre ktore je vyroba krmiv len priemysel spracovania odpadu a vedia to nenormalne marketingovo a reklamne zaobalit. A tu na fore plne doporucit.
Ja sa radsej poobzeram po krmive na ktorom bude napisane napr. Made in Norway, Denmark alebo Sweden, ale keby sa tu take nejake objavilo, tak Vam ho zas urcite nedoporucia.
nemo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Magnusson

Poslaťod Cony » Str 19.09.2012 6:56

Meno,mne sa tvoj príspevok celkom páči.Myslím si,ze to bude mať niečo pravdy v sebe.Kamarsku a ja len zasnem ked rozpráva ako to tam chodi. :no:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Magnusson

Poslaťod Nanakey » Str 19.09.2012 10:52

Nie som predajca, ale citat viem. Kolko je v tomto krmive masa? 10% - 15% v susine? A to som pozerala akurat stenacie, u ostatnych je este menej :( Neviem, nestudovala som potravinarstvo. Takze za taky peniaz, co toto krmivo stoji, je troska blbe kupovat grahamovu muku s vajcami :) Ale davam plus za prirodnu konzervaciu a rastlinny tuk, ak ked ten repkovy olej bol pouzity v ramci setrenia nakladov :) Krmivo stoji v CR 35 eur/10 kg. Acanu kupim v mall 18 kg/50 eur a ta obsahuje kolko masa v susine, 50%? Takze pre mna by kupa tohoto krmiva bola za prve neekonomicka a za druhe, ked chcem krmit psa sacharidmi, tak su aj o dost lacnejsie krmiva. Takze predajca tohoto krmiva by u mna kseft nemal :nie:
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Ďalší

Späť na Granule a konzervy