Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Menšie zlo medzi rôznymi typmi výroby granúl

Poslaťod Noelle » Štv 10.05.2018 12:04

mačka bohužiaľ nesmie hladovat viac ako 48 hodin, lebo u nej nastane nezvratné poskodenie pecene (niekedy už po 24 hod.)
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Štv 10.05.2018 13:08

A s vetom si riešila? Zuby, žalúdok, kŕče v tráviacej sústave, problém pri prehĺtaní, kyselina, akékoľvek bolesti?

Možno existuje niečo na podporu chuti do jedla?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 10.05.2018 14:01

Hej, tak asi pred 3 rokmi ešte, lebo toto riešim od jeho malička. Ale on by jedol, lenže iba granule :smile: . Tých by pojedol kvantá, takže až tak akože nechutenstvom netrpí, len jednoducho skúša ako ho ľúbim :heh: a ja skúšam, kam to až dotiahneme. Aj psíčko - Nelly, bola taká istá, v kuse problémy s jedlom, úplne sa to zmenilo po sterilizácii, odvtedy našťastie všetko zje ako piraňa. Lenže kocúr je už dávno kastrovaný a v jedle sa to nezmenilo. Asi ostanem pri orijenoch a k tomu momentálne skúšam aspoň Carny konzervy, včera zjedol pol konzervy králik ale ráno už ee, tak uvidím večer čo ďalej, uvarím mu do toho vývar z kostí a tak. Pozerala som tie mačacie za studena lisovené granule a asi to zatiaľ nechám tak, lebo zložením sú fakt hrozné podľa mňa, straší ma to neskutočné percento sacharidov (čo je pri mačke strašidelné). A zatiaľ budem skúšať postupne prechádzať z Felixov na Carny, potom ak sa bude dariť na na zase trošku viac mäsové a tak. Nebudem ho trápiť surovým, len mu k miske dám kúsok, vraj aby si zvykol na ten pach. Teraz som čítala, že niektoré mačky prechádzajú aj rok ale zase niektoré neprejdú nikdy na surové. Chápete to ? Mačka aby nechcela mäso. Kde sme sa to dopracovali v tej prírode. Inak on bol ako mača v dočaske kŕmený Felixom a čítala som, že mačka keď je ako malé mača na niečo hneď po maminom mlieku navyknutá, tak sa toho pevne drží. Tuším tomu aj fakt verím :ua:

Ale kľudne môžete túto tému rozvíjať ďalej, lebo ma to posúva v ďalšom rozmýšľaní o výžive zvierat.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod erik70 » Pia 11.05.2018 11:19

To som ani netušila, že pre mačku je nežranie také nebezpečné?! :oo: Ale keď si ja spomeniem ako sme naše mačky chovali tak to bolo mlieko a rožok... :lol: , občas nejaké mäsové zvyšky z kuchyne a hlavne myši chytali... :yes: A keď ich chytil čas lásky tak sme ich aj dva týždne nevideli a teda čo vtedy žrali netuším...asi nič...lebo keď sa vrátili tak aj tak vyzeral... :heh: To len tak spomienka z mladosti... :no: Ale keď mu teda chutia granulky tak kŕm granulkami a hotovo...prajem nech mu začne chutiť a nech netrápi paničku :ahoj: !
erik70
Šteniatko

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy