Spoločenské hry

Rôzne slovné hry.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o hrách, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto hier ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Spoločenské hry

Poslaťod Aris » Uto 03.01.2017 15:44

Hrávate spoločenské hry? Aké? Ja aktuálne zháňam niečo, čo môžu hrať aj dvaja ľudia ale aj viac a neviem čo si vybrať ani kde vôbec niečo normálne hľadať. Rozmýšľala som aj nad pokrovou sadou ale to sa bojím, že nás rýchlo omrzí a vlastne ani neviem či poker môžu hrať len dvaja, kedže väčšinou drtíme online. :hi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Margita » Uto 03.01.2017 15:51

ak si vymyslis tie spravne pravidla,tak aj clovecko moze byt zaujimava a vzrusujuca hra pre dvoch :lol: :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Spoločenské hry

Poslaťod weron » Uto 03.01.2017 15:54

Pre viacerCh (aspon 4) su suoer aktivity. Pri tom sa clovek tak narehoce :heh: Pre dvoch doble? :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Spoločenské hry

Poslaťod clupko » Uto 03.01.2017 16:02

ooo, tak teraz uz je na dogfore naozaj vsetko, co lubim :lol:

dobble je super, taka rychlovka, zahraju si casto aj ludia, co inak o hry moc zaujem nemaju.
inak mam velmi rada kooperacne hry - yggdrasil, pandemic, red november napriklad :jop:
ak mate radi rpg alebo hry na sposob draci doupe, dungeons&dragons, tak potom rozhodne naj hra je munchkin! aj so vsetkymi variantami a rozsireniami. da sa to upravit, aby hrali dvaja - my tak zvykneme - ale vo vacsom pocte je to vacsia sranda, lebo pribudne ten rozmer podvadzania :lol:
nieco uplne ine a strasne super je dixit, treba zapojit fantaziu. toto ale nie je pre dvoch.
velmi rada hram chrononauts! hra o cestovani v case a alternativnych historiach (20. stor.) - znie to zlozito, ale nie je, a je to sranda.
inak klasika carcasonne, osadnici z katanu, bang je samozrejme super :smile:

urcite mi este nieco napadne, tak pridam, to len teraz narychlo a v nadseni :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Aris » Uto 03.01.2017 16:07

Margita jeden z dôvodu prečo chceme hru je aby sme trávili čas aj inak. :heh:
Diky za tipy, popozeram čo by nás bavilo a skonzultujem. Nepoznám ani jednu, len aktivity. Tie mám fakt rada, ale hľadáme primárne pre dvoch a vzhľadom nato aké sú hry drahé a to, že nemáme moc s kým hrávať :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Spoločenské hry

Poslaťod hriva » Uto 03.01.2017 16:08

Ja mám najradšej pijanske človeče :haha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Spoločenské hry

Poslaťod pigie » Uto 03.01.2017 16:52

Ja som inu spolocensku hru za poslednych 10 rokov nehrala :heh: A to teda alkohol nemusim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Spoločenské hry

Poslaťod katkariinka » Uto 03.01.2017 18:28

My sme schopní dva tyzdne na dovolenke kazdy večer mastit kanastu :)
Inak zabava je aj uno spin. Mam rada aj vedomostne hry - slovensko, europa a pod. Taka klasika je scrabble, clovecko s roznymi obmenami (clovece nezer ma, sorry).
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Slausa » Uto 03.01.2017 20:51

Nedavno som splašila Ligretto, je to super. Kartové, jednoduche.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483


Re: Spoločenské hry

Poslaťod lucik » Uto 03.01.2017 21:22

ja som už dlllho nehrala, môj polovičiak nechce a kartové ani nevie.. ale teda moja obľúbená z minulosti Dostihy a sázky, Kamionem po Evrope a kartové - žolík, oko, sedma, faraón.. ale teda z nových ma úplne dostalo Dobble, pri tom sme sa fakt vybláznili :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Spoločenské hry

Poslaťod mairi » Uto 03.01.2017 23:48

My najnovšie fičíme na krycích menách, inak naj asi dixit a scrabble u nás :jop: ale je milión dobrých hier, minule sme boli na hratislave a som čumela jak puk :oo:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Silvuch » Str 04.01.2017 2:17

ja mam rada sachy, ale juraj to nevie hrat.. :joint:

z tych klasickych kartovych....
kartove sme drtili zolika, aj na une sme fičali kedysi, a asi najviac sme sa vzdy narehotali na -ako sa to vola ta hra STOP...

dostihy a sazky sme hravali so surodencami, sme sa nevedeli odtrhnut a hravali sme dva dni v kuse... Vytiahnem tusim tu hru..

a dobra tema, ja som nedavno rozmyslala, ze chce to daku hru.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Spoločenské hry

Poslaťod MisheliQ » Str 04.01.2017 10:37

Aris vďaka za tému, akurát vhod to prišlo :) clupko vďaka za tipy :jop: :) dixit a activity doma máme, slovensko otázky a odpovede tiež
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Spoločenské hry

Poslaťod clupko » Str 04.01.2017 11:08

este pre dvoch su zaujimave hry na sposob sachu, tym myslim, ze su postavene skor na strategii a klasickych principoch. napriklad Abalone, a drevene hry od vyrobcu Gigamic. mame Quoridor, ale ine vyzeraju tiez dobre. a su pekne spracovane, ziadny plast.
okrem toho som si spomenula na Sabotera, to je super zabava, ale neda sa v dvojici.
dalej Duch, to je na postreh ako Dobble, ale pozor, ak mavas dlhe nechty :lol:
este mam Story cubes, dalo by sa to prirovnat k Dixitu - hodis kockami so symbolmi, a podla tych symbolov rozpravas pribeh, alebo sa striedate, su rozne varianty.
este Citadela! da sa aj vo dvojici, ked si upravite pravidla. v kazdom kole si tajne vyberies svoju rolu v meste (carodejnica, zlodej, stavitel, kupec, ....) a postupne stavias mestecko. vcelku rychla hra, a velmi pekne nakreslena.
Smallworld, pre viacerych hracov. pekna tema, aj sranda, aj rozmyslat treba.
7 divov sveta, to mozu aj dvaja hrat, ale hrala som to len vo vacsom pocte a bolo to super. tiez skor o strategii.
Timeline je zaujimave - na kartach su napriklad udalosti, a zoradujes ich do radu podla toho, kedy sa podla teba dana udalost stala, samozrejme niekedy len tipujes a protihraci mozu tvoje zaradenie spochybnit. na podobnom principe je uz vela hier, napriklad celkom dobre je geograficke Kde lezi kocurkovo (je to o slovenskych mestach, pamiatkach, jazerach, atd), tam zoradujes nielen do radu, ale do kriza - severojuzne alebo vychodozapadne.

ked tak nad tym rozmyslam, asi najzaujimavejsie mi pridu kooperacne hry. pandemic je super, aj yggdrasil, zvlast ak mas rada seversku mytologiu. ale toto nie su hry, pri ktorych sa budes smiat, je to skor o strategii. a tiez nie kazdeho to bavi nakoniec, lebo hra konci tym, ze bud vsetci hraci vyhraju, alebo vsetci prehraju, samozrejme. niekto sutazivejsi to mozno nebude pokladat za velmi zabavne.

a taka specialitka, na ktoru sa uz dllllho chystam, je game of thrones. podobne som hrala z prostredia Starcraftu tusim, ale to ma kvoli teme neoslovilo.

a vobec, pokukaj ihrysko, alebo k nim dojdi niekedy do herne, to mavaju pravidelne (aspon teda mavali, uz som dlhsie nebola). tam ti radi poradia, a mozes si vacsinu hier vyskusat, nez kupis.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Ďalší

Späť na Hry