Spoločenské hry

Rôzne slovné hry.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o hrách, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto hier ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Bee House » Str 04.01.2017 11:37

jeej, super tema, tiez zboznujem stolove hry, akurat vacsinou ich nemam s kym hrat. na Vianoce som nasim kupovala Scrabble a Ubongo, to su take nenarocne zabavky (teda skor Ubongo, pri Scrabble sa clovek aj zapoti obcas :lol: )

Ale uz pokukujem po niektorych tipoch od Clupka, tak uvidime, co nam pribudne do zbierky. :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Silvuch » Štv 26.01.2017 19:58

Clupko. Ty si profik. Inak diky za tuto temu. Mam poukazku a idem ju minut
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Spoločenské hry

Poslaťod elfinka » Štv 26.01.2017 20:06

U nas doma vedie 7 divov sveta (velka vdaka kolegovcom co kupili) a Dominion
V robote sme najradsej drtili Wizard alebo Kryci jmena, to ide hrat vo vela ludoch a je to sranda :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Spoločenské hry

Poslaťod majjuna25 » Štv 26.01.2017 20:31

Duch/Duchová, Dobble a Ubongo sú super hry :aaa:

My máme radi ešte: Speed Cups aj s rozšíreniami :aaa: , Ťavie dostihy, Metro, Blokus, Lobo, Cut the Rope, Ježkovy voči, Continuo, Logic, Dostihy, Monopoly, celkom fajn je aj Tic-Tac-bum. A ešte hry "V kocke" - konkrétne máme Svet a Zvieratá.

A nedávno sme zohnali klasiku, Z rozprávky do rozprávky, hra nášho mládí :hi: :aaa:

No a konečne sa chystáme vrhnúť na 12-stranové pravidlá k hre Agricola :prd:

Hry zbožňujem. Podarilo sa nám "namotať" aj môjho tri a trištvrteročného synovca, frčí na tom tiež :lol: S ním hráme také jednoduchšie hry alebo zjednodušujeme pravidlá.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Silvuch » Štv 26.01.2017 20:50

Kde berieme prachy na tie hry. :P ale idem kúpiť to dopplo.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Spoločenské hry

Poslaťod majjuna25 » Štv 26.01.2017 20:52

Silvuch píše:Kde berieme prachy na tie hry. :P ale idem kúpiť to dopplo.


Ja som väčšinu dostala ako darčeky :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Shirley » Str 25.07.2018 10:33

Hehe, tema pre mna, tak trosku ozivim :-)

Moja dlhodobo najoblubenejsia hra je Ticket to Ride, mam asi vsetky mapy co vysli :-))
Teraz nemam tolko casu sa hrat, vacsinou len s detmi, takze hrame veci s nimi (Zelvi zavody, Ticket to ride junior, Rummikub, Halali, Doba kamenna junior).

Ale z takych novsich sme sa namotali na HP: Battle of Hogwarts, to nas drzalo celkom, kym sme to "nepresli" cele :-) a objednali si aj rozsirenie, to sme si zahrali len raz zatial :-)

Mam rada aj take tie "socialne" - Dixit, Koncept a pod.
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava (Ružinov)

Re: Spoločenské hry

Poslaťod clupko » Str 25.07.2018 10:43

jej, aj som zabudla, ze tu mame tuto temu :lol:

tak momentalne ficime na Mysterium - to je jedna uzasne krasna hra, vizualne hrozne pekne spracovana, kooperacna. je to akoby nieco medzi Cluedo a Dixit. pribeh je taky, ze jeden hrac je duch obete davnej vrazdy, a ostatni hraci su media, ktore sa pokusaju tuto vrazdu vyriesit. duch kazdemu dava velmi vagne napovedy vo forme kariet, ktore pripominaju Dixitove karty, a hraci podla toho hadaju.

nedavno som mala moznost si zahrat Sub Terra, to bolo tiez super, chcem si kupit :smile:

a este mame novu hru na dlhe zimne vecery - This war of mine. mozno niektori poznate pocitacovu hru, tak podla nej je to spravene. kooperativna hra, hraci su civilisti vo vojnovej krajine, snazia sa prezit - zabezpecit si pribytok, zohnat jedlo, material na vyrobu nabytku a zbrani, vodu, palivo do kotla, aby prezili zimu, atd. je to velmi tazke a velmi depresivne, vyrazne zalozene na atmosfere, ale super hra.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Shirley » Str 25.07.2018 16:30

jj Mysterium som hrala ešte pod poľským názvom tak pred 3 rokmi, to sa nám páčilo :-)
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava (Ružinov)

Re: Spoločenské hry

Poslaťod clupko » Str 25.07.2018 16:44

mna to uz vtedy zaujalo, a tato anglicka verzia (neviem ci je aj SK/CZ, asi ano) je tiez krasna. po polsky neviem, vtedy ma zaujala len krabica a obrazky :lol:
na tej hre je super, ze to bavi asi kazdeho - netreba poznat nejake zlozite herne mechanizmy, ani mat extra predstavivost, toto si radi zahraju aj ludia, ktorych by ine moderne spolocenske hry nechytili.

edit: este mi napadlo, ze relativne novu hru mame aj Grizzled - opat raz kooperacna, neskryvam, ze tento typ hier mam rada :hi: ilustracie v style Svejka, ktore krasne ladia s temou: prva svetova vojna. hraci su skupina vojakov, snazia sa preckat nastrahy vojny. mala, skladna krabicka, ale dost tazka hra, povedala by som, ze na stredne nizkej obtiaznosti vyhrame max. 50% hier. pravidla nie su zlozite, ale na prve precitanie to tak posobi, a tiez ked to dlho nehrame, musime si zas trochu osviezit pamat. ale stoji to za to :smile:
http://www.nonsensicalgamers.com/wp-con ... led_02.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Shirley » Str 25.07.2018 17:03

Joj, ja tiež neviem po poľsky :-D myslím, že Mysterium má aj CZ verziu (teraz som lenivá sa pozrieť :angel: ).

Kooperatívky mám tiež rada, úplne prvá a dodnes nostalgicky asi najobľúbenejšia sú Shadows over Camelot. To bolo v časoch, keď tu nebola žiadna špeciálka na hry, bývala som ešte doma a moji rodičia cez môjho kamoša dohodli privezenie z USA. Brat toho kamoša sa vracal domov na Štedrý deň, takže ocino si ešte čosi vymýšľal aby mohol na polhodinu vypadnúť a doniesť to. Ja som si to ani nepýtala pod stromček, lebo to mali len vo Viedni za strašne draho a keď som ich otvorila pod stromčekom, absolútne som nechápala ako môžem tú hru fyzicky držať v ruke :-D bola to potom naša najobľúbenejšia hra práve preto, že sme ju mohli ako rodina hrať všetci spolu. Naučila sa ju dokonca aj vtedy 6r sestra, naučila sa naspamäť obrázky aby vedela čo ktorá karta znamená (bolo to len v ENG a aj tak sa ešte len učila čítať).
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava (Ružinov)

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Margita » Uto 07.11.2023 11:26

Čo vám došlo v mačke? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Rehssi » Uto 07.11.2023 11:59

prvá mačka ktorú úspešne ignorujem :heh: ale teda ešte aj na DF keď to vidím, nepomáha :heh: so všetkými som bola spokojná, tak je to naozaj ťažké, akurát že máme toľko hier že sa ich nestíhame hrať ale je mi ľúto pustiť ich ďalej, posledné dve som ani len neskúsila a mám ich od jari :pac: .
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Margita » Uto 07.11.2023 12:15

Ja som prvý krát objednala na jar malú len pre malú ,a teraz strednú pre malú a veľkú pre nás :lol: a to prišiel Hrdina v kocke,Detektív a ešte nejaká kartová unikovka , hrali sme zatiaľ tohto hrdinu a to nás baví a chceme objednať rozšírenie :heh: malej diesiel timmy v zoo to sa jej páči, potom také kartičky s kockou ako pexeso z ešte také domčeky farebné také vkladacie a sibal Max
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Spoločenské hry

Poslaťod Rehssi » Uto 07.11.2023 12:23

Hrdina v kocke je presne to čo mám od jari a akurát som povylupovala komponenty :ach: proste si nezaslúžim dalšie hry, nechcem skončiť až tak ako tí "ľudia s kalaxmi" :heh:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hry