V - Poprad-Tatry a okolie

V tejto téme organizujte stretávky dog fóra.

V - Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod MisheliQ » Ned 22.03.2009 12:50

Má niekto záujem o stretnutie niekde v Poprade alebo v okolí? U nás v Poprade by sa dalo len ku koňom a lesíku alebo na Kvetnicu, nič iné má nenapadá. A rada by som sa zoznámila s niekym, kto sa psom venuje telom i dušou.
Ak máte nápady na miesto, kde by sme si mohli so psami výjsť, tak navrhnite. Mňa nič zaujímavé nenapadá, kde by sa dalo ísť...
Najlepšie by bolo niekedy cez víkend alebo cez prádzniny.
Na rase a veľkosti psa nezáleží. Na veku a vzdelaní majiteľa psa tiež nie.

Caesar sa znesie so všetkým fenkami aj šteniatkami avšak s niektorými psami má problém, najmä s tými vyšších plemien, ale dokáže sa s nimi ignorovať, ak vie majiteľ druhého psíka usmerniť alebo keď sa dajú obaja či jeden z nich na voditka. So psíkmi sa veľmi nehraje. Očuchá sa s nimi a potom si robí svoje. Ako šteniatko nebol vo veľmi veľkom kontakte s inými psami, nie však preto, že by sme kontaktom bránili, ale veľa psích kamarátov sme nemali, so psíčkarmi sme sa buď stretli náhodne vonku alebo vôbec.
Fergie má strach z vyššich psikov. Ak jej dajú pokoj, vie byť v pohode, ale ak jej začnú venovať pozornosť, páli ku mne. Akosi sa nevieme zbaviť tohto strachu /aj na agility chodí jeden vyšší kríženček, ktorému sa naša Fergie páči a pred ktorým naša Fergie uteká, a nie a nie si zvyknúť na seba/ ale stredne veľké a malé plemená jej nerobia problém /stredne veľké plemena zo začiatku áno, ale keď sa okukajú, tak vie s nimi v pohode vyjsť/. Najlepšie však vychádza s malými plemenami a najradšej má tie úplne mini, do ktorých si niekedy viac dovoľuje /jeden jorkšíráčik o tom vie svoje, keď doňho vkuse dobiedza a jemu sa to nepáči/. Kontakt so psami všeobecne nejak veľmi nevyhľadáva, ale verím, že by jej padlo vhod také stretnutie psíkov pri príjemnej prechádzke. Ani na výstave jej psíky nejak extra nevadili /problém nám robili jedine schody, po ktorých nechela vyjsť a ku ktorým ani nechcela ísť/. Ak ju veľmi neotravujú, tak je v pohode s každým psom. Nie je konfliktná ani nevyvoláva konflikty.
A ja takisto nie som konfliktná ani nevyvolávam konflikty. Znesiem sa s každým psom /neviem však, či znesú iné psy mňa/. Musíte si len dať pozor na to, že Vášho psa vymojkám, keď sa bude dať /keď mu hladkanie nebude príliš vadiť/. Po svojich psoch robím poriadok /takže sačok, sačkovú rukavicu na pečivo z Kauflandu a vreckovku, to všetko mám/. Rada si vyskúšam ako nám ide privolanie v prítomnosti iných psov /Fergie by to malo ísť jedna radosť, ale Caesarovi sa to bude robiť ťažšie, Caesar povely ovláda ale robí ich na 85%, jedine však čo ho zo všetkých tých povelov drvím je privolačka, ostatné ma už nezaujímajú, Fergie ovláda privolávačku tak na 94,9%, naučené povely splní na jeden šup, momentálne ju učím aby nesledovala vonku Caesara, ale mňa...inak si myslím, že sú oba poslušní a vychovaní..a ešte aby som nezabudla, Fergie rada vstáva na zadné labky s tým, že prednými sa opiera o niečiu nohu..to sa snažíme tiež odnaučiť, avšak naučila sa to mojou chybou, nezahtrhla som to v ,,rannom" štádiu, a tak to s obľubou praktikuje.../
Inak Caesar má 5 rokov, Fergie 9 mesiacov a ja 17 rokov.

Tak ak má niekto ešte stále záujem o stretko v Poprade alebo niekde v okolí, tak sa tu určite hláste, že niečo vymyslíme. :ahoj:

Tak takto vyzeráme, naša banda /bez toho kocúrika, mňa vidíte na avatare/: Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod kikula22 » Štv 26.03.2009 21:25

Offtopic: To by nebola MisheliQ keby o jednom stretku nenapísala celý sloh :joint:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod deny » Pia 27.03.2009 18:18

Ja som z Kežmarku, avsak viem jedine kde su v Poprade stanice, namestie, max a tesco, a ta zelena nemocnica :lol: takze netusim kde su kone, lesík a Kvetnica. Avsak keby si vedela dojst na stanicu tak by stretnutie slo.
My sme 6,5ročný cavalier Beny, ktory ma trochu vacsi strach z vacsich psov ale inac ma psiu a aj ludsku spolocnost celkom rad. Ja 18 rokov, pred maturou takze niekedy najblizsie v júni by stretnutie slo :jop:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod MisheliQ » Pon 30.03.2009 17:08

Offtopic: kikula, to vieš, v škole mi slohy nejdú, tak si to vynahrádzam tu :lol:
Deni, jún by bol tiež fajn... :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod deny » Uto 31.03.2009 14:19

tak my by sme prisli urcite vlakom, a ak sa vies odtial dostat na nejake pekne miesto, tak by to bolo skvele. A kedze mame mensich psov, tak myslim ze by sa zniesli v pohode :jop:, Kedze i Beny ma strach z vacsich psov, ktori k nemu nahlivo pribehnu a chcu ho pridlavit :ach:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod Mravec » Ned 31.05.2009 18:23

ahoj ja som tiez s pp mam 8 mesnu fenku retrievera.....a moju cassie musim este furu doucit kedze som dobry cas nebol doma ....a akosi to miojim rodicom ju neslo poriadne vicvicit ale to dobehneme.... je este strasne ziva a hrava silno strasne sa rada hrava z ostatnimy psikami a bude ich stale pokusovat dokim ju neupozornim .....ja mam 15 :-D a fotka mojej cassie je tu
Obrázok
Mravec
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Poprad

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 31.05.2009 19:17

My sme zo SNV čiže blízko 20 minút rýchlikom do PP :no: ...ale viem sa dostať len zo stanice na námestie :haha:
Meno psa: Timi
Plemeno: shih-tzu bez PP
Vek: zachvíľu 3 roky
Povaha: takže psov sa bojí pretože sú na neho agresívny a on je taký ťuťko a riadny strachoput :pac: ...fenky v pohode očucháva :no: ...ale keď sa okuká tak hneď dotyčného psa/fenu vyzýva k hre :no: ...vrčať to nevie, štekať tiež nie takže v pohodke :haha:

Moje Meno: Martina
Plemeno: nejaký kríženec opice a slona :haha:
Vek: 17
Povaha: komunikatívna a všetko beriem humorom...no a už ma nič nenapadá :haha: ...treba spoznať :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod deny » Štv 04.06.2009 17:54

Ja mám teraz do konca júna dosť času, takže pokiaľ by ste mali čas, tak sa môžme stretnúť, pokiaľ sa od stanice vie niekto niekam dostať. (dúfam, že MisheliQ áno :smile: )
A keby niekto chcel dôjsť až do KK, tu zase mám ja nejakú predstavu, kam by sme mohli ísť :no: , ale zatiaľ hovoríme o PP :smile: .
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 20.06.2009 16:07

tak je tu nejako mŕtvo dúfam že zakladateľka tejto témy sa na stretko nevyprdla :lol:
ja by som mohla tiež dojsť len najprv si asi zoženiem preukaz alebo čo to je aby som mala cestu za polovicu ale mohli by sme niekam ísť hmm? :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod janajka » Pia 17.07.2009 12:36

Ja som psickar telom i dusom a od augusta som v Poprade, alebo v Spisskej, ak sa nenajde podnajom dovtedy. Tesim sa, ze sa aj v Poprade nájde niekto podobny s rovnakymi zaujmami, pretoze ako som tam prisla, kupila si Podtatranske noviny a precitala si clanok proti psom s nazvom JE TO NEHORAZNE. Tak ma to dost vydesilo, ze co ma to tam caka, ak su schopny taketo nezmysli uverejnit.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod Nyssa » Pia 17.07.2009 15:02

:oo: janajka, nemáš niekde poruke ten článok aspoň obsahovo o čom bol?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 18.07.2009 8:38

janajka píše:Ja som psickar telom i dusom a od augusta som v Poprade, alebo v Spisskej, ak sa nenajde podnajom dovtedy


a ešte nevieš či budeš bývať v PP alebo SNV? :no: tak sa teším že je tu čoraz viac ľudí z okolia a niekedy zorganizujeme prechádzku :jop: aj keď v týchto horúčavách sa ani nikde ísť poriadne nedá takže asi až od septembra by sme mohli niekam vyraziť :jop: a zima mám úplne najradšej :jop:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod janajka » Sob 18.07.2009 14:04

Budem byvat v PP, ale zatial som v SNV.

A ten clanok som nasla. Nech sa paci. Ale je to fakt tragicke citanie, asi tam napisem.

Je to nehorázne!
Nahodou som ráno pred ôsmou prechádzala okolo Vykriku. Bola som zhrozená, ked v priebehu možno 10 minút som stretla 6 psičkárov, ako vedú na vodítku svojho verného priateľa. Dvaja z nich vzali do igelitového vrecka to, za akým učelom išli vonku so psom. Jeden sa tváril veľmi unudene a pes išiel na vodítku za nim a ovenčoval okolie. Tento vysokoškolský vzdelaný človek si to vôbec nevšímal. A že smerom k potravinám boli kôpky exkrementov, to ma vyviedlo z rovnováhy. A povedala som si, že pes chovaný v činžiaku je trpiteľom a na druhej strane prepychom majiteľa. Ak má niekto na chov psa v činžiaku, nech si zaplatí zaňho daň aj 300 eur. Veď to pre neho nemôže byť nič. Pes jednoznačne patrí k rodinnému domu, do dvora. Nech je akýkoľvek, veľký, malý, krátkosrstý či dlhosrstý, tam nie je týraný. Nech sa nad týmto konečne zamyslia poslanci mestského zastupiteľstva v Poprade. Je to nehorázne, že pomaličky a isto v Poprade stretnete ráno na verejných priestranstvách viac psov ako ľudí idúcich do práce či obchodov. Chcem predostrieť názor.- Nech je pre psičkárov ohradený priestor, ktorý bude mať aj psie WC, tak ako to už inde majú a nebudú znečisťovať cele okolie exkrementami.
Katarína RAKOCIOVÁ
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod monika.o » Sob 18.07.2009 14:09

Offtopic: vidno,že ten článok zrejme písal človek,ktorý mal psa max.u babky na dvore :pac: odveci..chcela by som vidieť yorka alebo čivavu v búde na dvore :pac:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Poprad-Tatry a okolie

Poslaťod janajka » Sob 18.07.2009 14:22

No nepaci sa mi ako pani pise, ze pes v byte ci je maly, velky, chlpaty, nechlapaty je tyrany. Podla mna ak je pes priskrteny na retazi, ma krvave stopy od tesneho obojku, je zablsneny, chory, a hladny, je bity, majitel sa o neho nezaujima a nestara = tak to je tyrany pes. A nie pes spokojne leziaci pri nohach svojho pana v teple domova. Akokeby pani nepochopila, ze pes je tvor silne naviazany na svojho pana, a chce s nim byt vsade. Proste symbioza. To len na Slovensku sa pestuje nazor ze pes je strazne zviera, spinave a chore, ze musi byt vonku, a bozechran ho pohladkat?
A ked to chce mat v Poprade tak, ako je to v inde vo svete, tak nech si mila pani uvedomi, ze u nasich zapadnych susedov, ale uz aj pomaly niekde u nas moze ist pes skoro vsade, dokonca aj do obchodu. A su osadene kose pri miestach kde chodia psi. V Poprade som ziadne kose nevidela, tak moze byt ludom co si po svojich stvornohych milacikoch zbieraju naopak vdacna. A ked pri VYKRIKU stretla za 10 minut az 6 psov, tak to je naozaj smiesna veta. TO JE AKOZE VELA? Ved tam pokial viem je obrovska luka. Uplne idealne.
Co sa tyka penazi a dane za psa, tie maju ist v prospech ludi, co si ich platia, a nie na tabulky ZAKAZ VSTUPU SO PSOM, ona z tych penazi nebude mat ani korunu, tak jej to je jedno ci si platia 10 eur alebo 50.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Ďalší

Späť na Stretávky