Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

V tejto téme organizujte stretávky dog fóra.

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Bendy » Str 21.09.2011 14:05

My sme z Velkeho Bielu :) Rada by som mojho chrtika socializovala s vacsimi psami, lebo on ma dost hrozu z cudzich. Mohli by sme sa tam ist prejst ku jazeram alebo tak. Je to este aktualne?
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 14:10

:oo:
ty si na Slovensku? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Bendy » Str 21.09.2011 14:24

Ano, som na SK. Je to dlhsi pribeh. minuly rok som sa prestahovala do BA, lebo som sa vydala :) Tak teraz byvame s muzom vo Velkom Bieli a kupili sme si steniatko iggyho, tak som sem zacala znovu chodit. Predtym som mala Situ, ale tu si nechal moj byvaly. Tak som sem ani moc uz nechodila. Nebolo preco.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 14:29

tak vitaj spat a blahozelam k zivotnym krokom a zmenam - dufam, ze sa ti bude darit :yes:
nove steniatko je aky havino? Zase chrtik?

EDIT: vlastne ved to pises vo svojej otazke, ze chrtik :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Str 21.09.2011 14:32

Bendy píše:My sme z Velkeho Bielu :) Rada by som mojho chrtika socializovala s vacsimi psami, lebo on ma dost hrozu z cudzich. Mohli by sme sa tam ist prejst ku jazeram alebo tak. Je to este aktualne?



Ahoj. Aktuálne to síce je, ale neviem, či je to dobrý nápad, keď má Tvoj psík hrôzu z cudzích, pretože ja nie som ani psí psychológ, ani človek, ktorý vie pracovať so psami, ktorí sa takto moc boja iných psov, čiže sa obávam, aby sme prípadným "neodborným" prístupom niečo ešte viac nepokazili.

Navyše ak sa Tvoj tak veľmi bojí, tak z mojich dvoch veľkých psov nie je pre neho vhodný ani jeden, lebo oni nie sú takí, že by s ním vedeli narábať v rukavičkách a boli by k nemu nejakí jemní a ohľaduplní, obávam sa, že by mal Tvoj z nich ešte väčšiu traumu :ha:.

Tak myslím, že radšej asi nič. :smile:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 14:38

My asi do vasich koncin teraz cestu mat nebudeme, ale ak by si ty mala castu do tych nasich (nielen Dlhe Diely ale napr. aj Zelezna studnicka, Koliba-Kamzik, ci Horsky park a pod.) mozeme sa niekedy stretnut a skusit posocializovat :yes:
maly ma teraz kolko?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Bendy » Str 21.09.2011 15:03

To je super, na Dlhacoch mame svokrovcov :) Maly ma 4 mesiace a rad sa zoznami s niekym novym, ale zlu skusenost so psami este zatial nema. On je totiz taky, ze prvych 5 - 10 minut sa boji a potom sa pekne osmeli a vacsinou sa chce hrat alebo nahanat. Inak svokrovci byvaju na Pribisovej, je tam vela miest na prechadzanie, tak by sme niekedy fakt mohli vybehnut.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 15:14

Pribiska je kusok od nas. :smile: Na Pribiske byva este jedna holka, ma taku vacsiu ciernu krizenku a chodi aj sem na forum, a mozno by mohla dobehnut aj Jolana s jej dvoma havinkami, byva na Jamnickeho.

Tesak je taky, ze hrat a nahanat sa s krpcom nebude, to uz je akoze pod jeho uroven :heh: ale aby sa maly zoznamil s vacsim dospelym psom a zistil, ze nemusi stresovat, to urcite bude fajn :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Bendy » Str 21.09.2011 15:14

@starr - Vdaka za varovanie, heh, nevadi, ked bude na navsteve u nas vipetka mojich rodicov, tak s nou aj hej, lebo ona miluje vsetkych psov :) Maly sa ma od nej co ucit.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Bendy » Ned 25.09.2011 18:52

Tak dneska sme boli na spolocnej prechadzke so Samanthou a jej krasnymi psikmi. Dopadlo to asi tak, co sa tyka mojho Geriho, ze on sa len jezil a ohanal po nich a dokonca sa usli zuby aj mojmu muzovi, co ho chcel zoznamit s ceskoslovenskym vlciakom.
Neviem, preco je taky. On sa cudzich psov vzdy boji ale napriklad vcera sme boli nahodou na Dlhacoch a stretli sme tam basenjiho, ktory ho mal uplne v pazi a s nim sa skamaratil do 10 minut. Potom sa uz len blaznili a nahanali. Zatial co dneska sa s nim obidva psy chceli hrat ale on sa bal a iba sa po nich ohanal. :ua:
Tak fakt neviem, co by pomohlo, ale asi ho budem musiet viac bravat medzi rozne druhy psov...
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Deni!SKA » Pon 03.10.2011 21:30

Ahoj, ak je to este aktualne, my by sme sa aj s Aretkou - Amstaffom (3roky) radi pridali. Do Bernolakova chodim skoro kazdy den, cize by to mohlo klapnut. :)
Nie sme sice moc sozializovani, ale radi by sme to napravili. Aspon za skusku som vsetkymi desiatimi :))
Deni!SKA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Pon 03.10.2011 22:07

Ahoj.

Aktuálne to je, ale s Tvojim psíkom ísť venčiť nemôžem, moja by s ňou mala problém, je to najrizikovejšia kombinácia, aká môže byť - dospelá cudzia suka toho istého veku, málo socializovaná a plemena, ktoré nie je zrovna 2 x submisívne, čiže na rovinu musím povedať, že nie, do takého risku by som nešla, mám z toho už teraz zlý pocit a to je neúspech ako vyšitý, už len môj strach z tejto kombinácie ho istí. Predsudky, obavy, negatívna energia, zlé skúsenosti, proste celé zle :-).
Musím ísť iba do vecí, z ktorých mám dobrý pocit a pokoj na duši, keďže som s mojim psom v tomto veľmi prepojená a ona veľmi dobre cíti môj strach a negatívnu energiu.

Verím, že nájdeš niekoho iného a viac normálneho :haha:.


Ani so Samanthou som ešte nebola venčiť a to je rizikový stupeň oooveľa nižší :lol:, ale ja proste musím počkať, kým budem cítiť, že je to správne a nebudem mať rodinný a časový stres :angel:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Deni!SKA » Pon 03.10.2011 22:12

Jasne, chapem... ja som tiez rozmyslala, ze ci to nebude trochu nebezpecna kombinacia, ale chcela som aspon vidiet, ze ako na seba zareaguju, keby sa stretli (na voditku).

Tak prajem aspon vela stastia v dalsom hladani partaka na prechadzky :)
Deni!SKA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Uto 04.10.2011 7:43

Ďakujem Ti pekne, že si to pochopila, mňa to potom trochu mrzelo, že som to napísala možno až moc ostro a zbytočne moc obšírne. Iný človek by napísal asi iba "Radšej nie, nie je to moc dobrá kombinácia." Ja možno až zbytočne moc vysvetľujem, idem do detailov a snažím sa vysvetliť, že prečo mám práve ten názor :-).

Ale tak som rada, že máš ten istý :smile:. Ono ja si myslím, že viem presne, ako by reagovali. Moja spočiatku reaguje ostro a s nedôverou na každého psa, no ale keď je ten pes taký, že to má na háku alebo proste keď k nej vyšle upokojujúci, submisívny či ignorantský signál, tak po pár minútach moja naberie dôveru, prestane cítiť ohrozenie, pochopí, že sme spolu na prechádzke, a že sa nejedná o náhodu, kde sa treba mať pred cudzím psom na pozore, a potom už normálne odopíname psy z vodítok a oni sa už hrajú, behajú, naháňajú. Len tých prvých pár minút musí byť tá procedúra, kedy je moja na vodítku, druhý pes ide na vodítku s pánom pár metrov za nami alebo pár metrov popri nás, ona medzitým pochopí, o čo ide, a potom je už úplná pohoda.

No ale keby bol ten druhý pes taký, že na jej nedôveru a prejavy "agresie" by reagoval tak isto a hlavne iná dospelá suka, tak to by proste mohlo dopadnúť veľmi zle. Dve takéto tvrdé palice sú stratený prípad.

Ono pes, s ktorým sa my môžeme stretnúť, nemusí byť ani nejako veľmi socializovaný, ale musí proste ovládať psiu reč, ktorou dá najavo, že nestojí o konflikt.

Po tom prekonaní tej počiatočnej nedôvery sa už môže skoro všetko, jej kamoš Achmed stojí pred ňou a brechá jej do ksichtu ako puk a ona nič, iba kuká, či mu šibe :lol: a toto si v pohode už mohol dovoliť na prvej prechádzke, ale muselo tomu predchádzať to komunikovanie rečou tela, ktorou dal najavo, že on nemá nič zlé v úmysle. Achmed je z útulku a vie úplne krásne komunikovať po psom, dobre vedel hneď v prvé sekundy, ako ju videl, že sa jej nesmie pozrieť priamo do očí, to je proste nádhera, ako on vie dať najavo tieto veci a je nádhera, ako to moja číta a ako mu vďaka tomu dovolila stať sa jeho priateľkou. ♥♥♥
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod clovekxxl » Str 02.11.2011 10:05

ahojte, my sme zo zalesie, vedla ivanky, mam setra, trosku dominantnejsej povahy, ale s fenami vychadza. Ak by mal niekto zaujem o stretko, tak nech sa kludne ozve. Idealne asi vacsia fena, ktora by nemala problem ho trosku spacifikovat :heh:
clovekxxl
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: zalesie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stretávky