Brno (kam so psom)

V tejto téme organizujte stretávky dog fóra.

Brno (kam so psom)

Poslaťod Monii » Uto 30.10.2012 11:14

Čaute :ahoj:
Je tu niekto z Brna, príp. sa tam častejšie vyskytuje so psom? Budúci víkend si tam chcem spraviť výlet aj s psiskom.
Máte nejaké obľúbené časti Brna, kde sa pes môže vybehať? Príp. budete sa tam niekto budúci víkend nachádzať?
:smile:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod lulu939075 » Uto 30.10.2012 11:31

my sme venčili jak je resslovna hájenka - nájde ti to na googli naozaj krásne prostredie a ešte na priegli - priehrade je pekne :jop:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod lucik » Uto 30.10.2012 11:45

bacha, lebo v Brne samotnom môže byť pes navoľno iba s náhubkom! fakt to tam dodržiavajú a kontrolujú a pokutujú..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod Monii » Uto 30.10.2012 11:54

Lulu, v ktorej časti Brna to je? Ja som naposledy bola na priehrade, ale tam bol neeeeskutočný provoz ľudí, cyklistov, korčuliarov, detí. Teraz tam asi taká hustá premávka nebude. Dúfam. Lebo tam je fakt pekne :smile:
Lucik :jop: Dík za upozornenie. Aj toto by som rada vedela. Či si tam dávajú pozor na psov navoľno bez náhubku, príp. či ste mali niekto negatívne skúsenosti so psom v šeline či autobuse. Nejaké takéto základné veci.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod sabe » Uto 30.10.2012 12:01

Zatial vela skusenosti nemam, nemame nahubok a zatial sme neboli nikde, kde by som sa odvazila psa pustit navolno, lebo vsade su dajake auta a stena este netusi ze tam nema lozit... Inak ale co som videla, tak v okoli nasho baraku chodia psiska bez voditka aj bez nahubku :nie: nemali by... A ohladom saliny... raz som tam stretla vlkodava, lahol si na zem tam kde maju byt kociky a ludia ho proste prekracovali a ziaden stres :lol: pes uplne v klude lezal a ludia v pohode chodili cez neho :lol: ale bolo to uz vecer a salina poloprazdna. Inak som zatial ani nevidela, ze by dakto mal problem so psom, akurat ked sa vyskytne, ze su tam viaceri a rozhodnu sa, ze ten druhy je zlo a treba ho vystekat alebo tak.
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod Basha » Uto 30.10.2012 13:11

Ja som sa taky so psom vyskytovala v Brne (teraz uz len bez neho). Byvala som vtedy v Medlankach, na okraji Brna, tam sa dalo ist vybehat psov napr. na stare letisko a tak po okoli, rozne lesne cesticky, polia sme mali hned za barakom...To bola taka vencerska klasika, psiska kadejake navolno a bez nahubkov.
+ v parku Lužánky vidavam kopec ludi vencit psov, aj navolno byvaju (ale oficialne neviem ako to tam je :lol: ). Ale to neni moc miesto na vylet, to len na take vyvencenie...

Inak co som ho mala parkrat so sebou aj v MHD, tak ziadny problem sme nemali, normalka klasika nahubok, listok som mu radsej kupila (nechcelo sa mi zistovat aka je tam pokuta, keby som ho nahodou nemala).
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod lulu939075 » Uto 30.10.2012 15:04

Monii píše:Lulu, v ktorej časti Brna to je? Ja som naposledy bola na priehrade, ale tam bol neeeeskutočný provoz ľudí, cyklistov, korčuliarov, detí. Teraz tam asi taká hustá premávka nebude. Dúfam. Lebo tam je fakt pekne :smile:
Lucik :jop: Dík za upozornenie. Aj toto by som rada vedela. Či si tam dávajú pozor na psov navoľno bez náhubku, príp. či ste mali niekto negatívne skúsenosti so psom v šeline či autobuse. Nejaké takéto základné veci.


Je to časť bílovice nad svitavou lenpozor pohybujú sa tam polovníci, kedže tej mojej kamarátky muž je polovník a oni tam žijú v strede lesa :love: tu sú aj od niekoho fotky je to tam fakt náádherné
https://picasaweb.google.com/achnaton08/20100307BiloviceHornekMarianskeUdoli#
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod CraObs » Uto 30.10.2012 15:22

Basha - a kedy si tu bývala? :oo: ja som v Medlánkach pri rybníku 2-hým rokom :smile:
ale to letisko odporúčam, chodí tam vela psíčkarov, obrovský trávnatý plac :jop: prípadne okolité lesy..
so psom navolno som doteraz problém nemal a chodí vždy bez košíka.. ale je fakt že ja sa civilizácií vyhýbam, chodíme po lesoch.. keď mesto tak len na vodítku.. :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod Basha » Uto 30.10.2012 15:51

Offtopic: V Ujezdech 5 pri rybniku, taka bordovosvetla novostavba, ale prave pred 2 rokmi sme sa odtial stahovali...som tam bola 3 roky :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod CraObs » Uto 30.10.2012 17:43

:haha: ja som na 7čke :haha: :haha: :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod Basha » Uto 30.10.2012 19:22

Offtopic: :heh: sousede od naproti :haha: :haha:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod karcipa » Uto 30.10.2012 19:43

lulu939075 píše:
Monii píše:Lulu, v ktorej časti Brna to je? Ja som naposledy bola na priehrade, ale tam bol neeeeskutočný provoz ľudí, cyklistov, korčuliarov, detí. Teraz tam asi taká hustá premávka nebude. Dúfam. Lebo tam je fakt pekne :smile:
Lucik :jop: Dík za upozornenie. Aj toto by som rada vedela. Či si tam dávajú pozor na psov navoľno bez náhubku, príp. či ste mali niekto negatívne skúsenosti so psom v šeline či autobuse. Nejaké takéto základné veci.


Je to časť bílovice nad svitavou lenpozor pohybujú sa tam polovníci, kedže tej mojej kamarátky muž je polovník a oni tam žijú v strede lesa :love: tu sú aj od niekoho fotky je to tam fakt náádherné
https://picasaweb.google.com/achnaton08/20100307BiloviceHornekMarianskeUdoli#



Toto je tiez nasa srdcovka, ale my tade vyrazame z Klajdovky, je to hore nad Lisnou nad lomom - dobry vyhlad na cele Brno, odtial po vrsku kusisko smer Ochoz, preskocis na Hornek, a dolu na Říčky, smer Muchova bouda, alebo Hadek pri Ochoze ..., tak pekny vylet!
karcipa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod Monii » Uto 30.10.2012 23:55

Díky lidi :jop:
Ja sa budem nachádzať v skoro úplnej blízkosti železničnej stanice v Brne.
lulu939075 píše:
Monii píše:Lulu, v ktorej časti Brna to je? Ja som naposledy bola na priehrade, ale tam bol neeeeskutočný provoz ľudí, cyklistov, korčuliarov, detí. Teraz tam asi taká hustá premávka nebude. Dúfam. Lebo tam je fakt pekne :smile:
Lucik :jop: Dík za upozornenie. Aj toto by som rada vedela. Či si tam dávajú pozor na psov navoľno bez náhubku, príp. či ste mali niekto negatívne skúsenosti so psom v šeline či autobuse. Nejaké takéto základné veci.


Je to časť bílovice nad svitavou lenpozor pohybujú sa tam polovníci, kedže tej mojej kamarátky muž je polovník a oni tam žijú v strede lesa :love: tu sú aj od niekoho fotky je to tam fakt náádherné
https://picasaweb.google.com/achnaton08/20100307BiloviceHornekMarianskeUdoli#


Nádhera :oo: Už viem, kam zrejme vypadneme na výletík :aaa:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod CraObs » Str 31.10.2012 6:26

tak zo železničnej stanice 1čka jedným smerom Bystrc = Priehrada, druhým smerom Řečkovice/Medlánky a letisko :) a taká haluz je to že z jednej konečnej na druhú konečnú to máš možno hodinku pešo cez kopec :heh:
a btw nezabudni že v Brnenskej ZOO je povolený vstup so psom :yes:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Brno (kam so psom)

Poslaťod mart.ina » Str 07.11.2012 0:09

CraObs píše:Basha - a kedy si tu bývala? :oo: ja som v Medlánkach pri rybníku 2-hým rokom :smile:
ale to letisko odporúčam, chodí tam vela psíčkarov, obrovský trávnatý plac :jop: prípadne okolité lesy..
so psom navolno som doteraz problém nemal a chodí vždy bez košíka.. ale je fakt že ja sa civilizácií vyhýbam, chodíme po lesoch.. keď mesto tak len na vodítku.. :nwm:


Bývam si tam vlani aj so psom? Ako o, že som vás nikdy nestretla? Bývala som na druhej strane rybníka, na Palírenskej, smerom na letisko :oo:
Inak na venčenie medlánky určite odporúčam, krásne aj lesné cestičky, prípadne na krátke vyvenčenie zámocký park.
Možno sa už ozývam neskoro, ale tak do budúcnosti. V brne musí byť pes v celom meste buď na vodítku, alebo s náhubkom navoľno (v pohode aj v centre mesta). V šalinách a doprave problém nieje, ofic by si myslím mala dať šoférovi najavo, že chceš nastúpiť so psom, ale môžes hociktorými dverami. V buse vodítko + náhubok + lístok. potom sú miesta označené ako voľný výbeh psov (nie vždy je tam tabuľa, často to už len domáci poznajú, ofic zoznam je na stránke), tam netrebe ani náhubok ani vodítko. Inak mestský policajti kontrolujú veľmi radi, aj či máš sáčky a všetko. Ale keď je všetko ok sú milí. :lol:
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Ďalší

Späť na Stretávky