Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

V tejto téme organizujte stretávky dog fóra.

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod moncika.s » Str 24.08.2011 23:06

.... no no, tá práca. Iný termín do úvahy nepripadá? :nwm:
moncika.s
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 190

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod eimy a deisy » Štv 25.08.2011 7:42

Ja Vás nechcem strašiť ale Vy sa nebojíte, že tam dostanete pokutu. Ja som bola pred 2. týždňami v Tatrách a rozdávali ich tam ako na bežiacom páse. A to nevravím keď uvidia svorku veľkých psov. To je národný park tak neviem.Ja som mala tiž psa ale malého a boli sme sami a aj to som mala problém sa vyhnúť pokute. PS: po celý čas ich musíte mať na vodítkach.
eimy a deisy
Nováčik
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Martin- Ľadoveň

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod bubka » Štv 25.08.2011 8:16

eimy, ved sme nikde nepisali ze ideme na turu do hor :smile: ale ze nejake vencovisko pre psy, idealne kde by tiekla aj voda :smile:

inak asi by bolo lepsie zmenit ten datum na vikend 3.9. aby sa mohli aj pracujuci ludia pridat hm? :no:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod obsidian » Štv 25.08.2011 8:28

eimy a deisy píše:Ja Vás nechcem strašiť ale Vy sa nebojíte, že tam dostanete pokutu. Ja som bola pred 2. týždňami v Tatrách a rozdávali ich tam ako na bežiacom páse. A to nevravím keď uvidia svorku veľkých psov. To je národný park tak neviem.Ja som mala tiž psa ale malého a boli sme sami a aj to som mala problém sa vyhnúť pokute. PS: po celý čas ich musíte mať na vodítkach.

Kto sa boji, nech nechodi do lesa: http://www.spravatanap.org/documents/faq.html
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod janajka » Štv 25.08.2011 10:10

Obsi, ano pes sice moze ale nebudeme tam vodit predsa celu svorku psov . To chceme, aby to opat zakazali?

Tatry su pekny napad, ale urcite nie mega stretko s vela psami niekam ku chatam. Skor niekde v podtatranskych dedinach. Teren poznam celkom slusne, tak skusim podumat, kde by sa mohlo zorganizovat bez problemov.

eimy a to kde ich prosim ta rozdavali tie pokuty. Lebo ja som tam tak casto, ze to uz ani neratam a pokutu mi nikdy nedali a ani sa nou neohanali (neraz som stretla spravcov Tanapu. (na kosik ma upozornovali)) Si bola asi v Zapadnych, ze?
Naposledy upravil janajka dňa Štv 25.08.2011 10:34, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 25.08.2011 10:17

Ak by vám stačilo len urobiť si prechádzku niekde u nás v podhorí vo Štôle? Máme tu pekné možnosti, môžeme urobiť napríklad dve 1,5 hodinové prechádzky a medzitým môžem vybaviť, že by nás pustili na občerstvenie v miestnej reštaurácii na záhradku.
Psi sa tu dajú aj vypustiť navoľno, ja ich beriem na vodítko len ak idú nejakí iní psi alebo ľudia, je tu 1.pásmo Tanapu, ale pobiehanie psov sa toleruje, ak nenaháňajú zver...
A čo termín 1.9.? Vtedy je voľno.. mne by to viac vyhovovalo.
A všetko závisí od počasia...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod obsidian » Štv 25.08.2011 10:35

Offtopic: janajka, to bolo na margo zakazov. Mas pravdu, vodit milion psov do NP nie je dobry napad, ale otazka znie, ze ake cislo je este "pripustne" (pri absencii exaktne stanovenej hranice).

ZT su taktiez TANAP.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod janajka » Štv 25.08.2011 10:36

Stola je dobry napad, ma krasne luky nad dedinou s krasnym vyhladom na Tatricky.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod janajka » Štv 25.08.2011 10:40

Offtopic: Ja viem, ze ZT su TANANP, len viem ze napr. vo vyskokych tatrach ma neriesili aj ked este stary zakon platil a ten kto mal problemy tak to bolo bud v Zap.Tatrach, vo Vysokych ked mali troch psov / co klasifikovali ako svorku (ze jedneho by odpustili ale traja su uz vela) a v Polskych Tatrach dostala kamoska pokutu nedavno.Ono zavisi aj od konkretneho cloveka, kto je aky. Napr. vo Vysokych Tatrach svorke urobili vynimky - ale tam my patrit nepatrime - ked cvicili lavinovych psov. To ich tam bolo asi 60, niekde smerom na Hincovom plese, bolo to v zime a psov tam vozili vrtulnikom.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod eimy a deisy » Štv 25.08.2011 10:43

Ano boli to zapadne tatry a vsetci, ktorí psov mali ich mali na vodítkach.Aj ja som musela hoci nie som zvyknuta a aj tak mali výhrady.
eimy a deisy
Nováčik
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Martin- Ľadoveň

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod maktub » Štv 25.08.2011 10:49

Tak myslím, že vodítko v Tatrách je samozrejmosť...teda aspoň pre mňa a to nemám psov zdrhačov. Samej sa mi nepáči, keď tam turistom behajú psi kade tade...
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod Bellss » Štv 25.08.2011 12:18

Ako sa to tu rozbehlo :oo:

Ohľadom TERMÍNU: 1.9. by aj vyhovovalo, len neviem či idú vlaky? 3.9. je sobota, čiže by možno tý pracujúci mohli prísť? Takže Vás poprosím, kto chce ísť, nech napíše termín, ktorý by mu vyhovoval, aby sme to nejako ujednotili :smile:

Ohľadom MIESTA: ako písala bubka, neplánujeme ísť an túru na Gerlach, len hľadáme nejaké venčovisko, lúku, vodu kde je možný voľný pohyb psov a je to veľký priestor na stretnutie sa viacerých ľudí a hafanov, kde by sa mohli vyblázniť.

Tatranská Afrika: Kde je to pohorie blízko Štôlne? Ak je tam možnosť voľného pobytu psov, možno nejaký bufet tak nie som proti tomu. A ako yb sme sa tam dostali mohla by si mi to prosím povedať? Či je to od Popradu ďaleko a tak?

janajka: Ďakujem za akýkoľvek nápad :smile:

Poprosím tých, ktorý sa vyznajú v lokalite Popradu a okolia, aby nám poradili dobré miesto na takúto stretávku psov a ľudí :smile:


Potom ďakujem za upozornenie ohľadom toho, že do Tatier nemá ísť toľko psov.

A nakoniec, kto vlastne by chcel ísť? Aký by bol počet ľudí? A k akom čase by sme dali tú stretávku? :ach:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod moncika.s » Štv 25.08.2011 13:10

Ja súhlasím aj s 1. 9 aj s 3. 9

Posledne som bola s naty na prechádzku ku velickému lesu - kolo vody. :smile: V tomto teple by som vodu veľmi rada privítala.
moncika.s
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 190

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 25.08.2011 13:48

mne by viac vyhovovalo 1.9., ale aj 3.9. nieje na zahodenie.
ak by ste sa rozhodli pre Štôlu, máme tu veľa osvedčených prechádzok, napríklad na Jánošíkove vodopády - trošku horšia cesta a aj cez vodopády nám zobrala veľká voda alebo parádna cesta po rovinke smerom na Batizovce - asi v polovici cesty je potok, na konci cesty obrovská lúka. Po ceste nieje žiadny bufet, ale tu v dedine máme reštauráciu, kde tolerujú vonka psov, ak by som majiteľovi povedala vopred, kedy by sme asi prišli, mohol by nám to vonka rezervovať.
Štôla je z Popradu 16km, chodí nám sem autobus: http://www.sadpp.sk/cest/pppri/706422.pdf
takže je to na vás...
ja súhlasím aj s iným miestom, ak sa tam budem môcť dostať busom, alebo ma tam niekto hodí, ak to nebude veľmi skoro ráno...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Stretnutie z témy "Kríženci" a ostatných :)

Poslaťod Rika » Štv 25.08.2011 13:49

Nam je to viacmenej suma fuk :lol: , kedy a kam. Len aby sa tam nebol problem dostat (aj spojmi). A po 30-tom snad uz budem moct do toho 9.9..
Nesli by sme jedine, ze by do toho v tom termine nieco vazne voslo, alebo by sme sa tam nemali ako dopravit. :no:

A tiez by sme radsej privitali vacsi priestor na vylietanie + v pripade slnecneho a tepleho pocasia dostatok vody na osviezenie pre psov. Staci vyhlad na Tatry, netreba sa po nich stverhat :lol: .

Kľudne by som bola aj za Štôlu, ale mám strach aby nás nebolo viac, ktorí sa tam budú potrebovať dostať autobusom a ako vieme, viacerých nás nevezme. Už ja s dvoma stredne malými psami mám problém, aby ma vzali do prímestského.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stretávky